Trwa ładowanie...
Przejdź na
Sima
|

Agnieszka Woźniak-Starak oburzona MARTWĄ ŚWINIĄ na ulicy. "Tyle dla rolników znaczy życie zwierząt, z których żyją"

733
Podziel się

W nocy z soboty na niedzielę rolnicy zrzeszeni w Agrounii wyrzucili w ramach protestu na ulicę w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego jajka, kapustę i martwego prosiaka. Agnieszka Woźniak-Starak pyta, gdzie jest "Piątka dla zwierząt."

Agnieszka Woźniak-Starak oburzona MARTWĄ ŚWINIĄ na ulicy. "Tyle dla rolników znaczy życie zwierząt, z których żyją"
Agnieszka Woźniak-Starak oburzona martwą świnią na ulicy (AKPA, Facebook)
bDBjTPph

W nocy z soboty na niedzielę rolnicy z Agrounii wyrzucili na ulicę Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu jajka, kapustę, ziemniaki, a nawet... martwego prosiaka. Początkowo rolnicy chcieli zostawić to wszystko przed domem Jarosława Kaczyńskiego, jednak nie udało się im tego zrobić przez ochronę pilnującą domu, w którym mieszka prezes PiS. Jak napisali na Facebooku przedstawiciele związku, chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko fatalnej polityce rządu PiS.

Wśród wyrzucających na ulicę żywność był lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

bDBjTPpj

Producenci mają dzisiaj bardzo duży problem rolny i z jajami i z ziemniakami. Dlatego tutaj sypiemy to co trzeba. Takie mamy podziękowanie dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie dba o polskich rolników. (...) Tu są tysiące jajek wyrzuconych, jest kapusta, której rolnicy nie mogą sprzedać. Jest też policja - mówił na nagraniach wrzuconych na profil organizacji Kołodziejczyk.

W niedzielę rzecznik policji poinformował, że już w nocy wystawiono cztery mandaty karne w związku z tamowaniem ruchu i zanieczyszczaniem drogi publicznej. Policja zapowiedziała też kierowanie wniosków o ukaranie protestujących.

Tymczasem oburzenia całą akcją nie kryje Agnieszka Woźniak-Starak. Celebrytka zamieściła na swoim Instagramie zdjęcie zabitego prosiaka leżącego na ulicy.

bDBjTPpp
Zobacz także: "Ekologiczna" Małgorzata Rozenek-Majdan: "Ciągle mam apetyt na nowe"

Martwa świnia wyrzucona dzisiaj na ulicy podczas protestów. Tyle właśnie dla rolników znaczy życie zwierząt, z których żyją… Gdzie jest "Piątka dla zwierząt"? - pisze zdenerwowana Woźniak-Starak.

Przypomnijmy, że ustawa o ochronie zwierząt, o której wspomina celebrytka, trafiła jakiś czas temu do... sejmowej "zamrażarki" - "Piątka dla zwierząt" nie trafi do dalszych prac. Koniec pomysłu Kaczyńskiego.

bDBjTPpq

Co myślicie o takiej formie protestów?

