Trwa ładowanie...
KW
|

Wspólnie przehulali MILIARDY. Oto gwiazdy, które roztrwoniły swoje fortuny: Johnny Depp, 50 Cent, Michał Wiśniewski... (ZDJĘCIA)

181
181
Podziel się

Gwiazdom, mimo ogromnego talentu, czasami trudno jest zarządzać swoją fortuną. Pieniądze wydają na luksusowe posiadłości, szybkie samochody i... używki. Jaki jest niechlubny rekord przepuszczania pieniędzy?

1
 / 10
Wspólnie przehulali MILIARDY. Oto gwiazdy, które roztrwoniły swoje fortuny: Johnny Depp, 50 Cent, Michał Wiśniewski... (ZDJĘCIA)
Wspólnie przehulali MILIARDY. Oto gwiazdy, które roztrwoniły swoje fortuny: Johnny Depp, 50 Cent, Michał Wiśniewski... (ZDJĘCIA)
Michał Wiśniewski, Johnny Depp i 50 Cent to tylko kilka gwiazd, które ogłosiło bankructwo (AKPA, Getty Images, Stephane Cardinale - Corbis, Jamie McCarthy, Niczyporuk)
0
0

Celebryci to osoby, które kojarzą nam się ze sławą, luksusem i niekończącą się fortuną. Większość z nich może pozwolić sobie na stołowanie się w eleganckich restauracjach, niektórzy nawet mają prywatne samoloty i kilka willi porozrzucanych po całym świecie. Wiadomo, "życie na trzy domy" bywa ciężkie i wymaga odpowiednio dużych nakładów.

Warto jednak zachować umiar, o czym niektórzy zapominają. Historia show biznesu zna przypadki, kiedy celebryci przez swoją rozrzutność musieli ogłaszać bankructwo. Udało im się przepuścić naprawdę ogromne majątki. Przypomnijcie sobie zatem historie osób, które sądziły, że zawsze będą miały miliony na koncie.

Dają do myślenia?

2
 / 10
Michał Wiśniewski

Zacznijmy od najsłynniejszego polskiego bankruta. Lider zespołu Ich Troje, Michał Wiśniewski, podczas jednej z rozmów z Pudelkiem wyznał, że nie potrafił zarządzać swoim majątkiem, który do 2005 roku opiewał na sumę 40 mln złotych...

Sytuacja jest bardzo prosta. Jeśli zarobisz 40 milionów, musisz odprowadzić od tego blisko 10 milionów podatków. Gorzej, jeśli go odprowadzisz, a sam nie dbasz o finanse. Nie jestem pierwszą osobą, która sobie z tym nie poradziła - tłumaczył.

Kupowało się bezsensownie samochody, samoloty, mieszkania, łódki. Całą masę pierdół, które dziecko z domu dziecka na oczy nie widziało. Fajnie sobie zbudować kościół na biegunie północnym, ale on się nie buduje sam, więc niczego nie żałuję - dodał.

3
 / 10
Jacek Łągwa

Drugi członek Ich Troje również miał kłopoty finansowe. Jacek Łągwa w 2019 zdecydował się ogłosić bankructwo. Mimo że występowanie u boku Michała Wiśniewskiego przyniosło mu fortunę, wokalista w mgnieniu oka ją roztrwonił.

Ogłoszenie bankructwa miało pomóc Jackowi rozpocząć nowe życie i stanąć na nogi. Brak płynności finansowej, popadnięcie w stan niewypłacalności i niemożność regulowania wymagalnych zobowiązań pieniężnych często prowadzą w jednym kierunku - do ogłoszenia upadłości - tłumaczył w oświadczeniu wysłanym do redakcji Plejady.

4
 / 10
Johnny Depp

Johnny Depp za jeden film z serii "Piraci z Karaibów" zarabiał nawet i 30 mln dolarów. Niestety szybko wyszło na jaw, że filmowy Jack Sparrow nie potrafi zarządzać swoim majątkiem. Aktor jest miłośnikiem starych samochodów, luksusowych posiadłości oraz różnych używek, co ostatecznie pogrążyło jego finanse. Okazało się, że Johnny Depp miesięcznie wydawał na samo wino około 30 tysięcy dolarów.

Gwiazdor "Piratów" stracił także sporo pieniędzy w trakcie procesu z byłą żoną, Amber Heard. Wizerunek Johnny'ego Deppa uległ ogromnej zmianie. Aktor stracił nie tylko zaufanie niektórych fanów, ale i szacunek środowiska filmowego. Wytwórnie pozrywały z nim kontrakty i aktor stracił na tym spore sumy.

5
 / 10
Violetta Villas

Violetta Villas przez wielu uznawana była za największą diwę polskiej sceny. Gwiazda podbijała serca słuchaczy nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Głos, który określano jako sopran koloraturowy, był rzadko spotykany.

Jednak mimo ogromnego talentu, piosenkarka na pewnym etapie swojego życia straciła cały swój majątek. Violetta Villas nie dbała o prawa autorskie do własnych piosenek i otaczała się ludźmi, którzy źle jej doradzali. Wszyscy pamiętamy historię Elżbiety B., upiornej opiekunki piosenkarki.

6
 / 10
Grażyna Szapołowska

Trudno uznać, że Grażyna Szapołowska roztrwoniła cały swój majątek, ale w pewnym momencie na pewno nie było u niej wesoło pod kątem finansów. Zaczęło się od tego, że postanowiła stworzyć własną linię kosmetyków. W 2000 roku Grażyna Szapołowska przedstawiła światu firmę SZA. Przy okazji zainwestowała w nią prawie 3,7 mln złotych.

Nie boję się konkurencji z Diorem, bo odkryłam tajemnicę dzikiego ryżu - mówiła wówczas aktorka. Biznes okazał się jednak wielką klapą, bo cena za kosmetyki SZA była porównywalna do cen kosmetyków Diora. Klientki decydowały się jednak kupować rzeczy od Diora, a nie od Grażyny...

7
 / 10
Elton John

Bankructwo ogłosił również jeden z najsłynniejszych brytyjskich artystów. Elton John, podobnie jak Johnny Depp, uwielbiał żyć na bardzo wysokim poziomie. Muzyk mieszkał w 37-akrowej posiadłości w Windsorze, miał także domy we Francji i Ameryce. Gwiazdor miał również słabość do używek, o czym zresztą szczerze opowiadał.

Niestety Eltona nie było stać na prowadzenie takiego luksusowego życia. Wokalista każdego miesiąca zadłużał karty kredytowe na 400 tys. dolarów. W pewnym momencie został zmuszony do ogłoszenia upadłości finansowej, co zrobił w 2002 roku.

8
 / 10
50 Cent

W nieciekawej sytuacji finansowej znalazł się również popularny raper. 50 Cent, według listy Forbesa, był czwartą najbogatszą osobą w branży hip-hopowej na świecie. To jednak nie przeszkodziło mu w roztrwonieniu całego majątku.

Mimo że ma na koncie grubo ponad 30 mln sprzedanych płyt, w 2015 roku muzyk ogłosił bankructwo. Tłumaczył wówczas, że stracił 155 mln dolarów. Z zarobionych pieniędzy miało mu zostać tylko... 5 mln dolarów, które miałby zapłacić swojej byłej żonie.

9
 / 10
Michael Jackson

"Król popu" też w szybkim tempie stracił cały majątek. Michael Jackson w 2007 roku ogłosił bankructwo. Jego dług wynosił 25 mln dolarów, ale kwota jeszcze urosła i to w szybkim tempie. W chwili śmieci muzyk miał dług, który wynosił 500 mln dolarów.

Artysta inwestował pieniądze w swoje zachcianki. W posiadłości wokalisty można było odwiedzić ZOO i park rozrywki Neverland, którego utrzymanie kosztowało 10 mln dolarów rocznie. Muzyk wydawał także pieniądze na drogą biżuterię.

10
 / 10
Mike Tyson

Bokser w ciągu całej swojej kariery zarobił ok. 400 mln dolarów. Mike Tyson był ikoną, która szybko stoczyła się na dno. I mimo że utrata takiej sumy wydaje się mało prawdopodobna, ten sportowiec udowodnił, że "jeśli się chce, to się potrafi".

