Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|

"Wiadomości" UBOLEWAJĄ nad wynikami Telekamer: "Konkurs był NIEWIARYGODNY"

391
Podziel się:

W czwartkowym wydaniu "Wiadomości" załoga TVP postanowiła poświęcić cały segment na lamentowanie, że nie wygrała ani jednej Telekamery. Dajecie wiarę, że na to idą rocznie 2 miliardy złotych z Waszych podatków?

"Wiadomości" UBOLEWAJĄ nad wynikami Telekamer: "Konkurs był NIEWIARYGODNY"
"Wiadomości" TVP ubolewają nad wynikami tegorocznych Telekamer (fot. AKPA)

Telewizja Polska pod rządami naznaczonego przez PiS Jacka Kurskiego tak bardzo obraziła się na kapitułę tegorocznych Telekamer, że postanowiła nawet wydać w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Sądząc po rozległym lamencie na temat tego, jak to niby Edward Miszczak wykupił statuetki dla swoich formatów (choć nie wszyscy laureaci pochodzą z TVN), było do przewidzenia, że o "niesprawiedliwości" szerzącej się na tym świecie posłuchamy jeszcze trochę w wieczornym wydaniu czwartkowych Wiadomości. Oczywiście intuicja nas nie zawiodła.

Kilkuminutowy segment, który w środku pandemii TVP poświęciła na rasowe malkontenctwo, otworzył się uwielbianymi przez Jacka Kurskiego statystykami.

Chociaż to zdecydowanie nie serial komediowy, niektórzy zaśmiali się w tym momencie. Mimo takiej [wielkiej] widowni aktorzy "Stulecia winnych" nie mogli liczyć na Telekamerę. Ta powędrowała za to do twórców "BrzydUli" telewizji TVN. To serial, który śledzi ponad 500 tysięcy widzów, a więc ponad 5 razy mniej niż "Stulecie winnych". (...) Sprawdzając pozostałe kategorie, wyniki tegorocznych Telekamer wyglądają podobnie. Większa widownia zazwyczaj znaczy, że statuetki nie będzie. (…) Oglądany przez ponad 3,5 miliona widzów "The Voice Senior" w plebiscycie głosów miał otrzymać mniej niż "Nasz nowy dom" z niemal trzykrotnie mniejszą widownią - narzekali dziennikarze TVP.

Zobacz także: Miliardy na TVP. Ostry komentarz Leszka Millera. "To bezczelne"

Niezadowolona z takiego stanu rzeczy walcząca o prawdę ekipa z Woronicza postanowiła bliżej przyjrzeć się temu, dlaczego ich produkcje nie zostały wybrane przez czytelników Tele Tygodnia. Winowajców dopatrzono się w organizatorach konkursu, którzy, zapewne z premedytacją, mieli zasadzić na seniorów pułapkę w postaci bariery technologicznej.

Kto tu ma rację? Logika wskazuje, że ci, którzy wybierają swój ulubiony program, a tu niespodzianka. (...) Każdy, kto chciał oddać głos telefonem, musiał sięgnąć również po portfel - nawiązuje się tutaj do metody głosowania przez SMS. - W plebiscycie można było zagłosować także online, choć ten sposób mógł się okazać zbyt skomplikowany dla wielu starszych widzów - słyszymy na emitowanym w głównym wydaniu Wiadomości materiale.

Naturalnie segment ten nie byłby kompletny bez bezcennego wkładu specjalisty od spraw wszelakich Jacka Karnowskiego, czyli znanego redaktora naczelnego pisma, które może liczyć na gigantyczne wpływy z reklam spółek Skarbu Państwa...

Na pewno lista nagrodzonych Telekamerami podważa wiarygodność tego konkursu. Widać tutaj jakąś intencję dania tym, których się lubi, ukarania tych, których się nie lubi. Nie odzwierciedlają te nagrody, ich rozkład, realnej popularności poszczególnych propozycji - twierdzi "ekspert".

Materiał zakończony został taką oto puentą:

Choć Telekamery to jeden z wielu tego typu plebiscytów, to najbardziej wiarygodnym zawsze jest ten z wynikami oglądalności, a tu, na serio, produkcje Telewizji Polskiej są bezkonkurencyjne - twierdzi twórca materiału Dominik Cierpioł.

