Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|

NIE BĘDZIE wyborów prezydenckich 10 maja! Kaczyński dogadał się z Gowinem

168
Podziel się

"Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach" - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

NIE BĘDZIE wyborów prezydenckich 10 maja! Kaczyński dogadał się z Gowinem
Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński (forum, forum)
bDUctXyt

Kwestia zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenckich w obliczu szalejącego koronawirusa budziła niemałe emocje. Podczas gdy rządzący robili niemal wszystko, by do wyborów doszło, opozycja apelowała o ich natychmiastowe przełożenie.

Ostatecznie jednak do wyborów prezydenckich 10 maja nie dojdzie. Taką informację w opublikowanym oświadczeniu przekazali wspólnie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Zobacz także: Koronawirus. Wybory 2020 r. Prezydent Andrzej Duda: nie zgodzę się na małżeństwa jednopłciowe
bDUctXyv

Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach.

Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie - czytamy.

bDUctXyB

W oświadczeniu podkreślono również, że "wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym".

Co więcej, Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązało się już do "poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji".

bDUctXyC
bDUctXyW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(168)
Wiki
12 miesięcy temu
Polityka zeszła na psy.. żeby o wyborach pisano na łamach (oj tam raczej na ułamkach) portalu plotkarskiego który się żywi padliną?? Tfu
Śliczne!
12 miesięcy temu
Jaki macie problem, totalsi? Przecież od 2 miesięcy wrzeszczeliście o konieczności przełożenia terminu wyborów! Myśleliście, że PiS zrealizuje te wybory 10. maja i będziecie mogli ogłosić światu, że w Polsce skończyła się demokracja, zapanował faszyzm, itd.. PREZES rządzącej partii i jego doradcy/ współpracownicy czekali do ostatniego momentu, no i załatwili was bez mydła. Śliczne!
Bałagan
12 miesięcy temu
Naprawdę zaczyna być bardzo zabawnie, w oparach surrealizmu! Borysław Sufler Budka, szef „najlepszych z najlepszych”, czyli rycerzy i rycerek (forma żeńska) Platformy Obywatelskiej, właśnie ogłosił, że przełożenie terminu wyborów to wyłączna zasługa… pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Poparło go w tej opinii kilku innych mędrców, między innymi Tomasz Lis. No i teraz nie wiem już, komu nawrzucać za ten cały bałagan – Kaczyńskiemu, Gowinowi, pani K-B, a może komu innemu?
bDUctXyX
wtfff
12 miesięcy temu
nie rozumiem, czemu w innych krajach korespondencyjne wybory były i było ok, a w Polsce niektórzy tylko latają jak rozwydrzony dzieciak na skargę do mamusi, że kolega ma ładniejszy sweterek, wiadomo gdzie. A może by tak polatali, żeby ludziom drogi zbudować, czy pracę zapewnić, a nie za tym, że się nie dostali do korytka
gość
12 miesięcy temu
TVN wystawił swojego człowieka - Hołownię,co za wstyd,aż płakać się chce.
Najnowsze komentarze (168)
iga
11 miesięcy temu
takiego dna nawet za PRL-u nie było , chociaż pozory stwarzano a teraz jest dzungla !
aga
11 miesięcy temu
dno dna na dnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nick
12 miesięcy temu
Miały być wybory, chcę wybory 10 maja, a by nie było najlepiej samemu wysłać im kartki na kogo zagłosowałeś, a nie tracić papieru i wysyłać do ludzi i podawać tych kandydatów i tak wiadomo że wygra Duda więc każdy by napisał na kartce swojego kandydata i by wysłał do nich i by było ok i żaden listowy by nie przychodził do domów tylko my bym poszli na pocztę lub przez internet wysłać, jak wam się taki pomysł podoba.
Perkun
12 miesięcy temu
A pudel dalej szczuje. Jak do Biedry i galerii można iść, to na wybory również.
Cynick
12 miesięcy temu
Pomiatają wami, plują w twarz a wy dalej im wierzycie i na nich głosujcie. Jesteście thebilami, gardzę wami żałośni niewolnicy.
pep
12 miesięcy temu
To jest niesamowity fenomen, kiedy jeden człowiek mało znany, mało mówiący i niezbyt piękny, pociąga za sznurki marionetki. Mamy czarodzieja z Żoliborza. Jest to rodzaj dyktatury na wpół komicznej, na wpół bardzo groźnej. To niezwykle egzotyczna sytuacja w kraju, który chciał być nowoczesny, który chciałby być demokracją, żeby był jeden taki ponury facet, który o wszystkim decyduje - tak poeta Adam Zagajewski opisał sytuację w Polsce.
bibi
12 miesięcy temu
Pan Gowin już do końca życia powinien nosić maseczkę
Ela
12 miesięcy temu
gratuluję politykom, ale wybory latem mają być również korespondencyjne, wiec dziękuje bardzo nie biorę udziału
bDUctXyP
dora
12 miesięcy temu
gratuluje Panu Kaczyńskiemu uważam że to najlepszy polityk chyba nawet na świecie idealna strategia i tak trzymać
Poko
12 miesięcy temu
Dwa klakiery
gbcklmnmu obn
12 miesięcy temu
jak widze wsretna gembe Kaczynskiego to mam odruchy wymiotne a Gowin jest pieskiem na smyczy Kaczynskiego
511
12 miesięcy temu
brawo ,jestesmy szczesliwi PIS gora Jaroslaw i Jarek jestescie cudowni idziemy na wybory Pani KIdawa niech dalej ma wpadki i nauczycielowie niech nam zyja
Jki
12 miesięcy temu
To zadna niespodzianka..dwaj duzi chlopcy bawia sie w kotka I myszke....zenujace..czy oni naprawde maja nas za niemyslacych....
TKN
12 miesięcy temu
Trolle Pisu atakują
...
Następna strona
bDUctXzr