Na co Mike Tyson wydawał pieniądze? Bokser inwestował w nieruchomości, samochody, drogą biżuterię, motocykle i limuzyny. Nikogo nie powinno zdziwić, że sportowiec opiekował się tygrysem syberyjskim. Niestety wszystko, co dobre kiedyś się kończy i w 2003 roku Tyson ogłosił bankructwo.

KOMENTARZE
(181)
.....
rok temu
"Łącznie",a nie wspólnie. Chyba że Wiśniewski wydawał razem z Deppem te miliardy 🙄
taktak
rok temu
Alkohol,używki,melanże ,luxusowe pierdoły.Zarobili,przechulali.Tylko niech nie jęczą.Pełno jest na świecie takich bezdomnych z nalogami.
Eliot Ness
rok temu
Latwo przyszlo, latwo poszlo i taka teorie wyznaja ludzie (nie wszyscy!) ktozy wygrywaja w toto-lotka
Tak
rok temu
Większość piłkarzy tez kończy jako bankruci. Wielkie majątki łatwo stracić jak żyje się ponad stan a kurki z lejąca się kasa powoli się przykręcają jak np. kariera sportowa się kończy….
AmenoLowo
rok temu
Ich miliardy, ich sprawa - najwiecej do powiedzenia za to maja Janusze i Grazyny z Polszy ktory takich pieniadzy nigdy nie widzieli. Zarob najpierw pozniej sie rzadz, oni zarobili, przepuscili. Och sprawa.
Najnowsze komentarze (181)
Noe
rok temu
Stawianie przy Wiśniewskim określenia...gwiazda jest nadużyciem. Wymienianie go na równi z Deepem i 50 centem to zniewaga...albo głupota.
iksola
rok temu
Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć jakim cudem, mając 400 czy 500 milionów dolarów na koncie, staje się niewypłacalnym bankrutem i sięga finansowego dna? Ci ludzie nie byliby w stanie przeżyć nawet jednego dnia gdyby mieli - powiedzmy - średnią krajową na miesiąc utrzymania ale później potrafią najgłośniej płakać że dzieje się krzywda, że zostali źle potraktowani przez los i "ludzie dejta pomuszta bo nie mam"
Khorba
rok temu
Jak można zestawiać takie osoby z polskimi szmatławcami hahahah CO a porażka
Wania
rok temu
Ehhh móc mieć okazję przej**** kilka tysięcy i nie płakać że nie będzie się za co żyć
Pusiek 31
rok temu
Do ROBOTY fizycznej i zobaczymy wtedy kto jest gwiazdą i celebrytą ale nie udawanym !!!
taka prawda
rok temu
stawianie Wiśniewskiego obok Deppa, to jak porównywanie sławojki do Pałacu Kultury.
ssss
rok temu
Wisniewski przepił i przegrał wszystko na hazradzie
Kenzo
rok temu
No tak zostało im marne kilka baniek , pudel pisze artykuły tak samo jak premier odpowiada ile kosztuje chleb
Nicki nick
rok temu
Co wam do tego kruciaki
57r856r
rok temu
szczerze to biedni ci polsy celebryci w porównaniu do amerykańskich
Kiki
rok temu
Jak jest kasa trzeba używać dobrze robili
Maria
rok temu
Bolek też milioner ,miał ogłosić bankructwo to dopiero cygańska szuka.
Julcocha
rok temu
Jak mają to wydają. Po co trzymać? Do trumny i tak nie zabiorą kasy ani majatku. A tylko rodzina będzie się za nią bawić. Życie jazdy ma jedno więc każdy wydaje na co uważa, jeden lubi odgrywać matkę Teresę z Kalkuty, inny ściska i nie wyda ani grosza, za to wyłudza od innych żeby więcej zaoszczędzić, a jeszcze inny się bawi póki żyje. Jazdy jest tylko człowiekiem i ma jedno życie, nie wiadomo nawet kiedy umrzemy, jest to nagłe i niespodziewane.
Stachu
rok temu
Tez chyba ogłoszę bankructwo...po nierzadach PO parancow
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Gwiazdy "Na Wspólnej" świętują 20-lecie serialu: Sylwia Gliwa, Anna Guzik, Renata Dancewicz i inni (ZDJĘCIA)

Gwiazdy serialu "Na Wspólnej" tłumnie przybyły na obchody 20-lecia serialu. Na jubileuszowej ściance nie zabrakło między innymi wystrojonej w elegancką suknię Sylwii Gliwy, Renaty Dancewicz i Grażyny Wolszczak. Kto wypadł najlepiej?
9.

