Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

AFERA po emisji "Pytania na Śniadanie". Viola Kołakowska atakuje Marcelinę Zawadzką: "ŻENADA! Owieczka na smyczy!"

523
Podziel się:

W sobotnim odcinku programu, prowadzonym przez Marcelinę, doktor Michał Sutkowski starł się z Wojciechem Brzozowskim. Kołakowska, która oglądała dyskusję o szczepionkach, postanowiła wtrącić swoje trzy grosze...

AFERA po emisji "Pytania na Śniadanie". Viola Kołakowska atakuje Marcelinę Zawadzką: "ŻENADA! Owieczka na smyczy!"
Viola Kołakowska, Marcelina Zawadzka, Wojciech Brzozowski (fot. ONS, fot. TVP)

Szczepionka na koronawirusa być może jeszcze nie powstała, ale nie przeszkadza to coraz szerszej grupie polskich celebrytów twierdzić, że będzie ona szkodliwa dla ludzkiego zdrowia. Do tej drużyny zaliczają się już Edyta Górniak, Iwan Komarenko, Viola Kołakowska i wielu innych.

Zaniepokojeni krążącymi po sieci konfabulacjami producenci Pytania na Śniadanie postanowili zorganizować panel dyskusyjny, w którym udział wziął socjolog Tomasz Łysakowski, specjalista medycyny rodziny i chorób wewnętrznych oraz prezes warszawskich lekarzy rodzinnych Michał Sutkowski, a także siedmiokrotny mistrz świata w windsurfingu Wojciech Brzozowski, który miał reprezentować stronę antyszczepionkowców.

Dyskusję otworzył doktor Sutkowski, odnosząc się do słynnej już wypowiedzi Edyty Górniak, która "szybciej zginie, niż da się zaszczepić".

Edyta Górniak, nie znam takiego lekarza, nie znam takiej pani doktor... - zaczął lekarz. Znam taką fantastyczną artystkę, która może swoim autorytetem wspomóc ludzi chorych, ludzi, którzy z powodu tej choroby naprawdę umierają. Ja mam nadzieję, że jak już szczepionka będzie, to będziemy mieli wielu sojuszników wśród tych, którzy dzisiaj o tym mówią. Bardzo łatwo jest o tym mówić w momencie, w którym nie ponosi się za to odpowiedzialności. Tak jest w internecie i dyskursie publicznym. Ja, jeżeli bym coś takiego powiedział, to nie tylko bym odpowiadał za to zawodowo, ale spotkałby mnie ostracyzm na całej linii. Teraz jak już trochę jest lepiej, to łatwo takie rzeczy opowiadać. Jeżeli 5 milionów zakażonych i 350 prawie tysięcy zgonów to jest nic, to ja się zastanawiam naprawdę... - powiedział doktor nauk medycznych.

W tym momencie Brzozowski zaczął przekrzykiwać lekarza, aby zadeklarować, że śmierć setek tysięcy ludzi nie robi na nim specjalnie wrażenia.

Na całym świecie?! To chyba jest nic. A grypa sezonowa? Na całym świecie przez pół roku 350 tysięcy to jest nic. Jeśli mówi pan, że 350 tysięcy to jest dramat, a grypa sezonowa zbiera pół miliona, to chyba pan się ośmiesza - żachnął się dawny mistrz.

Pan się potężnie myli. Ja mówię, że jedno jest dramatem i drugie też jest dramatem - odpowiedział Sutkowski.

Sportowiec postanowił sięgnąć po ulubioną przez antyszczepionkowców kategorię argumentu, czyli do tego, co powiedział mu znajomy znajomego.

Lekarz leje wodę i pewnie mu za to płacą. Spójrzmy prawdzie w oczy, mam dwóch kolegów, jeden zatrudnia 10 tysięcy ludzi. Drugi zatrudnia 20 tysięcy ludzi. Jedna osoba zdiagnozowana. Żaden nie zachorował, albo kasjerki są super odporne, albo ktoś kogoś naciąga. Tylko pytanie, zastanówmy się, jaki jest nasz interes. Nie słuchajmy tego, co mówią państwo opłacani. Mam koleżankę, która jest dziennikarką, ona ma znajomych lekarzy. W Los Angeles za dopisanie do diagnozy Covid-19 dostaje się 13 tysięcy dolarów - oznajmił dumny jak paw Brzozowski.

Ja myślę, że pan się mocno zagalopował. Mnie płacą za leczenie ludzi. Dziękuję za te wszystkie piękne rzeczy, które pan powiedział o medycynie. O lekarzach - odpowiedział Sutkowski.

Powinniście się zrehabilitować - wtrącił Brzozowski.

