Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|

TĘCZOWY manifest w "Pytaniu na Śniadanie". Tomasz Wolny wdał się w dyskusję o RODZINACH JEDNOPŁCIOWYCH

140
Podziel się:

Widzów "Pytania na Śniadanie" z okazji Dnia Ojca czekała w ostatni piątek niecodzienna niespodzianka. Jeden z gości zaproszonych do studia jako ekspert w sprawach ojcostwa otwarcie poruszył temat adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Do akcji natychmiast wkroczył Tomasz Wolny.

TĘCZOWY manifest w "Pytaniu na Śniadanie". Tomasz Wolny wdał się w dyskusję o RODZINACH JEDNOPŁCIOWYCH
Tęczowy manifest w "Pytaniu na Śniadanie". Poszło o rodziny jednopłciowe (fot. pytanienasniadanie.tvp.pl)

Refleks cenzorów w Telewizji Polskiej raz jeszcze został poddany próbie. Tym razem w dość niespodziewanych okolicznościach oczom widzów piątkowego wydania Pytania na Śniadanie ukazała się tęczowa flaga. Prowadzący odcinka, Tomasz WolnyŁukasz Nowicki, prowadzili akurat segment dotyczący różnych modeli ojcostwa na świecie. Do studia zaproszono przedstawicieli kultury chińskiej, hinduskiej i francuskiej. To właśnie mieszkający w Polsce Francuz, Matthieu Bondu, przysporzył TVP najwięcej zakłopotania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Gwóźdź do trumny. Nie ma szansy". Duchowny o fali apostazji wśród młodych

Dyskusja o rodzinach jednopłciowych w "Pytaniu na Śniadanie"

Pytany o rolę francuskiego ojca w życiu dziecka Bondu płynnie przeszedł do tematu adopcji przez rodziny jednopłciowe. Zagadnieniem tym jeszcze niedawno przy okazji Parady Równości straszyło główne wydanie Wiadomości, tym ciekawiej obserwowało się więc, jak prowadzący próbowali niezdarnie wybrnąć z zaserwowanej im zagwozdki.

We Francji rola ojca jest tak samo ważna jak rola matki. Jest bardzo partnerska relacja między rodzicami, co też jest ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. (…) Dla prawidłowego rozwoju dziecka ważne jest, żeby mieć kochających rodziców. Bardzo często zdarzają się sytuacje, gdy dzieci z domów dziecka są adoptowane przez rodziny jednopłciowe, więc dwóch ojców może adoptować i dawać dziecku miłość. Myślę, że to jest najważniejsze w kontekście wychowywania dziecka - powiedział bardzo spokojnie gość Pytania na Śniadanie.

Do akcji natychmiast wkroczył Tomasz Wolny. Niestety, przedstawiając swoje argumenty, prezenter niejako podważył starania samotnych rodziców, których, jak wszyscy dobrze wiemy, w Polsce nie brakuje.

Myślę, że w kontekście wychowywania dziecka kluczowe jest to, że dziecko ma idealną sytuację, kiedy jest mama i tata. Mama ma zupełnie inną rolę i tata ma zupełnie inną rolę. Tata nie może dać dziecku tego, co daje mama, mama nie może dać tego, co daje tata. Ten balans pomiędzy mamą i tatą, a właściwie synergia jest kluczowa. To jest jedyny układ, który może dać dziecku to, co najważniejsze. Ale masz rację, czas i uważność, jeśli chodzi o nas, ojców, to jest sprawa kluczowa.

Protest Wolnego wyraźnie nie zbił z tropu Bondu, który jasno wyłożył, że choć rodzina jednopłciowa w znaczący sposób różni się od klasycznego modelu rodziny, to i tak jest lepszym scenariuszem dla malucha, które mierzy się z perspektywą przesiedzenia 18 lat w domu dziecka.

Tak, ale to jest alternatywa dla domów dziecka. Dla dzieci, które nie mają rodziny. Przez wiele lat jeździłem do domów dziecka, widziałem te dzieci. Nie mają przekazywanych tam wartości takich jak szacunek do siebie nawzajem, docenianie tego, co się ma, nie mają tego bezpieczeństwa. Kilkanaście tysięcy dzieci we Francji jest adoptowanych przez rodziny jednopłciowe i dostają tę troskę, dostają tę miłość i myślę, że to jest ważne, żeby o tym mówić. Że ta alternatywa [domu dziecka - przyp.red.] nie jest za dobra i w Polsce moglibyśmy się zastanowić, co z perspektywy dziecka jest najważniejsze.

Tęczowa flaga w TVP. Gospodarze "Pytania na Śniadanie" zakłopotani

Na tym jednak się nie skończyło. Wypowiadając ostatnie zdanie, Francuz rozpiął koszulę, pod którą krył się biały t-shirt z wymalowanym hasłem: "Equaversity, Poland, Miłość, Równość". Napis zdobiła tęczowa flaga i serce - również w tęczowych barwach. Wolny, najgrzeczniej, jak tylko potrafił, spróbował raz jeszcze postawić na swoim.

Możemy się pięknie dogadać i w tej sytuacji różnić, bo jeżeli chodzi o kwestie modelu idealnego, to rzeczywiście, ani brak mamy i taty nie jest idealny, ani bycie w domu nie jest sytuacją idealną i zgadzamy się, że modelem wymarzonym jest taki, kiedy mamy kochającą mamę i kochającego tatę.

Dyskusję w końcu przerwał milczący do tej pory Łukasz Nowicki.

Ideałem jest przede wszystkim miłość w domu, ona jest priorytetem i podstawą. Bez miłości nie ma nic, niezależnie od innych czynników - powiedział z uśmiechem gospodarz programu, po czym zwrócił uwagę widzów na kolejnego gościa.

TVP nie stara się zamieść wywiadu pod dywan. Pełen klip z rozmowy wciąż można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Pytania na Śniadanie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(140)
Krach
5 miesięcy temu
Wielkie halo. Każdy powiedział swoje zdanie. Tez byście tak grzali gdyby to w TVN tak dyskutowano? A nie, w TVN by wszyscy klaskali na stojąco zapominając, ze jednak idealnym modelem rodziny jest mama i tata.
🍀🐬🍀❤️
5 miesięcy temu
Zaburzanie praw natury nigdy nie będzie korzystne dla nikogo
Lelele
5 miesięcy temu
Zachary Zulock i jego mąż William... poczytajcie jacy kochani tatusiowie, po co synów adoptowali, ta sprawa wstrząsnęła ostatnio Ameryką. A w mediach występowali z koszulkami o miłości i tolerancji :) Dzieciom zgotowali piekło, stręczyli je i sami.... plus nagrywali z tego filmy.
Tomasz
5 miesięcy temu
Spójrzcie na tą Szwecję, Francję, spojrzcie na USA, gdzie znowu aresztowano trans pedofila, poczytajcie wnikliwie ich wiadomości w ich językach -i pomyślcie nad takim zdaniem: "Zasługujesz na to, co tolerujesz".
Ola
5 miesięcy temu
Jak chcą dzieci to niech sobie zrobią
Najnowsze komentarze (140)
Neel
5 miesięcy temu
Chłopak dziewczyna normalna rodzina
Neel
5 miesięcy temu
Chłopak dziewczyna normalna rodzina
Marcin
5 miesięcy temu
Model idealny nie jest ważny. Ważna jest miłość. Jestem osobą z domu dziecka i szczerze dla mnie nie było ważne kto mnie zabierze z bidula, czy będzie to homo czy hetero. Dla mnie było ważne poczucie bezpieczeństwa i miłości, to czego tam nie doświadczyłem. Dziś może byłbym innym człowiekiem, inaczej myślał, inaczej się zachowywał, nie bał się wiecznie. Mając 26 lat, dla mnie bliskość, przytulenie jest czymś dziwnym jeśli przez wiele lat tego się nie doświadczyło. Więc z całym szacunkiem, ale jeśli nie byliście nigdy w domu dziecka to nie zabierajcie głosu w temacie co dla tych dzieci będzie lesze a co nie, bo nie macie o tym zielonego pojęcia.
mama
5 miesięcy temu
Normalna rodzina to MAMA i TATA!!!
Guga
5 miesięcy temu
Powinni wywalić jego żone z tvn24
MonaLisa
5 miesięcy temu
podział na role męskie/żeńskie to chyba był 100 lat temu. Jedyną sprawą, w ktorej mężczyzna nie zastąpi kobiety, to rodzenie dzieci i karmienie piersią. A reszta jest wymienialna. Więc najmądrzej powiedział Łukasz o miłości, to jest to, co najważniejsze w domach.
Wera
5 miesięcy temu
Oczywiście, że powinni mieć szansę jak każdy, a normalne związki to zawsze idealne? Aby dzieci były dobrze zaopiekowane i miały miłość, a czy wychowa kobieta z mężczyzną, czy same kobiety, czy sami mężczyźni to już nieważne, aby nie bidul i zero startu w przyszłość
Gość
5 miesięcy temu
Oglądałem we francuskiej tv program w którym dorosłe już dzieci jednopłciowych rodziców, mówiły, że jedyne co miały to dostatek materialny. Szczególnie dziewczyna wychowywana przez dwóch ojców była nieszczęśliwa, bo będąc dzieckiem marzyła, aby mieć matkę. Inna kwestia to dzieci w szkołach, które je wyśmieały za posiadanie dwóch mam, lub dwóch tatów.
zosia
5 miesięcy temu
a ja wolalabym miec dwoch tatusiow kochajacych a nie jednego ktory polewa wrzatkiem sadza na rozgrzanym piecu a mamusia udaje ze nic nie widzi
Wiki
5 miesięcy temu
Związek partnerski to nie jest rodzina i nie jest żadnym wzorem dla dziecka
Gosc
5 miesięcy temu
NAJLEPSZYM MODELEM JEST MAMA I TATA.TEGO NIKT NIE ZMIENII PARY JEDNOPLOCIOWE NIE ADEPTUJA DZIECI Z DOMU DZIECKA JEDNA MACHNIE Z CHLOPEM I MU ZA TO ZAPLACA A JAK NIE TO INVITRO KTORE WSPOLFINANSUJE KORPO .Taka jest prawda.
Bnz
5 miesięcy temu
Matka, ojciec, dziecko, Tak było, jest i będzie i nikt tego nie zmieni.
Taka różnica
5 miesięcy temu
TVP nie ma problemu, aby zaprosić takiego gościa i poruszać takie tematu. Natomiast TVN nigdy nie zaprosi księdza do dzień dobry TVN 🤣🤣🤣
Widz wolnych ...
5 miesięcy temu
A jednak cenzura tym razem się spóźniła, prowadzącym po premii pojadą
...
Następna strona