Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

TYLKO NA PUDELKU: Manager Kamila Bednarka dostał DODATKOWE 660 tysięcy od państwa. Jego komentarz? "JESTEŚCIE TĘPI, NIE MAM CZASU NA PIERDOŁY"

906
Podziel się

Kamil Bednarek otrzymał 500 tys. zł, a firma jego managera (męża siostry Bednarka) kolejne 660 tys. Gdy grzecznie poprosiliśmy opiekuna piosenkarza o wyjaśnienie sytuacji, postanowił nas zwyzywać.

TYLKO NA PUDELKU: Manager Kamila Bednarka dostał DODATKOWE 660 tysięcy od państwa. Jego komentarz? "JESTEŚCIE TĘPI, NIE MAM CZASU NA PIERDOŁY"
Kamil Bednarek i jego manager dostali ponad milion złotych z Funduszu Wsparcia Kultury (ONS)
bDTnArlx

W ostatnich dniach słuszne oburzenie wywołały dotacje, które artyści mieli dostać z Funduszu Wsparcia Kultury. Na ten cel przeznaczono łącznie 400 milionów złotych. I choć wątpliwości nie ulega fakt, że dotknięci pandemią pracownicy sektora kultury powinni otrzymać wsparcie, to mocno zastanawiający jest klucz, jakim kierowali się decydenci. Pieniądze mieli dostać m.in. Beata Kozidrak, Grzegorz Hyży czy Kamil Bednarek, czyli gwiazdy, które i tak zarabiają spore pieniądze dzięki kontraktom reklamowym czy występom w telewizji. Działalność rozrywkowa czy showbiznesowa w założeniu jest zresztą bardziej "komercyjna" niż ta kulturalna.

Szczególnie ciekawy wydaje się przykład Kamila Bednarka. Wokalista współpracujący z TVP szybko zareagował na burzę, która rozpętała się w sieci. Kamil, który fotografował się z Andrzejem Dudą i wykonywał pieśni patriotyczne, opublikował nawet stosowne oświadczenie.

bDTnArlz

Prowadzę od kilku lat działalność, zatrudniam ludzi, płace podatki jak każdy obywatel, płace ZUS i inne ściągane przez Urząd Skarbowy opłaty... Każdy, kto ma zarejestrowaną działalność w obrębie kategorii kulturalno-artystycznej mógł wystartować w projekcie. W moim imieniu postulował o to manager. Gratuluję wszystkim, komu udało się dostać dofinansowanie na przyszłe branżowe działania. Wierzę, że mądrze je wykorzystacie i nie będziecie zmuszeni ich oddać z powrotem - napisał na Instagramie po czym wyłączył możliwość komentowania posta.

Zobacz także: "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Jeremi Sikorski jako Kamil Bednarek

W istocie manager Bednarka, Mateusz Posyniak, ubiegał się o dotację, ale nie tylko dla swojego podopiecznego. Jak wynika z listy beneficjentów FWK (dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Kultury), spore pieniądze dostała też jego firma "Mateusz Posyniak EUFORIA", która współpracuje tylko z Bednarkiem. Wokaliście przyznano 500 tys. złotych, a EUFORII 660 tys. zł.

bDTnArlF

Warto odnotować, że Mateusz Posyniak prywatnie jest mężem siostry Kamila Bednarka, Kornelii Bednarek-Posyniak. Wesoła rodzinka Bednarków miała się więc wzbogacić o ponad milion złotych.

Postanowiliśmy zadzwonić do Posyniaka, by zapytać o to na realizację jakich projektów Kamila miały zostać przeznaczone pieniądze. Niestety, Mateusz Posyniak zwyzywał nas przez telefon.

Czy wy jesteście tak tępi, jak... nie wiem co? Przecież przeczytajcie zasady, każdy, kto ma działalności PKD i wykazał się spadkiem obrotów powyżej 40 czy 50 procent, miał prawo startować w konkursie - usłyszeliśmy.

bDTnArlG

Grzecznie ponowiliśmy prośbę o konkrety, ale zostaliśmy dość szorstko zbyci.

Proponuję zapoznać się z zasadami przyznawania dotacji, to mój jedyny komentarz. Nie ma pan pojęcia o co chodzi, nie rozmawiam z pismakami. Nie mam czasu na pierdoły! - powiedział Mateusz Posyniak, po czym się rozłączył.

Wydaje nam się, że Kamil Bednarek powinien wykorzystać cześć swojej fortuny na zatrudnienie nowego, profesjonalnego managmentu. Szwagier wydaje się dość obcesowy...