Pan powinien się zresetować, to jest dramatyczne, co pan mówi - odparł ekspert.

W tym momencie Brzozowski odsłonił wszystkie swoje karty, przyznając się, że obarcza lekarzy winą za to, że z powodu pandemii jego rodzina musiała zacisnąć pasa.

Moja żona nie dostała od trzech miesięcy ani grosza z ZUS-u, nie mamy za co żyć. Niech pan mi powie, jak pan mi pomoże. Starsi panowie, jak pan doktor, są przyczyną tej całej sytuacji, że firmy są zamknięte, ludzie tracą pracę i jest dramat - oznajmił.

Dopiero milczący do tej pory socjolog był zmuszony wytłumaczyć Brzozowskiemu, że środki bezpieczeństwa podjęte w walce z pandemią są wcielane w życie z decyzji rządu. Irracjonalnym jest więc obarczanie lekarzy i naukowców winą za chwiejną sytuację na rynku.

Na zakończenie doktor Sutkowski zaznaczył, że tak jak Edyta Górniak, każdy ma prawo do swojego zdania. Powinniśmy jednak pamiętać, że zdania pewnych osób są poparte latami doświadczenia i ogromną wiedzą, podczas gdy inni wyrażają jedynie swoją opinię:

Nie twórzmy dyskursu, że to są jednakowe głosy. Jeżeli ja bym się wypowiadał na temat muzyki, ja tylko mruczę w trakcie mszy. (…) Dajmy wszystkim pole i wolność do tego, żeby się wypowiadać. Ale jednocześnie pamiętajmy, że są fachowcy od zdrowia i są fachowcy od muzyki.

Z zacisza swego gospodarstwa domowego dyskusję oglądała najwyraźniej nasza ulubiona pani ekspert od spraw wszelakich, która wiedzę czerpie z kanałów poświęconych teoriom spiskowym na YouTube - Viola Kołakowska. Celebrytka znana najbardziej z trwania w skomplikowanej relacji z Tomaszem Karolakiem postanowiła tym razem wykorzystać media społecznościowe do ataku na Bogu ducha winną Marcelinę Zawadzką, która starała się jedynie uspokajać nastroje podczas zażartej dyskusji w studiu Pytania na Śniadanie.

Marcelina Zawadzka żenada! Owieczka na smyczy przyklaskująca propagandzie - czytamy na Instastory Kołakowskiej.

