Trwa ładowanie...
Merlot
Merlot
|

Agnieszka Kaczorowska, Nergal, Edyta Herbuś i inne gwiazdy NIE OBCHODZĄ świąt Bożego Narodzenia. Spędzają czas NIETYPOWO (ZDJĘCIA)

404
Podziel się:
404
Podziel się:

Owoce morza na wigilijnym stole, podróże do ciepłych krajów czy dekorowanie okien zamiast choinki. Poznajcie te polskie gwiazdy, które spędzają święta Bożego Narodzenia "inaczej" niż reszta społeczeństwa.

1
 / 9
Agnieszka Kaczorowska, Nergal, Edyta Herbuś i inne gwiazdy NIE OBCHODZĄ świąt Bożego Narodzenia. Spędzają czas NIETYPOWO (ZDJĘCIA)
Agnieszka Kaczorowska, Nergal, Edyta Herbuś i inne gwiazdy NIE OBCHODZĄ świąt Bożego Narodzenia. Spędzają czas NIETYPOWO (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy spędzają święta w nietypowy sposób (AKPA)
0
0

Choć większości z nas Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z pięknie przystrojoną choinką, masą prezentów, wigilijnym stołem i wspólnym kolędowaniem, to w rzeczywistości nie wszyscy spędzają je w tak tradycyjny sposób. Okazuje się, że wśród polskich gwiazd nie brakuje osób, które ostatni tydzień grudnia postanawiają spędzić zupełnie inaczej.

Dekorowanie okien zamiast choinki, owoce morza na wigilijny stole czy podróże do ciepłych krajów. W naszym show-biznesie jest wielu celebrytów, którzy mają swoje własne "tradycje". Oczywiście nie brakuje również sław, które nie obchodzą świąt, a nawet za nimi nie przepadają. Specjalnie dla was postanowiliśmy to sprawdzić.

Sprawdźcie, jak polskie gwiazdy spędzają Święta Bożego Narodzenia.

2
 / 9
Ewa Kasprzyk

Ewa Kasprzyk należy do grona osób, które święta wykorzystują na zagraniczne podróże. Aktorka razem z córką odwiedziła kiedyś Tajlandię, gdzie trenowała boks i zażywała kąpieli słonecznych. Podróżniczki nie zapomniały jednak o podzieleniu się opłatkiem.

3
 / 9
Edyta Herbuś

Edyta Herbuś uwielbia Święta Bożego Narodzenia, natomiast w jej domu panuje nietypowy zwyczaj. Na stole wigilijnym tancerki pojawiają się również egzotyczne potrawy takie jak zupa tajska czy owoce morza.

4
 / 9
Nergal

Nergal jest zdeklarowanym ateistą. Muzyk z oczywistego powodu nie obchodzi świąt, a wspomniany okres ocenia w mocnych słowach.

Staram się jak najmniej zwracać uwagę na święta w typowym tego słowa znaczeniu. Nienawidzę komercjalizacji. Nienawidzę, gdy wszyscy się wokół spieszą. Nienawidzę obżarstwa. To nie moja energia. Z drugiej strony, potrzebuję czasem zwolnić [...] trochę odpocznę, spędzę trochę czasu z rodzicami, z przyjaciółmi, wyśpię się i pooglądam Netflixa. Zwykle o tej porze roku staram się uciekać z Polski w jakieś gorące miejsce, najlepiej gdzieś, gdzie nigdy nie słyszeli o Jezusie - powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego portalu "NME".

5
 / 9
Julia Wróblewska

Julia Wróblewska traktuje święta jako możliwość spędzenia czasu z rodziną i bliskimi. Niemniej jednak, aktorka nie traktuje tego jako wydarzenia związanego z wiarą.

Choinka jest pogańska, tak samo dzielenie się prezentami. Jak już mówiłam, spędzam wtedy czas z rodziną jedząc kolację, ale nie chodzę do kościoła, nie modlę się, ani nie uważam tego okresu za narodziny Boga - napisała na Instagramie.

6
 / 9
Marcin Tyszka

Marcin Tyszka nie przepada za tradycyjnym spędzaniem świąt i zazwyczaj wylatuje z bliskimi na wakacje. Jego zdaniem wiąże się to ze zbędnym nadmiarem przygotowań i nieestetycznymi dekoracjami.

Chcielibyście mieć taką wigilię? Dwie nowe piękne palmy do domu kupione, kosze orchidei- cymbidium na chłodną werandę i wielkie kosze dendrobium w domu - jest pięknie - pachnąco, egzotycznie - nie znoszę choinek i podobnych dewocjonaliów... a na kolację wigilijną wybierzemy się gdzieś wraz z rodzicami - jakieś miłe miasto - a gdzie polecieć - zdecydujemy we czwartek - precz z świąteczną hipokryzją - sprzątaniem i udawaniem, że jesteśmy lepsi niż normalnie... - napisał na Instagramie.

7
 / 9
Roma Gąsiorowska

Roma Gąsiorowska nie ubiera choinki, a zamiast tego aktorka co roku dekoruje okna.

