Trwa ładowanie...
Przejdź na

11 ministerstw płaci daniny Rydzykowi. W sumie 165 milionów złotych!

388
Podziel się:

Redemptorysta podczas sobotniego kazania na Jasnej Górze przestrzegł wiernych: "Będą wam wmawiać, ze PiS daje nam pieniądze".

11 ministerstw płaci daniny Rydzykowi. W sumie 165 milionów złotych!

Prawie trzy lata, które upłynęły od wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborów stały się nieprzerwanym pasmem finansowych sukcesów toruńskiego biznesmena Tadeusza Rydzyka, dla niepoznaki chodzącego na co dzień w sutannie i udającego duchownego.

W rzeczywistości jest on bezwzględnym kapitalistą, który w ciągu minionych lat zbudował potężne imperium złożone z radia, telewizji, wyższej uczelni oraz kilku fundacji, na które pobiera sowite daniny od polityków w zamian za poparcie.

Z samego tylko sprawozdania finansowego partii Jarosława Kaczyńskiego wynika, że PiS co miesiąc zasila konto Rydzyka kwotą 36 tysięcy złotych. To oczywiście kropla w morzu całkowitych dochodów redemptorysty.

Odkąd PiS rządzi w Polsce, na konto fundacji biznesmena w sutannie wpłynęła dotacja w wysokości 20 milionów złotych na jego prywatną szkołę, 26 milionów na odwierty geotermalne, 200 tysięcy złotych na "wzmocnienie wizerunku Polski za granicą", 140 tysięcy na "promocję czytelnictwa" i półtora miliona na wybudowaną z pieniędzy podatników drogę, prowadzącą do Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej oraz nowego kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelii i św. Jana Pawła II.

Kolejne 800 tysięcy Rydzyk otrzymał od Ministerstwa Spraw Zagranicznych na "promowanie polskiej dyplomacji i przywracanie pamięci o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej". 300 tysięcy dołożył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na studia w stodole ministra Szyszki, a 3 miliony Ministerstwo Sprawiedliwości na kształcenie prokuratorów i pracowników sądu w należącej do Rydzyka Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Wybór szkoły odbył się na drodze oficjalnego przetargu, którego kryteria zostały tak sformułowane, by spełniać je mogła tylko szkoła Rydzyka.

Kiedy biznesmen zamarzył o powiększeniu swojego imperium o muzeum, minister Piotr Gliński od razu obiecał mu na to 100 milionów złotych.

Mimo to Rydzyk ciągle jest niezadowolony i narzeka w swoim radiu, że musi wciąż żebrać o pieniądze, których nadal dostaje za mało. Zaś jego kolega, o. Jan Król, pilnujący finansów firmy, nazywa kłamcami wszystkich, którzy wspominają o specjalnych przywilejach, jakimi cieszy się ostatnio redemptorysta.

Nieustannie jest powielane kłamstwo o rzekomym spłacaniu zobowiązań partii rządzącej wobec o. Tadeusza Rydzyka. Jest to kłamstwo - skomentował ostro w Super Expressie. Niniejszym *stanowczo protestujemy przeciwko kampanii kłamstwa i pomówień. *

Tabloid postanowił sprawdzić te "kłamstwa i pomówienia". Niestety, wychodzi na to, że jeśli ktokolwiek mija się tu z prawdą, to jednak o. Jan Król... Ze sprawozdań finansowych ministerstw kierowanych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości wynika, że jedenaście z nich regularnie wpłaca daniny na konta Rydzyka. W sumie od początku kadencji zapłaciły mu z naszych podatków 165 milionów złotych!

W hojności przoduje oczywiście Ministerstwo Środowiska, które zgadza się z Rydzykiem co do tego, że wszystkie dzikie zwierzęta w Polsce należy wymordować, a drzewa wyciąć. Z jego kasy do kieszeni redemptorysty wpłynęło 82,5 mln złotych.

Ministerstwo Kultury wpłaciło jak dotąd 70,1 miliona, ale minister Gliński już obiecał, że ta kwota wzrośnie o 100 milionów na muzeum. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłaciło na szkołę Rydzyka w sumie relatywnie niewiele, bo tylko 703 tysiące złotych. Ministerstwo Sprawiedliwości dorzuciło milion, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych dwa miliony. Po kilkaset tysięcy dołożyły resorty zdrowia i rodziny, zaś Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wydało 120 tysięcy złotych za stoisko promujące program "Ryby" na jednodniowym pikniku w szkole Rydzyka. To chyba jednak dość drogo wypadło jak na jeden dzień...

Sam biznesmen podczas sobotniej mszy na Jasnej Górze przestrzegł wiernych przed kontaktem z mediami innymi niż Radio Maryja i Telewizja Trwam, bo "będą wmawiać, że PiS daje nam pieniądze".

Rydzykowi zaś bardzo zależy na tym, by trzymać ten fakt w tajemnicy przed swoimi fanami. Jak myślicie, dlaczego?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(388)
gość
6 lat temu
B*****a:-( Ten człowiek to wyjątkowe nieszczęście dla polskiego kościoła.
Gość
6 lat temu
Rząd nie ma pieniędzy na niepełnosprawnych a tymczasem opasly klech dostaje daninę na poczet przyszlych wyborów!!
Gość
6 lat temu
Nie interesuje sie polityka, ale R****k to straszna postac , robi z ludzi debili , ma firme dobrze prosperujaca , tutaj nie ma nic wspolnego z wiara , jedyna wiara to w pieniadz
gość
6 lat temu
Ludzie , obudzcie się wreszcie....wciąż jesteśmy okłamywani
Gość
6 lat temu
Witamy w ciemnogrodzie brawo😂😂
Najnowsze komentarze (388)
gość
5 lata temu
Pis zaprzedał by duszę diabłu , byle tylko utrzymać się przy władzy ! I robi to rękoma Rydzyka , który to skrzętnie wykorzystuje !!!
gość
5 lata temu
on nie podlega watykanowi?
gość
6 lat temu
nie dla zacofania
gość
6 lat temu
nie glosowac na rudych ,na tych o wygladzie aramejskim oraz karierowiczow repetujacych w samorzadzie w piernikowym zascianku, nie dla kliki czarnego feudała
gość
6 lat temu
nie glosowac na rudych, na tych co maja wygląd aramejski i na tych którzy kilka razy repetuja stanowiska samorządowe/czyli na klikę tego feudała z tego zascianka piernikowego
zbych
6 lat temu
K.......a mać jak długo ten b*****a ,czarny pająk będzie nas okradał w majestacie prawa,kaczor,ziobro i reszta tego tałatajstwa będzie nas skubało-p*****y do wora i kopa.
gość
6 lat temu
Pytanie do autora - gdzie mógłbym zweryfikować te informacje?
okradany pola...
6 lat temu
żeby zstąpił do piekła
gość
6 lat temu
Gliński 100 milionów niech da z własnej kieszeni! Ten człowiek to prawdziwe nieszczęście dla polskiej kultury. Całe to pisowskie towarzystwo to największe nieszczęście polski od czasów 2 wojny światowej!
gość
6 lat temu
Jestem starszą osobą ale wstyd mi ze mamy takiego duchownego przecież on nie ma serca żeby tak postępować przed całą Polską i całym Światem. Może się udławi tą forsą i będzie skończony i zejdzie mu ten uśmieszek z gęby. A wy wielcy katolicy będziecie pluli sobie w brodę że na to wszystko zezwalaliście. Taki jest naród Polski,modli się pod figurą a diabła ma za skórą.
Gość
6 lat temu
On wlasnosci nie posiada, ale nia dysponuje i zarzadza. Jak w gruncie rzeczy roznica ?
Gość
6 lat temu
A gdyby napisać petycje do papieża o odwołanie z pełnionej funkcji???
gość
6 lat temu
To takie proste wypisalem sie z tez bandy juz 40 lat temu,i kupolem sobie kosciol w Niemczech by nie zgruzowali.Mam piekny dom.Jak nadejdzie czas to i ciebie lupie przyjacielu Z Torunia.
Gość
6 lat temu
niestety prawda jest ze ludzie są z natury g***i a Polacy - mam wrażenie jakoś szczególnie- kościół to największa mafia na świecie od setek lat a ludzie nadal im służą i ich popierają.
...
Następna strona