Czwartek 15.12.2011

ZAGŁODZIŁ PSA... "w imię sztuki"! (PODPISZ PETYCJĘ)

Guillermo Habacuc Vargas

ZAGŁODZIŁ PSA... "w imię sztuki"! (PODPISZ PETYCJĘ)Agencja FORUM

To chyba jedna z najbardziej bulwersujących historii, o jakich słyszeliśmy Pewien "artysta" z Kostaryki, Guillermo Habacuc Vargas, jednym ze swoich "dzieł" uczynił... przywiązanego do ściany galerii umierającego, chorego psa. Czworonóg o imieniu Natividad wcześniej był przez niego głodzony. W 2008 roku zdechł na oczach oglądających go "miłośników sztuki". Wyczyn Vargasa spodobał się tak bardzo, że władze jego kraju postanowiły wysłać go jako reprezentanta na Biennale Ameryki Centralnej w 2008 roku.

Obecnie sprawa znów zyskała rozgłos, bo twórcy Biennale Ameryki Centralnej chcą poprosić "artystę" o ponowne wykonanie swojego popisowego numeru - z nowym psem, który ma umrzeć w imię zaspokojenia wrażeń estetycznych chorych ludzi. W internecie zawrzało - pojawiły się petycje do kierownictwa imprezy o zaprzestanie takich praktyk i zrezygnowanie z tego typu "happeningów". Jak na razie podpisało ją 7 tysięcy osób.

W sprawie chyba najbardziej bulwersujące jest to, że nikt z oglądających nie pomógł zwierzęciu. Aż trudno w to uwierzyć.

Dodajmy, że cztery lata temu pojedyncze osoby próbowały zainteresować losem Natividad odpowiednie służby, jednak nie odniosło to większego skutku. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Petycję sprzeciwiającą się uśmiercaniu kolejnych zwierząt "w imię sztuki" możecie podpisać tutaj.

Wklejajcie to znajomym! Nie pozwólmy, żeby zrobił to kolejny raz.

Agencja FORUM

Agencja FORUM

Agencja FORUM

Agencja FORUM

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (9312)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 9312
Odpowiedz
48 8
zgłoś
m.k. 01.01.1970 01:00
chorzy ludzie się zdarzają, ale tam chory CAŁY KRAJ
Odpowiedz
75 6
zgłoś
posłaniec 01.01.1970 01:00
Matko, ile ten facet ma nienawiści w oczach. To jetst chore, żeby tak się nad zwierzęciem pastwić. A jeszcze gorsze są postawy tych ludzi, co stali sobie dookoła i patrzyli z uznaniem na "fascynującą, nowatorską sztukę"... Chore...
Odpowiedz
20 8
zgłoś
posłaniec123 01.01.1970 01:00
Matko, ile ten facet ma nienawiści w oczach. To jetst chore, żeby tak się nad zwierzęciem pastwić. A jeszcze gorsze są postawy tych ludzi, co stali sobie dookoła i patrzyli z uznaniem na "fascynującą, nowatorską sztukę"... Chore...
Odpowiedz
17 8
zgłoś
rewers 01.01.1970 01:00
Matko, ile ten facet ma nienawiści w oczach. To jetst chore, żeby tak się nad zwierzęciem pastwić. A jeszcze gorsze są postawy tych ludzi, co stali sobie dookoła i patrzyli z uznaniem na "fascynującą, nowatorską sztukę"... Chore...
Odpowiedz
15 6
zgłoś
rewers 01.01.1970 01:00
Matko, ile ten facet ma nienawiści w oczach. To jetst chore, żeby tak się nad zwierzęciem pastwić. A jeszcze gorsze są postawy tych ludzi, co stali sobie dookoła i patrzyli z uznaniem na "fascynującą, nowatorską sztukę"... Chore...
Odpowiedz
11 7
zgłoś
m.k. 01.01.1970 01:00
chorzy ludzie się zdarzają, ale tam chory CAŁY KRAJ
Odpowiedz
9 8
zgłoś
m.k. 01.01.1970 01:00
chorzy ludzie się zdarzają, ale tam chory CAŁY KRAJ
Odpowiedz
7 8
zgłoś
m.k. 01.01.1970 01:00
chorzy ludzie się zdarzają, ale tam chory CAŁY KRAJ
Odpowiedz
2970 70
zgłoś
gość 15.12.2011 16:15
zagłodzić jego!!!
Odpowiedz
2337 54
zgłoś
gość 15.12.2011 16:16
DO WIEZIENIA Z NIM
Odpowiedz
931 31
zgłoś
Dominik grzelak 15.12.2011 16:16
Zabilbym od razu. Przywiązał w galerii i głodził ku...
Odpowiedz
621 24
zgłoś
gość 15.12.2011 16:16
TO JAKIS CHORY CZLOWIEK GDZIE BYLI INNI ZDROWI?
Odpowiedz
328 17
zgłoś
gość 15.12.2011 16:17
niech ktoś tam jedzie i zrobi porządek
Odpowiedz
380 19
zgłoś
Monika 15.12.2011 16:17
Sadysta, zrobiłabym to samo z nim!!!
Odpowiedz
65 224
zgłoś
gość 15.12.2011 16:18
Twitter Dody: @DodaPoland. Jest tam jeszcze więcej zdjęć z Karaibów! Są świetne! Jak ten gościu wygląda... To jest Artysta? Artysta musi mieć wrażliwość, więc on chyba nim jednak nie jest!
Odpowiedz
179 16
zgłoś
gość 15.12.2011 16:18
gość: zagłodzić jego!!!
TAK!!
Odpowiedz
248 15
zgłoś
gość 15.12.2011 16:18
przywiazac i głodzic! nie zasługuje na miano artysty!
Odpowiedz
254 13
zgłoś
gość 15.12.2011 16:19
co za potwór...zewnętrznie i wewnętrznie.
Odpowiedz
256 17
zgłoś
gość 15.12.2011 16:19
czemu tacy ludzie istnieją na świecie ..
Odpowiedz
22 6
zgłoś
gość 15.12.2011 16:19
po samym wyglądzie widać, że psychol
Odpowiedz
30 6
zgłoś
gość 15.12.2011 16:19
PODPISUJCIE PETYCJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
30 6
zgłoś
gość 15.12.2011 16:19
może by go tak zagłodzic pokazac jak to fajnie sobie umiera...skandal po prostu !!!!!!
Odpowiedz
16 5
zgłoś
gość 15.12.2011 16:19
brak mi slow.......
Odpowiedz
20 4
zgłoś
R 15.12.2011 16:19
pseudoartysta!!!
Odpowiedz
24 4
zgłoś
gość 15.12.2011 16:19
gość: zagłodzić jego!!!
popapraniec jak można coś takiego robić ,niech sam usiądzie pod tą ścianą i zdechnie
Odpowiedz
20 4
zgłoś
gość 15.12.2011 16:19
Wygląda na takiego świra.
Odpowiedz
20 5
zgłoś
gość 15.12.2011 16:20
Sztuką nie jest zabić psa! Sztuką jest kochać. Co za człowiek.
Odpowiedz
21 4
zgłoś
gość 15.12.2011 16:20
Jak taki mądry to niech się poświęci dla sztuki i jego tak przywiązać i niech się zagłodzi!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
11 4
zgłoś
gość 15.12.2011 16:20
niech mu tak zrobią,a nie biednym zwierzakom
Odpowiedz
14 4
zgłoś
gość 15.12.2011 16:20
Nienormalny jakiś ! To może teraz niech ktoś jego przywiążę do ściany i też go zaglodzi...Albo nie ...lepiej go zabić !
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 9312