Nie ubieram choinki, u mnie w domu jest taka tradycja, że ubiera się okno w gwiazdy betlejemskie i drzewa. Nie mam napięcia na tradycję świąteczną. My z mężem jesteśmy multikulturowi i obchodzimy nie tylko święta katolickie - wyznała.

8
 / 9
Julia Pietrucha

Julia Pietrucha pochodzi z rodziny, w której Święta Bożego Narodzenia nigdy nie były obchodzone. Aktorka w dorosłym życiu nie postanowiła tego zmienić.

Nie mam żadnych skojarzeń związanych z Bożym Narodzeniem, bo pochodzę z rodziny, w której nie obchodziło się świąt. Sianko pod obrusem, kompot z suszu czy pachnący karp na stole nie robią na mnie wrażenia - powiedziała aktorka w rozmowie z dziennikarzem portalu "Interia".

9
 / 9
Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska deklaruje się jako osoba niewierząca, ale mimo to tancerka spędza święta w tradycyjny sposób. Jak sama wyznała, nie widzi w tym problemu.

Trzeba być związanym z Kościołem, aby obchodzić święta? A z którym Kościołem - napisał na Instagramie.

KOMENTARZE
(404)
Martaaaa
4 miesiące temu
Nie wiem dlaczego odczytujecie opinie tych ludzi jako jakis atak. Oni nie maja chyba takich intencji, po prostu nie ukrywaja, ze nie robia tego co wiekszosc ludzi w Polsce w tym czasie. W komentarzach czytam jakies pretensje o zawlaszczenie tej tradycji pomimo braku wiary czy wrogosc ogolnie bo w koncu 'zobaczymy w godzinie smierci...'. Taka jakas zlosliwosc. Niech kazdy dysponuje swoim czasem jak chce. To ze ktos nie jest w Waszej druzynie nie znaczy ze jest gorszy czy ze jest Waszym wrogiem.
Freak
4 miesiące temu
W komentarzach piękna tradycja wigilijna jaką jest niechęć do bliźniego. Wesołych Świąt. Weźcie coś na nadmiar żółci.
Lol
4 miesiące temu
Ja ich doskonale rozumiem . Najpierw kościół wmówił nam te święta żeby trzymać na smyczy wiernych teraz koncerny przejęły pałeczkę i zrobiono z tego komercję na której zarabia się miliardy 🤦‍♀️ Człowiek to bardzo naiwne stworzenie , nie potrafi się wyłamać z tłumu i myśleć samodzielnie. Musi mieć nad sobą bat lub siłę wyższą która nim steruje bo samodzielnie nie potrafi egzystować .
Ggg
4 miesiące temu
Każdy robi co chce, jak chce i ok. Na mnie jednak sianko pod obrusem i pachnący karp robią wrażenie i nie chciałabym by było inaczej. Kwestia wspomnień i wychowania.
Jest super
4 miesiące temu
Zobaczcie jak pięknie za oknem. Śniegu po pachy. My gotowi na narty. Kolacji nie będzie, zjemy po drodze cos na oktanku, jedziemy na Lawortę.
Najnowsze komentarze (404)
Prawda boli
3 miesiące temu
Ktoś powiedział,,zerwanie więzów z rodziną, religią, kulturą i historią własnego narodu prowadzi tylko do jednego - zagłady" ale zagłady tych, którzy są na szczycie hierarchii społecznej czyli władcy, politycy, arystokracja, szlachta, oligarchia, bogacze, kapłaństwo i tu anty elity ma rację.Rodzina , narody itd to niestety społeczności,w których dobro jednostki się nie liczy a ich dobro odbywa się kosztem człowieka, jednostki, która w twoich patriarchalnych ustrojach w teorii jest podmiotem a w praktyce przedmiotem, którego wartością nie jest sam fakt bycia istotą ludzką tylko płeć, kolor skóry, narodowość, pochodzenie,miejsce w hierarchi społecznej,wyznanie , siła i sprawność fizyczna, zdolność do pełnienia ról narzuconych jednostce z powodu jej płci i innych czynników i pakowanie jej w sztywne schematy,w których ta się dusi a przede wszystkim jej użyteczność. Niejaki Koneczny Feliks powiedział:,,Z dużych wspólnot różnokrewnych TYLKO wspólnota narodowa się sprawdziła," Dlatego bo wspólnota narodowa to wymysł królów,cesarzy itd oraz oligarchii, feudałów, kapitalistów, duchowieństwa, arystokracji itd i ogółem elit i dla ich interesów drogi Awakening i tu się kłaniają komentarze Anty elity, Lolo, Dresiarz, Daniel, Ccccv, Lolo,moje komentarze,smutne ale prawdziwe i Szczerze do bólu oraz Matka i naga prawda...
Daniel
3 miesiące temu
