Trwa ładowanie...
Przejdź na

Błasikowie dostali... kolejne 750 tysięcy! Za stres związany z ekshumacją

1627
Podziel się:

Wdowa po generale Błasiku oraz dwoje dorosłych dzieci otrzymały zadośćuczynienie za "traumatyczne przeżycia związane z pochówkiem". Dostali już 1,5 miliona złotych.

Błasikowie dostali... kolejne 750 tysięcy! Za stres związany z ekshumacją

Decyzja prokuratorów o ekshumacji i zbadaniu zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej sprawiła, że część rodzin wystąpiła o ponowne zadośćuczynienie, mimo że należne im świadczenie zostało wypłacone jeszcze w 2011 roku. Jako powód roszczeń w pozwach powtarza się stres, związany z planowanymi ekshumacjami.

Jak podaje Super Express, skuteczną presję na MON wywarła Ewa Błasik, wdowa po generale Andrzeju Błasiku. Ona i jej dwoje dorosłych dzieci otrzymały z budżetu kolejne 750 tysięcy złotych. Tyle samo przyznano im 5 lat temu. W sumie Błasikowie dostali już półtora miliona złotych.

Jak donosi tabloid, 29-letnia córka generała, która otrzymała do tej pory pół miliona złotych, argumentuje w pozwie, że "w chwili obecnej nie może liczyć na kontakt z ojcem".

Błasikowie skarżą się również na uraz psychiczny.

Przez wiele długich miesięcy publicznie znieważano i obrażano mojego ojca, wypowiadając pod jego adresem okrutne oszczerstwa - napisała córka.

Dla Ewy Błasik ogromną traumą jest z kolei planowana ekshumacja ciała jej męża, o którą sama zabiegała.

Nad grobem mojego męża stoję, ale nie wiem, czy tam jest mundur galowy, który przekazałam do Moskwy - wyznała dziennikarzom. Nie mam żadnego zaufania do tych sekcji wykonanych przez rosyjskich prokuratorów. Nie ufam Rosjanom.

Prokuratorzy wzięli pod uwagę jej argumenty i podjęli decyzję o ekshumowaniu zwłok generała. Wtedy wdowa wystąpiła o kolejne 750 tysięcy zadośćuczynienia za krzywdę powstałą "wskutek traumatycznych przeżyć związanych z pochówkiem".

Przypomnijmy, że równocześnie o 5 milionów złotych ubiega się Beata Gosiewska. Argumentuje, że milion, który otrzymała po śmierci męża, państwowe renty dla dzieci o łącznej kwocie 7 tysięcy złotych miesięcznie na każde z nich oraz dieta europarlamentarzystki, wynosząca około 35 tysięcy złotych miesięcznie (!), nie wystarczają jej na godne życie.

Zobacz także: Błasik i Wassermann: apelujemy o pomoc
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1627)
gość
7 lat temu
To już jest przesada,,....kto to finansuje??????
gość
7 lat temu
skandal i kpina!
Gość
7 lat temu
Dobra zmiana bravo pis tak dalej. Nie zapomnijcie o ksiedzu rydzyku bo ten dostal za malo kasy
Gość
7 lat temu
Hieny cmentarne! Zlodzieje!
Gość
7 lat temu
Nasze panstwo dba tylko o elity. Prosty czlowiek zginie na drodze w czasie pracy i rodziny nie dostana odszkodowania z panstwa
Najnowsze komentarze (1627)
komar widlisz...
6 lat temu
Podejrzewam, że za jakieś dwa lata zostaną ponownie przeprowadzone ekshumacje (powód byle jaki), żeby stworzyć kolejną okazję do zasilenia w pokaźną gotówkę nieutulonych w żalu członków rodzin "smoleńskich". Że też wstydu nie mają!
gość
6 lat temu
Jak ja słyszę u Pani mec. Małgorzaty W.: "w związku z POWYŻSZYM"... i jak słyszę od pani mec."paniOM", "sOM", "wiedzOM", "mówiOM"..... od adwokat, która powinna być przykładem mówienia poprawną polszczyzną....
Polak889
6 lat temu
Chcieliście to macie dobra zmiana
GośćDzidek
6 lat temu
Sk....yny, to Jest publiczne okradanie Państwa Polskiego.Tu nie ma mowy o pamięci i o miłości.Tu liczy się tylko kasa.Ja po ojcu dostał 3tys.
gość
6 lat temu
A kto???!! Zapłaci rodzinom strażaków którzy zginęli na służbie w Białymstoku ,ostatnio? Młodzi byli. Głosujcię dalej na złodziei. PO czasem nie jest złe. Politycy chodzą sobie do tej partii do której im wygodnie.
Gośćt
6 lat temu
Przepraszam ale ja nie mam kontaktu z moimi dziadkami i prababcią. Czy mogę liczyć na jakieś 2000000?
gość
6 lat temu
żerują na śmierci swoich bliskich ,może im na rękę że ta katastrofa sie wydarzyła,takie trendy z nową załobą ,
Gość
6 lat temu
Stara harpia po prostu , doji dojna zmiane ile się da. Masakra jakas bo ze śmierci męża zrobiły dochodowy interes.
Gość ja
7 lat temu
Zrobiły sobie z Pana Generała krowe dojna
gość
7 lat temu
p******e stare c***y.
Gość
7 lat temu
He żal bo normalni ludzie dostają ledwo 4 tysie za porzeb swoich bliskich a tu 1,5 bank bo paniusi szkoda do wora z wami wyzyskiwacze ... temu spluwam
Gość
7 lat temu
A emeryt za 1000 zl moze godnie zyc.ktos kiedys powiedzial ze potrzebny jest znowu hitler by to co dzieje sie wPolsce zamienil w proch.ostre i tragiczne slowa.ale jak sie czyta wiadomosci to sama gdybym mogla to nie ktorych odeslalabym "do ich lepszego swiata
gość
7 lat temu
Kurwasik.
Gość
7 lat temu
Pomyślcie o rodzinach, które naprawdę potrzebują pomocy!!!
...
Następna strona