bDBjTPpr
bDBjTPps
bDBjTPpK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(733)
goha
miesiąc temu
Na wsi nie ma szacunku dla zwierząt
Matilda
miesiąc temu
To jest oburzające i tak bardzo, bardzo przykre.. Jeśli ktoś miał kiedyś do czynienia ze świnia, ten wie jakie to mądre i kochane zwierze.. Nie wiem, jak można tak nie uszanować życia tego biednego zwierzęcia. Ludzie to najgorsze potwory.
przykro
miesiąc temu
biedny zwierzak :(
bDBjTPpL
Asik
miesiąc temu
No właśnie.... Pani Agnieszka nazwała to w punkt, po prostu to było.... brak mi słów... 😔
Ewa
miesiąc temu
Okropni są ludzie. Przestańmy się wzajemnie ranić, obrażać, bo z tego nic dobrego nie będzie. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Szanujmy się, bo życie jest takie krótkie.
Najnowsze komentarze (733)
Zdegustowana
miesiąc temu
Otóż pani Agnieszka ma rację bo wyrzucenie zwłok zwierzęcia na ulicę jest po prostu obrzydliwe i niegodne człowieka. Kto normalny tak robi? To nieposzanowanie dla życia moim zdaniem. Nie chodzi już tu o cel akcji ale o wykonanie jej , ohydne żałosne zachowanie , nieposzanowanie śmierci zwierzęcia to tylko ukazuje jak ludzie traktują świnie przeznaczone na ubój aż nie chce się myśleć co tam się dzieje. Dla osób, które dopuścily się czegoś takiego powinna być wysoka grzywna bądź pozbawienie wolności
Gosc
miesiąc temu
Oburzona bo ma wszystko pod dostatkiem,a ludzie musza walczyć ,paniusia chodzi wystrojona z pieskiem a inni musza na nią pracować w polu w zimnym i mokrym
Agata
miesiąc temu
To powinno być karane zero szacunku dla życia tego zwierzęcia, podobnie jak zero szacunku dla naszego życia jest kiedy protestujący palą opony przed sejmem. Protestować można mądrze.
A22,
miesiąc temu
Wszyscy tutaj psioczą na rolników jacy to bezduszni itd. to dlaczego jedzą mięso, jedzą jaja, piją mleko, chodzą w skórzanych butach i ubraniach - przecież to wszystko dają zwierzęta te zabite i te rzekomo wykorzystywane, jest zapotrzebowanie, jest hodowla, niech się każdy zastanowi co mówi.
Dan
miesiąc temu
Obojętnie co zrobi rzad czy tak czy tak ciągle jest źle ludziom .
Nananna
miesiąc temu
Bardziej przejmuje się życiem zwierząt ,niż życiem nienarodzonych dzieci Zabić dziecko jest ok , ale jak juz zrobisz krzywdę zwierzęciu to najlepiej zamknąć tego kogoś do więzienia
Lajkonik
miesiąc temu
A dla pani ile znaczy zycie ludzi? Martwi się pani o zwierzeta a walczy o możliwość zabijania nienarodzonych dzieci, smutne to jest jak ludzkie wartości sie zatracaja :(... Mi jest wstyd ze takie coś jak ty nazywa się kobietami..
Wyczuć
miesiąc temu
Mówią że Jesteś taka jałowa Lata lecą a dzieci nie ma!! !? ! Tylko smutek przez miliony Tego się chciało to był cel życia Jaka starość!! !! ?? ???
bDBjTPpD
*****
miesiąc temu
zabrać te wszystkie dotacje rolnikom, górnikom, rządowi i dać..... zwykłym ludziom, tylko zmarnowane 70 milionów Sasina jak by podzielili to każdy obywatel dostałby 2 miliony i tyle
Ewka
miesiąc temu
Mądra kobieta
ewa
miesiąc temu
gdyby jedzenie oddali dla ośrodków dla bezdomnych potrzebujących a pod domem wylali gnojowisko to wielkie poparcie a le to co zrobili to pogarda dla rolników i skandal dla ich bezduszności i głupoty
Warszawianka
miesiąc temu
Agrounici. Jesteście obrzydliwi. Nie szanujecie nikogo i niczego. Piątka dla zwierząt powinna jak najszybciej wrócić pod obrady Sejmu. Dosyć bezmyślnego zabijania bezbronnych zwierząt. I proszę sobie strajkować dookoła własnych obejść. Warszawa jest nasza.
Tiaa
miesiąc temu
Przecież ci rolnicy własnie protestują przeciw piątce dla zwierząt, za którą razem z Kaczyńskim głosowała Lewica i PO. A teraz razem protestują przeciwko PiSowi mając dokładnie przeciwne postulaty. Oto jak bezmyślna jest opozycja - nie mają pojęcia o co wrzeszczą, byle wrzeszczeć
Kortel
miesiąc temu
Ten piorun na ręce szulimowej to zemsta na Piotrze, że ośmieszył ją przed całą Polską,wolał kochanki od własnej żony, piekło kobiet pasuje do niej jak ulał, nic nie pomoże jak chemii brak, tylko Piotra żal, źle wybrał i chciał to zmienić, nie zdążył biedaczysko
...
Następna strona
bDBjTPqf