Ludzie wierzą w diabły, bogów, anioły itd bo od tysięcy lat ludzie byli zmuszani do wiary w istnienie istot nadprzyrodzonych i przypisywaniu wszystkiego ich działaniom a przede wszystkim fo wiary w lokalne bóstwa i praktykowania różnych religii, które służyły jako formy kontroli każdego aspektu życia społecznego i argument dla świeckiej władzy i jako propaganda ustrojów społecznych o przeważnie patriarchalnych poglądach! I dlatego demonizuje się bezwyznaniowość, ateizm inne religie itd. I dlatego są kary za krytykę religii, apostazje, obrazę uczuć religijnych, niewiarę, zmianę wyznania. Mordowano heretyków bo sprzeciwiając się chrześcijaństwu buntowali się przeciwko feudalnemu ustrojowi społecznemu, którego formą indoktrynacji i propagandy było chrześcijaństwo! Sokratesa zabili za ateizm, Platon demonizował ateistów, Kazimierza Łyszczyńskiego spalono na stosie, ateiści są prześladowani zwłaszcza w Izraelu, Arabia Saudyjskiej itd. Listyznaszegosadu.pl o prześladowaniach ateistów w Afryce. No sorry, ale kiedyś nie było elektryczność i internetu, telewizji, radia a czytać i pisać potrafili nieliczni, więc jakoś trzeba było indoktrynować lud i po to wymyślono religie. Np starożytnych Greków i Rzymian, imperium perskiego, Sumerów, Egipcjan i innych ludów. Ale każda religia chce żeby wszyscy tylko ją wyznawali i żeby każdy aspekt życia społecznego na całym świecie był podporządkowany tylko tej konkretnej religii i żeby tylko ona była jedynym źródłem wiedzy o świecie i żeby ludzie nie mieli dostępu do wiedzy z innych źródeł niż kazania w świątyniach i pism świętych i tego co prorocy i kapłani powiedzą. Populiści, prawica, religijni fundamentaliści, kapłaństwo patriarchalnych religii, ludzie typu Donald Trump czy Janusz Korwin-Mikke itd na całym świecie chcą cofnąć świat do takich czasów i utrzymać takie czasy za wszelką cenę. W Afganistanie uczeni, Talibowie, duchowni itd chcą zatrzymać wspomniane przeze mnie czasy .
Ccccv do Awak...
3 miesiące temu
Te ,, tradycyjne wartości " to coś do czego ludzi zmusza się od tysięcy lat bo jest wygodne dla świeckich władców, elit, i duchowieństwa i dlatego od tysięcy lat ludzi zmusza do wiary w bogów, wyznawania różnych religii,bycia hetero, zawierania małżeństw hetero w świątyniach i posiadania jak najwięcej dzieci i coraz więcej dzieci bo elity i kapłaństwo chcą mieć kogo dymać,kogo wysyłać na swoje wojny, kogo skubać z kasy i żeby kto miał na nie robić. Kończy się era patriarchatu i patriarchalnych religii czy ci się to podoba czy nie. Ludzie wolą nowoczesność i świeckość i kulty przeciwne do konserwatywno patriarchalnych religii typu chrześcijaństwo czy islam. Kończy się stare, nadchodzi nowe. A im bardziej konserwatyści i kapłaństwo oraz religijni fundamentaliści patriarchalnych religii będą walczyć z laicyzacją i zmianami na ziemii, tym prędzej i efektywniej one nastąpią. Np protesty w Iranie po zabójstwach dokonywanych przez policję od moralności,fala apostazji w Polsce , protesty w Turcji po śmierci ofiarny przemocy domowej której państwo nie pomogło z powodu tradycji oraz religii i patriarchalnej wizji rodziny i małżeństwa . Świat się laicyzuje,bo ludzie mają dość konserwatyzmu itd i tu kłaniają się słowa Janusza Korczaka,, wszystko co osiągnięte tresurą, naciekiem, przemocą jest nietrwałe, nieskuteczne, zawodne" i tu Lolo ma rację . Bo coraz większej liczbie ludzi na świecie otwierają się oczka i uwalniają swoje umysłu od konserwatwnych, nacjonalistycznych, patriachalnych wzorców myślenia, życia, postrzegania świata, stylu życia, rodziny, relacji itp narzucanych przez patriachalne religie typu islam, chrześcijaństwo, judaizm, hinduizm buddyzm itd i elity,które im wmawiały razem z duchownymi ,że to ,,dla ich dobra " a w rzeczywistości dla dobra elit i duchownych kosztem ludu... bo dla ludu lepsze i bardziej wygodne jest aborcja , antykoncepcja , bezywzaniowości, egalitaryzm , zachodni styl życia, LGBT, wolnomyslicielstwo, ,, łatwo, lekko i przyjemnie " i brak dzieci lub mało dzieci ,nie zawieranie hetero małżeństw a to co dobre dla ludu jest niewygodne dla elit i tu smutne ale prawdziwe, Giuseppe, Lolo i przede wszystkim Anty elity mają rację...
Smutne ale pr...
3 miesiące temu
Prawicowi ekstremiści propagują teorie spiskowe żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką cenę i straszą masonami, sieją panikę moralną przeciwko telefon komórkowym, szczepionkom i innymi nowoczesnymi rzeczami tylko po to żeby znowu medycyna i każdy aspekt życia społecznego był jak w czasach feudalnych oraz żeby medycyna i wszystko inne było jak w średniowieczu.
Prawda boli
3 miesiące temu
Prawicowi ekstremiści propagują teorie spiskowe żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką cenę i straszą masonami, sieją panikę moralną przeciwko telefon komórkowym, szczepionkom i innymi nowoczesnymi rzeczami tylko po to żeby znowu medycyna i każdy aspekt życia społecznego był jak w czasach feudalnych oraz żeby medycyna i wszystko inne było jak w średniowieczu. I o to cała prawda o teoriach spiskowych oraz kto i dlaczego je głosi i co tak naprawdę kryje się pod przykrywką ocalenia świata przed globalistami i innymi elitami, którym głosiciele teorii spiskowych przypusują włane poglądy i zamiary. Celem propagowania teorii spiskowych jest zasianie strachu w społeczeństwie i podzielenie ludzi oraz cofnięcie świata do czasów feudalnych i do czasów gdy nie było internetu i prądu a edukacja była tylko dla bogatych chłopców najlepiej ze szlacheckich rodzin a szlachta i bogacze mogli bezkarnie bić i molestować seksualnie służbę domową i pomiatać osobami spoza elit i każdy aspekt życia społecznego był kontrolowany przez elity i podporządkowany religii i Watykanowi a w tych czasach zabijano heretyków bo byli antysysyemowi a chrześcijaństwo służyło feudalnemu systemowi.
Matka
3 miesiące temu
Spisku zawsze trzeba się doszukiwać u tych co propagują teorie spiskowe, straszą czymś mówiąc , że ostrzegają ludzi , chcą ratować przed np elitami, i ,,ujawniają prawdziwe oblicze " a nie przeciwko ludziom, zjawiskom itd , które kreuje się na spisek no jakiej sekty, elit itd.. Teorie spiskowe itd to podręcznikowy przykład paranoi indukowanej .a spełnianie się teorii spiskowych, różnych wizji itd to podręcznikowy przykład samospełnieniającego się proroctwa a przede wszystkim paranoi indukowanej
Smutne ale pr...
3 miesiące temu
A te kciuki w dół to dowód na to, że ludziom nie należy mówić prawdy bo wolą żyć w najpiękniejszym kłamstwie niż w prawdziwe, bo prawda boli i jest niewygodna i kogo prawda zabolała. A wiara w czasy ostateczne , wizję różnych jasnowidzów, teorie spiskowe itd służą do zaspokojenia potrzeby elitaryzmu tych , którzy w nie wierzą i daje im poczucie,że to oni są lepsi od nieoświeconej większości czyli nie wierzących w czasy ostateczne,nie wyznających konkretnej Religi,nie będących wyznawcami teorii spiskowych i że są elitą , wybrańcami, którzy jako jedyni trafią do raju, będą zbawieni, przetrwają koniec świata itd . Wiem co mówię,bo znam wiele takich osób. Ci którzy dają mi Bez cenzury,Matce i Prawda boli, Kowalskiemu i Cywilizowanemu kciuki w dół,to te elity, na które Molier autor świętoszka robił satyry a ja , Cywilizowany, Kowalski,prawda boli,Bez cenzury to Molier autor świętoszka, który powiedział,, oni nie chcą na siebie patrzeć " w obronie swojej twórczości i aktorów którzy byli represjonowani przez elity za granie w sztukach teatralnych na motywach powieści Moliera, gdzie pokazywał elity takie jakie są naprawdę i niewygodne Fakty i przykrą prawdę, która ich zabolała
Naga prawda
3 miesiące temu
Teorie spiskowe propaguje Putin i jego armia troli żeby podzielić społeczeństwo, zastraszyć ludzi, zrobić rzeczy którymi sam w teoriach spiskowych straszy, wcielić w życie co napisał Prawda boli, żeby zdyskredytować zachód i demokrację.
Fakty o relig...
3 miesiące temu
Z religią czy bez dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli ludzie będą postępować źle. Z kolei złe uczynki dobrych ludzi to zasługa religii np polowania na czarownice, inkwizycja, dżihad,40-letni Philip Mills z teksańskiego Fandango Place (El Paso) podpalił dom, w którym przebywali jego 82-letnia matka i 54-letni brat Paul Aaron Mills. Dlaczego dopuścił się tak potwornej zbrodni? Okazuje się, że postanowił ich ukarać, gdyż nie przestrzegali Biblii. Oraz inne wybryki fanatyków i findamentalistów żydowskich nie tylko w Izraelu, hinduizmu, islamu, chrześcijaństwa i innych religii, zwłasza patriarchalnych , zabójstwa honorowe, kamienowanie, rzeź hugenotów itd.2 . Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli.3. Dobrego karczma nie zepsuje, złego kościół nie naprawi.4. Dualizm moralny i faryzeuszowska obłuda, która jest cechą charakterystyczną ludzi o prawicowo religinych poglądach. 5.Zespół naukowców, prowadzony przez profesora Jeana Decety z Uniwersytetu w Chicago, odwiedzał dzieci w szkole i oceniał ich altruizm za pomocą prostego eksperymentu zwanego „grą dyktatora”. Polegała ona na tym, że dzieciom zostało pokazane 30 naklejek, mogły one wybrać dla siebie 10 z nich, po czym eksperymentator informował je, że nie ma niestety czasu żeby grać w tę grę ze wszystkim dziećmi w szkole, więc część z nich nie dostanie naklejek. Następnie, naukowcy sprawdzali, które dzieci i w jakim stopniu skłonne będą podzielić się swoimi naklejkami z innymi. Na tej podstawie obliczano tzw. wskaźnik hojności.Okazało się, że dzieci ze świeckich rodzin chętniej dzieliły się swoimi naklejkami z innymi. Różnice między dziećmi z rodzin muzułmańskich a chrześcijańskich nie były istotne statystycznie. Wszystkie trzy grupy dzieci wraz z wiekiem stawały się też coraz mniej altruistyczne, choć te pochodzące z rodzin religijnych wciąż były istotnie mniej hojne.W kolejnej części badania, naukowcy postanowili sprawdzić dziecięce poczucie sprawiedliwości oraz ich wrażliwość moralną. Całej grupie pokazano filmy, na których bohater odnosił (łagodną) krzywdę z rąk innej osoby- został przez kogoś popchnięty bądź szturchnięty. Po projekcji filmu, dzieci zostały poproszone o ocenę tego jak podle zachował się oprawca i na jaką karę zasługuje. Okazało się, że muzułmańskie dzieci oceniały zdarzenie jako bardziej podłe niż inne grupy i obcowały za surowszą karą, dzieci chrześcijańskie również oceniały innych jako bardziej podłych, ale wybierana przez nich kara była podobna do tej jaką wymyślały świeckie dzieci. Ogólnie rzecz biorąc dzieci z rodzin religijnych były skłonne do ostrzejszych ocen moralnych i ostrzejszych kar.Profesor Jean Decety znajduje jednak uzasadnienie tego wyniku w tzw. dualizmie moralnym, kiedy osoba usprawiedliwia swoje niemoralne zachowanie lub postawę, tym że jednocześnie robi coś bardzo moralnego, np. jest bardzo wierząca. Decety mówi, że jest to mechanizm nieświadomy i ludzie tak postępujący często nie zdają sobie sprawy z tego, że ich postawy życiowe niezgodne są z nauczaniem kościoła( i tu się kłania dualizm moralny, faryzeuszowska ułuda, moralności Kalego, podwójne standardy moralne , które wyzawcy patriarchalnych religii typu islam, chrześcijaństwo, judaizm, hinduizm, buddyzm itd oraz osoby konserwatywne przypisują lewicy, liberałom, ateistom, poganom, LGBT, wolnomyslicielom, bezywzaniowcom i wyznawcom nietypowych Religi typu new Age, wiccanizm, latający potwór spaghetti i tak dalej).
Prawda boli
3 miesiące temu
ludzie dokonali wyboru, innego niż twój , który im narzucasz pod pretekstem zachęty do zmiany sposobu życia , który wbrew pozorom jest dobry a uznajesz go za zły bo tak ci wmówiono i uznajesz swój punkt widzenia za fakt obiektywny . Ludzie dokonali wyboru miłować ten świat,co na nim jest ,innych ludzi i tak dalej a ty się wywyzszasz Twój wybór a człowiek wypełnia swoją własną wolę i człowiek sam wie co jest dla niego dobre. A ty twój wybór,, pozbądź się wszystkiego co masz i rodzaj ubogim " jak mówi Biblia i spędź życie na głodówce, zaniedbywaniu ciała, modlitwie,ascezie, żyw się lecz pij i ogrzewaj tylko słowem bożym,bo Bóg kocha cierpienie i ascezę a sam powiedziałeś, że:,,„Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie, bo kto miłuje świat, w tym nie ma miłości Ojca. Wszystko bowiem, co jest w świecie — pożądliwość ciała, pożądliwość oczu, wynoszenie się z powodu rzeczy doczesnych — pochodzi nie od Ojca, lecz od tego świata. Tymczasem świat przemija razem ze swymi pożądliwościami; ten zaś, kto wypełnia wolę Bożą, ostoi się na wieczność.” 1 J 2,15-17 " .Asceza wspomaga zdolność woli do odpowiedzialnego kierowania postępowaniem moralnym osoby. Prowadzi do doskonałości, świętości, której nie można osiągnąć bez wyrzeczeń i duchowej walki (por. Tm 4) i umartwienia oraz separację od świata, który według ciebie Twój wybór jest przeszkodą do osiągnięcia dóbr duchowych oraz doskonałości moralnej. . Jej owocem jest życie w pokoju i radości Ośmiu Błogosławieństw (por. Mt 5, 1–11; Łk 6, 20–28). Daj przykład.Święty Aleksy – opuścił żonę w czasie nocy poślubnej by poświęcić się Bogu, nocował na schodach kościoła, wylewano na niego pomyje, po czym jako żebrak mieszkał pod schodami pałacu swego ojca.Święty Grzegorz z Nazjanzu (zm. 389) – sypiał na gołej ziemi, noce spędzał na modlitwach i płaczach, żywił się stęchłym chlebem.Święty Benedykt z Nursji (zm. 543) – mieszkał w jaskini, odmawiał sobie pożywienia, gdy odczuwał pokusę, bez lęku rzucał się pomiędzy cierniste krzewy.Katarzyna ze Sieny Zmarła 29 kwietnia 1380 r., wyczerpana rygorystycznym postem. Ci ludzie postąpili tak bo naprawdę wierzyli? A czemu wy wierzący tak nie postąpie , tylko swoją religię wciskajcie innym ? Bo tak wygodnie,bo sami tak naprawdę nie wierzycie ! Bo jesteście wierzący ale gdy jest wam to wygodne a jak przychodzi co do czego to inni mają postępować według waszej Religii
