Unicorn
|
aktualizacja

Kinga Duda zrezygnowała z dobrzej płatnej pracy dla stażu: "Najważniejsze jest dla niej doświadczenie i wiedza"

207
Podziel się

Okazuje się, że na nową posadę młoda prawniczka zapracowała sobie jeszcze podczas studiów.

Kinga Duda zrezygnowała z dobrzej płatnej pracy dla stażu: "Najważniejsze jest dla niej doświadczenie i wiedza"
Kinga Duda (ONS, East News)

Nie jest tajemnicą, że dzieci polskich prezydentów i premierów od zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem mediów. Wielu z nich, jak na przykład Aleksandra Kwaśniewska, Kasia Tusk czy Marta Kaczyńska, na przestrzeni lat zyskało już status pełnoprawnych celebrytów. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku córki Andrzeja Dudy. 25-letnia Kinga stosunkowo rzadko towarzyszy ojcu podczas pełnienia oficjalnych obowiązków i jak ognia unika kontaktów z dziennikarzami. Zamiast tego skupia się na rozwoju kariery prawniczej.

Zaledwie kilka miesięcy temu Kinga Duda ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Niedługo po obronie ambitnej absolwentce krakowskiej uczelni udało się zdobyć świetnie płatną posadę w jednej z najlepszych kancelarii w Polsce. Zaledwie po kilku miesiącach córka pary prezydenckiej zdecydowała się jednak zrezygnować z dotychczasowej pracy. Ponoć Kinga otrzymała atrakcyjną propozycję od kancelarii prawnej w Londynie i zdecydowała spróbować swoich sił w Zjednoczonym Królestwie.

Okazuje się, że na nową posadę Kinga zapracowała sobie jeszcze w trakcie studiów. Jakiś czas temu Duda wzięła udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie prawniczym Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Córce Andrzeja Dudy oraz innym studentom reprezentującym wraz z nią Uniwersytet Jagielloński, udało się wówczas zająć 16. miejsce spośród prawie 400 rywalizujących zespołów z całego świata. Tym samym przedstawiciele UJ znaleźli się w gronie wyróżnionych.

Jak donosi Super Express, jedną z nagród w prestiżowym konkursie miał być właśnie staż w kancelarii w Londynie.

Kinga Duda wyjechała na trzymiesięczny staż, który jest związany z międzynarodowym konkursem, w jakim brała udział i w którym została wyróżniona jakiś czas temu - powiedział dziennikowi rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski.

Jak udało się dowiedzieć Plotkowi, nowy pracodawca Kingi Dudy specjalizuje się w arbitrażu, czyli rozwiązywaniu sporów bez udziału sądu. Ponoć zagadnienie to szczególnie interesuje córkę prezydenta.

Dla pani Kingi Dudy ten wyjazd jest bardzo ważny. Kancelaria, do której się uda, związana jest z arbitrażem, czyli z dziedziną, którą najbardziej się interesuje. Nie wiadomo, jakie plany będzie miała po skończonym stażu - zdradziła portalowi osoba związana z Kancelarią Prezydenta.

Okazuje się również, że Dudzie dużo bardziej zależy na cennym doświadczeniu zawodowym, niż ewentualnej wysokiej pensji.

Niestety nie znamy dokładnej sumy, ale wiemy, że dla pani Kingi najważniejsze jest doświadczenie i ogromna wiedza, jaką wyniesie z tego doświadczenia - czytamy.

Myślicie, że Kindze Dudzie uda się osiągnąć międzynarodowy sukces?

KOMENTARZE
(207)
Moim zdaniem
miesiąc temu
Dla mnie to duży plus dla Kingi że chce się zawodowo rozwijać. Jeżeli wystartowała w konkursie i zdobyła taką możliwość jako nagrodę to tylko chwalić. Trzeba korzystać z szans ponieważ nie zawsze się takie pojawiają.
FranekKUKIZ15
miesiąc temu
Dobrze, że młodzież się kształci i ociera o nowe horyzonty poznając innych ludzi i ich punkt widzenia. Dotyczy to także dzieci Premierów i Prezydentów a hejt na nich uważam za świństwo. Z przyjemnością czytam o Kasi Tusk, Oli Kwaśniewskiej czy Kindze Dudzie. Mój wnuk niedługo jedzie na studia do GB. Dzięki wykształconej młodzieży Polska będzie się zmieniać na lepsze ale niestety trzeba poczekać aż PO/PIS ustąpi miejsca młodym.
fafik
miesiąc temu
wyjeżdża? przeciez u nas podobno taki raj na ziemi?
Jagoda
miesiąc temu
Śliczna, mądra , inteligentna, pracowita. BRAWO KINGA DUDA.
ona
miesiąc temu
a co z aplikacją? gdzie zajęcia odbywają się minimum 2 razy w tyg?
Najnowsze komentarze (207)
vever
4 tyg. temu
Czy będzie takim prawnikiem jak wujcio Jarek? Czas pokaże.
A kysz!
4 tyg. temu
Odczepcie się od tej Dziewczyny. W przeciwieństwie do Innych Córek zapracowała sobie sama na swoje dotychczasowe sukcesy zawodowe. Nie żyje z nazwiska Tatusia (nie ma co ukrywać, ze blog o modzie jest często oglądany(= daje kasę) nie przez tych co na modzie się znają tylko przez tych którzy od kuchni chcą się dostać na celebryckie salony....
oma
4 tyg. temu
pewnie jej stazu nie przedłużyli ( okres próbny 3 miesiące )
violka
4 tyg. temu
;D Jasne, co 'CENNE doświadczenie' zbiera się nie po to, ty dobrze zarabiać. Stażu jej nei przedłużyli, to co ma mówić? Ze nie podołała, a kancelaria nie chce tracić twarzy prawnikiem z takim nazwiskiem?
violka
4 tyg. temu
Tak, dla tatusia też wiedza jestst najważniejsza - 'ja ciągle się uczę proszę Państwa (...)' ;D Takie dyrdymały to oni moga opowiadać wyborcom PiS. Prawda jest taka, że (standardowo) okres próbny trwa trzy miesiące. I ona właśnie tyle pracowała. Próba się skończyła tak jak się skończyła. Zreszytą, wystarczy spojrzeć na dziłania tatusia aby wiedzieć jakim prawnikiem może być córunia.
Nina
miesiąc temu
Ona zrezygnowała...akurat
lol
miesiąc temu
Raczej zarobki nie byly dla niej kryterium wyboru :)
jaśniepani
miesiąc temu
Wzięła udział w konkursie prawniczym, a nie jak niektóre córki w konkursie TzG.To o czymś świadczy.
~tralalal
miesiąc temu
tatus odpali na waciki !!!!!!
maria
miesiąc temu
Zrezygnowala,a co w Polsce mialaby milion??a tam tylko pol miliona euro,ofiara ,
Andrew100
miesiąc temu
Praca online dla każdego 5.300zł /miesięcznie za 3-4 godziny pracy zapisz się tu: http://bit.ly/platformakrypto skończ z niewolniczą pracą o 6:00 rano i za najniższą krajową, zacznij zarabiać konkretne pieniądze wygodnie w domu... liczba miejsc ograniczona na ten miesiąc
renee
miesiąc temu
W dobrze płatnej pracy nikt nie chciał z nią na kawę chodzić.
KolegazeStudi
miesiąc temu
Wstydzimy się takiej koleżanki na uczelni
Jhy
miesiąc temu
G.... Prawda zrobiła tak bo Maliniak kandyduje i byłby to kłopot dla PiSuaru
...
Następna strona