Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Adrian Zandberg ostro o przeciwnikach "Piątki dla zwierząt": "Protestują milionerzy i ich PACYNKI z brunatnych ław"

118
Podziel się:

Słowa polityka Lewicy nie spodobały się jednemu z posłów Konfederacji. "Chcielibyśmy ukarania za te brunatne wyzwiska od czerwonego komunisty" - grzmiał z mównicy podczas środowej debaty sejmowej Dobromir Sośnierz.

Adrian Zandberg ostro o przeciwnikach "Piątki dla zwierząt": "Protestują milionerzy i ich PACYNKI z brunatnych ław"
Adrian Zandberg krytykuje przeciwników "Piątki dla zwierząt" z sejmowej mównicy (East News)

Ostatnio znów głośno jest o wciąż nieuregulowanej w Polsce kwestii warunków bytowych zwierząt. Wszystko za sprawą projektu partii rządzącej, który ma na celu wprowadzenie nowego porządku prawnego dotyczącego ich ochrony.

Piątka dla Zwierząt, którą we wtorek poparł na TikToku sam Jarosław Kaczyński, zakłada między innymi ograniczenie uboju rytualnego, wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych i zakaz trzymania psów na łańcuchach.

O dziwo znaleźli się tacy, którzy nie są przychylni projektowi. Dezaprobatę dla pomysłu Prawa i Sprawiedliwości wyraził Krzysztof Bosak.

Zakazywanie całych branż ze względu na osobiste preferencje konkretnych obywateli jest sprzeczne z prawem naturalnym i z Konstytucją - stwierdził chłodno, powołując się między innymi na ustawę zasadniczą.

W środę odbyła się sejmowa debata dotycząca Piątki dla zwierząt. Podczas spotkania głos w sprawie zabrał Adrian Zandberg. Poseł odniósł się do stanowiska Bosaka i ogólnego niezadowolenia z projektu branży futrzarskiej, z którą poniekąd związany jest jeden z liderów Konfederacji.

Obdzieranie norek ze skóry to jest okrutny proceder, z którym już dawno powinniśmy skończyć - zaczął Zandberg. To zresztą dotyczy też dorabiania się na niehumanitarnym uboju. Wbrew temu, co się marzy panu Bosakowi, Polacy nie są barbarzyńcami i bardzo się cieszę, że rozpoczęliśmy prace nad tą ustawą. Ukłony dla tych, którzy do tego doprowadzili. Ja nie mam najmniejszych wątpliwości jak w tej sprawie głosować.

W dalszej części wypowiedzi polityk Lewicy stwierdził, że przeciwko uregulowaniu praw zwierząt protestują jedynie ci, którzy czerpią finansowe korzyści z zabijania niewinnych zwierząt:

Protestuje paru milionerów, którzy dorobili się na okrucieństwie zwierząt i ich pacynki z brunatnych ław.

Wbrew temu, co można od nich usłyszeć, wygaszenie hodowli na futro nie będzie miało istotnego znaczenia gospodarczego. Bo to jest branża schyłkowa - kontynuował Zandberg i zasugerował autorom projektu, by pomyśleli, jak ułatwić przebranżowienie się osobom, zatrudnionym w tym przemyśle:

Natomiast trzeba zrobić jedną rzecz. Tam nie pracuje wiele osób, ale trzeba zadbać o tych pracowników, którzy tam byli dotąd zatrudnieni.

Słowa Zandberga nie spodobały się posłowi Konfederacji:

Jeśli już stosujemy takie skarżypyctwo, to chcielibyśmy ukarania posła Zandberga za te obelgi, język nienawiści i brunatne wyzwiska od czerwonego komunisty - odgrażał się Dobromir Sośnierz.

Po całonocnej debacie w końcu odbyło się głosowanie dotyczące skierowania projektu ustawy do Komisji Rolnictwa i Wsi. Za opowiedziało się 339 posłów, 63 wystąpiło przeciwko, a 18 wstrzymało się od głosu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(118)
Miszczu
2 lata temu
Proste słowa z ust prostych ludzi :)
Graża
2 lata temu
Ustawa pisana na kolanie, tak się nie ustala prawa. Nie zmniejszy się bezdomność zwierząt (nie przegłosowano chipowania ani obowiązkowej kastracji), poza tym co z królikami? Je wolno hodować na futro?
Magda
2 lata temu
Nie dla tej ustawy! ! !
Hela
2 lata temu
Body language, włosy do pasa ( zapewne z łupieżem na marynarce i język tego pana...strach się bać🙄
nie
2 lata temu
Nie dla tej ustawy! ! !
Najnowsze komentarze (118)
gsc
2 lata temu
dokladnie, protestuja milionerzy i osoby z nimi zwiazane
iwo
2 lata temu
dla tych co zwierzeta malo wazne do klatki i pradem po lbach
iwo
2 lata temu
zwierzeta sa madrzejsze od wielu tu was i nie nosic sie tak
iwo
2 lata temu
ci ktorym bedzie zle bez miesa i futer niech pomysla kim sa bo napewno nie ludzmi
itsZ
2 lata temu
Po co ta awantura?
Polskanr1
2 lata temu
KIM TRZEBA BYĆ ZEBY MARTWIĆ SIĘ O ZWIERZĘTA A WALCZYĆ O ZABIJANIE DZIECI?????????????? BĘDZIE BREDZIL O DRZEWACH A WALCZYŁ O ZABIJANIE POPRZEZ ABORCJĘ JAKO PRAWO!!!!!!
afrykaner
2 lata temu
jeżeli nie wolno zabijać zwierząt futerkowych to świń ,krów,kur też nie.
Normalny
2 lata temu
Mentalność czerwonych. Chrońmy zwierzątka, nie możemy być okrutnikami. Płody ludzkie zabjajmy na kopy a ich szczątki wyrzucajmy do kosza jak leci.
osia
2 lata temu
..w takim razie zakazmy hodowli wszystkich zwierzat...inaczej ta ustawa nie ma sensu...jest niewiarygodna...kazde mieso ,ktore trafia do sklepu jest rowniez pozbawiane skory...kazde skorzane buty,torb,pasek,tez sa ze zwierzat...tu chodzi o unicestwienie olbrzymiei branzy,przynoszacej korzysci majatkowe rowniez panstwu..na to miejsce od razu wejdzie Europa Zach. ,tylko czeka...Myslec trzeba...a nie byc lemingiem.... no rece opadaja....
bot detektor
2 lata temu
konfederacja słabo daje radę z botami. wyciąga ledwie tysiąc, nie tyle co pis (2.000 lajków) :)
ABC
2 lata temu
Nie można wszystkiego przeliczać tylko na pieniądze,tym bardziej,ze są one obkupione ogromnym cierpieniem zwierząt. Mocno trzymam kciuki żeby ten horror zwierząt w końcu się skończył.
iza
2 lata temu
Winnicki po głosowaniu o mało się nie rozpłakał z nerwów, a to podobno lewica taka nerwowa i emocjonalna.
ala
2 lata temu
Głosowałam na nich, ale bardzo się cieszę, że ustawa przeszła. Zrzedły im minki po tym lekceważenie cierpienia zwierząt i naśmiewaniu się z tego porównując ból zwierząt do bólu roślin i kamieni. Trzeba było nie robić kabaretu i nie ironizować, nie robić ze swoich wyborców niemyślących debili tylko mówić prawdę, czyli zwierzęta cierpią, bo inaczej się nie da, ale gospodarka i koledzy są ważniejsi.
wsi24
2 lata temu
Siostra w Knesecie a brat w Sejmie sprytny naród
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie