Arłukowicz do Szydło: "Chcecie dać 20 milionów Rydzykowi, a zabraliście pieniądze tym, którzy potrzebują in vitro? Urodziłoby się 400 dzieci!"

"Pani mogłaby być pani matką chrzestną czterystu dzieci. Ulubienicą Rydzyka nigdy pani nie zostanie."

W przyjętym budżecie na 2016 rok nie uwzględniono poprawki autorstwa klubu Platformy Obywatelskiej, zgodnie z którą o 55 mln zł miały być zwiększone wydatki na program in vitro. O jej przyjęcie apelował były minister zdrowia w rządzie PO-PSL, Bartosz Arłukowicz. Bezpośrednio odniósł się do słów Beaty Szydło, która zapewniła, że będzie PiS będzie walczył o 20 milionów dotacji dla prywatnej szkoły dziennikarskiej Tadeusza Rydzyka.

Chcecie dać 20 milionów Rydzykowi, a jedocześnie zabraliście bez skrupułów pieniądze ludziom, którzy potrzebują in vitro? Pani premier, czy pani wie, że gdyby te 20 milionów przeznaczyć na in vitro, to urodziłoby się 400 dzieci, 400 szczęśliwych rodzin. Pani mogłaby być matką chrzestną czterystu dzieci. Ulubienicą Rydzyka nigdy pani nie zostanie, bo wiemy jak on traktuje kobiety.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Źródło: Sejm/x-news

Wybrane dla Ciebie
Nikt nie czyta, wszyscy wiedzą