Zobacz także: Kamil Bednarek - Bóg // koncert „Wsłuchiwać się w Papieża”
bDTnArlH
bDTnArlI
bDTnArma
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(906)
hhjhj
5 miesięcy temu
masakra co się dzieje z tym krajem
Alli
5 miesięcy temu
Beata Kozidrak jest właścicielką kilku posiadłości, m.in. w Hiszpanii, USA, na Karaibach i w RPA. Podobno ma też prywatny odrzutowiec.Jestem w szoku , że można jeszcze wyciągać rękę po pieniądze podatników.
Aga
5 miesięcy temu
Nie słuchać, nie kupować płyt i reklamowanych produktów i nie chodzić na koncerty... po pandemii. No i oczywiście nie puszczać w radiu. Zobaczymy na jak długu starczą im pieniążki.
bDTnArmb
Weronika
5 miesięcy temu
Prowadzę działalność, zatrudniam 6 ludzi, dostałam 5tys. pożyczki...
SPONSOR
5 miesięcy temu
Drodzy rodacy, jest to najbardziej rodzinny z dotychczasowych programów społecznych. Przeznaczony jest w szczególności dla szwagra, eks męża i byłej żony, dla dzieci i menagerów, córki znanej prezenterki, braci bliźniaków, ich żon, dzieci i kuzynów, żon aktorów, dekarzy i księgowych. To jest unikat na skalę europejską, a pula nagród zwala z nóg. Szczególnie tych, którzy go sponsorują, czyli podatników. To program sztandarowy. Cały świat będzie się od nas uczyć, jak pomóc bogatemu wzbogacić się w czasach kryzysu.
Najnowsze komentarze (906)
Leon
4 miesiące temu
chore!!!! zwykły Kowalski nie ma co do gara włożyć, myśli jak przeżyć od 10 do 10, rachunki , kredyty normalne np. do 400 na miesiąc !!! ludzie którzy mają kredyty na mieszkanie i utrzymanie rodziny potracili pracę!a tacy co w ciągu roku zarabiają krocie jeszcze dostają takie pln!!!! chorzy rządzący .precz z tym rządem !
Lubiłem
4 miesiące temu
gościa uważam, że fajnie śpiewa, ale nie wykluczone, że sodowa uderzyła mu do głowy niestety. A te dofinansowania dla artystów to trochę nie fajne, jeśli ludzie zarabiają w roku set tysięcy złotych i nie odłożą z tego za wiele tylko pokupują Bóg wie co, to dlaczego podatnicy zarabiający średnią krajowa mają ich finansować. No sorry, to chore. Tak to częściowo z pieniędzy podatników, czyli wszystkich pracujących
Polka
5 miesięcy temu
Reszta może pracować za miskę ryżu.
Jarr
5 miesięcy temu
Oj to się pan manager może przejechać na swoich słowach jak ludzie przestaną kupować płyty a rozgłośnie przestaną grać Bednarka. Chamstwo nie popłaca.
osservatore
5 miesięcy temu
ludzie z kasą, ale gdzie klasa?
Anusia
5 miesięcy temu
Ale podobno minister Gliński zawiesił wypłaty, to skąd oni dostali tyle kasy. Czyżby minister kłamał. A oni artyści od "siedmiu boleści" czyżby mieli taką biedę jak ludzie którzy na dzień dzisiejszy są zwalniani z pracy i nie mają za co żyć. Wstyd jest żyć w takim kraju jak nasz.
obywatel
5 miesięcy temu
jestem za żeby nie kupować biletów na koncerty i płyt bo oni zarabiają tyle ze oni nie powinni mieć przeżyć pandemie co innego ludzie zarabiający najniższą krajową lub firmy które naprawdę ledwo ciągną swoją działalność
ewela
5 miesięcy temu
Czy tylko mi Kamil przypomina Jarusia z Chłopaków do wzięcia?
bDTnArlT
Ola
5 miesięcy temu
Co tam nowego u Bednarka? Czemu pudel nic nie pisze
treneiro
5 miesięcy temu
Co on tak utył, wygląda jak Janusz Biznesu. W wieku 30-stu lat wyglądać ja 50 lat to kiepawo. Niedługo będzie jak Karolak
jonn
5 miesięcy temu
W zamian Kamil prześle fanom ze sceny kupę serducha, i słowa,ze nie ważna grubość portfela, ważni przyjaciele i miła atmosfera;)
gość
5 miesięcy temu
Wojownik Światła na tronie w Babilonie. Drugi po Baronie Paolo Coehlo estrady. Tylko u Barona mniejszy rozdźwięk między słowami a zachowaniem.
log
5 miesięcy temu
Skoro jest tak zajęty ,że nie ma czasu na pierdoły to znaczy że ma dużo pracy wiec dotacje na co ????
gość
5 miesięcy temu
Na You Tube zwą go 'Wojownikiem Hajsu' lub 'Wojownikiem 500'
...
Następna strona
bDTnArmv