Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Wojciech Mann ostro o polsatowskim kabarecie: "Z jeszcze większą ŻENADĄ obserwowałem ryczącą ze śmiechu widownię"

1300
Podziel się:

"Uciekając przed wszechobecnym wirusem trafiłem wczoraj w telewizji na kabaretowy program stacji Polsat..." - napisał zniesmaczony dziennikarz na Facebooku. Po czym rozpoczął swoją tyradę.

Wojciech Mann nie ma litości dla obecnych "twórców kabaretowych"
Wojciech Mann nie ma litości dla obecnych "twórców kabaretowych" (East News)
bEEoOWJN

Wojciech Mann mocno uaktywnił się ostatnio w mediach społecznościowych. Po tym jak 72-latek rozstał się z radiową Trójką, stwierdził, że będzie dzielił się swoimi przemyśleniami na Facebooku, Instagramie oraz (niebawem) na autorskim kanale w serwisie YouTube. Przypomnijmy, że dziennikarz zrezygnował z pracy w Programie Trzecim Polskiego Radia po 55 latach! Jego rezygnacja była wyrazem solidarności z odsuniętą od prowadzenia audycji Anną Gacek.

Mann, którego można uznać za jeden z niewielu autorytetów w branży medialnej, podzielił się ostatnio przemyśleniami dotyczącymi "twórców kabaretowych" oraz ich odbiorców. Dziennikarz nie ukrywał, że był zażenowany, oglądając jeden z programów telewizji Polsat.

bEEoOWJP

"Już jako młody człowiek interesowałem się szeroko rozumianą rozrywką z kabaretem włącznie. Normę wysokiej jakości poczucia humoru wyznaczali w moich oczach tacy mistrzowie jak Antoni Słonimski, Jeremi Przybora, Jerzy Dobrowolski, Edward Dziewoński czy Stanisław Tym. Tymczasem świat, w tym kabaret, idzie naprzód. Uciekając przed wszechobecnym wirusem trafiłem wczoraj w telewizji na kabaretowy program stacji Polsat" - zaczął swój wywód Mann.

"Z rosnącym zdumieniem i niedowierzaniem zobaczyłem skecz o zalotach rubasznego kawalera do panny chorej na zespół Tourette’a. Z jeszcze większą żenadą natomiast obserwowałem ryczącą ze śmiechu widownię. Jeżeli tak wyglądają współczesne normy żartu, to muszę ze smutkiem uświadomić sobie, że jestem już bardzo stary, zmurszały i nienowoczesny" - dodał zniesmaczony dziennikarz.

bEEoOWJV

Zgadzacie się z nim?