Myślicie, że Marcelina jej odpowie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(523)
Gość
3 lata temu
Pan doktor wypowiadał się bardzo rzeczowo i z szacunkiem. A tak na poważnie, pamiętajmy, że wielu chorób już z nami nie ma wyłącznie dzięki szczepionkom, ale mimo to choroby nie odchodzą na zawsze. Są w kategorii chorób zapomnianych, które niestety wracają. W Polsce jest więcej gruźlików niż większość osób zdaje sobie sprawę, wraca ospa, wraca odra. Spokojna sytuacja nie była nam dana raz na zawsze, a coraz większe przeludnienie tylko to potęguje. Staram się patrzeć na wszystko z rozsądkiem, ale niezmiennie wierzę w naukę. Nie chcecie szczepić, cóż, chyba nie zdołam do Was przemówić, ale nie zniechęcajcie innych, nie wykorzystujcie zasięgów, bo naukowcy niestety nie mają takiej siły przebicia, choć bardziej na nią zasłużyli...
Qwe
3 lata temu
Wiola zazdrosna , jej jedyna rola życiowa to kobieta Karolaka
Ulalaaa
3 lata temu
Najbiedniejszy z biednych 7-krotny mistrz świata.. ulalaaaa... Takie rzeczy, takie straszne...,😁
Grim
3 lata temu
Pan sportowiec ma czelność mówić, że nie ma za co żyć, a gdzie Pana miliony? Może pomyśli Pan o ludziach, którzy nie mają na chleb i przestanie bezczelnie kłamać!! Jak może się Pan wypowiadać na temat medycyny, jakie ma Pan wykształcenie, Specjalista, szkoda słów. Brak kultury!!! Barwo dla P. Doktora za opanowanie, kulturę i wykształcenie.
Kiki
3 lata temu
Kiedyś lubiłam i cenilam Brzozowskiego. A tu nie dość, że wiedzy brak, to jeszcze klasy i dobrego wychowania
Najnowsze komentarze (523)
gosc
3 lata temu
kolek powinna sie leczyc, psychiczna baba hejterka ostra, znana z dawania d>py karolakowi niczego wiecej
Preczzmitem
3 lata temu
Bravo violka i wojtek!
ollla
3 lata temu
Pan sportowiec ma czelność mówić, że nie ma za co żyć, a gdzie Pana miliony? Może pomyśli Pan o ludziach, którzy nie mają na chleb i przestanie bezczelnie kłamać niech Pan zacznie pracować jak inni za minimum ma Pan inny "żołądeczek" WSTYD, WSTYD, i nie wypowiada głupot bo go już nie można słuchać WIELKI SPORTOWIEC
kobieta
3 lata temu
Fiola zazdrości młodziutkiej i pięknej koleżance, ale Pani Wiolu taki los człowieka, jest młodość a potem za nami znów jest piękna młodość innych póżniej urodzonych to ich święte prawo, niech więc Pani się raczej nie poniża, wcale tak żle Pani nie wygląda jak na starszą koleżankę Marcysi
megi
3 lata temu
Pani Marcelina jest zawsze na poziomie , klasa szyk i szacunek dla drugiego człowieka zaś pani Wiola tylko próbuje zaistnieć, z łatwością jej przychodzi kogoś obrazić, to tylko świadczy o jej braku kultury i dobrych manier , każdy ma prawo do swojego zdania, wystarczyła Pani wypowiedź i tyle, a nie pluć jadem, zaistnieć można w inny sposób, lepiej tą energię spożytkować w bardziej pożytecznym celu, a nie próźnie siedzieć i oceniać i innych.
schiesser
3 lata temu
@właś_wych co Ty za bzdury piszesz? Żaden rodzic nie ma prawa żądać od innego rodzica dokumentacji medycznej jego dziecka. Jeśli wprowadzasz do swojego przedszkola przepisy niezgodne z prawem i takich dokumentów żądasz to zwyczajnie łamiesz prawo i każdy rodzic może Cię pozwać. To, że prowadzisz prywatne przedszkole (w co wątpię) nie oznacza, że możesz tworzyć zasady niezgodne z ogólnymi przepisami, które są PONAD Twoimi wymyślonymi regulaminami. Pomijając już, że to niezgodne z konstytucją, z RODO i zwykła dyskryminacja. Choć nie ukrywam, że sama nie miałabym nic przeciwko, by moje dziecko otaczało się wyłącznie innymi nieszczepionymi dziećmi - miałabym pewność, że żadne dziecko zaraz po szczepieniu żywą szczepionką nie zarazi mojego chorobą, na którą było szczepione, bo niestety tak to wygląda. Dzieci po szczepieniach powinny być na kwarantannie. A Ty lepiej publicznie nie przyznawaj się (z głupoty, jak sądzę), że łamiesz prawo.
Gosia
3 lata temu
Ja nie rozumiem jak można porównywać grypę 500 tys./rok z wirusem, który zabiera 350 tys. osób w ciągu pięciu miesięcy po wprowadzeniu takich obostrzeń na całym globie. Przecież jakbyśmy utrzymali takie obostrzenia to i śmiertelność z powodu grypy byłaby nieporównywalnie mniejsza. A gdyby nie wprowadzać tych obostrzeń to śmiertelność z powodu Covid byłaby znacznie większa. Czy to jest na prawdę tak trudne do wyobrażenia sobie, że ludzie trują takie farmazony?
gość
3 lata temu
Brzozowski też specjalista od spraw wszelakich . On funkcjonuje w śniadaniówkach . jako etatowy gość zabierająy głos w wielu tematach. Takie pitu pitu o niczym
Tom
3 lata temu
"Grypa dramat i koronawirus dramat "tylko dlaczego wlasnie teraz przy koronawirusie zniszczono swiatową gospodarke. To jest istota rzeczy. Ludzie umieraja i umierali wczesniej. Jaki jest powód że akurat w tym roku zrobiono taki cyrk. Brawo Panie Brzozowski,ma Pan rację 100%. Sam lekarz Sutkowski przyznał ze grypa jest bardziej " dramatyczna" w skutkach A mimo to nie zamykano milionów ludzi w domach i nie zniszczono gospodarki.
Masakra
3 lata temu
Ten Brzozowski to jakiś jemioł!
gość
3 lata temu
Na wirusy nie ma leków - tylko szczepionki!
ewik
3 lata temu
Synowa jest lekarką w szpitalu, i twierdzi, że statystyki zgonów z powodu koronawirusa są zaniżane. Ktoś ewidentnie zmarł na covid, a karzą wpisywać np udar czy inne choroby!
Megg
3 lata temu
dlaczego szczepionka a nie LEK?
wik
3 lata temu
Lekarze ze szpitali, twierdzą,że statystykizgonów są bardzo zaniżane. Ktoś ewidentnie miał covid, a każą wpisywać udar czy wylew.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie