Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Żona Rafała Trzaskowskiego wyjaśnia, dlaczego nie posyła dzieci na religię: "Kościół nie zdał egzaminu"

736
Podziel się:

Małgorzata Trzaskowska już teraz pokazuje, że nie zamierza być "milczącą" Pierwszą Damą.

Żona Rafała Trzaskowskiego wyjaśnia, dlaczego nie posyła dzieci na religię: "Kościół nie zdał egzaminu"
Żona Rafała Trzaskowskiego nie posyła dzieci na religię (Instagram, East News)
bETlKywl

Po trwającej prawie dwa miesiące awanturze o datę wyborów prezydenckich, rządzącym udało się wreszcie ustalić, że odbędą się one 28 czerwca. Aktualnie trwa najkrótsza w historii kampania wyborcza. Kandydaci ruszyli w Polskę na spotkania z wyborcami, ale jeden z nich dopiero zbiera podpisy i ma na to zaledwie tydzień. Mowa o Rafale Trzaskowskim, który w ostatniej chwili został wystawiony przez Koalicję Obywatelską jako kandydat na urząd prezydenta RP.

Zobacz także: Wybory 2020. Rafał Trzaskowski z "gigantycznym poparciem". Leszek Miller komentuje
bETlKywn

Trzaskowski zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, która według sondaży miała bardzo niskie poparcie. Prezydent Warszawy ma za to wysokie notowania i realną szansę, aby pokonać Andrzeja Dudę. Nic dziwnego, że w obozie Prawa i Sprawiedliwości wywołuje to pewien niepokój. Objawia się on m.in. szukaniem "słabych" stron Trzaskowskiego. Jedną z nich miał być fakt, że jego dzieci nie chodzą na religię, a syn nie poszedł do Pierwszej Komunii. Kwestię tę poruszono ostatnio na antenie TVP Info.

Teraz do sprawy odniosła się żona Trzaskowskiego, Małgorzata. W wywiadzie dla Vogue’a wyjaśniła, jakie jest jej podejście do Kościoła.

Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego nie wysłałam Stasia na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię - tłumaczy. Widzę też, że wielu znajomych wokół nas zerwało relacje z Kościołem. A ci, którzy je utrzymują, robią to często tylko z powodu presji starszego pokolenia.

bETlKywt

Małgorzata uważa też, że do szkół powinno się wprowadzić wychowanie obywatelskie, aby dzieci uczyły się "tolerancji i akceptacji różnorodności".

Mam nadzieję, że działania skierowane przeciwko różnym mniejszościom odbiją się władzy czkawką - dodaje.

Macie przeczucie, że Trzaskowska nie zamierza być "milczącą" Pierwszą Damą?

