Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Małgorzata Kidawa-Błońska WYCOFUJE SIĘ z wyścigu o fotel prezydenta!

317
Podziel się

Według ustaleń mediów w piątek Platforma Obywatelska ma ujawnić nazwisko nowego kandydata. Zaskoczeni?

Małgorzata Kidawa-Błońska WYCOFUJE SIĘ z wyścigu o fotel prezydenta!
Małgorzata Kidawa-Błońska (ONS, ONS)
bDUfvDqZ

Małgorzata Kidawa-Błońska - wicemarszałek Sejmu oraz kandydatka PO na prezydenta Polski wycofuje się z wyścigu o prezydenturę. Zarząd partii zbiera się formalnie w piątek i właśnie wtedy zostanie ujawnione nazwisko nowego kandydata.

Jeszcze w środę wieczorem Kidawa-Błońska była pełna nadziei w walce o fotel prezydenta.

"Prowadź mnie, podążaj za mną albo zejdź mi z drogi" - cytowała na Twitterze wypowiedź gen. Pattona, która często używana jest w szkoleniach na przyszłych liderów. Pytana przez TVN24, czy zamierza zrezygnować, odpowiedziała enigmatycznie.

bDUfvDrb

Będziemy o tym rozmawiać. Najważniejsze jest to, żebyśmy razem ruszyli - mówiła.

RMF FM ustaliło, że decyzja zostanie oficjalnie ogłoszona w piątek o godzinie 10 - wtedy zbierze się zarząd Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także: Wybory 2020. Druzgocący sondaż. Kidawa-Błońska tłumaczy wysoki wynik Hołowni

Pojawić na nim ma się prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski. Samorządowiec oraz były minister ma ubiegać się o nominację partii i zostać konkurentem Andrzeja Dudy walczącego o reelekcję - ustaliła rozgłośnia.

bDUfvDrh

Jeśli ta informacja się potwierdzi, dla Platformy Obywatelskiej oznacza to dwie rzeczy: po podpisaniu przez Andrzeja Dudę ustawy o wyborach "hybrydowych" konieczna będzie nowa zbiórka 100 tys. podpisów pod nową kandydaturą. Dodatkowo Trzaskowski (jeśli wygra wybory) będzie zmuszony do rezygancji z fotela prezydenta miasta - w jego miejsce najprawdopodobniej zostanie wyznaczony komisarz, aż do czasu wyboru nowego prezydenta Warszawy.

Zaskoczeni?

bDUfvDri
bDUfvDrC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(317)
Aga
11 miesięcy temu
Jej kandydatura nie była trafnym posunięciem . Małgośka od lat siedzi w polityce a podczas wystąpień sprawiała wrażenie jakby nie wiedziała o czym mówi . Jej brak wiedzy w kluczowych sprawach jest powalająca i przerażająca zarazem .
Bolek
11 miesięcy temu
Ona sie kompromitowala na kazdym kroku, ale Trzaskowski co niby ma ja zastapic to jeszcze wieksza porazka. Warszawa rzadzi beznadziejnie , wydaje miliony na glupoty i ma gdzies mieszkancow i ich problemy. Czlowiek ktory sie kompromituje w malym ogrodku, na pewno sie nie sprawdzi w duzym.
Tru
11 miesięcy temu
Dlatego tak się PO pruła o przesunięcie wyborow, bezczelnie wciskając kit ze chodzi o zdrowie. Nie - po prostu wystraszyli się sondaży w których Kidawa osiągnęła poparcie piwa niskoalkoholowego 😜
bDUfvDrD
Miśka
11 miesięcy temu
Wystawili babinę na pośmiewisko.Szkoda mi jej.Taka sympatyczna ciotka-klotka .Ona chyba sama się nie orientowała w jakich wyborach startuje
Marti
11 miesięcy temu
I po co były prawybory w ich obozie? Kidawa walczyła z Jaśkowiakiem, żeby teraz wcisnęli Trzaskowskiego? Logiczne, nie? Odlecieli całkowicie.
Najnowsze komentarze (317)
J34
11 miesięcy temu
Szkoda jej, mogła jeszcze tyle śmiesznych rzeczy powiedziec
niko
11 miesięcy temu
ta pani mogla startowac naprzewodniczaca kola gospodyn wiejskich a nie na prezydenta smiech na sali
wyborcayeti
11 miesięcy temu
to PO to totalna porażka
Sylwia
11 miesięcy temu
Nie ten kraj. Szkoda kobiety, została wypuszczona na pożarcie i duży udział mają w tym jej partyjni koledzy - niestety. Polityka to w krysztale pomyje. Nie każdy się nadaje by się w tym pławić.
Konia
11 miesięcy temu
Jak dobrze dr jej nikt niw wybierał bo skzoda głosów na taka niezdecydowana i zarazem niesamodzielna a pionka kobiete!!!! Kolejne zero!!!
J34
11 miesięcy temu
Kidawa, wygląda na inteligentna osobę, dopóki nie zacznie mówić, bo wtedy widać, że jest "zainspirowana"
Polak
11 miesięcy temu
PO zle robi...z deszczu pod rynne... lepsza P.Kidawa niz Trzaskowski bo ten ma wiecej wpadek fizycznie niz Kidawa slownych...
hahah
11 miesięcy temu
Może naumanna wystawią jak wyleci z tym słowami na h. na k .to cały świat nasz
bDUfvDrv
Sylwester
11 miesięcy temu
Najbardziej mnie śmieszy jak platfusy z PO wmawiają nam, że rezygnacja to jej samodzielna decyzja kidawy, od dawna było wiadomo, że to budka ja wywalił na zbita twarz, bo kompromitowal całe PO
Alex
11 miesięcy temu
To będzie jedna wielka K O M P R O M I T A C J A ona czy ktoś inny kto wystartuje z ramienia PO
Carrefour
11 miesięcy temu
Przecież kidawa sama nie rezygnuje, ja wywalił budka, szkoda tych 2% które z takim trudem uciulala
J34
11 miesięcy temu
Jeżeli wystawili taka kidawa, to teraz budka powinien iść za ciosem i wystawić jachire, to też ameba polityczna
Ustawka
11 miesięcy temu
Mieszkańcy Warszawy ???? kogo wy wybraliście na swojego prezydenta ???? zastanówcie się, co zrobił z tego co Wam obiecał NIC????, a teraz jeszcze On miałby być głową Państwa Polskiego ??? Wysoko mierzy oby się nie obudził z ręką w nocniku. Kto na niego głosuje ja się pytam?????????????????
lol
11 miesięcy temu
szkoda.. ale kandydatura p.Trzskowskiego jest chybiona moim zdaniem.. Powinien być p.Budka jeśli już..
...
Następna strona
bDUfvDrX