Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|

Zbrodnia w Rakowiskach. Kamil bestialsko zamordował rodziców wraz z dziewczyną. Wszystko zaplanowali i nie okazywali skruchy

187
Podziel się:

Zbrodnia w Rakowiskach lata temu wstrząsnęła całą Polską. 18-latek i jego dziewczyna w bestialski sposób zamordowali rodziców chłopaka, wcześniej starannie planując zbrodnie. Oboje skazano na 25 lat więzienia.

Zbrodnia w Rakowiskach. Kamil bestialsko zamordował rodziców wraz z dziewczyną. Wszystko zaplanowali i nie okazywali skruchy
Morderstwo w Rakowiskach (East News)

Sprawą zbrodni w Rakowiskach żyła cała Polska. W 2014 roku 18-letni Kamil N. oraz jego dziewczyna w bestialski sposób zamordowali rodziców chłopaka. Nastolatkowie ze szczegółami zaplanowali zbrodnię, początkowo żadne z nich nie wyrażało też skruchy. Choć od morderstwa minęła prawie dekada, teraz znów zrobiło się o niej głośno. Wszystko za sprawą serialu dokumentalnego "Tajemnice polskich morderstw", który przybliża historie najgłośniejszych rodzimych zbrodni. Produkcja zadebiutowała na platformie Viaplay pod koniec 2022, od jakiegoś czasu jest jednak również dostępna na Netfliksie. W pierwszym odcinku poznajemy właśnie makabryczną historię z Rakowisk, która wstrząsnęła Polakami.

Zbrodnia w Rakowiskach. Małżeństwo w bestialski sposób zamordowane z rąk nastolatków

Straszliwe wydarzenia rozegrały się w niewielkiej miejscowości pod Białą Podlaską. To właśnie tam 13 grudnia 2014 roku odnaleziono ciała 42-letniej Agnieszki N. oraz jej męża, 48-letniego Jerzego N. Rano miejscowa policja otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonego sąsiada pary. Mężczyzna w nocy usłyszał dochodzące z domu małżeństwa krzyki, zaś rano zobaczył uchylone drzwi do ich domu oraz brunatne plamy na ścianie budynku. Sąsiad był przekonany, że doszło do włamania, prawda okazała się jednak dużo bardziej makabryczna.

Jak przypomniano w artykule Onetu, przy drzwiach wejściowych do domu znaleziono ciało Agnieszki N., a w sypialni zwłoki jej męża. Oboje mieli liczne rany cięte i kłute, a w całym domu było pełno krwi. Jeden ze śledczych w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" stwierdził, że ujrzana przez niego sceneria była gorsza niż z horroru gore, a on sam nie widział niczego podobnego przez 30 lat pracy. Według TVN24 oględziny miejsca zbrodni trwały kilkanaście godzin. Sprawców ujęto jeszcze tego samego dnia, a byli nimi 18-letni syn zamordowanej pary Kamil N. i jego dziewczyna Zuzanna M., którym ostatecznie postawiono zarzut zabójstwa. Rzeczniczka lubelskiej prokuratury Beata Syn-Jankowska 15 grudnia przekazała, że nastolatkowie działali "wspólnie i w porozumieniu z zamiarem zabicia małżonków". Zabójcy zaatakowali swe ofiary we śnie.

Do popełnienia zbrodni wykorzystali trzy noże, którymi zadali kilkanaście ciosów. (...). W przypadku kobiety raną śmiertelną było przecięcie tętnicy ramiennej, w przypadku mężczyzny - liczne obrażenia brzucha i krwotok wewnętrzny - poinformowała rzeczniczka prokuratury.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co się stało z ciałem Iwony Wieczorek?

Według ustaleń śledczych powodem popełnienia zbrodni przez Kamila N. i jego dziewczynę miał być fakt, iż rodzice chłopaka nie akceptowali ich związku. Jak relacjonowała rzeczniczka prokuratury, nastolatkowie wpadli na pomysł zabójstwa, oglądając pełne przemocy filmy i choć początkowo traktowali to jako żart, z czasem zaczęli planować zbrodnię.

Jak opisywał Onet, licealiści starannie przygotowali się do morderstwa: kupili gumowe rękawiczki i kombinezony, po które pojechali aż do Warszawy i zapewnili sobie alibi, twierdząc, iż z przyjaciółmi udają się na wieczór poetycki do Krakowa (Zuzanna tworzyła bowiem poezję). Będąc już na miejscu zbrodni, chłopak wyprowadził nawet psa na zewnątrz...

Makabryczna zbrodnia w Rakowiskach. Sprawców skazano na 25 lat

Odpowiedzialni za popełnienie zbrodni nastolatkowie zostali poddani badaniom i obserwacji psychiatrycznej, które wykazały, że oboje byli poczytalni. Kamil i Zuzanna od początku przyznawali się do popełnionych czynównie wykazywali przy tym skruchy. Licealiści ze szczegółami opisywali przebieg morderstwa, zarówno podczas przesłuchań, jak i wizji lokalnej w domu zabitego małżeństwa. Wówczas wyszło na jaw, że Agnieszce N. niemal udało się uciec oprawcom, jej syn wciągnął ją jednak ponownie do domu i poderżnął gardło.

Jak opisywał TVN24, Zuzanna M. podczas przesłuchania miała mówić o "satysfakcjonującej robocie", stwierdziła także, iż "z każdym ciosem czuła się coraz bardziej podniecona, szczęśliwsza". Informator "Gazety Wyborczej" przyznał zaś, iż policjanci słuchali jej z przerażeniem i wręcz nie mogli uwierzyć, że mówi o potwornej zbrodni w tak beznamiętny sposób.

Widać, że kierowała zabójstwem, chłopak też się przyznał, też niczego nie żałuje, ale był raczej wykonawcą planu - mowił informator "GW".

Kamil i Zuzanna usłyszeli zarzuty zabójstwa kwalifikowanego. Warto dodać, że do odpowiedzialności pociągnięto również dwie inne osoby, Marcina S. i Lindę M., którzy feralnej nocy przewieźli zabójców na miejsce zbrodni. W czerwcu 2015 roku do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Kamilowi i Zuzannie, 4 grudnia zapadł wyrok w sprawie. Na sali sądowej nastolatkowie (za pośrednictwem swych obrońców) wzajemnie zrzucali na siebie winę, twierdząc, że jedno znajdowało się pod wpływem drugiego.

Ostatecznie oboje zostali skazani na 25 lat pozbawienia wolności. Prokuratura domagała się dożywocia, lubelski sąd wziął jednak pod uwagę młody wiek sprawców. Prokurator Marek Maksymowicz podczas mowy końcowej przyznał, że nigdy dotąd nie spotkał się z "tak absurdalną i wstrząsającą zbrodnią". Stwierdził też, iż motywacji nastolatków nie da się wytłumaczyć i wspomniał m.in. o "beznamiętnej" postawie Zuzanny M. podczas wizji lokalnej oraz słowach Kamila N., który powiedział, że "poderżnął matce gardło, żeby się nie męczyła".

Warto dodać, że ostatnio zbrodnię przypomniano też w programie "Opowiem ci o zbrodni", gdzie w rolę Zuzanny M. wcieliła się Julia Wieniawa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(187)
Gość
miesiąc temu
Powinni dostać dożywocie.
rews
miesiąc temu
W Polsce jest bardzo dużo brutalnych morderstw w rodzinie, popełnianych najczęściej przez mężczyzn. Dużo mówi się , że o problemach psychicznych dzieci i młodzieży, a niewiele mówi się o problemach psychicznych mężczyzn. Tylko w ubiegłym tygodniu kilku mężczyzn zamordowało członków swojej rodziny. Jeden zabił swojego 6 letniego syna, drugi zamordował żonę, a trzeci zabił matkę. Wielu z tych facetów miało pewnie jakieś problemy psychiczne, tylko się nie leczyli i doszło do tragedii. Powinno się więcej mówić o zdrowiu psychicznym mężczyzn. Jednym z objawów depresji u mężczyzn jest agresja
Wars
miesiąc temu
Po co robić seriale czy filmy o zbrodniach, zatrudniać aktorów - a potem młodzi ludzie to oglądają i się fascynują, a mordercy zostają poniekąd gwiazdami. Powinno się morderców potępić i zapomnieć, nie pisać o nich książek, nie kręcić filmów. Mordercy zamiast żałować co zrobili, to będą dumni, że są sławni. Przypomina mi się Waśniewska, co zabiła swoją malutką córeczkę, a potem została gwiazdą Faktu i opowiadała jak to nareszcie ma czas na swoje pasje. Dla mnie jest to niedopuszczalne.
ciekawy
miesiąc temu
Czyli 25 lat będziemy ich utrzymywać!!! Utrzymanie jednego więźnia kosztuje nas ponad 3 tysiące miesięcznie!!! Kiedy nastąpi zmiana przepisów i więźniowie będą musieli sami zarobić na siebie i na wszystkie opłaty związane z pobytem w więzieniu?
Izabel
miesiąc temu
Pudelek Netflixa oglądał i cyk materiał na artykuł jest
Najnowsze komentarze (187)
mgr sławek
3 tyg. temu
"Kamil zamordował wraz z dziewczyną", a ta zamordowana siedzi w sądzie?
JWR
3 tyg. temu
Psychopaci wyjdą na wolność i po raz kolejny zaprezentują swoje możliwości . Wolne sądy i tragiczne wyroki.
Agnieszka
miesiąc temu
Jak dla mnie powinni zostać skazani na karę śmierci. Nie rozumiem po co zamykać ich w więzieniu i utrzymywać. Przebadać i zutylizować.
Gość
miesiąc temu
Niesamowite co dzieje się z młodymi ludźmi. Ci oboje zamordowali rodziców chłopaka. Inni młodzi rodzice zabijają własne dzieci. Narkotyki,alkohol i inne używki wynaturzaja psychikę człowieka.
Gość
miesiąc temu
Dziewczyna, jak dziewczyna. Dla niej ci ludzie byli obcy i stali jej (w jej mniemaniu) na drodze do „szczęścia”. Natomiast zachowanie chłopka jest bardziej przerażajace. Od dziecka niczego mu nie brakowało, traktowali go jak małego księcia, mieszkał w ślicznym domu i miał pewnie dostęp do wszelkich zajęć pozalekcyjnych, zamie tylko by sobie zamarzył. Aż strach mieć dzieci. Powinien dostać dożywocie.
Kiki
miesiąc temu
Takie osobniki, które nie czują skruchy to diabły w ludzkiej skórze. Dla takich powinna być kara śmierci. Żaden Polak nie powinien takich śmieci utrzymywać w więzieniu przy życiu. Pamiętajcie ! Każdy może się pomylić, zrobić komuś najgorsze zło ale jeżeli ktoś nie czuje ani trochę skruchy to są śmiecie i diabły !
Kinia
miesiąc temu
I co to bedzie jak wyjdzie taki zdemoralizowany 40 late. Myślicie ze się czegoś nauczył w tym więzieniu. Strach się bać
Ivet
miesiąc temu
Dlaczego tylko25 lat powinna wrocic kara śmierci wyjdzie wcześniej wyjdzie będzie miał tyle lat co jego mama która zabił po co on komu potrzebny kto będzie chciał z nim być kara śmierci dla nich
Tomek
miesiąc temu
Powinna wrócić zasada oko za oko ząb za ząb.
Tomek
miesiąc temu
Powinna wrócić zasada oko za oko ząb za za 5.
The
miesiąc temu
Co taki artykuł robi na pudelku?!!! Upadliście na głowę?
Crash
miesiąc temu
Bardzo niegramatycznie skonstruowany nagłówek. Można też zrozumieć,że zamordo...ł również dziewczynę.
Oke
miesiąc temu
Tylko dożywocie lub kara śmierci !!!!!!
Zofia
miesiąc temu
Ciekawa jestem, czy rodzina Kamila odwiedziła go w więzieniu ? Babcia może wujek, albo rodzina ze strony taty po latach może wybaczyli mu ? Rodzinie ciężko ( wyrazy głębokiego współczucia) ,on sam ,bez żadnego wsparcia, szkoda Rodziny,oj bardzo.
...
Następna strona