bETlKywu
bETlKywO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(736)
Leokadia
rok temu
Z tego co wiem, to religia wcale nie jest obowiązkowa. Przecież każdy rodzic ma wybór czy na nie puszcza dziecko czy nie, religia nie jest Matematyką, każdy ma prawo wyboru, jedni wierzą w kościół drudzy już nie. Nie uważam, aby miało to jakikolwiek wpływ na kandydaturę Pana Rafała. Nie oszukujmy się, ale ludzie potrafią doczepić się do wszystkiego. Myślę, że Pan Rafał wraz z żoną dobrze robi, że mówi o takich sprawach otwarcie, a nie mówi to co każdy chce usłyszeć.
Joanna
rok temu
Nie wiem czemu żony polityków czy prezydentów mają udzielać się publicznie, że niby raptem mamy ich słuchać bo są autorytetami? Żona to żona, nie polityk, ani gwarancja czegokolwiek, a już tym bardziej nie mają żadnej misji.
Mimo
rok temu
Nie obchodzi mnie kto ma jaką orientacje , kolor , religie itd itp . Wolność każdego kończy się w miejscu kiedy wchodzi w wolność innego . Ludzie maja za dużo czasu , zabijają się o wyznanie , orientacje , marsze , agresja ... jak mi się tym chce wymiot owac . Gdyby ludzie nie plotkowali i innym w majtki nie zaglądali to większość problemów by się skończyła .
bETlKywP
Nina
rok temu
Mój syn, ktory właśnie chodzi do 8 klasy sam do mnie przyszedł i poprosił, żeby zaspias to na etykę. I tak zrobiłam, dzieci mają prawo do własnych wyborów.
Tekla
rok temu
Facet ktory mowi ze nie potrzebujemy portu centralnego bo już Niemcy mają? Hahahaha
Najnowsze komentarze (736)
anita
rok temu
Skoro ktoś mówi, że jest katolikiem, to z tego wynika, że dba o religijne wychowanie swoich dzieci, a katecheza jest ważnym elementem tego wychowania i znakiem troski rodziców o życie religijne swoich dzieci.
Mruczek
rok temu
Szkoda, że te wybory są takie na łapu-capu i nie miałem więcej informacji na temat kandydatów. Dla mnie oderwanie Watykanu od naszej kasy i polityki to postulat numer 1, 2 i 5. Już oddałem głos korespondencyjnie, ale zdaje się, że Trzaskowski też jest spoko. Mam nadzieję, że dostanie się do II tury.
wyjątkowa
rok temu
Słaba wypowiedź niekompetentnej jakiejś tam pani... Jestem kobietą wykształconą...do tego inteligentną (bo nie zawsze idzie to w parze z wykształceniem) i od lat mieszkam w najbardziej rozwiniętym państwie kontynentu Europy i uważam, że pani Trzaskowska powinna zamilknąć, gdyż wypowiedzi rzeczonej pani są na marnym poziomie i mogą wyłącznie zaszkodzić panu Trzaskowskiemu.... niestety....chociaż może jaka pani taki pan.........wymaga to głębszej analizy....
Ja 2020
rok temu
Ciekawe czy Pani Trzaskowska zdała egzamin bo z wiary napewno nie
Gugu
rok temu
Kościół to wierni. Wierni słowu bożemu, przykazaniom i tradycji. Kościół nie potrzebuje takich fircykow.
ania
rok temu
Jeśli chcesz dać dziecku to, co najlepsze, to ofiaruj mu wiarę w Boga, daj perspektywę - wiarę w życie po śmierci, gdzie liczy się dobro i miłość (pieniądze i inne dobra zostają tu) i daj pomoc w postaci dostępu do sakramentów, właśnie także Komunii św.
Karen
rok temu
Przecież wygodniej jest żyć jakby Boga nie było.... Bo przecież gdy się jest jeszcze młodym, bogatym, zdrowym to po co? Niektórzy przypominają sobie o Bogu dopiero w przypadku nieszczęść lub choroby. Czas dla Boga? : za młody, zakochany, zabiegany, zapracowany, za stary,⛪ za późno... Życzę Wam wszystkim, żebyście zdążyli jeszcze odnowić swoją relację z Bogiem i aby święta nie kajarzyły się Wam tylko z pierogami, karpiem albo mazurkami i barszczem ani też tylko z tradycjami, na których głównie się skupia człowiek, tylko z narodzeniem i zmartwychwstaniem Chrystusa a wtedy będą jeszcze piękniejsze.
Izi
rok temu
Oboje wyglądają na fałszywych ludzi. Zresztą ten złamas kłamie jak z nut za każdym razem i robi się tak samo agresywny jak Komorowski w ostatniej kampanii.
bETlKywH
Kim
rok temu
Lepiej milczeć niż mówić bzdury.
Etcj
rok temu
Pochwalam. Moje dziecko uczę naukowej ciekawości świata, wymagania dowodu zanim w coś uwierzy lub ktoś ją do czegoś przekona. Nie jestem wierząca i nie mam zamiaru pozwolić na zasmiecajaca umysł indoktrynacje zamiast nauki. Moje dziecko mając zaledwie 6 lat uznało, że historia o stworzeniu świata przez jakiegoś boga jest tak samo prawdziwa jak o świętym Mikołaju. Ja potrzebowałam 20 lat więcej tylko dlatego, że w moim domu wciskamy mi kit zamiast nauki.
Turysta
rok temu
Tez moje dzieci nie chodziły na relogię, a zaczęło sie w przedszkolu, przyszła zakonnica i rozdala serduszka dziciom ,któe były na religii, nie zostawiła serduszek dla tych , które nie brały udziału , kiedy do sali wróciły dzieci niewierzących rodziców okazalo sie ,że sa piętnowane przez inne dzieci, jedna dziewczynka sie popłakała i uciekła z sali, pamiętam jak wychowaczyni powiedziała do dzieci ,żeby zdjęły te serduszka bo rania te dzieci , które nie maja, moje dziecko było w grupie religijnej, od tamtej pory powiedziało mi ,że nigdy nie pójdzie na takie zajęcia. Zaznaczam ,że mój syn podkochiwał sie w dziewczynce ,która płakała, oddał jej to serce. Nigdy nie poszedł, drugie dziecko tez nie chce słyszeć o kościele.
BIC
rok temu
Pochwalam. Indoktrynacja i pranie muzgowia. Mozna lepiej wykorzystac i wypelnic czas dzieciom (z korzyscia i dla nich, i spoleczenstwa, w ktorym zyja).
xyxyyxy
rok temu
dzieci powinny chodzić na etykę, nie na religię. religia powinna być dla chętnych, ale w mniejszych szkołach nauczycielom nie chce się robić lekcji dla 1, 2 uczniów.
realistka
rok temu
Do Waaa........to nie jest walka z kościołem.......wielu ludzi wierzy w BOGA,ale nie w księży bo to jest zawód,ksiądz to zawód z misją,której to misji wielu nie jest wierny,a BÓG jest wszędzie i nie trzeba chodzić do księży aby o tym wiedzieć........ksiądz uczy się mniej lat jak lekarz,więc jest to zawód...który niektórzy wykonują cudownie a niektórzy się do tego poprostu nie nie nadają ......to nie walka z kościołem,proszę nie mylić pojęć,pozdrawiam.....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETlKyxA
bETlKyxB
bETlKyxC
bETlKyxD
bETlKyxE
bETlKyxj