Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Małgorzata Kidawa-Błońska WYCOFUJE SIĘ z wyścigu o fotel prezydenta!

317
Podziel się

Według ustaleń mediów w piątek Platforma Obywatelska ma ujawnić nazwisko nowego kandydata. Zaskoczeni?

Małgorzata Kidawa-Błońska WYCOFUJE SIĘ z wyścigu o fotel prezydenta!
Małgorzata Kidawa-Błońska (ONS, ONS)
bDfmsIhx

Małgorzata Kidawa-Błońska - wicemarszałek Sejmu oraz kandydatka PO na prezydenta Polski wycofuje się z wyścigu o prezydenturę. Zarząd partii zbiera się formalnie w piątek i właśnie wtedy zostanie ujawnione nazwisko nowego kandydata.

Jeszcze w środę wieczorem Kidawa-Błońska była pełna nadziei w walce o fotel prezydenta.

"Prowadź mnie, podążaj za mną albo zejdź mi z drogi" - cytowała na Twitterze wypowiedź gen. Pattona, która często używana jest w szkoleniach na przyszłych liderów. Pytana przez TVN24, czy zamierza zrezygnować, odpowiedziała enigmatycznie.

bDfmsIhz

Będziemy o tym rozmawiać. Najważniejsze jest to, żebyśmy razem ruszyli - mówiła.

RMF FM ustaliło, że decyzja zostanie oficjalnie ogłoszona w piątek o godzinie 10 - wtedy zbierze się zarząd Platformy Obywatelskiej.

Wybory 2020. Druzgocący sondaż. Kidawa-Błońska tłumaczy wysoki wynik Hołowni

Pojawić na nim ma się prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski. Samorządowiec oraz były minister ma ubiegać się o nominację partii i zostać konkurentem Andrzeja Dudy walczącego o reelekcję - ustaliła rozgłośnia.

bDfmsIhF

Jeśli ta informacja się potwierdzi, dla Platformy Obywatelskiej oznacza to dwie rzeczy: po podpisaniu przez Andrzeja Dudę ustawy o wyborach "hybrydowych" konieczna będzie nowa zbiórka 100 tys. podpisów pod nową kandydaturą. Dodatkowo Trzaskowski (jeśli wygra wybory) będzie zmuszony do rezygancji z fotela prezydenta miasta - w jego miejsce najprawdopodobniej zostanie wyznaczony komisarz, aż do czasu wyboru nowego prezydenta Warszawy.

Zaskoczeni?

bDfmsIhG
bDfmsIia
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(317)
Aga
5 miesięcy temu
Jej kandydatura nie była trafnym posunięciem . Małgośka od lat siedzi w polityce a podczas wystąpień sprawiała wrażenie jakby nie wiedziała o czym mówi . Jej brak wiedzy w kluczowych sprawach jest powalająca i przerażająca zarazem .
Bolek
5 miesięcy temu
Ona sie kompromitowala na kazdym kroku, ale Trzaskowski co niby ma ja zastapic to jeszcze wieksza porazka. Warszawa rzadzi beznadziejnie , wydaje miliony na glupoty i ma gdzies mieszkancow i ich problemy. Czlowiek ktory sie kompromituje w malym ogrodku, na pewno sie nie sprawdzi w duzym.
Tru
5 miesięcy temu
Dlatego tak się PO pruła o przesunięcie wyborow, bezczelnie wciskając kit ze chodzi o zdrowie. Nie - po prostu wystraszyli się sondaży w których Kidawa osiągnęła poparcie piwa niskoalkoholowego 😜
bDfmsIib
Miśka
5 miesięcy temu
Wystawili babinę na pośmiewisko.Szkoda mi jej.Taka sympatyczna ciotka-klotka .Ona chyba sama się nie orientowała w jakich wyborach startuje
Marti
5 miesięcy temu
I po co były prawybory w ich obozie? Kidawa walczyła z Jaśkowiakiem, żeby teraz wcisnęli Trzaskowskiego? Logiczne, nie? Odlecieli całkowicie.
Najnowsze komentarze (317)
J34
5 miesięcy temu
Szkoda jej, mogła jeszcze tyle śmiesznych rzeczy powiedziec
niko
5 miesięcy temu
ta pani mogla startowac naprzewodniczaca kola gospodyn wiejskich a nie na prezydenta smiech na sali
wyborcayeti
5 miesięcy temu
to PO to totalna porażka
Sylwia
5 miesięcy temu
Nie ten kraj. Szkoda kobiety, została wypuszczona na pożarcie i duży udział mają w tym jej partyjni koledzy - niestety. Polityka to w krysztale pomyje. Nie każdy się nadaje by się w tym pławić.
Konia
5 miesięcy temu
Jak dobrze dr jej nikt niw wybierał bo skzoda głosów na taka niezdecydowana i zarazem niesamodzielna a pionka kobiete!!!! Kolejne zero!!!
J34
5 miesięcy temu
Kidawa, wygląda na inteligentna osobę, dopóki nie zacznie mówić, bo wtedy widać, że jest "zainspirowana"
Polak
5 miesięcy temu
PO zle robi...z deszczu pod rynne... lepsza P.Kidawa niz Trzaskowski bo ten ma wiecej wpadek fizycznie niz Kidawa slownych...
hahah
5 miesięcy temu
Może naumanna wystawią jak wyleci z tym słowami na h. na k .to cały świat nasz
bDfmsIhT
Sylwester
5 miesięcy temu
Najbardziej mnie śmieszy jak platfusy z PO wmawiają nam, że rezygnacja to jej samodzielna decyzja kidawy, od dawna było wiadomo, że to budka ja wywalił na zbita twarz, bo kompromitowal całe PO
Alex
5 miesięcy temu
To będzie jedna wielka K O M P R O M I T A C J A ona czy ktoś inny kto wystartuje z ramienia PO
Carrefour
5 miesięcy temu
Przecież kidawa sama nie rezygnuje, ja wywalił budka, szkoda tych 2% które z takim trudem uciulala
J34
5 miesięcy temu
Jeżeli wystawili taka kidawa, to teraz budka powinien iść za ciosem i wystawić jachire, to też ameba polityczna
Ustawka
5 miesięcy temu
Mieszkańcy Warszawy ???? kogo wy wybraliście na swojego prezydenta ???? zastanówcie się, co zrobił z tego co Wam obiecał NIC????, a teraz jeszcze On miałby być głową Państwa Polskiego ??? Wysoko mierzy oby się nie obudził z ręką w nocniku. Kto na niego głosuje ja się pytam?????????????????
lol
5 miesięcy temu
szkoda.. ale kandydatura p.Trzskowskiego jest chybiona moim zdaniem.. Powinien być p.Budka jeśli już..
...
Następna strona
bDfmsIiv