Szczerze do b...
3 miesiące temu
Niestety,ten siejący zniszczenie to bóg.i to bóg chce i robi wszystko żeby ludzie byli podzieleni , skłóceni,nie współpracowali ze sobą itp bo razem będą jędrnością i będą od Boga silniejsi a bóg chce zawsze być tym najsilniejszym,rządzić itp na przykład : Oto, co mówi Biblia:Mieszkańcy całej ziemi mieli jedną mowę, czyli jednakowe słowa. A gdy wędrowali ze wschodu, napotkali równinę w kraju Szinear i tam zamieszkali. I mówili jeden do drugiego: „Chodźcie, wyrabiajmy cegłę i wypalmy ją w ogniu”. A gdy już mieli cegłę zamiast kamieni i smołę zamiast zaprawy murarskiej, rzekli: „Chodźcie, zbudujemy sobie miasto i wieżę, której wierzchołek będzie sięgał nieba, i w ten sposób uczynimy sobie znak, abyśmy się nie rozproszyli po całej ziemi” i jecze jak to się stało w praktyce:,,A Pan zstąpił z nieba, by zobaczyć to miasto i wieżę, które budowali ludzie, i rzekł: „Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!” .W ten sposób Pan rozproszył ich stamtąd po całej powierzchni ziemi, i tak nie dokończyli budowy tego miasta. Dlatego to nazwano je Babel, tam bowiem Pan pomieszał mowę mieszkańców całej ziemi. Stamtąd też Pan rozproszył ich po całej powierzchni ziemi." . Ludzie chcieli stworzyć wierzę Babel żeby na wypadek kolejnego potopu od Boga, przetrwało jak najwięcej osób i jeszcze cytat Jezusa z Ewangelii Mateusza,,Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. (Mateusz 10, 34-37). " . I jeszcze mordowanie pierworodnych synów Egipcjanom przez aniołki bo Bóg im kazał , sodoma i gomora itp. A Szatan ,któremu niestety zarzucasz sianie zniszczenia mniej robi złego o ironio od Jahwe, Allacha itp . A tak w ogóle,że Lucyfer zły a Bóg dobry to oficjalna narracja,w którą ludzie wierzą bo im się to wmawia i tu się kłania eksperyment Ascha nad konformizmem i jeszcze brutalne fakty svveve-czarnyzmij, demaskowanie chrześcijaństwa Blogspot i mądrość piekła, Poczytaj sobie niestety niewygodne Fakty..
Szczerze do b...
3 miesiące temu
już lepszy i Lucyfer od religinych fundamentalistów i fanatyków religijnych oraz patriarchalnych religii i tego twojego Boga nazywanego Jahwe a u innych Allah, oni przynajmniej nie udają, że chcą bezwarunkowo zbawiać . Chrześcijaństwo, Biblia, islam, judaizm, hinduizm, buddyzm i inne religie patriarchalne i bogowie Tych religii mają na swoim koncie więcej ofiar niż narodowi,, socjaliści" razem wzięci. Morderstwo pierworodnych Egipcjanom, Sodoma i Gomora, potop, krucjaty, dżihad, polowania na czarownice i heretyków, kamienowanie, zsyłanie plag egipskich i innych, odebranie ludziom wiecznej młodości i niezniszczalność=zabójstwo ludzi w ten sposób, chęć wymordowania w Armagedonie, dżihad, zabójstwa honorowe, nakłanianie do zabójstwa Izaaka , Ifigenia, rzeź hugenotów itd . jak Bóg odmówi ci zbawienia bo może to będziesz wdzięczyć się do diabła. Po tobie to widać. Jesteś przykładem na to , że im większa religijność i zapał religiny tym większa pazerność na rzeczy od Boga obiecane przez proroków/kapłanów itd czyli np zbawienie a nie miłości do Boga i strachu przed potępieniem itd i jak Bóg odmówi ci zbawienia to przestaniesz,, kochać " Boga,bo ty jak każdy wierzący kochasz zbawienie od Boga i to kryje się tak naprawdę za ,, miłością do Boga" .Bóg nigdy się z nikim nie założył, że ludzie będą go kochać i go czcić jak ten : 1 . okaże się nie istnieć a wraz z nim życie pozagrobowe i raj , który ludziom obiecuje przez proroków i kapłanów. 