Trwa ładowanie...
Przejdź na
Megi
|
aktualizacja

Trumna z ciałem królowej Elżbiety II spoczęła w kaplicy św. Jerzego. Księżna Kate z dziećmi, Harry i pozostali royalsi przybyli do Windsoru (ZDJĘCIA)

37
Podziel się:

Kondukt żałobny przybył na teren zamku Windsor. Poddani podczas uroczystego pochodu po raz ostatni mogli zobaczyć trumnę królowej Elżbiety II. Niebawem rozpocznie się nabożeństwo pogrzebowe, a następnie opuszczenie trumny do królewskiej krypty.

Trumna z ciałem królowej Elżbiety II spoczęła w kaplicy św. Jerzego. Księżna Kate z dziećmi, Harry i pozostali royalsi przybyli do Windsoru (ZDJĘCIA)
Trumna z ciałem królowej Elżbiety II spoczęła w kaplicy św. Jerzego. Księżna Kate z dziećmi, Harry i pozostali royalsi przybyli do Windsoru (getty)

19 września, 11 dni po śmierci królowej Elżbiety II, niemalże cały świat żegna monarchinię. Na uroczystości pogrzebowe przybyli przedstawiciele państw z całego świata. Nie zabrakło również Andrzeja Dudy z małżonką. W uroczystości biorą udział również członkowie rodziny królewskiej. Trumna monarchini spoczęła w kaplicy św. Jerzego.

W nabożeństwie wzięło udział około 800 osób. Wśród żałobników obecni byli między innymi członkowie personelu królewskiego. Trumna z ciałem królowej Elżbiety II jest już w  kaplicy św. Jerzego. Z wieka zdjęto insygnia królewskie, które zostaną przekazane królowi Karolowi III w czasie koronacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Byli premierzy wspominają królową. Theresa May: "Byłam ogromnie uprzywilejowana"

Podczas nabożeństwa przemawiał dziekan kaplicy David Conor, który pożegnał Elżbietę II, wspominając, że w obliczach zmieniającego się świata "jej spokojna i godna obecność dała pewność, że możemy stawić czoła przyszłości, tak jak ona to zrobiła, z odwagą i nadzieją".

Trumna z ciałem monarchini została przeniesiona do królewskiej krypty. O godzinie 19:30 czasu brytyjskiego odbędą się uroczystości żałobne już w obecności jedynie członków rodziny królewskiej. Królowa Elżbieta II spocznie w grobie obok rodziców i zmarłego w 2021 roku księcia Filipa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(37)
Ala
6 miesięcy temu
Piękna, choć smutna uroczystość. Teraz juz jest z Filipem.
ZuZa
6 miesięcy temu
Oglądałam cały pogrzeb. Płakałam bardzo, zwłaszcza jak Big Ben wybijał 96 uderzeń, jak opuszczali trumnę i grał dudziarz, patrząc na wzruszonego Karola. Mam 40 lat, Elżbieta II przypomina mi moją babcię, która ma 91 lat, pewnie stąd też to wzruszenie. Zwyczajnie, po ludzku mi przykro i szkoda.
Julia
6 miesięcy temu
Wnętrze tej katedry przypominało mi film z Harrym Potterem
Agata
6 miesięcy temu
Ale oni muszą być głodni...
gość
6 miesięcy temu
Chóry pięknie śpiewały. Całe szczęście, że nie będą już tej trumny nosić po schodach. Było to dość karkołomne.
Najnowsze komentarze (37)
Crypt Tales
6 miesięcy temu
„Opowieści z krypty”
kinga brodeck...
6 miesięcy temu
Osly
Hruj
6 miesięcy temu
Skąd wiecie że z jej ciałem? Ktoś to sprawdzał?
Monika
6 miesięcy temu
Oglądałam wczoraj ten pogrzeb, długo to trwało.
Poddana
6 miesięcy temu
Też chce być królową!!!!!!!!!
😳😳😳
6 miesięcy temu
Ta Camila to jak Cruella De Mon wygląda.
Gość
6 miesięcy temu
Pompa była na najwyższym poziomie, godna Królowej. Chyba odświeżę sobie "The Crown". Kocham ten serial..
Gość
6 miesięcy temu
Powiem Wam, że taka śmierć nie smuci. Zmarła w otoczeniu ukochanych bliskich, w zasłużonym wieku, przeżywszy piękne i dobre życie. Praktycznie do końca życia miała męża u boku, wszystko co można osiągnąć ona osiągnęła. Udała się na zasłużony spoczynek i pokój Jej duszy, to była wybitna i niezapomniana kobieta. Czułam powagę, szacunek, spokój i podziw oglądając uroczystość. I radość, że tak dobre miała życie i łaskawą śmierć. Udało się jej odejść tak jak żyła, z klasą. Oszczędziły ją przykre choroby, do końca była na służbie, oddana narodowi. Niesamowity życiorys, naprawdę, bezapelacyjnie jedna z najważniejszych postaci w historii i ja nie widzę kto jeszcze oprócz niej został z takich wielkich osobowości? Dosłownie nikt.
Gosc
6 miesięcy temu
Jak się przeżywa i cierpi nikt nie myśli o biżuterii to niesmaczne ma pogrzebach a kaśka wystrojona w perełki wstyd
Dare
6 miesięcy temu
Śmieszy mnie i dziwi jak Polaków ekscytuje to sztucznie podbijane przez media widowisko w zagranicznym obcym Państwie, które Polski kompletnie nie dotyczy. Kto nie żył w UK ten nie wie jak wygląda tam prawdziwe życie, ta uroczystośc to był zlot posh- snobów, sztywniaków udawaczy na pokaz, zadufanych buców mających się za nadludzi na całą resztą, ale pieknie wyszykowani, piękne stroje taaak... ten teatr kosztowal mld funtów.. A reszta społeczeństwa angielskieg jjest wiekszosci niechlujna leniwa, całkiem bez żadnej klasy i elegancji, chodzą na codzień w przypadkowych ciuchach jak ze smietnika, odżywiają się wysokoprzetworzonym jedzeniem, bo mało komu chce się gotować w domu, pracować lubią tylko krótko i lekko z licznymi przerwami, duża część w ogóle nie pracuje latami a jest utrzymywana przez ang.panstwo, ci ludzie prywatnie mają się za pępek świata z pogardą i lekceważeniem traktują inne narody, które harują za nich i dla nich,wykonując w UK najciezsze pracę.
to nie bardzo
6 miesięcy temu
To lepiej sobie z cichacza obejrzeć jakieś niecenzurowane filmy hentai lub 3d animation na stronkach o tematyce pornograficznej.
Dare
6 miesięcy temu
Śmieszy mnie i dziwi jak Polaków ekscytuje to sztucznie podbijane przez media widowisko w zagranicznym obcym Państwu, które Polski kompletnie nie dotyczy. Kto nie żył w UK ten nie wie jak wygląda tam prawdziwe życie, ta uroczystośc to był zlot posh- snobów, sztywniaków udawaczy na pokaz, zadufanych buców mających się za nadludzi na całą resztą, ale pieknie wyszykowani, piękne stroje taaak... ten teatr kosztowal mld funtów.. A reszta społeczeństwa angielskieg jjest wiekszosci niechlujna leniwa, całkiem bez żadnej klasy i elegancji, chodzą na codzień w przypadkowych ciuchach jak ze smietnika, odżywiają się wysokoprzetworzonym jedzeniem, bo mało komu chce się gotować w domu, pracować lubią tylko krótko i lekko z licznymi przerwami, duża część w ogóle nie pracuje latami a jest utrzymywana przez ang.panstwo, ci ludzie prywatnie mają się za pępek świata z pogardą i lekceważeniem traktują inne narody, które harują za nich i dla nich,wykonując w UK najciezsze pracę.
Janina
6 miesięcy temu
Spoczywaj w spokoju
Gosc
6 miesięcy temu
Nareszcie ! Moze troche oddechu bedzie
Oferty dla Ciebie