Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Rafał Trzaskowski nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta

770
Podziel się:

Dobry wybór?

Rafał Trzaskowski nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta
Rafał Trzaskowski (ons, ons)
bEKlDVKJ

Wciąż nie milkną echa rezygnacji z wyścigu o prezydenturę wicemarszałek Sejmu, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Przypomnijmy: pierwotnie głosowanie na prezydenta miało się odbyć 10 maja, jednak ze względu na panującą pandemię koronawirusa wybory musiały zostać przesunięte (ich termin wciąż pozostaje niewiadomą). Pogłoski o wycofaniu się z walki o fotel prezydencki Kidawy-Błońskiej krążyły w kuluarach już od jakiegoś czasu, nikt jednak do końca nie wierzył w to, że posłanka podejmie tak radykalny krok, dopóki sama nie poinformowała o tym mediów.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Komisarz w stolicy? Sławomir Neumann: te dwa, trzy miesiące Warszawa przeżyje
bEKlDVKL

Kilka godzin po ogłoszeniu sensacyjnych wieści Koalicja miała poinformować o wyborze nowego reprezentanta w wyborach, który zastąpi Małgorzatę. Plotkowano, że na miejsce 63-latki wejdzie najprawdopodobniej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski lub były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Ostatecznie wybór padł na Trzaskowskiego.

Dla Platformy Obywatelskiej oznacza to, że po podpisaniu przez Andrzeja Dudę ustawy o wyborach "hybrydowych" konieczna będzie nowa zbiórka 100 tys. podpisów pod nową kandydaturą. Dodatkowo Trzaskowski (jeśli wygra wybory) będzie zmuszony do rezygnacji z fotela prezydenta miasta - w jego miejsce najprawdopodobniej zostanie wyznaczony komisarz, aż do czasu wyboru nowego prezydenta Warszawy.

Dobry wybór?

bEKlDVKR
bEKlDVLm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(770)
wtf
rok temu
Wybory korespondencyjne były dla opozycji niebezpieczne ze względu na epidemie, ale zbiórka 100 tysięcy podpisów już jest w porządku? :)
Sebb
rok temu
Gość następnego dnia po wyborze na Prezydenta Stolycy wycofał się ze swoich obietnic. Czyli polityk pierwsza klasa :)
Kkhsz
rok temu
Krok fatalny, przeciwnicy już zacierają ręce.
bEKlDVLn
Antycharyzma
rok temu
Gorszego kandydata nie mogli wybrać od tego niemoty
Ewa
rok temu
Bez jaj!!!!! Platforma nie istnieje!!!
Najnowsze komentarze (770)
Stop
rok temu
Dla wszystkich co nie mieszkają w Warszawie i nie płacą rachunków. To tylko przykład ale śmieci 300% drożej mamy, interesuje się tylko sprawami LGBT. I nie obchodzą go jako prezydenta warszawiacy. Nie dotrzymuje słowa. Nie chcecie głosować na PiS to może na innego kandydata. Zastanówcie się..
wanda
rok temu
wybor tragiczny taki pyszalek i zarozumialec niec z tego nie bedzie nie wygra bo za wczesnie odkryl,,,karty,, taki samochwala i juz
Ona:)
rok temu
Tusk to banita i to sam skazał sie na wygnanie, pozbawiając sie tym samym czci i honoru...az trudno uwierzyc, jak mógł tak, postapić, gardze nim, Kidawa niestety nie udźwigneła sprawy... Rafał pokaz, ze potrafisz.
Polak
rok temu
Trzaskowski to MASON spotykał się z MASONERIĄ.
gabi
rok temu
No nareszcie ktos wyglądający jak mąz stanu . Mam nadzieję, ze wygra !!!!!!!!
Ali
rok temu
Tusk zarzekał się że nie porzuci Polski i nie pójdzie do PE, Kidawa uparcie twierdziła że nie zrezygnuje ze startu w wyborach a Trzaskowski zapewniał że nie będzie kandydował na prezydenta. Bez komentarza.
Nnn
rok temu
Człowiek działający przeciw warszawiakom, jeśli wygra wybory będzie działał przeciwko Polakom.
Gość
rok temu
To tego Trzaskowskiego poroniony był pomysł by w przedszkolach szkolić dziatwe o kochających inaczej jak taki ciepły do do ciepłych krajów sie lepiej nadaje
bEKlDVLf
Emerytka
rok temu
Przystojny, niegłupi, zna pięć języków..Nie będzie wstydu gdy będzie się spotykał z przywódcami państw. W końcu skończył m.in.stosunki międzynarodowe.
Meg
rok temu
Skoro tak to idę na wybory zagłosować na Prezydenta Dudę
Meg
rok temu
Skoro tak to idę na wybory zagłosować na Prezydenta Dudę
Gorg
rok temu
Pan Tusk po aferze Amber Gold powiedział Nie wszystko co jest nieetyczne nie jest niezgodne z prawem.To jest liberalizm tej partii brak zasad są Przerażający bo takie będą tworzyć prawa
wanda
rok temu
nastepny,, pogrzebany,, nic z prezydentury nie bedzie jest wielkim bufonem ludzie go nie lubia niech sobie przypomni o obietnicach jakie obiecywal gratuluje glupoty
Hania
rok temu
Dosyć PO i PIS. Szymon Hołownia najlepszym kandydatem na prezydenta
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKlDVLY
bEKlDVLZ
bEKlDVMa
bEKlDVMb
bEKlDVMc
bEKlDVLH