2 . Jak Bóg odmówi ludziom zbawienia i raju i jakiejkolwiek kontynuacji życia po śmierci albo wyśle ich np do piekła i do Szatana. Dlatego bo tego zakładu Bóg by nie wygrał.bo ludziom nie zależy na bogach,w których wierzą tylko na życiu pozagrobowym i raju od Boga. A mówiąc, że kochają Boga mają na myśli raj od Boga a gdy Bóg im omówił zbawienia bo może,to ludzie od razu przestali by go kochać. jak big ci odmówi zbawienia bo może,to będziesz się wdzięczyć do Szatana i go błagał o dobre traktowanie w piekle albo żeby z ciebie zrobił diabła swojego sługę. Bo wam wierzącym nie zależy na bogach, których czcicie tylko na życiu pozagrobowym obiecanym wam przez proroków, apostołów, kapłanów itd .a gdyby nauka dała ludziom nieśmiertelność, wieczną młodość i niezniszczalność itd to cała rasa ludzka rzuciłaby w cholerę wszystkie religie świata. Po co No po co Bogu szatan do czego mu potrzebny, ano do dręczenia ludzi. Dowód: komitywa z szatanem przy dręczeniu między innymi Hioba.I żeby Bóg miał z kim robić takie zakłady, które wygra .Bóg nie założył się, że Hiob i ktokolwiek będzie kochał Boga jak ten : 1 . okaże się nie istnieć a wraz z nim życie pozagrobowe i zbawienie.2 jak Bóg odmówi zbawienia i życia pozagrobowego w jakiejkolwiek formie ,bo te próby big by przegrał. Ludziom nie zależy na Bogu/bogach i innych istotach nadprzyrodzonych ,w które wierzą tylko na zbawienie i lepszą egzystencję w życiu pozagrobowym obiecanym im przez proroków, kapłanów itd oraz strachu przed potępieniem.
Anty elity
3 miesiące temu
Religie i elity uczłowieczyli płody, embriony, zygoty i zarodki nazywając je dziećmi oraz zakazują antykoncepcji i aborcji oraz nakazują ludziom zawierać tradycyjne małżeństwa po to żeby ludzie rodzili jak najwięcej dzieci bo kapłani i elity potrzebują jak najwięcej niewolników żeby ci robili na nich oraz ginęli ich wojnach oraz żeby elity i kapłani mieli kogo gnębić i nad kim się wywyższać! I dlatego elity i religie zmuszają ludzi do posiadania jak najwięcej dzieci i o to cała prawda o tym co tak naprawdę kryje się za zakazem antykoncepcji i aborcji pod przykrywką ochrony życia oraz tępieniu homoseksualizmu, gender i lgbt oraz o ochronie instytucji małżeństwa. Aborcja, antykoncepcja, homoseksualizm, bezwyznaniowość oraz nie zawieranie tradycyjnych małżeństw w świątyniach są niewygodne dla władców państw (np prezydent, cesarz, król) elit i kapłaństwa i dlatego z tym walczą i je demonizują. I kąpani oraz elity propagują teorie spiskowe żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką oraz żeby znowu wsztscy byli wierzący, hetero oraz robili kapłanom i elitom następnych niewolników. Konserwatyści i religijni fundamentaliści z Watykanu propagują teorie spiskowe żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów sprzed rzezi hugenotów i rewolucji francuskiej oraz żeby zatrzymać proces laicyzacji świata oraz żeby znowu każdy aspekt życia społecznego był kontrolowany przez elity i podporządkowany religiom patriarchalnym (np islam w Pakistanie i Arabii Saudyjskiej, judaizm w Izraelu, katolicyzm w Polsce, prawosławie w Rosji, protestantyzm w Niemczech, anglikanizm w Wielkiej Brytanii itd) Fundamentaliści z Watykanu i skrajna prawica na całym świecie propagują teorie spiskowe żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką cenę oraz żeby świat wyglądał tak jak przez rzezią hugenotów i rewolucją francuską oraz przed ogłoszeniem deklaracji praw człowieka (której przeciwnikiem są środowiska prawicowo religijne na całym świecie) oraz żeby znowu każdy aspekt życia społecznego był kontrolowany przez elity i podporządkowany religiom patriarchalnym oraz żeby zamiast globalizmu był średniowieczny uniwersalizm i o to cała prawda o teoriach spiskowych oraz kto i dlaczego je głosi i co tak naprawdę kryje się pod przykrywką ocalenia świata przed globalistami i innymi elitami, którym głosiciele teorii spiskowych przypusują włane poglądy. Średniowieczny uniwersalizm : w każdym kraju europejskim ten sam język urzędowy czyli łacina, w całej Europie kultura łacińska, w całej Europie ten sam ustrój społeczno kulturowy czyli feudalizm i w każdym kraju europejskim katolicyzm jako forma inwigilacji i propagandy feudalizmu. Jak myślicie dlaczego nagle w Sparcie homoseksualizm zaczął przeszkadzać i co robiono żeby zwiększyć dzietność w Sparcie?
Smutne ale pr...
3 miesiące temu
Zawsze odkąd istnieją cywilizacje i ogółem społeczeństwa to większością rządzą elity i one się zmieniają. Na przykład elita wódz i szaman i znachor rządzą wioską, w cywilizacjach elity czyli feudałowie/kapitaliści, oligarchia, politycy kapłani, arystokracja, bogacze itd rządzą światem i to oni narzucają ludziom etykę, moralność itp
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Monica Bellucci WYMIENIA CZUŁOŚCI na randce z Timem Burtonem. Fajnie razem wyglądają? (ZDJĘCIA)

