Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

"Piątka dla zwierząt" nie trafi do dalszych prac. Koniec pomysłu Kaczyńskiego

197
Podziel się

Ustawa, którą zainicjował prezes PiS, trafi do "zamrażarki". "Ma być pisana nowa ustawa. Jest to projekt poselski".

"Piątka dla zwierząt" nie trafi do dalszych prac. Koniec pomysłu Kaczyńskiego
Piątka dla zwierząt przepadła w "zamrażarce" (Getty Images)
bDHTJqbV

Na początku września do Sejmu trafił projekt ustawy przedstawianej jako "piątka dla zwierząt". Twarzą nowego projektu został Jarosław Kaczyński, który w celu wypromowania ustawy pojawił się nawet na TikToku. Nie od dziś bowiem wiadomo, że los zwierząt szczególnie leży na sercu prezesowi PiS. Politycy, wzorując się na Kaczyńskim, przekonywali wówczas, że prawa zwierząt są im bardzo bliskie, zaznaczając (całkiem słusznie), że działalność kilku gałęzi biznesu opierających się na wykorzystywaniu zwierząt trzeba uregulować. Celem nowych przepisów miały być wówczas głównie fermy futrzarskie, co wywołało falę negatywnych komentarzy i protestów ze strony rolników. Posłowie Zjednoczonej Prawicy zagłosowali przeciwko projektowi, co spowodowało, że rząd przez moment wisiał na włosku. Pojawiły się nawet domniemania, że Zbigniew Ziobro opuści koalicję z powodu norek.

Zobacz także: Piątka dla zwierząt. Firmy nie odpuszczą protestów
bDHTJqbX

Ostatecznie jakoś się wszyscy dogadali, "piątka dla zwierząt" trafiła do Senatu i doczekała się poprawek, ale stamtąd... wyszła bez jakichkolwiek skutków. Jak poinformował bowiem nowy wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik, "piątka dla zwierząt" nie będzie już procedowana i trafi do tzw. "zamrażarki". Czyli w niebyt, skąd raczej już się nie wydostanie.

- Ma być pisania nowa ustawa. Jest inicjatywa poselska, ma to być projekt poselski, w jakim kształcie, nie potrafię odpowiedzieć. Ale ta ustawa, która wróciła z Senatu, nie będzie dalej procedowana - powiedział Bartosik na antenie Radia Poznań.

Tym samym właściciele ferm futrzarskich mogą odetchnąć z ulgą i nadal hodować zwierzęta, skazując je na śmierć i oskórowanie.

bDHTJqcd
bDHTJqcy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(197)
aga
3 miesiące temu
ten pomysł,to był jedyny dobry pomysł kaczynskiego
alina
3 miesiące temu
nie wiem czy to takie normalne, nie powinno tak się stac, piątka dla zwierzat powinn abyć normalnie zaakceptowana, nie mozna pozwolić na to co się dzieje i jakie zyski robi się na oszustwie i na marnowaniu planety
skyre
3 miesiące temu
nikt nie zdaje sobie z tego sprawy tak naprawde jak to wszystko wygląda. mieso z uboju rytualnego moze byc dla nas toksyczne + wiecie ile matnuje sie wody przy produkcji futra?
bDHTJqcz
pati888
3 miesiące temu
fermy futerkowe chyba sa najgorsze, zabija sie zwierze tylko an futro i nic wiecej, mieso out, niewykorzystane, bez sensu
ninini
3 miesiące temu
powiem tak, nie jest to dobra decyzja, marnujemy zasoby po to aby ludzie mogli sobie zaspokoic chorą chciwość jezeli chodzi o posiadanie zwierzaka rasowego za pół ceny, który rasowy nie jest, one laduja na ulicy i my za to płacimy, no chore..
zertu
3 miesiące temu
zła decyzja, chyba jedyna dobra, tkóra była przez pis przygotowana, ale cóż, to nie mogło się udać...
Ffg
4 miesiące temu
Boga nie ma ... tyle mordowania zwierząt
Gość
4 miesiące temu
Rolnicy boją się o własne tyłki A zwierzaki cierpią. Wstyd!
Karola
4 miesiące temu
Zagroził ustawe bo musi się pakować ....
gość 10
4 miesiące temu
5 dla zwierząt to nie tylko futerka i pieski na krótkim łańcuchu. To by znacznie pogorszyło sytuacje zwykłych rolników. Część postulatów jak najbardziej pozytywna (np. o tych łańcuchach) ale część niestety mocno by się odbiła na niekorzyść.
GPO
4 miesiące temu
UŚMIECH TO MA PAN ZABÓJCZY.ZOSTAŁ PAN WMANIPILUWANY W ABORCJĘ PRZEZ LUDZI TAKICH JAK GODEK, CZY RYDZYK. NIECH PAN SIĘ NIE OTACZA LIZUSAMI. PROSZĘ STAWIAĆ NA TAKICH LUDZI JAK ZIOBRO, KAMIŃSKI. LUBI PAN ZWIERZĘTA TO ZNACZY ŻE JEST PAN DOBRYM CZŁOWIEKIEM.
Michał
4 miesiące temu
Czy zamysł ustawy był taki żeby psy wieszały się na 6 metrowych łańcuchach, jeśli Pan nie zrobi kojca lub nie wpuści do mieszkania?
Akota
4 miesiące temu
O bardzo dobrze
bDHTJqcr
qwerty
4 miesiące temu
Nie manipulować. Po poprawkach senatu ta ustawa była tak beznadziejna, że będzie od nowa robiona.
...
Następna strona
bDHTJqcT