Trwa ładowanie...
Przejdź na
vas
|
aktualizacja

Krzysztof Bosak POJECHAŁ NA FERMĘ NOREK: "Oskarżanie mnie o lobbing jest BEZCELOWE"

187
Podziel się:

Poseł Konfederacji postanowił zbadać medialne doniesienia. Pojechał więc na fermę serdecznego kolegi, żeby sprawdzić, czy wszystko w porządku...

Krzysztof Bosak POJECHAŁ NA FERMĘ NOREK: "Oskarżanie mnie o lobbing jest BEZCELOWE"
Krzysztof Bosak na fermie norek (Instagram, YouTube.com)

Temat dobrostanu zwierząt wraca na medialny tapet. Głośny dokument Janusza Schwertnera - Krwawy Biznes Futerkowców - zbiegł się z proponowaną przez młodzieżówkę PiS Piątką Dla Zwierząt. Postulaty poparł oficjalnie na TikToku Jarosław Kaczyński.

Zobacz także: Ardanowski o hodowli zwierząt futerkowych: "Mam inne zdanie, niż prezes Kaczyński"

Groźba zamknięcia futerkowych ferm rozsierdziła Krzysztofa Bosaka. Przedstawiciel "trzeciej siły politycznej kraju" skrytykował projekt ustawy, a kilka dni później odwiedził fermę drugiego z braci Wójcików (inną niż tę, w której aktywista Otwartych Klatek - Żenia - nagrał niedawno wstrząsające sceny cierpienia norek). Oficjalnie wpuszczony przez szefa hodowli - Szczepana Wójcika, zwracał się do niego na "ty" i zadawał pytania godne uczestnika szkolnej wycieczki.

Hodowca polewał norki wodą z węża i mówił, że im w ten sposób pomaga. Skąd norki biorą wodę? - pytał Bosak.

Polewanie dodatkowo stresuje norki. Biorą wodę z poideł w klatce - odpowiedział Wójcik, potwierdzając niepotrzebne okrucieństwo pracownika.

Nagrania Żeni pokazywały okaleczone ciała norek. Pan Szczepan stwierdził natomiast, że aktywista celowo wybrał szpitalną część hodowli. Zbagatelizował również obrażenia zwierząt.

Kiedy pracownik nagrał poranione norki - nagrywał klatki w ambulatorium, gdzie zwierzęta się leczy - argumentował. Może się zdarzyć, że zwierzęta trzymane razem walczą ze sobą. Stąd mogą powstawać rany, które aktywiści pokazują na zdjęciach.

Wójcik przyznał następnie, że małe norki są zabierane ich biologicznym mamom.

Jeśli któraś samica nie radzi sobie z młodym, jest jej zabierane do innej matki - stwierdził beznamiętnie. Tajemnicą pozostaje, jak pracownicy decydują o rzekomym "nieradzeniu sobie" z wychowaniem młodych.

Kolega Krzysztofa Bosaka kreował wizerunek branży futrzarskiej, jako "twierdzy" oblężonej przez prozwierzęcych aktywistów.

Paweł Rawicki - prezes Otwartych Klatek, mówił mi wielokrotnie, że im nie chodzi o poprawę dobrostanu zwierząt, tylko o zamknięcie hodowli - stwierdził. Albo podniesienie kosztów tak, że sami się zamkniemy. Jego organizacja współpracuje z naszą bezpośrednią konkurencją - zakończył tajemniczo.

Na koniec Bosak ujawnił, jak doszło do spotkania obu panów. Uprzedzająco odniósł się do oskarżeń o lobbing na rzecz futerkowców. Twitterowicze przypomnieli jednak, że na jego lutowym weselu bawił się częsty bywalec mediów Tadeusza Rydzyka i rzecznik branży futerkowej - Marek Miśko.

Ja sam Ci zaproponowałem, że przyjadę, więc oskarżanie mnie o lobbing na rzecz hodowców jest bezcelowe. Gdybym zobaczył tu ranne zwierzęta, napisałbym o tym - zarzekał się kumplowi Krzysztof.

Zdobył się nawet na akcent współczucia...

Skąd pochodzą poruszające zdjęcia rannych zwierząt? Jak widzę zwierzę z wnętrznościami na wierzchu bez opieki, to jestem skonfundowany - przyznał uczestnik Tańca z Gwiazdami z 2007 roku.

Zakaz filmowania i fotografowania jest dlatego, żeby ludzie zajęli się pracą, a nie fotografowaniem. Nie mamy nic do ukrycia. Dziennikarza nie wpuściłem dlatego, że to była ferma mojego brata, a dziennikarz dzwonił do mnie - odparował Szczepan Wójcik. Mogę się spotkać z każdym, ale nie może być tak, że ktoś sobie stoi pod bramą mojej fermy i ja go będę wpuszczał - zakończył.

Czy Wójcik i Bosak przekonali Was, że klatki są spełnieniem marzeń hodowlanych norek, a futrzarska branża jest czysta jak łza?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(187)
Ola
2 lata temu
Stop cierpieniu zwierząt futerkowych, one przegryzają swoje łapki....
Księżna Grace
2 lata temu
Działałam w Otwartych Klatkach przed przeprowadzką, nie ma absolutnie żadnej „współpracy z konkurencją”, takie zarzuty są zwyczajnie śmieszne. Ale powtarzają to w kółko bez zadnych dowodów (bo nie da się zdobyć dowodów na coś czego nie ma). Nie dla futer! Polska jest gotowa do zmian, jestem z nas dumna!
Lisek
2 lata temu
Masakra! Na czele pieniądze,...a gdzieś tam daleko cierpienie zwierząt. Ten świat zmierza w złym kierunku .
PopieramKB
2 lata temu
pff... Po co hodować zwierzęta hodowlane? Lepiej produkować poliester i ekoskóry, które szacunkowo rozkładają się setki lat (trudno powiedzieć ile, bo od wyprodukowania żadne takie tworzyło się nie rozłożyło). Wincej, wincej plastikowych teksyliów!
gosc
2 lata temu
chytry traci dwa razy, wlasciciel zatrudnil ukraina, zamiast Polaka, by przyoszczedzic, a ten na niego nakrecil paszkwil
Najnowsze komentarze (187)
citizen
2 lata temu
Czas zrobić z tym porządek! W ogóle nie przekonują mnie te tłumaczenia. Ratujmy zwierzęta, to nasi Mali Bracia
AwayMan
2 lata temu
Która gałąź polskiego rolnictwa następna w kolejce do unicestwienia, hodowcy drobiu? krów? trzody chlewnej? A może całe rolnictwo unicestwić z powodów "moralnych"????
2222
2 lata temu
Z wiekiem, do człowieka powraca infantylność. Trudno się dziwić że niektórzy nie są w stanie przed tym zjawiskiem się obronić. To się dzieje wbrew własnej woli. Mam nadzieję że większość posłów w sejmie jest jeszcze poważna i ustawa o uwolnieniu zwierząt nie przejdzie. Może lepiej by było uchwalić ustawę określającą wiek posłów w którym byliby, obowiązkowo, odsyłani na emeryturę, aby nie mogli działać na szkodę hodowców norek, królików, lisów. trzody chlewnej , owiec, kóz, koni, bydła rzeźnego. Gdyby taka ustawa miała być uchwalona to należałoby zabronić także trucia komarów i insektów bakterii i innych drobnoustrojów, n p drożdży.
Gość
2 lata temu
Bosak to nazi on lubi takie klimaty
TTT
2 lata temu
Taka ferma to idealny świat każdego faszysty. Słabszych zamyka się w klatkach, karmi prawicową papką, chroni przed lewicowymi treściami i LGBT, a na końcu zarzyna. Dlatego mnie postawa Pana Krzysia w ogóle nie dziwi - niby wygląda na zniewieściałego facecika w typie klasowego prymusika, ale trzeba pamiętać jakie środowiska reprezentuje
Docent
2 lata temu
Bosak sam powiedział że skoro Bóg tego nie zakazuje to można wszystko. Także rozumiem że można wszystko zatłuc bo Bóg tak stworzył świat. Niezły z niego fanatyk. Człowiek porażka.
$bies$$
2 lata temu
Jeżeli jekis policjant się skorumpował, jeżeli lekarz wziął łapówkę lub działaczka fundacji pracuje na czyjeś zlecieć to mamy ich pozamykać i do więzienia!! Nikt nikogo nie zmusza do noszenia futra, ale od zarania dziejów człowiek wykorzystuje przyrodę i jej dobra .obudzimy się! Kilka pseudo znanych ludzi w kraju za niemałą kasę lobbuje pozamykane wszystkiego!!!! Paranoja ,światem rzadzi$$ i musimy to zrozumieć!! Ciekawe czy nikt nie ma butów skórzanych?? A gdzie nasze ścieki płyną putam_ tu jest problem!!!
do Erem
2 lata temu
dokladnie!! dziwie sie, ze ludzie tego nie widza...slepo powtarzaja slogany stop cierpieniu zwierzat. taa jasne...po delegalizacji bedzie jeszcze gorzej. ludzie wlaczcie szare komorki i zacznijcie myslec logicznie
ala
2 lata temu
On taki wierzący, ato nie jest zgodne z bogiem, żeby tak maltretować zwierzęta!
Gość
2 lata temu
Ciekawe kto jest odbiorcą tych skór na futra i gdzie je szyją, bo ciężko znaleźć nawet jakiegoś kuśnierza. Kiedyś było tego pełno u nas w mieście, teraz został 1
ze wsi
2 lata temu
Czterdziestoletni zarozumiały 'młodzieniec' bez wykształcenia, bez zawodu, zaledwie po ślubie ma na wszystko odpowiedź i nie żadnych wątpliwości! Na wszystkim się zna, ma najwięcej do powiedzenia w sprawach gospodarczych, w sprawach dotyczących rodziny i wychowania dzieci! Pojechał na 'niezapowiadaną' inspekcję do SPA dla norek, który to kurort prowadzi jego dobrze odżywiony przyjaciel i zobaczył szczęśliwe norki, którym, jak jest za gorąco, to delikatnie rozpina się zamek pod brzuszkiem i zdejmuje futerka! Jak dla mnie to nie Janusz i Grażyna, raczej Krzychu & Karyna!
gość
2 lata temu
A cwaniak pojechał na fermę kolegi, to oczywiste że broni mordowania i znęcania się nad zwierzętami. Brawo Panie Kaczyński, brawo niech ta ustawa będzie jak najszybciej, jak i ustawa o noszeniu maseczek.
zbycho
2 lata temu
Bosak już stracony, popiera okrucieństwo w sposób oczywisty przypisany do takich firm, więc żaden z niego autorytet, żegnamy pana.
Kih
2 lata temu
Bosak Ty już przestań się kompromitować.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie