Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|
aktualizacja

Kinga Duda zrezygnowała z dobrzej płatnej pracy dla stażu: "Najważniejsze jest dla niej doświadczenie i wiedza"

207
Podziel się

Okazuje się, że na nową posadę młoda prawniczka zapracowała sobie jeszcze podczas studiów.

Kinga Duda zrezygnowała z dobrzej płatnej pracy dla stażu: "Najważniejsze jest dla niej doświadczenie i wiedza"
Kinga Duda (ONS, East News)
bCZAHwOd

Nie jest tajemnicą, że dzieci polskich prezydentów i premierów od zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem mediów. Wielu z nich, jak na przykład Aleksandra Kwaśniewska, Kasia Tusk czy Marta Kaczyńska, na przestrzeni lat zyskało już status pełnoprawnych celebrytów. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku córki Andrzeja Dudy. 25-letnia Kinga stosunkowo rzadko towarzyszy ojcu podczas pełnienia oficjalnych obowiązków i jak ognia unika kontaktów z dziennikarzami. Zamiast tego skupia się na rozwoju kariery prawniczej.

Zaledwie kilka miesięcy temu Kinga Duda ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Niedługo po obronie ambitnej absolwentce krakowskiej uczelni udało się zdobyć świetnie płatną posadę w jednej z najlepszych kancelarii w Polsce. Zaledwie po kilku miesiącach córka pary prezydenckiej zdecydowała się jednak zrezygnować z dotychczasowej pracy. Ponoć Kinga otrzymała atrakcyjną propozycję od kancelarii prawnej w Londynie i zdecydowała spróbować swoich sił w Zjednoczonym Królestwie.

bCZAHwOf

Okazuje się, że na nową posadę Kinga zapracowała sobie jeszcze w trakcie studiów. Jakiś czas temu Duda wzięła udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie prawniczym Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Córce Andrzeja Dudy oraz innym studentom reprezentującym wraz z nią Uniwersytet Jagielloński, udało się wówczas zająć 16. miejsce spośród prawie 400 rywalizujących zespołów z całego świata. Tym samym przedstawiciele UJ znaleźli się w gronie wyróżnionych.

Jak donosi Super Express, jedną z nagród w prestiżowym konkursie miał być właśnie staż w kancelarii w Londynie.

bCZAHwOl

Kinga Duda wyjechała na trzymiesięczny staż, który jest związany z międzynarodowym konkursem, w jakim brała udział i w którym została wyróżniona jakiś czas temu - powiedział dziennikowi rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski.

Jak udało się dowiedzieć Plotkowi, nowy pracodawca Kingi Dudy specjalizuje się w arbitrażu, czyli rozwiązywaniu sporów bez udziału sądu. Ponoć zagadnienie to szczególnie interesuje córkę prezydenta.

Dla pani Kingi Dudy ten wyjazd jest bardzo ważny. Kancelaria, do której się uda, związana jest z arbitrażem, czyli z dziedziną, którą najbardziej się interesuje. Nie wiadomo, jakie plany będzie miała po skończonym stażu - zdradziła portalowi osoba związana z Kancelarią Prezydenta.

Okazuje się również, że Dudzie dużo bardziej zależy na cennym doświadczeniu zawodowym, niż ewentualnej wysokiej pensji.

bCZAHwOm

Niestety nie znamy dokładnej sumy, ale wiemy, że dla pani Kingi najważniejsze jest doświadczenie i ogromna wiedza, jaką wyniesie z tego doświadczenia - czytamy.