Monica Bellucci i Tim Burton nie ukrywają, że są parą. Zakochani w zeszłym roku zaliczyli swój debiut na czerwonym dywanie. Nie zamierzają więc udawać, że nic ich nie łączy, toteż śmiało randkują w malowniczych miejscach. Ostatnio byli widziani we Włoszech.
9.

RZADKI WIDOK. Rozpromienieni Henry Cavill i Natalie Viscuso "przyłapani" na spacerze w Nowym Jorku (ZDJĘCIA)

Henry Cavill i Natalie Viscuso zostali "przyłapani" w Nowym Jorku podczas spaceru. Aktor i jego ukochana sprawiali wrażenie szczęśliwych. Miłość kwitnie?
8.

Tak mieszka Dagmara Kaźmierska z "Królowych Życia". Luksus to mało powiedziane: sedes VERSACE i złote dodatki (ZDJĘCIA)

Dagmara Kaźmierska nie uznaje półśrodków. Ma być z rozmachem, luksusowo i na bogato. Takimi właśnie kryteriami kierowała się podczas urządzania jej dwupoziomowego mieszkania w Kłodzku.
7.

Emily Osment grała najlepszą przyjaciółkę Miley Steart w "Hannah Montana". Tak dziś wygląda 32-letnia aktorka. Bardzo się zmieniła? (ZDJĘCIA)

Emily Osment zyskała największą popularność, gdy jako nastolatka wcielała się w przyjaciółkę Miley Stewart w serialu "Hannah Montana". Ostatnio aktorka pojawiła się na festiwalu filmowym w Los Angeles. Zobaczcie, jak dziś wygląda.
6.

Kulisy "Tańca z Gwiazdami": Roxie Węgiel z mężem (?), szczęśliwa Maffashion, dumna z siebie Dagmara Kaźmierska (ZDJĘCIA)

Powoli opadają już emocje po siódmym odcinku "Tańca z Gwiazdami". Wczoraj jednak tytułowi bohaterowie dali się ponieść pozytywnym wibracjom, wymieniając się czułościami i żywo dyskutując po zejściu z planu. Kogo fotoreporterzy uchwycili późnym wieczorem przed studiem?
5.

Meghan Markle w stylizacji za ponad 140 TYSIĘCY ZŁOTYCH wspiera księcia Harry'ego na planie zdjęciowym (ZDJĘCIA)

W sieci huczy od doniesień, że Netfliksa pracuje obecnie nad nową produkcją z udziałem księcia Harry'ego. Ostatnio na planie zdjęciowym odwiedziła go Meghan Markle. Księżna miała na sobie stylizację wartą fortunę.
4.

Sara Boruc WIETRZY prawe udo w dziurawych jeansach, dzierżąc w dłoni torebkę za 15 TYSIĘCY ZŁOTYCH (ZDJĘCIA)

Sara Boruc ruszyła na podbój warszawskiego Śródmieścia. Jak na współczesną ikonę mody przystało - było stylowo, drapieżnie i... na bogato. Celebrytka doczekała się nowego asystenta, który nie odstępował jej nawet na krok.
3.

Gwiazdy na gali w Londynie: zachwycająca Nicole Scherzinger w czerni, modowy koszmarek Cary Delevingne... (ZDJĘCIA)

Gala brytyjskich nagród teatralnych za nami. Na Laurence Olivier Awards zameldowało się sporo mniej lub bardziej znanych gwiazd. Zobaczcie, kto zaszalał ze stylizacją na imprezie, która od lat słynie ze spektakularnych kreacji.
2.

Opromieniona słońcem Monika Richardson poleruje auto na stacji. Dżentelmeński partner dziennikarki zapłacił za paliwo (ZDJĘCIA)

Mimo krótkiego stażu nowego związku Monika Richardson udowodniła, że jest w stanie wiele znieść dla skazanego partnera. Mężczyzna wyraźnie odżył po uniknięciu kary więzienia. Wybuch wiosny, z której może nieskrępowanie korzystać, skłonił go do wykazania hojnego gestu wobec ukochanej.
1.

Tak mieszka Julia Wieniawa w apartamencie za 2 MILIONY: złote krany, "vintage perełki" i sofa za 90 tysięcy złotych! (ZDJĘCIA)

Julia Wieniawa pochwaliła się ostatnio nowymi zdjęciami i filmikami ze swojego apartamentu na warszawskim Żoliborzu. Celebrytka wciąż wprowadza tam jakieś ulepszenia. Luksus aż bije po oczach?