Witek
|
aktualizacja

Sprawa grobu Piotra Woźniaka-Staraka TRAFIŁA DO SĄDU!

153
Podziel się

Wnioskiem policji o ukaranie odpowiedzialnego za nielegalny pochówek zajmie się Sąd Rejonowy w Giżycku.

Sprawa grobu Piotra Woźniaka-Staraka TRAFIŁA DO SĄDU!
(East News)

Miniony rok w życiu Agnieszki Woźniak-Starak z pewnością należał do wyjątkowo trudnych. W sierpniu dziennikarka w tragicznych okolicznościach straciła męża. Mimo to stara się żyć normalnie i powoli dochodzi do siebie. Obecnie 41-latka większość czasu spędza w gronie przyjaciół i ukochanych czworonogów, relaksując się na świeżym powietrzu.

Choć do śmiertelnego wypadku na jeziorze Kisajno doszło pół roku temu, wciąż dużo kontrowersji budzi pochówek Piotra Woźniak-Staraka. Producent został pochowany na terenie prywatnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. Inspektorat Sanitarny w Olsztynie jeszcze przed pogrzebem informował o braku zgody na takie przedsięwzięcie. Rodzina zmarłego argumentowała jednak, że w związku z tym, że ciało Piotra ma spocząć w katakumbach, to nie potrzebują zgody Inspektoratu. Szybko stwierdzono jednak, że grób nie spełnia wymogów stawianych katakumbom i złożono zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia wykroczenia polegającego na pochówku poza obrębem cmentarza.

Jak donosi Super Express, policja złożyła do sądu wniosek o ukaranie odpowiedzialnego za pochowanie męża Agnieszki poza obrębem cmentarza. O popełnienie wykroczenia oskarżono mężczyznę, który dokonał pochówku, Mirosława S.

Dziennik zacytował rozmowę z rzecznikiem prasowym Sądu Okręgowego w Olsztynie:

Sąd Rejonowy w Giżycku zajmie się sprawą grobu tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka. To wszystko na wniosek giżyckiej policji, która 10 lutego złożyła dokument o ukaranie w związku z pochówkiem urny z prochami znanego producenta filmowego w grobie znajdującym się poza obrębem cmentarza - czytamy.

Sprawa ma być rozpatrywana już 20 kwietnia.

KOMENTARZE
(153)
jaga
miesiąc temu
O popełnienie wykroczenia oskarżono mężczyznę, który dokonał pochówku, Mirosława S. Ale na czyjes zlecenie dokonal pochowku, to tylko on ma odpowiadac za to?????? Czyli sa rowni i rowniejsi.Cyrk jak nic!!!
gość
miesiąc temu
Żyjemy w średniowieczu że "arystokracja" musi być chowana na swoich włościach?
gość
miesiąc temu
Mentalność jak u oligarchów z Rosji czy Ukrainy. Mamy pieniądze to zrobimy po swojemu a gdyby doszło do zagrożenia epidemiologicznego to też to ukryjemy.
Gogo
miesiąc temu
Po pierwsze to chyba rodzina jest odpowiedzialna za pochówek na terenie posiadłości, bo to im na tym zależało. Po drugie z tego co pamietam na zdjęciach była trumna , a nie urna.
Kadka
miesiąc temu
I bardzo dobrze . Co to bogaci mają jakieś specjalne prawa? Powinno być przeniesienie zwłok na cmentarz a nie żeby chowac na prywatnej posiadłości. A jak posiadłość zostanie sprzedana to nowy właściciel kupi ja z grobem??// ci bogacze są ponad prawem??? Powie ni dostać najwyższa karę za samowole.
Najnowsze komentarze (153)
Arni
miesiąc temu
No właśnie. Po co?
Bożenna
miesiąc temu
To już było.
Nova
miesiąc temu
Pochowany na cmentarzu rodzina musi płacić za kwaterę,a są to "duże pieniądze" pownie ich nie stać na taki wydatek i dlatego pochowali w swoim ogrodzie!!! Cześć jego pamięci! A tak na marginesie helikopter na cmentarzu nie wyląduje.
Edi
miesiąc temu
Chory kraj zmusza do chowania na cmentarzach. Przecież trzeba mieć zarobek na nieboszczykach.
grabarz
miesiąc temu
Kto jest osobą dokonującą pochowania urny? Ten kto wstawia ją do grobowca? A może ten, kto odbiera ze spopielarni (robi to zwykle zakład pogrzebowy)? Prawnicy są nienormalni.
co komu do
miesiąc temu
A trzeba było zwłoki spopielić, zrobić z prochami co się chce i pochować urnę (też obojętne gdzie). Tak pochowałam obydwoje rodziców. Nikt nie interesował się, czy w ogóle pochowałam urny. Musiałabym przedstawić zaświadczenia, gdybym życzyła sobie od ZUS zwrotu kosztów pogrzebu. A poza tym, to nie wiem co komu do tego co i kogo zakopuje się na prywatnej, gigantycznej posesji. Nikomu nic do tego co w ogóle na tej posesji się dzieje.
Jola
miesiąc temu
Ale sie czepiaja.Zostawcie ta zrozpaczona rodzine w spokoju!!!!!
Die
miesiąc temu
Taaa przyszedl chlop wziol zwloki i pochowal a rodzina gdzie byla,nic niewidzieli i nieslyszeli
Ewa
miesiąc temu
Powinien byc pochowany na cmentarzu jak wszyscy normalni ludzie to ze byl bogaty to nie znaczy ze lepszy i ze ma byc pochowany inaczej
Gosc
miesiąc temu
No własnie pochowany na POSIADŁOSCI!Gdzie ta posiadlosc wieksza pewnie niz cmentarz.
Jasia
miesiąc temu
Dziwne, ktoś zezwolił, pochowali a teraz od nowa afera. Moim zdaniem czy bogaty czy biedny są od tego wyznaczone miejsca i tam powinno się chować ludzi a nie jakieś układy, układziki bo ja tak chcę, mam kasę to zrobię jak ja chcę. Dziwne zwyczaje w Polsce.
Gość
miesiąc temu
Co i komu chcą udowodnić, że nie ma równiejszych? To niech zamek w puszczy zaczną rozbierać, lub zajrza do jednej metaliwek trumny...
lola
miesiąc temu
to Kaczynskich tez powinno przeniesc sie z Wawelu na cmentarz.
lola
miesiąc temu
to Kaczynskich tez powinno przeniesc sie z Wawelu na cmentarz.
...
Następna strona