Myślicie, że Kindze Dudzie uda się osiągnąć międzynarodowy sukces?

bCZAHwOn
bCZAHwOG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(207)
Moim zdaniem
7 miesięcy temu
Dla mnie to duży plus dla Kingi że chce się zawodowo rozwijać. Jeżeli wystartowała w konkursie i zdobyła taką możliwość jako nagrodę to tylko chwalić. Trzeba korzystać z szans ponieważ nie zawsze się takie pojawiają.
FranekKUKIZ15
7 miesięcy temu
Dobrze, że młodzież się kształci i ociera o nowe horyzonty poznając innych ludzi i ich punkt widzenia. Dotyczy to także dzieci Premierów i Prezydentów a hejt na nich uważam za świństwo. Z przyjemnością czytam o Kasi Tusk, Oli Kwaśniewskiej czy Kindze Dudzie. Mój wnuk niedługo jedzie na studia do GB. Dzięki wykształconej młodzieży Polska będzie się zmieniać na lepsze ale niestety trzeba poczekać aż PO/PIS ustąpi miejsca młodym.
fafik
7 miesięcy temu
wyjeżdża? przeciez u nas podobno taki raj na ziemi?
bCZAHwOH
Jagoda
7 miesięcy temu
Śliczna, mądra , inteligentna, pracowita. BRAWO KINGA DUDA.
ona
7 miesięcy temu
a co z aplikacją? gdzie zajęcia odbywają się minimum 2 razy w tyg?
Najnowsze komentarze (207)
vever
7 miesięcy temu
Czy będzie takim prawnikiem jak wujcio Jarek? Czas pokaże.
A kysz!
7 miesięcy temu
Odczepcie się od tej Dziewczyny. W przeciwieństwie do Innych Córek zapracowała sobie sama na swoje dotychczasowe sukcesy zawodowe. Nie żyje z nazwiska Tatusia (nie ma co ukrywać, ze blog o modzie jest często oglądany(= daje kasę) nie przez tych co na modzie się znają tylko przez tych którzy od kuchni chcą się dostać na celebryckie salony....
oma
7 miesięcy temu
pewnie jej stazu nie przedłużyli ( okres próbny 3 miesiące )
violka
7 miesięcy temu
;D Jasne, co 'CENNE doświadczenie' zbiera się nie po to, ty dobrze zarabiać. Stażu jej nei przedłużyli, to co ma mówić? Ze nie podołała, a kancelaria nie chce tracić twarzy prawnikiem z takim nazwiskiem?
violka
7 miesięcy temu
Tak, dla tatusia też wiedza jestst najważniejsza - 'ja ciągle się uczę proszę Państwa (...)' ;D Takie dyrdymały to oni moga opowiadać wyborcom PiS. Prawda jest taka, że (standardowo) okres próbny trwa trzy miesiące. I ona właśnie tyle pracowała. Próba się skończyła tak jak się skończyła. Zreszytą, wystarczy spojrzeć na dziłania tatusia aby wiedzieć jakim prawnikiem może być córunia.
Nina
7 miesięcy temu
Ona zrezygnowała...akurat
lol
7 miesięcy temu
Raczej zarobki nie byly dla niej kryterium wyboru :)
jaśniepani
7 miesięcy temu
Wzięła udział w konkursie prawniczym, a nie jak niektóre córki w konkursie TzG.To o czymś świadczy.
bCZAHwOz
~tralalal
7 miesięcy temu
tatus odpali na waciki !!!!!!
maria
7 miesięcy temu
Zrezygnowala,a co w Polsce mialaby milion??a tam tylko pol miliona euro,ofiara ,
Andrew100
7 miesięcy temu
Praca online dla każdego 5.300zł /miesięcznie za 3-4 godziny pracy zapisz się tu: http://bit.ly/platformakrypto skończ z niewolniczą pracą o 6:00 rano i za najniższą krajową, zacznij zarabiać konkretne pieniądze wygodnie w domu... liczba miejsc ograniczona na ten miesiąc
renee
7 miesięcy temu
W dobrze płatnej pracy nikt nie chciał z nią na kawę chodzić.
KolegazeStudi
7 miesięcy temu
Wstydzimy się takiej koleżanki na uczelni
Jhy
7 miesięcy temu
G.... Prawda zrobiła tak bo Maliniak kandyduje i byłby to kłopot dla PiSuaru
...
Następna strona
bCZAHwPb