Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Zapadł wyrok w sprawie grobu Piotra Woźniaka-Staraka!

114
Podziel się

W lutym ubiegłego roku sprawa miejsca pochówku Piotra Woźniaka-Staraka na terenie posiadłości w Fuledzie trafiła do sądu. Właśnie zapadł wyrok.

Zapadł wyrok w sprawie grobu Piotra Woźniaka-Staraka!
Zapadł wyrok w sprawie grodu Piotr Woźniaka-Staraka (AKPA)
bEgSQpPF

W 2019 roku w wyniku tragicznego wypadku na mazurskim jeziorze Kisajno zginął Piotr Woźniak-Starak. Śmierć producenta była prawdziwym szokiem dla jego rodziny i najbliższych, w tym również żony, Agnieszki Woźniak-Starak, która po śmierci ukochanego na jakiś czas wycofała się ze świata show biznesu.

Piotr Woźniak-Starak został pochowany na terenie należącej do jego rodziny posiadłości w Fuledzie. Miejscem spoczynku producenta szybko zainteresowały się okoliczne władze. Na wniosek sanepidu w Giżycku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego sprawdził, czy zmarły został pochowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Okazało się, że grób Woźniaka-Staraka nie spełnia wymogów stawianych katakumbom. W lutym 2020 roku do sądu trafiło więc zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia w związku z pochówkiem poza obrębem cmentarza.

bEgSQpPH

O popełnienie wspomnianego wykroczenia oskarżono wówczas wuja Piotra Woźniaka-Staraka, Mirosława S - który był również mistrzem ceremonii pogrzebowej producenta,  a rodzina upoważniła go do przeprowadzenia pochówku. 24 marca w Sądzie Rejonowym w Giżycku ogłoszono wyrok w sprawie legalności pochówku producenta. Mirosław S. został uznany za winnego. Giżycki sąd odstąpił jednak od wymierzenia mu kary.

Uzasadniając wyrok, sąd w Giżycku tłumaczył, że zwłoki lub prochy zmarłego mogą zostać złożone w grobach, katakumbach, kolumbariach czy nawet zatopione w morzu. Groby mogą jednak znajdować się jedynie w obrębie cmentarzy. Miejsce pochówku Piotra Woźniaka-Staraka w świetle prawa nie zostało uznane za katakumby.

bEgSQpPN

Zdaniem sądu jego grób nie naruszył jednak żadnych innych przepisów i nie miał wpływu na środowisku. Właśnie dlatego Mirosław S. nie został w żaden sposób ukarany. Wuj Piotra Woźniaka-Staraka zobowiązany jest jedynie do opłacenia kosztów sądowych.

bEgSQpPO
bEgSQpQi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(114)
Ame
3 miesiące temu
To była bardzo przykra sprawa. Jakby się na nią nie patrzeć. Żona poszła spać, a mąż w nocy, pijany na łódce z kobietą. Współczuję Agnieszce.
Na bogato
3 miesiące temu
No i ok tyle,że pewnie jakby trafiło na "przeciętnego" Kowalskiego- musiałby wykopać,przekopać,ekshumacje zrobić,księdza ubłagać i jak Bóg "przekazał"pochowac!! No i oczywiście koszty sądowe,grzywna,5lat więzienia w zawieszeniu....
waew
3 miesiące temu
Zwykli ludzie też powinni mieć możliwość zabrania prochów w urnie i ustawienia sobie tak gdzie uważają. Zakaz to spisek Kościoła Katolickiego, który chce zarabiać na miejscach na cmentarzu, a rozsypane prochy nad ulubionym jeziorem, czy urna w domu w jakimś pokoju, pokrzyżowałaby takie plany i ksiądz by nie dostał kasy. O to chodzi. Widzicie, że sąd stwierdził, że urna z prochami nie jest szkodliwa dla środowiska.
bEgSQpQj
Ola d
3 miesiące temu
Jak zawsze, inne przepisy dla bogatych inne dla zwykłych obywateli
Kiku
3 miesiące temu
Aha, czyli nie mozna, ale mozna.
Najnowsze komentarze (114)
1234
3 tyg. temu
ludzie to nie były prochy a zwłoki!
Pola
3 miesiące temu
Czytajcie ze zrozumieniem. W polskim prawie poza cmentarzem można pochować w katakumbach. Grób niestety nie spełnia 100% wymogów sanepidu, stąd rozprawa w sądzie.
pytek
3 miesiące temu
Wyrok "kasty"- nie wolno, ale jednak wolno. Bo kto bogatemu zabroni?
Cebula
3 miesiące temu
Czyli innymi słowy, będzie tak, jak było. Czy to kogoś dziwi? Nie. Bogaci mają własny kodeks, a sąd się zbiera po to, aby to odkryć.
na bank
3 miesiące temu
Prochy rozsypano do jeziora, w którym zginął, a grób to jedynie miejsce pamięci!
trefl
3 miesiące temu
I czym się w końcu skończyło? Przeniosą zwłoki czy urnę, czy można już zakopywać ciała w ogródku?
ccx
3 miesiące temu
sądy PO.... parodia
Wieroczka
3 miesiące temu
Nie pasowali do siebie z Badziakową jak matka z synem.On nie był szczęśliwy nie dziwię mu się , że szukał młodszej. On zawsze był smutny i przygaszony.
bEgSQpQb
Gość
3 miesiące temu
To muszą przenieść urnę na cmentarz czy nie ? Bo jeśli nie, to ja od dziś też chce mieć swoich bliskich blisko siebie
Goga
3 miesiące temu
Przeczytac NOCNY REJS WASIKOWSKIEJ TJ NA TEMAT STARAKOW. LRKTURA TERAZ DOSTĘPNA W EMPIKI
Goga
3 miesiące temu
Proszę przeczytać NOCNY REJS WASIKOWSKIEJ. TERAZ JEST JESZCZE W EMPIKU
ema
3 miesiące temu
A to wszystko robią pieniądze i głupota. Pochowali Go w ogródku a potem się rozmyślili. Czy na tym koniec? Chyba nieeeeeee! Za chwilę pewnie znowu pieniądze "podsuną" jakiś cudowny pomysł. I po co to wszystko?
Agnieszka
3 miesiące temu
Chciałabym aby moje prochy były rozrzucone w morzu. Jeśli wolno Starakom to chyba i mnie wolno
Iris.
3 miesiące temu
Agnieszka forsę ma !!!!!! , ale smród będzie się ciągnął za gwiazdką do końca życia. Internet pamięta.
...
Następna strona
bEgSQpQD