Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
Dymek
|
aktualizacja

W "19:30" DRWINY z "Marszu milionerów". Wbili szpilę byłym pracownikom TVP...

212
Podziel się:

Na 11 stycznia zaplanowano "Protest Wolnych Polaków" organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Nowe "Wiadomości" poświęciły tej sprawie materiał, zestawiając wypowiedzi Donalda Tuska oraz Jarosława Kaczyńskiego. Nie zabrakło uszczypliwości...

W "19:30" DRWINY z "Marszu milionerów". Wbili szpilę byłym pracownikom TVP...
W "19:30" DRWINY z "Marszu milionerów" (AKPA, screen TVP)

W środowym wydaniu nowych "Wiadomości" jednym z kluczowych tematów była kwestia wniosku o wotum nieufności dla ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Bartłomieja Sienkiewicza. Członkowie poprzedniego rządu twierdzą, że minister przeprowadził zamach na media publiczne oraz demokrację.

Po przytoczeniu słów prezesa PiS-u, Jarosława Kaczyńskiego, o wspomnianym "zamachu na demokrację" - na antenie TVP1 pojawił się Donald Tusk. Obecny premier skomentował sytuację na konferencji prasowej, mówiąc: "Prezes Kaczyński nie jest w stanie zaakceptować sytuacji, gdy telewizja nie jest na jego telefon".

Wyemitowano także fragment, w którym przewodniczący Platformy Obywatelskiej odnosi się do zaplanowanego na czwartek 11 stycznia "Protestu Wolnych Polaków" organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. Rafał Bochenek, rzecznik partii, zachęcał do udziału w wydarzeniu: "Wzywamy wszystkich Polaków, którym bliskie są ideały wolności, by wzięli udział w proteście. 11 stycznia wolni Polacy zaprotestują przed Sejmem przeciwko dyktatowi siły i łamaniu prawa przez rząd Donalda Tuska i sejmową koalicję".

11 stycznia będziemy protestować przeciw zgodzie rządu Tuska na przyjmowanie nielegalnych migrantów lub płacenie wysokich kar za odmowę ich przyjęcia, pomimo sprzeciwu blisko 11 milionów Polaków wyrażonego w referendum ogólnokrajowym. Próbuje się ukryć to przed Polakami, między innymi po to rządzący dokonali zamachu na wolność mediów publicznych - kontynuował Bochenek.

Tusk określił "Protest Wolnych Polaków" mianem "marszu milionerów", nawiązując do niedawno ujawnionych informacji o wysokich zarobkach byłych twarzy Telewizji Polskiej. Według dostępnych danych, Michał Adamczyk zarabiał rocznie ponad 1,5 mln, Marcin Tulicki 700 tys., a Samuel Pereira niecałe 440 tys. zł.

Bo zarobki byłych pracowników TVP można liczyć w milionach - usłyszeli widzowie "19:30".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(212)
NYh
6 miesięcy temu
A nie miało być neutralne?
Eva
6 miesięcy temu
Też się nie zgadzam na przyjmowanie nielegalnych imigrantów a nie jestem milionerką
Tobi
6 miesięcy temu
Ile teraz będą zarabiać prezenterzy
Gość
6 miesięcy temu
No cóż, TOLERANCJA, w myśl Tuska, tak jak oni ja rozumieją.😁😁😁😁😁
Odpolitycznie...
6 miesięcy temu
Co za nachalna propaganda. Hasła gonią hasła. A młodzież się na nie daje złapać jak na osiem gwiazdek.
Najnowsze komentarze (212)
Mamusia
2 miesiące temu
Dała mu Mazurek te dokumenty ? Bo przed kamerami to mu przyrzekła. Ta z Brukseli
Goku
5 miesięcy temu
byli pracownicy TVP zasłużyli sobie
Dariio
5 miesięcy temu
Ciekawe ile w Tuskowych stacjach się zarabia
Gość
5 miesięcy temu
Rzetelność dziennikarska według Tuska. Macie swoją demokrację.. haha
Majka
5 miesięcy temu
Ponoć młodzi murem za PiS to dlaczego na zdjęciach i filmach średni wiek protestujących to 70 lat.
Zdrowy
6 miesięcy temu
Jedziemy pod sejm 11 stycznia ze znajomymi z Wrocławia, nie z jagodna!!! Jagodno to zadupie Wrocławia gdzie same sloiki mieszkają. Tylko prawica! Dlaczego zbior przepisów nazywa sie PRAWO A NIE LEWO?! DLACZEGO SKRĘT POJAZDEM W PRAWO JEST BEZPIECZNIEJSZY OD SKRETU W LEWO?! DLACZEGO MOWI SIE CZLOWIEK PRAWY, A NIE LEWY?! BO LEWO JEST DO D... TO NIE JEST WODA, ZUPA! TO SZAMBO!!!
Patriota
6 miesięcy temu
Jedziemy pod sejm 11 stycznia ze znajomymi z Wrocławia, nie z jagodna!!! Jagodno to zadupie Wrocławia gdzie same sloiki mieszkają. Tylko prawica! Dlaczego zbior przepisów nazywa sie PRAWO A NIE LEWO?! DLACZEGO SKRĘT POJAZDEM W PRAWO JEST BEZPIECZNIEJSZY OD SKRETU W LEWO?! DLACZEGO MOWI SIE CZLOWIEK PRAWY, A NIE LEWY?! BO LEWO JEST DO D... TO NIE JEST CZUSTA WODA, ZUPA! TO SZAMBO!!!
Zdrowy
6 miesięcy temu
Jedziemy pod sejm 11 stycznia ze znajomymi z Wrocławia, nie z jagodna!!! Jagodno to zadupie Wrocławia gdzie same sloiki mieszkają. Tylko prawica! Dlaczego zbior przepisów nazywa sie PRAWO A NIE LEWO?! DLACZEGO SKRĘT POJAZDEM JEST BEZPIECZNIEJSZY OD SKRETU W LEWO?! DLACZEGO MOWI SIE CZLOWIEK PRAWY, A NIE LEWY?! BO LEWO JEST DO D...
Polak
6 miesięcy temu
Serio próbowałem zajrzec na 19.30 i nie da rady. Żenada tego nie okresla. Propaganda Tuska, odwracanie kota ogonem, zaklamywanie rzeczywistosci, dno dna. To prawda! TfalszN 2!!! Czlowiek o zdrowych zmyslach nie da rady tego ogladac To jest telewizja dla ułomnych. A te programy publicystyczne ze super specjalistami pseudo ekspertami to taka propaganda koncentrat! Juz nie trzeba czytać wyborczej, onetu, ogladac tvn! Wszystkiego dowiecie sie z tvp info tusk! Jednak pogłębili dno !🤦🏼
Polak
6 miesięcy temu
Serio próbowałem zajrzec na 19.30 i nie da rady. Żenada tego nie okresla. Propaganda Tuska, odwracanie kota ogonem, zaklamywanie rzeczywistosci, dno dna. To prawda! TfalszN 2 Czlowiek o zdrowych zmyslach nie da rady tego ogladac To jest telewizja dla ułomnych. A te programy publicystyczne ze super specjalistami pseudo ekspertami to taka propaganda koncentrat! Juz nie trzeba czytać wyborczej, onetu, ogladac tvn! Wszystkiego dowiecie sie z tvp info tusk! Jednak pogłębili dno !🤦🏼
Polak
6 miesięcy temu
Idziemy ma marsz 11 stycznia! Bronimy Polski przed zarazą KOmuny! Polska dla Polakow! Nie POlaczkow!
Ewa
6 miesięcy temu
A szanowna dziennikarka i jej nowi koledzy będą pracować za najniższe wynagrodzenie?. Kim wy się staniecie w tej stacji. Tubą propagandową Tuska. Już się zaczyna ta wasza bezstronność i uczciwość dziennikarska.
Prawda
6 miesięcy temu
Rynsztok. Gorzej niż za TVPiS.
Gosc
6 miesięcy temu
Juz widzę ten marsz... Emeryci z demencja i wypranymi mozgami, politycy pisu zwiezieni autokarami z calej polski i zwolnieni pracownicy rezimowej tvp info
...
Następna strona