Trwa ładowanie...
Przejdź na
Tiga
|

Zagraniczni fani o utworze Rafała Brzozowskiego na Eurowizję: "Piosenka niezła, ale wokalista średni"

490
Podziel się:

Fani Eurowizji przyjęli propozycję Polski z, delikatnie mówiąc, umiarkowanym entuzjazmem. Niektórzy doceniają jej "rozrywkowy walor", ale część wyrokuje, że nasza propozycja może mieć problem z wejściem do finału.

Zagraniczni fani o utworze Rafała Brzozowskiego na Eurowizję: "Piosenka niezła, ale wokalista średni"
Zagraniczni fani oceniają piosenkę Rafała Brzozowskiego (YouTube)
bETlAHjF

Polska w ostatnich latach nie ma dobrej passy na Eurowizji. Po świetnym wyniku Michała Szpaka w 2016 i awansie Kasi Moś do finału rok później, w kolejnych edycjach nie udało nam się wyjść z półfinału. W tym roku początkowo typowano, że na festiwal pojedzie Alicja Szemplińska, którą widzowie wybrali na reprezentantkę ostatecznie odwołanej Eurowizji 2020, jednak kilka dni temu pojawiły się doniesienia o mocnej kandydaturze Rafała Brzozowskiego.

Spekulacje potwierdziły się w piątek, kiedy w "Pytaniu na Śniadanie" zaprezentowano utwór "Ride" w wykonaniu prowadzącego "Jaka to melodia". Jak wiadomo, Polacy na swoją piosenkę na Eurowizji głosować nie mogą, kluczowa jest więc opinia widzów oraz jurorów z zagranicy. Internauci ochoczo komentują teledysk do "Ride" na oficjalnym koncie na Youtubie wydarzenia oraz na najpopularniejszej stronie o Eurowizji, Wiwibloggs. Niestety "zaproszenie na przejażdżkę" z Rafałem fani przyjęli średnio entuzjastycznie.

bETlAHjH

Piosenka jest całkiem fajna, ani świetna, ani zła. Niestety wokalista wydaje się być średni, może być problem z występem na żywo.

Przyjemnie się słucha, ale piosenka niczym się nie wyróżnia. Może być problem z awansem do finału.

Polska się chyba nawet nie stara. To jedyny duży kraj, który jeszcze nie wygrał Eurowizji, a powinien, bo ma świetną scenę muzyczną. Bardzo zły wybór.

Fajny, retro vibe, podoba mi się. Ale piosenka nie jest wybitna, Polska nie może być pewna awansu do finału - pisali zagraniczni fani Eurowizji.

bETlAHjN
Zobacz także: Alicja Szemplińska: " Jest mi bardzo przykro, że Eurowizja została odwołana"

Znalazła się też jednak spora grupa fanów, której "Ride" Rafała Brzozowskiego przypadło do gustu.

bETlAHjO

Nie wiem, czemu tyle negatywnych opinii. Piosenka bardzo fajna.

Myślę, że to piosenka, która zyskuje z kolejnym przesłuchaniem. Teledysk jest bardzo pomysłowy i daje nadzieję na to, że utwór będzie fajnie zaprezentowany na scenie w Rotterdamie.

Uwielbiam! Kupili mnie tym nawiązaniem do lat 80. Świetna robota, Polsko - napisał jeden z zachwyconych fanów.

A Wy, jak oceniacie nasze szanse w tegorocznej Eurowizji?

bETlAHjP
bETlAHki
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(490)
Juta
9 miesięcy temu
Ten pan jest dla mnie ikoną obciachu, zaraz obok Jakimowicza. Eurowizja od kilku lat również jest dość odpustowym wydarzeniem i pod tym względem ten telewizyjny chłopek pańszczyźniany pasuje jak ulał!
Gość 2
9 miesięcy temu
TVP potrafi zepsuć nawet kupioną od Szwedów, gotową piosenkę.
Jula
9 miesięcy temu
On jest tak pozbawiony charyzmy, że tylko Kurski może go promować. Cringeguy.
bETlAHkj
KC PiS
9 miesięcy temu
Będzie wielki sukces. Oczywiście nie wejdziemy do finału, ale towarzyszka Holecka w "Wiadomościach" w jasny sposób wyjaśni, że to spisek z zazdrości, że rząd PiS jest taki zajefajny.
Avalon
9 miesięcy temu
Ja sprawdzałem komentarze fanów Eurowizji zza granicy i przyjęli tę piosenkę bardzo chłodno (podobnie zresztą jak wielu polskich obserwatorów tego konkursu). Po raz drugi Polska zajmie ostatnie miejsce w półfinale, tyle, że w przeciwieństwie do niedocenionego "Jestem" Magdaleny Tul tym razem zasłużenie (choć z drugiej strony obawiam się, że z uwagi na to, że na tegorocznym konkursie występu mają wyglądać i brzmieć jak na Juniorze, to mogą to jednak przepchnąć do finału i będą kontrowersje jak ze zwyciężczynią ostatniego dziecięcego konkursu, która podczas występu śpiewała z playbacku i słychać było autotune). Jeśli chodzi o utwór Brzozowskiego, dla mnie jest to kolejna bezduszna radiówka produkowana przez szwedzkich kompozytorów, z kwadratowo brzmiącym angielskim i przetworzonym komputerowo wokalem z melodią zerżniętą z "True Survivor" Davida Hasselhoffa i "Physical" Dua Lipy.
Najnowsze komentarze (490)
gosc
9 miesięcy temu
zawsze Polska ma slabe piosenki, nic nowego,nie wiem skad ten hejt, tak jakby w poprzednich latach bylo lepiej
Agnieszka
9 miesięcy temu
Tak to jest jak się dostaje pracę po znajomości i lizusostwie a nie za talent i umiejętności. Pozostaje zaklinanie rzeczywistości
Mila
9 miesięcy temu
D... Nie urywa ani jedna ani drugi
Rafał
9 miesięcy temu
Dlaczego zabrali szansę Alicji, tak się nie robi.
cdzozp0pgbl
9 miesięcy temu
katastrofa
Ten i tamten
9 miesięcy temu
Ja się dziwię że Bayer full nie jedzie
Hannah
9 miesięcy temu
Niech dadzą jakiś HIT Rubika, poważnie mówię.Jego piosenki są melodyjne i wpadają w ucho
Xamm
9 miesięcy temu
Będzie wygwizdany
bETlAHkb
Patrycja
9 miesięcy temu
Mi piosenka bardzo się podoba. Słucham jej od wczoraj na okrągło. Ma szansę na sukces i sensowne miejsce w konkursie.
kapustka
9 miesięcy temu
Współczuję mu naprawdę. Ludzie plują jadem, a nawet sobie nie zdają sprawy jak to wpływa na samego Rafała. Nie jest mu przyjemnie z tym, a pewne jest że przecież dużo pracy włożył w tę piosenkę. Może tak trochę spuścić z tonu i po prostu wspierać naszego reprezentanta?
Myśliciel
9 miesięcy temu
Andrzej Zaucha, Przemyslaw Gintrowski ,Krzysztof Cugowski, Ryszard Riedel, Piotr Szczepanik, Freddie Mercury, Annie Lennox, Ofra Haza, Karen Carpenter,Jim Morrison, Ian Curtis ,Kurt Cobain, Marvin Gay, Joe Tempest ,Cheb Mami ,Til Lindemann,David Gilmour,Alicja Majewska, Zdzisława Sośnicka to są głosy a ten gość nie umie śpiewać
KotaNiema
9 miesięcy temu
Myślę że to będzie piękna, spektakularna katastrofa. Zastanawiam się kogo jeszcze obchodzi ten festiwal. Od wielu lat jest tylko gorzej pojawiają się pojedyncze perełki ale znikają w odmętach poprawności itd.jesli wsadzamy sztukę do boksów startowych przestaje być sztuką i robi się żałośnie.
KotaNiema.
9 miesięcy temu
Dramat, ale biorąc pod uwagę fakt że większość tych którzy wracali z Eurowizji słuch po nich zaginął a testiwal jest raczej gwoździem do trumny w karierze to kto wie może to dobry wybór.
Myśliciel
9 miesięcy temu
Śpiewa po znajomości
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETlAHkU
bETlAHkV
bETlAHkW
bETlAHkX
bETlAHkY
bETlAHkD