Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Małgorzata Kidawa-Błońska ZREZYGNOWAŁA z udziału w wyborach prezydenckich: "Zawsze będę mówiła prawdę, nie licząc się z konsekwencjami"

267
Podziel się

Kandydatka Koalicji podczas sejmowej konferencji potwierdziła medialne pogłoski.

Małgorzata Kidawa-Błońska ZREZYGNOWAŁA z udziału w wyborach prezydenckich: "Zawsze będę mówiła prawdę, nie licząc się z konsekwencjami"
Małgorzata Kidawa-Błońska (ONS)
bDIGmjEB

Nie jest tajemnicą, że w obliczu epidemii koronawirusa Polacy szczególnie uważnie przyglądają się poczynaniom polskich polityków. W ostatnim czasie jednym z najgorętszych medialnych tematów jest zamieszanie w związku z wyborami prezydenckimi. Głosowanie pierwotnie zaplanowane było na 10 maja, jednak w obliczu szeregu kontrowersji obecnie ich data wciąż jest niewiadomą.

Równie dużo emocji co same wybory, wzbudzają kandydaci do najważniejszego urzędu w państwie, z Andrzejem Dudą na czele. Ostatnio pojawiły się pogłoski, że jedna z rywalek obecnie urzędującego prezydenta planuje wycofać się z wyścigu o stanowisko. W piątek podczas sejmowej konferencji plotki potwierdziła sama zainteresowana.

bDIGmjED

Kidawa-Błońska krótko odniosła się do pomysłu bojkotu wyborów, za który była krytykowana zarówno przez rządzących, jak i opozycję.

Kiedy rządzący wpadli na szatański pomysł, żeby wybory robić w środku pandemii, nie mogłam milczeć i musiałam to głośno powiedzieć. Gdyby nie mój mocny głos i mówienie o bojkocie, te wybory w maju pewnie by się odbyły - podkreśliła.

bDIGmjEJ

Mamy teraz szansę na wolne i demokratyczne wybory i mam nadzieję, że Polacy w takich wyborach wezmą udział - dodała.

Wiem, że ponoszę odpowiedzialność za to, co się wydarzyło, bo spadki sondażowe zostały spowodowane tym, że Polacy nie wiedzieli, czy biorę udział w tych wyborach, czy nie. Ale dla mnie najważniejsze było zdrowie, bezpieczeństwo i to, żeby Polska ciągle była krajem demokratycznym, krajem europejskim. Zawsze będę mówiła prawdę, nie licząc się z konsekwencjami, które mnie dotyczą - stwierdziła.

Mówi się, że na miejsce Kidawy-Błońskiej jako reprezentantki w wyborach prezydenckich Koalicja wybierze prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego lub byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.

Zwycięstwo Trzaskowskigo lub Sikorskiego w wyborach to paraliż państwa - skomentował ostro w Polskim Radiu Jarosław Kaczyński.

bDIGmjEK
bDIGmjFe
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(267)
wanda
10 miesięcy temu
oj malgoska zle sie stalo ze dalas sie schetynie skaperowac a budka potwierdzil ze nie jestes jego kandydatka i dlatego zrezygnowals glupio postapilas przemysl to wszystko na spokojnie
Justa
10 miesięcy temu
Przepraszam jaka prawdę ta kobieta niby mówi nam ona się nawet wyslowic nie potrafi 😂🙈
Shshd
10 miesięcy temu
Prawda jest tylko jedna. Tak jak procent.
bDIGmjFf
mimis
10 miesięcy temu
obraziła się i ogłosiła " pobite gary".
Nick
10 miesięcy temu
Po takim bałaganie jaki zostanie nikt nie będzie chciał kandydować..
BZG
10 miesięcy temu
Małgorzata Kidawa2%Błońska
SSS
10 miesięcy temu
Całe szczęście - cóż to byłby za prezydent...
puma
10 miesięcy temu
Panom z PO brakło odwagi aby startowac w tym samemu p.Tuskowi, wystawili kobiete, której to zaimponowało no i masz babo placek. Koszty kampanii ? podobno nie prowadziła więc zero kosztow i wszystko ok. Tak rządzi sie PO krytykując wszystko totalnie dla zasady bez względu czy to korzystne dla keaju czynie, byle byc przeciw.
zaz
10 miesięcy temu
zmusili ją
Fann
10 miesięcy temu
Szkoda, lepsza była od Jasia Fasoli
olo
10 miesięcy temu
cal jej kampani to wielkie klamstwo wszystko i wszedzie gdzie sie pojawila zawsze klamala
żaba
10 miesięcy temu
Szkoda mi jej. Cóż, widać jak zacofana jest nasza Polska. Kobieta nie ma szans na ten urząd. Lepszy najgorszy chłop... To smutne. Nikt jej tak naprawdę nie wspierał, żadnego sensownego sztabu, no szkoda...
ggg
10 miesięcy temu
1/10 małego rozumku Misia Puchatka
bDIGmjEX
gosc
10 miesięcy temu
Kidawa to siostra Sofii Loren
...
Następna strona
bDIGmjFz