Też dziwicie się, dlaczego rząd woli co roku pompować 2 MILIARDY złotych w takie biadolenie, zamiast skutecznie wesprzeć służbę zdrowia?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(391)
czytelnik
3 lata temu
A TVP to niby taka rzetelna jest. Propaganda, propaganda i jeszcze raz propaganda z ogromnym pakietem hejtu. Tam naprawdę osoby z niewielkim ilorazem inteligencji pracują. O ile jakimś. Od lat plebiscyt TK opiera się na płatnych smsach.
Wojtek
3 lata temu
Głosowanie w konkursie Telekamer bylo za trudne dla seniorów, a zapisywanie się przez internet na szczepienia z profilem zaufanym dla 80+ to nie był żaden problem? Żenuła
Ola
3 lata temu
Niewiarygodny to jest poziom głupoty propagandy i manipulacji ludzi którzy pracują w tvp i nazywają siebie dziennikarzami a są adwokatami pisu bez własnego zdania i wiedzy
🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂...
3 lata temu
Danusia... Danusia Holecka. Jak ona może patrzeć na siebie rano w lustrze po tych wszystkich paskach, wiadomościach i zakłamaniach, które nam już prezentowała i prezentuje co któryś wieczor w postaci „Wiadomości”. Mnie by było wstyd. ŻADNA ale to ŻADNA inna telewizja jej już NIGDY nie zatrudni wiec niech się lepiej trzyma pazurami tego TVP i nie puszcza bo jej dziennikarstwo wisi na ostatnim włosku. Niestety.
aja
3 lata temu
Skończ Kurski, wstydu oszczędź
Najnowsze komentarze (391)
Po co?
3 lata temu
mają szansę na wygranie Telewizja Roku gdyz sa jedynym kandydatem wskazanym przez partię
Poinformowany
3 lata temu
Mnie dziwi, że ich to dziwi. Nie mozna az tak daleko ucieć od prawdy i rzeczywistości
Prawda 🙄
3 lata temu
Kurski taki jesteś katolik a twoj syn Zdzislaw Antoni gwałciciel 😁 caly czas na wolnosc Nie tuszuj prawdy i nie jancz prawdziwej wygranej Tele kamer A Holeckiej podziękuj za takie pieniądze musi ktoś prawde mówić i czytac 😍
Karolina
3 lata temu
Ha ha, nie zdziwię się jeśli w przyszłym roku TVP wymyśli własny plebiscyt, i oczywiście nagrody powędrują tylko do produkcji Telewizji Polskiej :) wtedy przez bite 2 tygodnie Wiadomości będą piać z zachwytu nad wiarygodnością głosowania i przyznawania przewidzianych nagród
bubia
3 lata temu
Jak tak mają wyglądać już kolejne telekamery to ja podziękuję. I nie chodzi o to, że wygrały pozycje których nie lubię, ale o fakt, że dziwnym trafem wygrywa to co ma dosłownie najmniejszą oglądalność.....
NieHejterka
3 lata temu
Oddaj ostatni komentarz madry o abdykacji Jarka Malego skloca naród 😁 pudel nie usuwaj
celebryta z P...
3 lata temu
Gdyby TVPiS zgarnęło wszystkie nagrody, to wtedy konkurs może byłby wiarygodny.
Pudel!!!!!! �...
3 lata temu
Mam was od dziś w czterech literach. Kasujecie mi wszystkie komentarze. To już przegięcie. Bojkot i żegnam
ryczart
3 lata temu
Zakłamana, przepełniona nienawiścią i upolityczniona telewizja publiczna, z ich prezenterami stanie się to samo co z prezenterami z PRL-u . Zostaną zapomnieni, a prezes będzie oglądał wiadomości zza krat.
Magda
3 lata temu
Najbardziej zadziwiające to są komentarze, że starsze osoby nie mogły głosować, bo bariera technologiczna. Powinno być głosowanie korespondencyjny i starsze osoby powinny masowo iść w miasto i stanąć w kolejce na poczcie. Wtedy TVP zrobi najpierw reportaż o swoim zwycięstwie i nagrodach, a później o wzroście zachorowań i zgonów wśród osób starszych. Co tam życie człowieka, ważne żeby pan Kurski dostał swoje nagrody. Jak Wam nie wstyd pisać takie rzeczy?
hehe
3 lata temu
Dużo tu osób z tvp pis :) Te komentarze mowia same za siebie
Faustyna
3 lata temu
Głosowanie bez dwóch zdań powinno odbyć się ponownie, ale już w inny sposób, wycwanili się i utrudnili starszym osobą możliwość głosowania, jest to podłe.
Darka
3 lata temu
Od kiedy tak jest, że ktoś kto ma mniejsza oglądalność na co dzień wygrywa telekamery ? Przecież tu śmierdzi na kilometr jakąś ściemą..
NieHejterka
3 lata temu
Kurski gdyby głupota miała skrzydła 😁
...
Następna strona