Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

TYLKO NA PUDELKU: Ekspert ocenia zachowanie żon Kamińskiego i Wąsika w Sejmie: "Mają wyglądać skromnie i sprawiać wrażenie przestraszonych"

667
Podziel się:

We wtorek Barbara Kamińska i Roma Wąsik pojawiły się na sejmowej galerii. Maurycy Seweryn w rozmowie z Pudelkiem ocenił mowę ciała i gesty żon skazanych prawomocnie posłów PiS. Wskazał też, która z nich, jego zdaniem, jest tu stroną dominującą.

TYLKO NA PUDELKU: Ekspert ocenia zachowanie żon Kamińskiego i Wąsika w Sejmie: "Mają wyglądać skromnie i sprawiać wrażenie przestraszonych"
Ekspert od mowy ciała ocenia zachowanie żon Kamińskiego i Wąsika w Sejmie (Sejm na żywo, YouTube.com)

Wtorkowe posiedzenie Sejmu budzi wielkie emocje nie tylko w narodzie, lecz także wśród samych parlamentarzystów. Wszystko przez aresztowanie prawomocnie skazanych Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, do którego doszło kilka dni temu. Dziś na sejmowej galerii pojawiły się ich żony, do których zwrócił się z mównicy Mariusz Błaszczak. Konieczne było przerwanie obrad.

Ekspert od mowy ciała ocenia zachowanie żon Kamińskiego i Wąsika. Wskazuje na jedno

Barbara Kamińska i Roma Wąsik cierpliwie oklaskiwały słowa i późniejsze okrzyki polityków Prawa i Sprawiedliwości, a po wymienieniu ich nazwisk przez Błaszczaka wstały i wykonały znak victorii. Internauci zauważyli jednak, że obie panie były wyraźnie spięte, a w pewnym momencie żona Mariusza Kamińskiego prawdopodobnie dyskretnie instruowała koleżankę, co do ich gestów.

Redakcja Pudelka zwróciła się z prośbą do eksperta o analizę mowy ciała Kamińskiej i Wąsik w Sejmie. Maurycy Seweryn w rozmowie z nami przeanalizował gesty żon skazanych polityków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sejm czeka paraliż? Sawicki zabrał głos

Ekspert o szczegółach gestów Kamińskiej i Wąsik na sejmowej galerii

Seweryn wskazuje, że według jego oceny osobą dyrygującą w tym duecie jest żona Kamińskiego, która dbała o to, aby ich obecność w Sejmie miała odpowiedni wydźwięk.

Powiedziała koleżance, kiedy ma wstać (od razu po słowach powitania przez Mariusza Błaszczaka). I choć jej gest pojawił się z opóźnieniem, to właśnie ona powiedziała, kiedy mają wykonać zaplanowany wcześniej gest "V" – powszechnie rozumiany jako "zwycięstwo".

Jednocześnie ekspert wspomina o konkretnych szczegółach gestów Kamińskiej i Wąsik.

Mowa ciała obu pań jest demonstracyjna. To silne i znane publicznie zachowania. Mają wyglądać skromnie i sprawiać wrażenie zatroskanych i przestraszonych - ocenia Seweryn. U pani sędzi Barbary Kamińskiej służy do tego pochylenie głowy, zamknięcie ramion (ruch do przodu w przestrzeni barków), zastosowanie gestu opanowania, kultury osobistej i spokoju (dłoń na dłoni przed sobą). U pani dyrektor Romy Wąsik - spięta mimika, jednocześnie rozszerzanie oczu (unoszenie brwi) i demonstracyjny gest kontroli negatywnych emocji (łapanie się za ramię - u prezydenta było to łapanie się za przedramię).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(667)
Aga
6 miesięcy temu
Przypominam, ze zona Kaminskiego od pazdziernika jest na zwolnieniu lekarskim (na ktore skladaja sie wszyscy podatnicy), ale jakos nie przeszkadza jej to w chodzeniu po telewizjach i robieniu protestow
John
6 miesięcy temu
Wstydu nie mają...
Ludu
6 miesięcy temu
Co za szopka
tom
6 miesięcy temu
Te ciemne stroje to żeby uczcić pamięć śp Andrzeja Leppera ?
Olaf
6 miesięcy temu
Cyrk na kulkach ,😂🤣🤣😂🤣😂
Najnowsze komentarze (667)
Prawnicy...
6 miesięcy temu
Żałosne. I ten obok...
Jan
6 miesięcy temu
Nie dziwne że tak znienawidzeni są ci którzy walczyli z łapówkarstwem jak w Polsce łapówy i kombinatorstwo to tradycja na którą sie cicho przyzwala od dziesiątek lat. Ci którzy coś mają i osiągnęli w życiu majątki to przecież przez łapówy i układy. Dziady które nic nikomu nie dawały klepią biedę. Teraz wiecie czemu Wąsika i Kamińskiego popierają tylko uczciwe poczciwiny.
Wyborca
6 miesięcy temu
Piękne, naturalnej urody, inteligentne kobiety, do tego wykształcone i mądre, jedna jest sędziną, druga to doktor chemii, walczą o mężów, murem stoją za mężami, wspierają mezow jak tylko mogą. Tak to niektórych drażni, deberwuje, a przecież tak postawa żony jest godna uznania. Ich mężowie wykonywali zlecone im obowiązki w ramach swojej pracy w CBA ( centralne biuro antykorupcyjne) , a teraz po zmianie wladzy ludzie Tuska mszczą się na nich, że CBA goniło ich za afery min. gruntową, hazardową, vatowską, bo blokowali im przekręty.
Gddgyhj
6 miesięcy temu
Jezeli obie Panie Żony nie sa zmuszane lub szantażowane aby wystepowac publicznie i powielać peos pochwalny to jestem mocno zszokowana pasożytniczym trybem zycia, brakiem szacunku, kultury. Tym kobietom albo ktos podsunął nóż pod gardło albo przez te wszystkie lata nastąpiło pomieszanie wartości.
Pacjent
6 miesięcy temu
Nowe patocelebrytki pis. Jedna podobno chora, dlaczego ZUS nie wzywa jej na badanie
gospodyni wie...
6 miesięcy temu
Po kim one nosza zalobe?popieram PiS ,ale zaczyna to byc komiczne z tymi zonami.
dramat
6 miesięcy temu
Myślę, że wiele osób chciałoby taką "bidę" klepać jak te Panie.... wstydu nie mają.. koryto im zabrali..
456
6 miesięcy temu
Udają biedne i skrzywdzone a przecież jest wyrok sądowy i nie powinni wyjść na wolność.
Konrad
6 miesięcy temu
A co ma powiedzieć zona Leppera?Tych dwóch doprowadziło do jego śmierci i nad nią nikt sie nie użala a maja sie użalać nad żonami przestępców???Zamknąc je razem z nimi!
Róża
6 miesięcy temu
Jakim prawem weszły na sale plenarną?Wstydziły by sie przyznac do swojego nazwiska i takich mężów zamiast tego powinny iść na kurs podstawowego funkcjonowania w gospodarstwie domowym.
oko
6 miesięcy temu
drogie panie tańczycie jak wam zagrają... trochę wstyd... Może spotkajcie się z tymi żonami , których mężowie siedzą w więzieniu przez waszych mężów?????
Ewelina
6 miesięcy temu
Jak tak tęsknią za swoimi mężami to dokoptować je do nich i będą razem na zawsze przez 24h w ciepełku i pelną michą-tam jest miejsce dla takich jak oni.
Iza
6 miesięcy temu
Żony skazanych idźcie wszystkie do sejmu....
Wojtek
6 miesięcy temu
Nawet moja córka chodząca do 3 klasy podstawówki sama obsługuje ogrzewanie gdy jej za zimno to podkręca a te dawno dorosłe panie na całą polske oświadczają ze maja z tym problem to swiadczy że sa mocno upośledzone.
...
Następna strona