Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|

NIE BĘDZIE wyborów prezydenckich 10 maja! Kaczyński dogadał się z Gowinem

168
Podziel się

"Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach" - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

NIE BĘDZIE wyborów prezydenckich 10 maja! Kaczyński dogadał się z Gowinem
Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński (forum, forum)
bCOZObAl

Kwestia zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenckich w obliczu szalejącego koronawirusa budziła niemałe emocje. Podczas gdy rządzący robili niemal wszystko, by do wyborów doszło, opozycja apelowała o ich natychmiastowe przełożenie.

Ostatecznie jednak do wyborów prezydenckich 10 maja nie dojdzie. Taką informację w opublikowanym oświadczeniu przekazali wspólnie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Koronawirus. Wybory 2020 r. Prezydent Andrzej Duda: nie zgodzę się na małżeństwa jednopłciowe

bCOZObAn

Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach.

Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie - czytamy.

W oświadczeniu podkreślono również, że "wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym".

bCOZObAt

Co więcej, Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązało się już do "poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji".

bCOZObAu
bCOZObAO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(168)
Wiki
3 miesiące temu
Polityka zeszła na psy.. żeby o wyborach pisano na łamach (oj tam raczej na ułamkach) portalu plotkarskiego który się żywi padliną?? Tfu
Śliczne!
3 miesiące temu
Jaki macie problem, totalsi? Przecież od 2 miesięcy wrzeszczeliście o konieczności przełożenia terminu wyborów! Myśleliście, że PiS zrealizuje te wybory 10. maja i będziecie mogli ogłosić światu, że w Polsce skończyła się demokracja, zapanował faszyzm, itd.. PREZES rządzącej partii i jego doradcy/ współpracownicy czekali do ostatniego momentu, no i załatwili was bez mydła. Śliczne!
Bałagan
3 miesiące temu
Naprawdę zaczyna być bardzo zabawnie, w oparach surrealizmu! Borysław Sufler Budka, szef „najlepszych z najlepszych”, czyli rycerzy i rycerek (forma żeńska) Platformy Obywatelskiej, właśnie ogłosił, że przełożenie terminu wyborów to wyłączna zasługa… pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Poparło go w tej opinii kilku innych mędrców, między innymi Tomasz Lis. No i teraz nie wiem już, komu nawrzucać za ten cały bałagan – Kaczyńskiemu, Gowinowi, pani K-B, a może komu innemu?
bCOZObAP
wtfff
3 miesiące temu
nie rozumiem, czemu w innych krajach korespondencyjne wybory były i było ok, a w Polsce niektórzy tylko latają jak rozwydrzony dzieciak na skargę do mamusi, że kolega ma ładniejszy sweterek, wiadomo gdzie. A może by tak polatali, żeby ludziom drogi zbudować, czy pracę zapewnić, a nie za tym, że się nie dostali do korytka
gość
3 miesiące temu
TVN wystawił swojego człowieka - Hołownię,co za wstyd,aż płakać się chce.
Najnowsze komentarze (168)
iga
3 miesiące temu
takiego dna nawet za PRL-u nie było , chociaż pozory stwarzano a teraz jest dzungla !
aga
3 miesiące temu
dno dna na dnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nick
3 miesiące temu
Miały być wybory, chcę wybory 10 maja, a by nie było najlepiej samemu wysłać im kartki na kogo zagłosowałeś, a nie tracić papieru i wysyłać do ludzi i podawać tych kandydatów i tak wiadomo że wygra Duda więc każdy by napisał na kartce swojego kandydata i by wysłał do nich i by było ok i żaden listowy by nie przychodził do domów tylko my bym poszli na pocztę lub przez internet wysłać, jak wam się taki pomysł podoba.
Perkun
3 miesiące temu
A pudel dalej szczuje. Jak do Biedry i galerii można iść, to na wybory również.
Cynick
3 miesiące temu
Pomiatają wami, plują w twarz a wy dalej im wierzycie i na nich głosujcie. Jesteście thebilami, gardzę wami żałośni niewolnicy.
pep
3 miesiące temu
To jest niesamowity fenomen, kiedy jeden człowiek mało znany, mało mówiący i niezbyt piękny, pociąga za sznurki marionetki. Mamy czarodzieja z Żoliborza. Jest to rodzaj dyktatury na wpół komicznej, na wpół bardzo groźnej. To niezwykle egzotyczna sytuacja w kraju, który chciał być nowoczesny, który chciałby być demokracją, żeby był jeden taki ponury facet, który o wszystkim decyduje - tak poeta Adam Zagajewski opisał sytuację w Polsce.
bibi
3 miesiące temu
Pan Gowin już do końca życia powinien nosić maseczkę
Ela
3 miesiące temu
gratuluję politykom, ale wybory latem mają być również korespondencyjne, wiec dziękuje bardzo nie biorę udziału
bCOZObAH
dora
3 miesiące temu
gratuluje Panu Kaczyńskiemu uważam że to najlepszy polityk chyba nawet na świecie idealna strategia i tak trzymać
Poko
3 miesiące temu
Dwa klakiery
gbcklmnmu obn
3 miesiące temu
jak widze wsretna gembe Kaczynskiego to mam odruchy wymiotne a Gowin jest pieskiem na smyczy Kaczynskiego
511
3 miesiące temu
brawo ,jestesmy szczesliwi PIS gora Jaroslaw i Jarek jestescie cudowni idziemy na wybory Pani KIdawa niech dalej ma wpadki i nauczycielowie niech nam zyja
Jki
3 miesiące temu
To zadna niespodzianka..dwaj duzi chlopcy bawia sie w kotka I myszke....zenujace..czy oni naprawde maja nas za niemyslacych....
TKN
3 miesiące temu
Trolle Pisu atakują
...
Następna strona
bCOZObBj