Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski tłumaczy, dlaczego pojedzie on, a nie Alicja Szemplińska: "Została wybrana NAJLEPSZA PIOSENKA"

224
Podziel się:

W "Pytaniu na śniadanie" ogłoszono, że w tym roku na Konkursie Piosenki Eurowizji nasz kraj reprezentował będzie właśnie Rafał Brzozowski z utworem "The Ride". Jak przyznano, był to wewnętrzny wybór TVP.

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski tłumaczy, dlaczego pojedzie on, a nie Alicja Szemplińska: "Została wybrana NAJLEPSZA PIOSENKA"
Rafał Brzozowski komentuje swój udział w Eurowizji 2021 (AKPA)

W piątek w Pytaniu na śniadanie TVP ogłoszono, że tegorocznym reprezentantem w Konkursie Piosenki Eurowizji został Rafał Brzozowski. Jednocześnie zaprezentowano utwór The Ride, z którym wokalista pojedzie do Rotterdamu, by reprezentować nasz kraj. Decyzja Telewizji Polskiej wywołała ogromne emocje i masę komentarzy w mediach społecznościowych.

Wielu fanów Eurowizji spodziewało się, że tegoroczną reprezentantką Polski w konkursie będzie Alicja Szemplińska, której nie było dane wykorzystać swojej szansy rok temu. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która skłoniła organizatorów do odwołania wydarzenia. Teraz okazuje się jednak, że w ponownych, tym razem wewnętrznych selekcjach Szemplińska musiała ustąpić miejsca właśnie Rafałowi Brzozowskiemu.

Po zaprezentowaniu utworu, z którym Polska wystąpi w tym roku w konkursie, Brzozowski uciął sobie też z dziennikarzem krótką pogawędkę w studiu. Rafał nie ukrywał, że traktuje swoją szansę niezwykle poważnie i chce zapewnić nam zwycięstwo.

Ostatnie dni były bardzo emocjonujące. Jeszcze to do mnie nie dociera. Niedowierzanie, ale wielka radość. (...) Każdy muzyk, każdy wokalista marzy o występach na największych scenach. Myślę, że takie marzenia powoli się spełniają. Kiedyś się nie udało, a teraz już tak - mówił wyraźnie rozentuzjazmowany.

Zobacz także: Rafał Brzozowski planował ślub. Ale nic z tego

Warto wspomnieć, że Rafał Brzozowski w przeszłości startował już w polskich preselekcjach do Eurowizji, jednak wtedy powitano go gwizdaniem i buczeniem, a z samego wyjazdu nic nie wyszło. Teraz ma nadzieję przekonać do siebie nie tylko fanów Eurowizji, lecz także samych słuchaczy.

Mam w tym roku jubileusz pracy artystycznej, pojawiały się propozycje kolejnych singli. Dostałem demo "The Ride" w wersji damskiej, piosenka okazała się najlepszym wyborem dla mnie. (...) Ja staram się rozwijać i robić to, co kocham. Jeśli do tego są wyrazy sympatii ze strony publiczności, to czemu nie. Jeżeli widzowie chcą mnie oglądać, to będę to robił. To jednak konkurs wokalny, więc już nie będę tylko prowadzącym - wspominał.

Co ciekawe, pojawił się też wątek tego, dlaczego to on, a nie Alicja Szemplińska pojedzie w tym roku na Eurowizję z ramienia Polski. Rafał zapewnia, że Alicja jest "wspaniałą wokalistką", ale on chciał zaproponować coś, co spodoba się zarówno w konkursie, jak i w rozgłośniach radiowych.

Alicja jest wspaniałą wokalistką, piękną kobietą, jest zdolna, utalentowana, ale to były wybory piosenek. Jest to utwór dynamiczny i piosenka może sobie poradzić na dużej scenie i w rozgłośniach radiowych. Piosenki muszą być spójne - argumentował.

Chwilę później Brzozowski zgłosił się na wywiad z portalem Eurowizja.org, w rozmowie z którym kolejny raz powtórzył zapewnienia, że Alicji nie brakowało niczego poza potencjalnym hitem. Jednocześnie stwierdził skromnie, że TVP podjęło "świetną decyzję", a Szemplińska ma przecież jeszcze czas, aby budować własną karierę.

Jeśli mam odpowiedzieć krótko na pytanie, co z Alicją, to była dziwna sytuacja. Musiała złożyć drugą piosenkę, każdy z artystów mógł złożyć swoją. Została wybrana najlepsza piosenka przez telewizję. Osoby takie, jak Alicja, mają przed sobą jeszcze wielkie kariery. Ta piosenka może walczyć i na Eurowizji, i w rozgłośniach radiowych. Uważam, że to świetna decyzja, ale nie mnie to oceniać. Z wieloma artystami się przyjaźnię, sam kibicowałem Alicji - recytował na oczach internautów.

Też uważacie, że to "świetna decyzja"?