bEEoOWJW
bEEoOWKq
KOMENTARZE
(1300)
Gość
2 lata temu
Apel Jestem pracownikiem dużego hipermarketu w Warszawie. Ludzie całymi dniami chodzą po działach i w ten oto sposób odnaleźli formę spędzania wolnego czasu.To nie wakacje! Zróbcie potrzebne zakupy i wracajcie do domu!zdajcie sobie sprawę że swoją bezmyślnością możecie doprowadzić do śmierci mniej odpornego człowieka! Na kasach pracują głównie starsze panie I bardzo się boją.Nasz pracodawca liczy tylko na zysk.A my mamy rodziny! LUDZIE PRZESTAŃCIE ŁAZIĆ PO MARKETACH BEZ POTRZEBY!!!!!
gość
2 lata temu
Kabarety teraz są słabe niestety i niektóre bardziej irytują niż śmieszą.
PolakKatolikk
2 lata temu
Pewne a jakże ważne wartości przestały istnieć po 1989 roku. Ludzie z istot myślących, wspólnot przekształcili się w krwiożercze bestie pełne żądzy władzy i pieniądza. Ludzie tacy jak Pan Mann nie mogą się z tym pogodzić bo ich charakter, wychowanie w duchu empatii i patriotyzmu nie jest w stanie ani pojąć ani przełknąć takiego zakalca.
bEEoOWKr
Zoja
2 lata temu
Ja już dawno stwierdziłam, że te dzisiejsze kabarety skupiają się na wyśmiewaniu ludzi z różnymi ułomnościami. Jest to naprawdę żenujące. Robienie głupich min , zniekształcanie mowy to teraz standard.
1947
2 lata temu
Kiedyś autorzy tekstów i wykonawcy mieli satysfakcję gdy mimo cenzury publiczność brawami reagowała na subtelności nie dla wszystkich oczywiste. Dzisiaj kabarety - ale nie tylko, politycy również - w pogoni za popularnością i kasą obniżyły znacząco poprzeczkę wymagań. Idą w kierunku walnięcia obuchem a nie smyraniem źdźbłem trawki. Tu całkowicie zgadzam się z Panem Wojciechem. Panie Wojciechu, wielki szacunek i chapeaux bas - za wszystko...
Najnowsze komentarze (1300)
Nika
rok temu
Śmiech to zdrowie. Nastała dziwna era kabaretu. Zamiast śmiechu zażenowanie, niesmak i smutek. Współczuję młodemu pokoleniu, że zostawiamy im takie wzorce. Smutne że nie mamy na to wpływu bo wzorce narzuca głowa, a mówi się, że ryba śmierdzi od głowy.
Kordelia
rok temu
Kabaret ma bawić, ale humor większości dzisiejszych programów kabaretowych ciągnie brzuchem po ziemi. Przykro patrzeć na wulgarne, często obsceniczne żarty. Niewiele grup kabaretowych obecnie prezentuje poziom, który można nazwać kabaretem... Większość to po prostu pusty rechot.... Szkoda,.bo mieliśmy prawdziwych mistrzów a dziś na palcach jednej ręki można policzyć kabarety zapewniające inteligentną rozrywkę...
Bolo
rok temu
Teraźniejsze kabarety to dno. Czasem się zastanawiam, z czego ryczy ta widownia? Wstyd jest oglądać te denne skecze.
Basia
rok temu
Panie Mann - po niektorych wpisach można śmiało stwierdzić ze te tzw kabarety istnieją właśnie dlatego ze ta tzw widownia rechocze tak jaka jest treśc ich wpisow względem Pana ...wiec proszę się nie dziwić ! Drugi argument to taki ze ta tzw widownia nie czyta prawie nic a jeśli już to bez zrozumienia wiec jak mogą pojąć ze ich śmiech tak naprawdę jest śmiechem z nich samych .....ale oni nie zdają sobie nawet z tego,sprawy bo wtedy by nie rechotali ...
wbr
rok temu
Mann to żenada.Jak można tak błyskawicznie roztrwonić jakąś tam renomę?
ja-ja
rok temu
Czy współcześni "kabareciarze" wiedzą, co to jest kabaret? Wątpię. A smutne jest to, że mają widownię, a nawet swoich fanów. O dalej idących wnioskach już nie będę pisać, bo są smutne... rozpaczliwie...
krzmar
rok temu
Argumenty osób przedstawiających się jako: karol, dziki, asertywny, albert, man reprezentują dużą grupę społeczną, która charakteryzuje się znajomością nie więcej jak 50 wyrazów z języka polskiego w tym również są wyrazy typu k....., ch...., sp...... więc nie ma co liczyć na merytoryczny komentarz. Pozdrawiam
JANEX
2 lata temu
Dzisiejsze kabarety rzeczywiście są żenujące a kabareciarze do kitu czyżby kończyła się era kabaretu , a może mamy nie odpowiednich kabareciarzy
bEEoOWKj
JANEX
2 lata temu
Dzisiejsze kabarety rzeczywiście są żenujące a kabareciarze do kitu czyżby kończyła się era kabaretu , a może mamy nie odpowiednich kabareciarzy
XXXL
2 lata temu
Zgadzam się z Panem Manem dzisiejsze kabarety to żenada
loko
2 lata temu
przerzucając kanały, jeśli trafiam na jakiś kabaret nie potrafię oglądać dłużej jak kilka minut. Również z niedowierzaniem i zdumieniem patrzę na występ, a jeszcze bardziej na publiczność, która to naprawdę bawi. Prymitywizm rządzi aktualnie światem i rozrywką. Wystarczy spojrzeć na tych, którzy wygrywają wybory, wyborcy wybierają przecież podobnych do siebie samych.
Analityk
2 lata temu
Nie bardzo rozumiem Wojciecha Mana. Przecież kabaret ma bawić widownię więc o co tu chodzi ? Ludzie chą się bawić a nie być poważni i zajmować się intelektuslnymi spektaklami dla wąskiej grupy odbiorców. Panie Man rynek decyduje o sztuce.
Kakao
2 lata temu
I co dalej ?
Biedroneczka
2 lata temu
Wojtuś wrzucił granat do szamba, a sam siedzi teraz wygodnie na kanapie i zażera się parówkami rechocząc z czytanych wpisów.Tak właśnie tworzy się podziały z błachych powodów w społeczeństwie doprowadzając do polowań na czarownice, o czym taki stary człowiek i dziennikarz wie z całą pewnością. Komu teraz Wojtuś służysz ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEoOWLc
bEEoOWLd
bEEoOWLe
bEEoOWLf
bEEoOWLg
bEEoOWKL