Rydzyk znów żąda pieniędzy. Skromnie: "miliard albo dwa…"

770 reakcji
0
0
770
Podziel się

Redemptorysta szantażuje Prawo i Sprawiedliwość odebraniem głosów wyborczych. "Myślą, że Radio Maryja daje im 1-2 procent głosów i wygrają i tak. Mylą się".

Rydzyk znów żąda pieniędzy. Skromnie: "miliard albo dwa…"

Toruński biznesmen w sutannie, Tadeusz Rydzyk pod rządami Prawa i Sprawiedliwości przeżywa najlepszy okres w swojej karierze. Nigdy nie powodziło mu się tak dobrze jak teraz. Na konto fundacji Rydzyka Lux Veritas pieniądze z budżetu państwa płyną wartkim strumieniem, a na dobrostan redemptorysty i powodzenie jego licznych biznesów zmuszeni są zrzucać się wszyscy podatnicy, bez względu na to, czy są katolikami, czy nie.

Warto po raz kolejny przypomnieć, że przez minione trzy lata zapłaciliśmy Rydzykowi z naszych podatków 20 milionów złotych na prywatną szkołę, 26 milionów na odwierty geotermalne, 200 tysięcy złotych na "wzmocnienie wizerunku Polski za granicą", 140 tysięcy na "promocję czytelnictwa" i półtora miliona na wybudowaną z pieniędzy podatników drogę, prowadzącą do Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej oraz nowego kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelii i św. Jana Pawła II.

36 tysięcy złotych co miesiąc na konto redemptorysty przelewa Prawo i Sprawiedliwość. Daniny Rydzykowi płaci także 11 ministerstw, w sumie, jak wynika ze sprawozdań finansowych, 165 milionów złotych.

Niestety, pazerność toruńskiego kapitalisty wydaje się nie mieć granic. Właśnie zażądał kolejnych pieniędzy i, jak zapewnia, nie zadowoli się jakimiś drobnymi milionami. Tym razem oczekuje kwoty dziesięciocyfrowej i grozi, że jeśli jej nie dostanie, odbierze PiS-owi głosy wyborcze. Oficjalnie potrzebuje tych marnych "miliarda, dwóch" na swoją szkołę medialną. Która, dodajmy, jest prywatna. Żeby tam studiować, trzeba uiścić wysokie czesne. Jego wysokość jest uzależniona od kierunku studiów, uśredniając wychodzi około 2 tysięcy złotych za semestr.

Warto dodać, że za te pieniądze uczelnia oferuje niewiele. Jeśli chodzi o poziom nauczania to w ogólnopolskim rankingu znajduje się daleko poza pierwszą setką publicznych i niepublicznych wyższych uczelni w Polsce. Na szczęście, zdaniem jej założyciela i szefa, w nauczaniu nie chodzi o poziom ani o możliwości znalezienia pracy po studiach, tylko o katolickie wartości oraz patriotyzm.

Dlaczego na jakiś uniwersytet pieniądze daje rząd - miliard albo dwa, a tutaj nie? - zastanawiał się Rydzyk na spotkaniu środowisk Radia Maryja i TV Trwam "Dziękczynienie w Rodzinie", które odbyło się w Toruniu. Dlaczego pieniądze idą na uczelnie, które są przesiąknięte lewactwem, gender, a wykładowcy często są demoralizatorami przeciw Bogu i ojczyźnie.

To oczywiście nie oznacza, że Wyższa Szkoła Medialna stanie się darmowa. Rydzyk planuje jedną ręką pobierać czesne, a drugą państwowe dotacje. I od razu zapowiada, co się stanie, jeśli ich nie otrzyma.

Myślą, że Radio Maryja, to środowisko, daje im 1-2 procent głosów - grzmiał redemptorysta podczas "spotkania dziękczynnego". Jeśli więc ci ludzie by na nas nie głosowali, to i tak wygramy - sądzą. Prawda to jest? *Mylą się!. *

Chcecie zapłacić Rydzykowi kolejny "miliard, dwa"?

770
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(770)
gość
rok temu
temu ciągle mało! Jak mu nie wstyd! Niech sprzeda te samochody ! a gdzie jego zyski z biznesów? Jak mu dadzą to nie zagłosuję na PiS!
gość
rok temu
urzad skarbowy powinien dobrac sie do tego ochydnego ksiedza
Gość
rok temu
W*n pazerny człowieku! Do roboty ciężkiej niech idzie. Nie dajmy się
Kahulec
rok temu
Czytam i nie wierzę!!! Nic nie zagrzmi???
gość
rok temu
zaklamamy perfidny kochajacy tylko pienidze ksiezulek.nienawidze kosciola a wierze w boga do tego doprowadzili ksieza
Najnowsze komentarze (770)
Xxx
1 tyg. temu
Hahaha szatan !!
Zbigniew
11 miesięcy temu
Mnie to się rzygać chce, a wam to nie ?.
Gość
rok temu
Będziesz się smażyć w piekle skur.....nie
Gość
rok temu
Będziesz się smażyć w piekle s*********e
gość
rok temu
r..stowski pomnik cza..skorej niewo.cy na kolanach przed muzeum sztuki wspolczesnej w Tor..u
gość
rok temu
po co glosowac na klike czarnego księcia z kujawsko-pomorskiego, glosowac na ludzi o wyglądzie aramejskim i rudowlosych oraz tych ktorzy repetują po raz trzeci kadencję samorządową-prozniakow i karierowiczow.Badz Polakiem i glosuj na prawd****ow/chcesz i ich dorabiać?
Dziadek Janus...
rok temu
(Nie można służyć Bogu i mamonie) jak mówi ewangelia.To kim jest ten człowiek? Przecież on przeczy temu co mówi ewangelia Czy w tym przypadku można wierzyć w to co głoszą na kazaniach księża. Mam coraz więcej wątpliwości
Gośćiwa
rok temu
Zlikwidować tą fałszywą religie nie będzie kleru będziemy się modlić bezpośrednio do Trujący a R****k nie będzie się bogaci niech choruje na miskę zupy zachowany a zaświadczenie się Gogiem oszust
Iwa
rok temu
Niech choruje na miskę zupy pażeby leser
Gość
rok temu
z******j p********y.
gość
rok temu
A to łachudra jedna, pazerna ś****a.
gość
rok temu
stary z******j ciagle łapę podnosi!!!!jak to mozliwe zeby prywatny kapitał był opłacany z naszych podatków1Banda złodziejsaka pis+rydzyk
Anna
rok temu
Po przeczytaniu takiego artykułu ciśnienie człowiekowi skacze i krew go zalewa. Żeby się uspokoić napisze komentarz, trochę poklnie, ale to niczego nie zmieni, nadal będzie okradany, bo na to pozwala pisie prawo. Jeśli nie zrobimy z tym porządku to będą nas lekceważyć, upokarzać, a my jak te bezwolne barany pozwolimy im się okradać do us….. śmierci.
gość
rok temu
Fuj jaki to obleśny typ., te pulchne łapy i ryło !!! p******y obleś.
...
Następna strona