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(224)
Natalia
2 lata temu
Panie Brzozowski Pan nie masz za grosz wstydu. Nie masz samokrytyki i skromności. Patrzeć żal na to jak można mieć takie świetne zdanie na własny temat gdzie cała reszta mówi jaka jest prawda.
Mateusz
2 lata temu
Piosenka kupiona przez tvp z banku muzyki. Autorzy muzyki i tekstu: Joakim Övrenius, Thomas Karlsson, Clara Rubensson, Johan Mauritzson. Glos Rafała modyfikowany przez autotuner, bo niestety glosu żadnego nie posiada. Żenada i obciach na całej linii.
wola
2 lata temu
Ma jubileusz pracy artystycznej i na koncie dwa covery, czytam ,ze się rozwija hahahahah
Michał
2 lata temu
Kurski wybrał ulubieńca, ale czas Brzozowskiego się skończy a Szemplińska zostanie, bo to talent. Widać honoru to ten gostek nie ma.
Mara
2 lata temu
Pierwszy raz mam nadzieję, że piosenka z PL będzie ostatnia
Najnowsze komentarze (224)
Greta
3 miesiące temu
Miała wielkie szanse,bardzo ją lubię,oryginalna.
Hero
2 lata temu
ok, Alicja ma piękny głos ale piosenka taka średnia szczerze mówiąc. z resztą gadacie o preelimincjach w kraju...ile razy jako naród wytypowaliśmy zwycięzcę? no nigdy. może to kto inny powinien wybierać? tym bardziej że piosenka Rafała jest udana i pomysł z latami 80-tymi jest w punkt
dancerka
2 lata temu
Przecież THE RIDE jest SUPER!!! Nawet zagranicą chwalą!!! To musi być sukces! Jedziemy ludzie przynajmniej po top 3~!!
taylor
2 lata temu
no przecież to oczywiste że wesoła taneczna piosenka wpisze się w gusta szerszego grona osób niż melodramatyczne nuty Szemplińskiej. Polacy mają ciągoty do melancholii też nie dziw że nigdy nie wygrywamy
Obserwator
2 lata temu
Moim zdaniem piosenka Brzozowskiego jest bardziej dynamiczna-ma większe szanse uprzeciętnie wyrobionego muzycznie słuchacza
Patrusza
2 lata temu
Rozdmuchana afera o piosenkę eurowizyjną , ludzie naprawdę nie macie co robić? Jakby od tego czyjeś życie zależało. No wybrali Brzozowskiego i co z tego? Przecież Alicja nei była jakaś wow, ledwo wygrała preeliminacje
grefka
2 lata temu
przykro mi z powodu Alicji ale jej zeszłoroczna piosenka nie może być w tym roku zaprezentowana a skoro jej nowa była słabsza od utworu Rafała to o co w ogóle ta afera? wygrał lepszy
Iga
2 lata temu
Ale ja jednej rzeczy nie rozumiem, dlaczego Brzozowski ma sie tlumaczyc z tego, że jedzie na eurowizje? zostal wybrany, to jedzie. Kazdy na jego miejscu by skorzystal.
pikka
2 lata temu
Właśnie taki styl muzyczny najlepiej pasuje do Eurowizji. Ja nie wiem czego ludzie tu się doszukują. A jeszcze niedługo piosenka będzie hitem radiowym i będą ją wszyscy nucić
jacek
2 lata temu
Wstydu Pan nie ma czy z nadania Kurskiego dadzą Panu 1 miejsce.?
roses
2 lata temu
zdecydowanie piosenka Rafała bardziej eurowizyjna i z pomysłem na siebie, klimat disco i neony. moim zdaniem trafiony wybór
Żaneta
2 lata temu
Tak w pełni się zgodzę Alicja ma niesamowity głos ale ta jej piosenka na Eurowizje to chyba nie bardzo ,zdecydowanie piosenka, którą wykonuje Rafał jest na ten konkurs lepsza .
Gość
2 lata temu
Niech Alicja Szemplińska nie będzie zazdrosna o Brzozowskiego. Jego piosenka na Eurowizje jest bardzo słaba. Brzozowski , nie ma głosu , pod rytm i nuty. Kiedy pierwszy raz usłyszałem utwór myślałem, że śpiewa jakiś małolat. Nie dość, że ze swoją barwą nie mieśći się w zakresie głosu, to w wyższych partiach nut intonuję. Wychodzi mu falset , przy nieokreślonej , tonacji utworu. Piosenka na Eurowizję  przeciętna nie pod głos Brzozowskiego. Zbyt szybkie tempo, żadnej głębi utworu i brak współbrzmienia. Innymi słowy poza dobrą techniką Brzozowskiego piosenka bardzo słaba. Alicja pomyśli , że to dla niej , niestety nie , to jest moja ocena, a każdy ma prawo do swojej oceny. Z nadzieją, że znajdą się tacy co potrafią tworzyć prawdziwe utwory pod artystyczny głos.
Sabina
2 lata temu
Ja tam nie rozumiem szczerze tego całego zamieszania, pojedzie on i tyle, niech jedzie ,niech nas godnie reprezentuje i najlepiej niech wygra!! Powodzenia
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie