Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Zdegustowany Zbigniew Boniek ubolewa nad prawami wyborczymi ludzi ZE WSI i z podstawowym wykształceniem: "To trochę DZIWNE"

649
Podziel się

We wpisie na Twitterze prezes PZPN popisał się dość zaskakującym stwierdzeniem. Większość internautów już zarzuca mu klasizm.

Zdegustowany Zbigniew Boniek ubolewa nad prawami wyborczymi ludzi ZE WSI i z podstawowym wykształceniem: "To trochę DZIWNE"
Zbigniew Boniek oskarżony przez internautów o klasizm (East News)
bDSAUdWt

Wybory prezydenckie w Polsce bez wątpienia są ogromnym wydarzeniem. W niedzielę miała miejsce ich pierwsza tura, a 12 lipca obywatele ponownie zawitają do lokali wyborczych w celu wybrania kandydata na fotel prezydenta. W drugiej turze zmierzą się urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz kandydat z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich były szeroko komentowane w sieci. Choć środowiska związane z Andrzejem Dudą motywowały swoich wyborców do tego, aby zapewnić mu zwycięstwo już w pierwszym terminie wyborów, to ostatecznie tak się nie stało. Obecnie do walki o najwyższy urząd w państwie przygotowuje się Rafał Trzaskowski, który cieszy się sporym wsparciem znanych osobistości. Kandydata KO popiera m.in. Małgorzata Rozenek, co nie spodobało się niektórym internautom.

bDSAUdWv

Jeszcze inaczej do sprawy podchodzi Zbigniew Boniek, prezes PZPN, który ma wyraźne problemy z zachowaniem apolityczności. Były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej coraz chętniej komentuje polityczną rzeczywistość w kraju i zdarza mu się poczęstować obserwujących dość kontrowersyjnymi stwierdzeniami.

Tak jest i tym razem, a Boniek postanowił odnieść się do przeprowadzonej w zeszłą niedzielę pierwszej tury wyborów. Tym razem nie skomentował jednak samych wyników, lecz to, kto dziś jest w stanie wybrać w naszym kraju prezydenta. W swoim wpisie prezes PZPN ubolewa nad tym, że na wynik wyborów mają wpływ ludzie ze wsi, emeryci oraz ludzie z podstawowym wykształceniem.

Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska - dywagował publicznie Boniek w udostępnionym wpisie.

bDSAUdWB

Jak nietrudno się domyślić, użytkownicy Twittera przyjęli jego słowa dość skrajnie. Wielu publicystów podkreśla, że jest to przykład klasizmu, a inni wytykają Bońkowi, że najwyraźniej zapomniał o tym, jak działa demokracja.

"Dobrze, że w PZPN od lat sami młodzi, wielkomiejscy, wykształceni i rozwijający się działacze", "Zbigniew, zetknąłeś się już kiedyś z takim terminem jak "demokracja"?", "Panie Boniek, to jest zwykły, klasyczny klasizm. Następnym razem ktoś może stwierdzić, że nie chce, żeby to pan wybierał nam prezydenta" - grzmieli internauci i dziennikarze.

Co ciekawe, w jego obronie stanął Tomasz Lis, który twierdzi, że Boniek nie powiedział niczego niestosownego.

Hejt na Bońka, ale nikt nie jest w stanie powiedzieć, w czym skłamał - argumentował Lis.

bDSAUdWC

Też uważacie, że Boniek "nie skłamał"?

bDSAUdWD
bDSAUdWW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(649)
Stop
10 miesięcy temu
Pan Lis niech lepiej nie komentuje Kazdy ma prawo do glosu a to ze ktos jest ze wsi albo ma wyksztalcenie podstawowe nie musi oznaczac ze nie jest inteligentny. A dlaczego prawo do glosu maja pilkarzyki co tylko pilke potrafia kopac, albo tacy przekupieni dziennikarze, bo wam nic nie brakuje i macie wiecej pieniedzy? Wszyscy chca zyc w dobrym kraju i moc przezyc do kolejnej wyplaty, wszyscy jestesmy ludzmi i wszyscy mamy prawo do glosowania
Obywatel RP
10 miesięcy temu
I tak jednym tweetem "arystokrata na odwrót" Zbigniew B. odsłonił całą tajemnicę PO - pogardę dla zwyczajnych obywateli RP...
Dowód
10 miesięcy temu
Szkocja kilka miesięcy temu zabroniła odbijania piłki głową dzieciom poniżej 12 lat, w czasie treningów/ meczów piłki nożnej. Po wielu latach badań naukowcy Glasgow University dowiedli, że u wielu zawodowych piłkarzy stwierdza się - kiedy mają oni nawet 35-40 lat - demencję, zaburzenia psychiczne, upośledzenie myślenia i mowy, a wszystko to jest wynikiem wieloletniego odbijania piłki głową. Teraz rozumiemy, czym należy tłumaczyć wypowiedź Zbigniewa Bońka…
bDSAUdWX
Tadek
10 miesięcy temu
Odezwał się ten co nie umie się nawet dobrze wysłowić
MMM
10 miesięcy temu
Czyli Lisek wraca do zdrowia... Boniek przyssal sie do PZPN i kozaczy. Rozumiem, ze doktorat przynajmniej zostal obroniony w tym czasie? Jesli nie to wstyd piastowac tak wysokie stanowiska nie majac odpowiedniego wyksztalcenia. A "kopac gale" potrafia juz dzieciaki! Wlasnie na takich wioskach, bez wyzszego wyksztalcenia. Wstyd i jeszcze raz wstyd. Rasizm jest "beeeee", ale oczernianie ludzi biedniejszych jest "cacy". Brawo WY!
Najnowsze komentarze (649)
NickCarter
9 miesięcy temu
Tacy ludzie mieszkają w tym kraju a prezydent jest dla obywateli, więc każdy wybiera na prezydenta najlepszego wg niego kandydata. Trzeba się pogodzić z wolą większości i tyle.
Mal
9 miesięcy temu
Zastanawiam się kto jest bardziej przydatny społecznie : pracownik korporacji czy rolnik?
puk puk
9 miesięcy temu
to za rok pan też już emeryt będzie i głosować nie będzie mógł
lol
9 miesięcy temu
Czy on jest normalny ?? Mieszkam na wsi pod Bydg.Domy wartosci szesciu zer.Mam dwie litery przed nazwiskiem sorry ! nieładnie się chwalic w mysl zasady " mądrosc to skromnosc " sasiedzi wykształcenie wyzsze ..prywatne zlobek.przedszkola anglojęzyczne.prywatne kliniki.przedstawicielstwa znanych marek.Głosowalismy na Dudę w II turze rowniez a Boniek z taaaką pogardą o ludziach ze wsi ? To on przez wypowiedz zaliczył siebie do grona "sochy i wołów"
Witam
9 miesięcy temu
Jakie wykształcenie ma Pan Boniek?
wiko
10 miesięcy temu
Jak oni to liczą kto z jakim wykształceniem głosował,mnie nikt nie pytał
gość
10 miesięcy temu
Każdy ma prawo głosu.Na tym polega demokracja.Nie ma znaczeni pochodzenie czy wykształcenie.Ludzie pójdą za tym,kto da im lepsze życie,a nie będzie dbał o grupkę bogatych celebrytów i kolesiów.Za rządów PO gardzono zwykłym obywatelem,co robi dalej p.Boniek.(i jemu podobni)Dla nich osoba starsza,niewykształcona , ze wsi czy małych miasteczek =NIKT.Najlepiej gdyby nie miała prawa głosu.Wystarczy pomyśleć o ich 8 letnich rządach.Nie damy sobie wmówić,że nie popierając LGBT,imigracji i wspierając obecny rząd jest się homofobem,rasistą i prymitywną patologią.Każdy jest równoprawnym obywatelem mogącym wyrazić swoje poglądy,na tym polega demokracja,a nie na tym ,że demokratą jest ten kto wspiera poglądy PO i p.Trzaskowskiego.
Niuska
10 miesięcy temu
A jednak objął pan wielkiego prezesa za rządów PIS to już wstyd
bDSAUdWP
Jaaaa
10 miesięcy temu
Niestety ma rację.
Just me just
10 miesięcy temu
Ale się pan klasą i inteligencją popisał. To dopiero słoma z butów i tacy ludzie mają prawo głosu. Wstyd
gacek
10 miesięcy temu
Następny wielki mąż stanu i wielki autorytet.
Bienia
10 miesięcy temu
Tolerancja nie istnieje. Wyobrażam sobie co by się działo jakby ktoś z drugiej strony barykady powiedział "nie chce żeby na głowę panstwa głosowali ludzie homoseksualni, bo to zburzyłoby porządek tego kraju"... Trzeba szanować każdy głos, bo żyjemy w zróżnicowanym kraju. Nie od dziś wiadomo, że zakompleksione elity gardzą zwykłym Kowalskim...
hwdb
10 miesięcy temu
Też już jest po 60 i nie powinien zabierać głosu. Wielki piłkarzyna
Ada
10 miesięcy temu
A ty co umiesz . Ty tylko w gałę kopałeś a teraz wielki prezesik od niczego. Tak tacy jak ty nie powinni głosować bo są ludźmi którzy nie powinni. Racja.
...
Następna strona
bDSAUdXr