"Wielka woda". Anna Dymna przeszła spektakularną METAMORFOZĘ w nowym serialu Netfliksa! (FOTO)
Anna Dymna gra jedną z ról w netfliksowej produkcji opowiadającej o powodzi tysiąclecia. 71-letnia aktorka w "Wielkiej wodzie" jest nie do poznania. Jej przemiana robi wrażenie?
Na platformie Netflix pojawia się coraz więcej polskich produkcji. Jakiś czas temu głośno było o m.in. "Królowej", w której Andrzej Seweryn wcielił się w drag queen czy "Otwórz oczy", teraz zaś serwisy rozpisują się o serialu "Wielka woda". Główne role zagrali w nim Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt i Ireneusz Czop.
Zobacz: Andrzej Seweryn w nowej produkcji Netflixa wcieli się w... DRAG QUEEN! "Poznajcie Lorettę" (FOTO)
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Michele Morrone pyta Kardashianki, czy się zgubiła oraz nowa dziewczyna Fabijańskiego
Sześcioodcinkowy obraz, który na Netfliksie można oglądać od zeszłej środy, opowiada o powodzi tysiąclecia z 1997 roku. W katastrofalnym w skutkach żywiole ucierpiał wówczas głównie Wrocław i jego okolice, w związku z tym to właśnie tam dzieje się akcja serialu.
Wśród osób zaangażowanych w produkcję znalazło się wielu znanych aktorów, w tym m.in. Anna Dymna. 71-latka, która na wielkim ekranie występuje już od ponad pięciu (!) dekad, zagrała Lenę Tremer - chorobliwie otyłą matkę głównej bohaterki, która nie może się samodzielnie poruszać i odmawia ewakuacji z zalanego domu. Na rzecz roli gwiazda przeszła olbrzymią metamorfozę. Patrząc na bohaterkę, nie ma wątpliwości, że w charakteryzatorni aktorka zmuszona była spędzić długie godziny. Artystce wykonano specjalny makijaż oraz założono dodający kilogramów kombinezon.
Zależało nam na powrocie do tamtego nastroju i emocji, ale jednak w gruncie rzeczy stworzeniu uniwersalnej historii o podejmowaniu trudnych decyzji, konflikcie pokoleń, jednostki z większością, wsi z miastem - zdradziła Anna Kępińska, producentka i pomysłodawczyni "Wielkiej wody". O tym, że trzeba się zmierzyć ze swoimi "niezałatwionymi sprawami", nie da się od tego uciec. Ale też o niezwykłym pospolitym ruszeniu, chęci pomocy, solidarności i potrzebie działania. To było wyjątkowe. Z dnia na dzień zwykłą codzienność zastąpiła walka z żywiołem, a z tłumu wyłonili się zaufani liderzy. Powódź jest dla nas tylko tłem tej opowieści i katalizatorem zdarzeń - przekazała cytowana przez "Pomponik" Kępińska.
Zobaczcie, jak Dymna zmieniła się na potrzeby serialu. Jej metamorfoza robi wrażenie?