Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|
aktualizacja

TYLKO NA PUDELKU: Piotr Lato wspomina Janusza Dzięcioła: "Był szczery, porządny i odważny"

47
Podziel się

Najmłodszy uczestnik pierwszej edycji "Big Brothera" jest poruszony śmiercią przyjaciela z programu. "Jest mi bardzo przykro" - mówi.

TYLKO NA PUDELKU: Piotr Lato wspomina Janusza Dzięcioła: "Był szczery, porządny i odważny"
(East News)
bDZvAxqt

W miniony piątek media obiegła wiadomość o tragicznej śmierci Janusza Dzięcioła - zwycięzcy pierwszej edycji programu Big Brother. Były poseł i szef straży miejskiej zginął w wypadku, do którego doszło na torach kolejowych.

Jak przyznał Jerzy Czapla, sołtys Białego Boru, gdzie Janusz Dzięcioł mieszkał od lat, przejazd przez tory w miejscu, gdzie zginął 65-latek, jest utrudniony - widoczność jest ograniczona, a miejsca nie zabezpieczono szlabanami. Aktualnie sprawą tragicznego wypadku zajmuje się prokuratura.

bDZvAxqv

Śmierć Janusza Dzięcioła jest szokiem dla jego przyjaciół z programu. Piotr Lato, najmłodszy uczestnik pierwszej edycji Big Brothera, zamieścił na swoim prywatnym profilu na Facebooku poruszający wpis.

"Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o Januszu. Nie rozumiem, jak to się stało (…). Jest mi bardzo, bardzo, bardzo przykro. (…) "Ojciec" całej naszej sękocińskiej ekipy, patron, opoka - Janusz. W najlepszym tego słowa znaczeniu człowiek prostolinijny, szczery i porządny. Odważny - w końcu wziął udział w monstrualnym przedsięwzięciu medialnym. Tradycjonalista, ale z głową otwartą na tyle, żeby się w nim odnaleźć" - pisze muzyk.

bDZvAxqB

"Picia" wspomina, że pomimo znacznej różnicy wieku, nawiązał z Januszem silną, przyjacielską więź.

"Traktował mnie trochę jak podopiecznego. On najstarszy, ja najmłodszy. Mieliśmy w tym programie podobny start i podobne reakcje (…) Wiem, że bardzo mnie lubił - czuły to moje plecy. Ten czas w zamknięciu w "blaszaku" pozwalał się poznać i nietrudno było zorientować się, że stopień sympatii określany był przez Janusza mocą uścisku niedźwiedzia i klepania po plecach. Kiedy opuszczałem dom, poczułem tę sympatię bardzo mocno (…). Kiedy wróciłem później na chwilę jako gość, tak się ucieszył, że prawie połamał mi żebra".

W rozmowie z Pudelkiem Piotr wspomina moment, gdy poznał Janusza Dzięcioła.

"Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Był spokojny, bardzo swojski, każdemu z nas przywodził na myśl życie rodzinne, stabilizację. Pewnie uśmiechnąłby się z niedowierzaniem, gdyby mu ktoś po pierwszych dniach powiedział, że wygra" - mówi nam Lato.

bDZvAxqC

Po zakończeniu programu uczestnicy utrzymywali kontakt.

"Przez pierwsze lata spotykaliśmy się dość często jako grupa przy rozmaitych okazjach i imprezach w całym kraju. W ostatnich latach trochę rzadziej, ale utrzymywaliśmy kontakt przez internet lub widywaliśmy się na spotkaniach wspominkowych przy okazji występów telewizyjnych w Warszawie".

"Rozmawialiśmy kilka razy o jego przygodzie z polityką, żalił się, że z roku na rok trudniej to wszystko na Wiejskiej znosi, że to nie dla niego, że to jednak inaczej sobie wyobrażał i że trudno tam cokolwiek zdziałać. Wiem, że cieszył się stałym szacunkiem ludzi, działał na rzecz swojego regionu i pomagał każdemu, jak tylko mógł".

"Jestem przekonany, że każdy z naszej ekipy BB mógłby to powiedzieć - cieszę się, że mogłem go poznać" - podsumowuje Lato.

bDZvAxqD
bDZvAxqE
bDZvAxqW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(47)
MoniQue
rok temu
Bardzo ładnie się wypowiedział o koledze z BB. W dzisiejszych czasach to rzadkość.
Gosc
rok temu
Młody facet a tak mądrze się wypowiada o koledze dzisiaj jest to obce
Jaga
rok temu
Kondolencje dla rodziny.
bDZvAxqX
Kasia
rok temu
Uważajcie na drogach!
Janka
rok temu
Szkoda człowieka.
Najnowsze komentarze (47)
lol
rok temu
kto wygra BB2? Martyna czy Wiktor?
lol
rok temu
Kamil to fałsz i manipulacja
Mirka
rok temu
To jest Picia? Super wygląda.
ala
rok temu
Ładnie Pan powiedział o Panu Januszu
Ida
rok temu
Szkoda Wielka szkoda ,jak odchodzą dobrzy ludzie
Ida
rok temu
Wyrazy współczucia dla całej rodziny Pana Janusza ❤
Mimi
rok temu
Jak pokazuje życie,rogatki też nie pomogą....
HANS
rok temu
A Grzegorz Miecugow wspaniały człowiek prowadził 1 big bradera bardzo szybko odszedł najgorsze jest to że odchodzą ludzie którzy powinni żyć wiecznie nie 100 lat jak to się mówi na urodzinach
bDZvAxqP
Dwaj
rok temu
Byłeś wielki i pozostaniesz szacunek kondolencje dla rodziny
Pomagajmy
rok temu
Zbiórka pieniędzy na rogatki w miejsce gdzie zginął !! pomagam.pl/rogatkinatory
Ratunek
rok temu
Kolejny lans ex Big broderowej wygaszonej gwiazdy. Człowiek zginął i pewnie najbliżsi czytając te historie męczą się dalej😤
Ktos
rok temu
Byl z niego porządny facet. Szkoda chlopa :(
doris
rok temu
szkoda człowieka też go polubiłam......mądry facet.......
Góralska
rok temu
Wielki żal i smutek. Łączę się w bólu z rodziną.
bDZvAxrr