Faustyna Kranda
|
aktualizacja

Kinga Duda dostała pracę w Londynie. Będzie zarabiać PÓŁ MILIONA funtów rocznie

415
Podziel się

Jeden z bliskich znajomych prezydenta Andrzeja Dudy porównał błyskawiczną karierę Kingi do osiągnięć... Roberta Lewandowskiego.

Kinga Duda dostała pracę w Londynie. Będzie zarabiać PÓŁ MILIONA funtów rocznie
(Instagram.com)

Choć od pięciu lat Kinga Duda ma otwartą furtkę do zostania celebrytką, ani myśli sięgać do klamki wrót show biznesu. Córka prezydenta ma o wiele większe ambicje, niż wdzięczenie się na ściankach i reklamowanie herbatek na ładną skórę, włosy i paznokcie. Po zakończeniu studiów prawniczych i odbyciu kilku staży Dudówna podjęła pracę w jednej z najlepszych kancelarii w Polsce.

Tuż po ogłoszeniu informacji o rozpoczęciu kariery zawodowej przez Kingę wyliczono, że na zajmowanym stanowisku 24-latka może zarobić nawet 7 tysięcy złotych miesięcznie. Biorąc pod uwagę, że była to pierwsza objęta posada przez młodą prawniczkę, raczej nie mogła narzekać.

Choć wydawałoby się, że praca w jednej z najlepszych kancelarii w Polsce z pensją o wiele wyższą niż średnia krajowa zadowoli córkę prezydenta, nic bardziej mylnego. Ambitna Kinga najwyraźniej marzy o tym, aby zostać Robertem Lewandowskim światowej palestry i już szykuje się do wyjazdu na zachód. Wysokiej jakości "towar eksportowy", jakim bez wątpienia jest Duda, z imponującym CV, jest pożądany na zagranicznym rynku.

Kinga Duda uzyskała tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończyła studia podyplomowe z prawa amerykańskiego na katolickim uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie oraz zrobiła tam kilka potrzebnych kursów. Dudówna świetnie zna język angielski, więc może być dużym wsparciem dla brytyjskich kancelarii. Na stanowisku konsultanta prawnego w Londynie może zarobić ponad pół miliona rocznie.

W rozmowie z faktem decyzję córki Andrzeja Dudy skomentował między innymi Zbigniew Ćwiąkalski:

Posiadanie dyplomu zagranicznej uczelni znacznie zwiększa wartość na rynku pracy. Dodatkowym atutem pani Kingi Dudy, córki prezydenta RP, jest doskonała znajomość języka angielskiego. Z takimi kompetencjami może być wartościowym pracownikiem w zagranicznych kancelariach prawniczych - powiedział.

Inny bliski współpracownik Dudy porównał Kingę do Roberta Lewandowskiego:

Wyjazd Kingi to sytuacja jak Robertem Lewandowskim, który gra w Bayernie. Czy należy się smucić, że nie gra w Polsce? Lepiej życzyć powodzenia i trzymać kciuki - czytamy.

Oczywiście trzymamy kciuki, jednak gdyby Kindze znudziła się kariera prawniczki i chciałaby wrócić do Polski, aby reklamować krem z wyciągiem z kokosa, Pudelek czeka z otwartymi ramionami.

KOMENTARZE
(415)
Nnn
3 tyg. temu
Jaki z niej prawnik? Kiedy zdążyła zrobić aplikację adwokacką, skoro studia prawnicze z tytułem magistra prawa trwają pięć lat, aplikacja kolejne trzy lata a Kinga ma 25 lat? Co najwyżej może być na pierwszym roku aplikacji, jeśli udało jej się dostać od razu po studiach. :) Co za bzdury, naprawdę...
Kinia
3 tyg. temu
Hehe a podobno w Polsce tak dobrze, że wszyscy wracają. Kłamać to my, a nie nas
gosc
3 tyg. temu
I będą jej mówić w obcych językach ?????
jaa
3 tyg. temu
24latka z duzym bagazem doswiadczenia, bzdury bzdury. Mam znajomych prawnikow i po studiach musieli kilka lat aplikacji robic. W koncu po ok 8/10 latach mogli dzialac samodzielnie, a sa to bardzo inteligentni ludzie. Duda dostala prace przez nazwisko, a nie jej "fenomenalne" wyksztalcenie
Kla
3 tyg. temu
I będą do niej mówić w obcych językach.
Najnowsze komentarze (415)
ula
2 tyg. temu
jak na razie to raczej jej na kaca podziękowała po 3 miesięcznym okresie próbnym....
filemon
2 tyg. temu
Kinga Duda jest mloda zydowka (po matce co u Zydow jest wazniejsze niz ojcostwo), dlatego pewnie zalatwili jej taka prace
Ewa
2 tyg. temu
Ambitna dziewczyna zamiast siedzieć jak inne tumany i wklejać głupie fotki do Internetu i wydawać kradzione miliony tatusiów jest kimś!!!!
gajowy
2 tyg. temu
nie dość że lokaj kaczej d...y ma "aż" jedno dziecko, czym wyraźnie poprawił wskaźniki demograficzne w kraju rządzonym przez K K, to teraz jego córcia wijeżdżdża, wykształcona za polskie podatki nabijać kabzę sobie i królowej G B. to takie patriotyczne i pisowskie. DOBRA ZMIANA!!! pisowski przykład patriotyzmu!
annty
2 tyg. temu
i bedzie mowic w obcym jezykujak mamusia niemiecki ijidysz?/
wania
2 tyg. temu
A Mrrcinkiewicz za darmo dostał prace w Londynie
Taka prawda
2 tyg. temu
Ja nie miałem taty prezydenta, więc tylko gary myję w londynie
Prawda
2 tyg. temu
Kolejna łapòwka za to, żeby Duda podpisał następne dokumenty przeciw dobru Polakòw. Ćwiąkalski przestań kłamać i robić ludziom wodę z mòzgu. Obydwaj powinni zostać usunięci, nic nie umieją.
Dokladnie
2 tyg. temu
Redaktor napisal ze pani Kinga zarobi pol miliona,ale zlotych a nie funtow rocznie.
Toga
2 tyg. temu
Poza tym w ogole sie Dodownie nie dziwie, jako ze spojrzalam na strone tej slynnej najlepszej kancelarii Warszawskiej w ktorej ona pracowala i... nie ma tam ANI JEDNEJ KOBIETY PARTNERA 😂😂😂 ani jednej kobiety nie znalezli, ktora godna bylaby tego zaszczytu?! Wiele to mowi o mozliwosci rozwoju kariery - uciekaj mloda!!! W Anglii to byloby absolutnie nie do pomyslenia.
katbce21
2 tyg. temu
Przecież jak prezydent podpisze to nie wolno dociekać czy jest to poprawnie czy nie
gość
2 tyg. temu
jad złośliwości was zjada
Ida
2 tyg. temu
Jeżeli ma tak pracować jak jej tatuś, to lepiej żeby nie pracowała w tym demokratycznym państwie.
Mary
2 tyg. temu
Fajnie, że podejmie prace za granicą, bo tam będą ją oceniać za kompetencje i umiejętności. Jeśli jest wybitna i zdolna, na pewno zostanie doceniona i nikt nie będzie sarkał, że pomogło nazwisko.
...
Następna strona