Kulisy premiery "Pokusy". Piotr Stramowski w objęciach Natalii, kosmiczna Joanna Liszowska, groźna córka Englertów (ZDJĘCIA)

Wydarzenia zza kulis kinowej premiery "Pokusy" okazały się co najmniej tak ciekawe, jak sama fabuła filmu. Piotr Stramowski wprowadzał na salony nową ukochaną, Helena Englert rzucała groźnymi spojrzeniami, a po wszystkim ekipa wybrała się na balety.
8.

Celebryci brylują na pokazie Deni Cler: Małgorzata Ohme, Joanna Racewicz, Maciej Orłoś z Pauliną Koziejowską... (ZDJĘCIA)

Oprócz premiery filmu "Pokusa" w czwartek odbyła się jeszcze inna impreza, na której nie zabrakło reprezentantów show biznesu. Pokaz marki Deni Cler oglądali m.in. Małgorzata Ohme, Joanna Racewicz czy Maciej Orłoś z Pauliną Koziejowską. Zobaczcie, kto jeszcze bawił się na wydarzeniu.
7.

Premiera filmu "Pokusa": elegancki Piotr Stramowski, Maria Sadowska w męskim wydaniu, dawno niewidziana Joanna Liszowska... (ZDJĘCIA)

Premiera erotycznego thrillera w reżyserii Marii Sadowskiej przyciągnęła na salony kilka znanych twarzy. Na ściance pozowali Piotr Stramowski, Helena Englert czy Joanna Liszowska. Kto jeszcze pojawił się na evencie?
6.

Poznajcie dziedziczki WIELOMILIONOWYCH fortun: Dominika Kulczyk, Natalia Lesz, Julia Starak i inni (ZDJĘCIA)

Dominika Kulczyk i Natalia Lesz to spadkobierczynie ogromnych majątków. Celebrytki od lat zaplecze finansowe wykorzystują m.in. do pomocy innym oraz rozwijaniu kolejnych biznesów.
5.

Nie tylko Paris Hilton. Cristiano Ronaldo, Kim Kardashian i inne gwiazdy, które wynajęły surogatkę (ZDJĘCIA)

Kilka dni temu Paris Hilton ogłosiła, że została mamą. W sieci rozgorzała dyskusja dotycząca celebrytów, którzy zdecydowali się na powiększenie rodziny z pomocą surogatek.
4.

Najkrótsze narzeczeństwa w show biznesie. Nie tylko Filip Chajzer rozstał się tuż po ogłoszeniu zaręczyn (ZDJĘCIA)

Zaręczyny nie zawsze prowadzą do szczęśliwego i długiego małżeństwa. Przekonała się o tym Katarzyna Nosowska oraz Jennifer Lopez z Benem Affleckiem. Zobaczcie, kto jeszcze zaręczył się, a wkrótce potem zakończył związek.
3.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski relacjonują kolejny dzień w Jordanii: "Było OBŁĘDNIE" (ZDJĘCIA)

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski udali się na wspólne podziwianie wschodu słońca na pustyni Wadi Rum. Nie zapomnieli o zrobieniu szeregu pamiątkowych zdjęć i nagrań.
2.

Rita Ora eksponuje zabójcze mięśnie brzucha na ulicach Londynu (ZDJĘCIA)

Promująca swój najnowszy singiel Rita Ora została "przyłapana" przez paparazzi, kiedy pędziła do siedziby BBC Radio One. Tego styczniowego dnia piosenkarka zdecydowała się pokazać nieco gołego ciała. Niska temperatura kompletnie jej nie przeszkadzała.
1.

Edyta Herbuś cieszy się romantycznymi wakacjami z ukochanym w Wietnamie: "IDEALNIE NIEDOPASOWANI" (ZDJĘCIA)

Edyta Herbuś wypoczywa aktualnie w Wietnamie, skąd raczy instagramową publiczność szeregiem zdjęć i nagrań. Pod najnowszą publikacją z partnerem postanowiła opowiedzieć, jak bardzo się od siebie różnią.