Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kolejna rozprawa Durczoka: W sądzie zeznaje jego były szef i mąż Justyny Pochanke

67
Podziel się

Członek zarządu TVN-u Adam Pieczyński został powołany na ostatniego świadka w procesie. "Od dawna znał wiele okoliczności, które mogły zostać wykorzystane do zwolnienia dyscyplinarnego"...

Kolejna rozprawa Durczoka: W sądzie zeznaje jego były szef i mąż Justyny Pochanke
bDYyHped

Kamil Durczok od półtora roku, gdy po ujawnieniu kulis jego pracy, TVN musiał go zwolnić, był związany umową o zakazie konkurencji. Nie mógł też komentować swojej sytuacji, ani okoliczności rozstania ze znienawidzoną obecnie stacją. W głośnym wywiadzie dla Newsweeka nie chciał nawet wymówić imienia jej szefa. Przez ten czas, dziennikarz intensywnie przygotowywał się do medialnego powrotu. Od początku października, czyli odkąd przestał go obowiązywać kontrakt z TVN-em, udziela wywiadów, zapewniając, że nigdy nikogo nie molestował, ani nie znęcał się nad pracownikami, a jeśli tak to odebrali to ich wina, że źle znoszą krzyk...

Dziennikarze w wywiadzie dla tygodnika, który półtora roku temu ujawnił, że Durczok "czołgał i upokarzał ludzi", a także cierpiał na manię wielkości twierdzili nieco inaczej: Pracownik o Durczoku: "Pycha posunięta do granic absurdu! CZOŁGAŁ LUDZI, UPOKARZAŁ"

bDYyHpef

Były szef Faktów wyjaśnił niedawno, że ma żal do TVN-u o to, że nie stanął murem za nim i jego metodami pracy. Żalił się, że na koniec "nawet mu nie podziękowali". W wydanej autobiografii chwalił się beztrosko, że był znanym w środowisku dziennikarskim "uwodzicielem" i po prostu sprawiał, że "dziewczyny czuły się wyjątkowo".

Tak, zdarzało mi się utrzymywać bliskie relacje z koleżankami z pracy i nie było w tym niczego nadzwyczajnego. Przecież z podobnych relacji powstało w firmie około piętnastu małżeństw, a pewnie dwa razy tyle par w końcu się rozeszło. Dziewczyny czuły się wyjątkowe, bo takie były. Faceci mieli podobnie - napisał w swojej książce Przerwa w emisji. Ale to nie ma nic wspólnego z molestowaniem. Nie da się wrócić do codziennego życia, jakby nigdy nic, na spokojnie. Trzeba znaleźć bufor.

Zdaniem Wprost, tym "buforem" była ostra pornografia i mobbing. Dziennikarz pozwał za to tygodnik, a w przeciągającym się procesie zeznawało już ponad dwudziestu świadków. W poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się ostatnia rozprawa w procesie, który Durczok wytoczył dziennikarzom oraz wydawcy gazety. Na ostatniego świadka powołano Adama Pieczyńskiego, członka zarządu TVN ds. programów informacyjnych, a prywatnie męża Justyny Pochanke, dziennikarki Faktów.

Treść jego zeznań nie jest znana, ponieważ proces został utajniony. Jednak, jak wynika z raportu komisji TVN ws. Durczoka ujawnionego w październiku zeszłego roku, Pieczyński od dawna wiedział, że jego pracownik dopuszcza się molestowania seksualnego.

bDYyHpel

Pan Durczok stwierdził, że Pan Adam Pieczyński od dawna znał wiele okoliczności, które mogły by zostać wykorzystane do uzasadnienia zwolnienia dyscyplinarnego, prócz tych dotyczących molestowania seksualnego – możemy przeczytać w raporcie.

Przypomnijmy treść raportu TVN-u, który ujawnił były dziennikarz Rzeczpospolitej, Tomasz Szymborski: Co TVN naprawdę ukrywał przed widzami? Przeczytajcie raport komisji

Mimo to adwokat Durczoka, Jacek Dubois jest dobrej myśli i zapowiada koniec procesu na początku przyszłego roku.

Zbliżamy się do końca procesu - potwierdził w rozmowie z Wirtualnymi Mediami. Sąd wyznaczył jeszcze kilka terminów styczniowych, ponieważ muszą być przesłuchane strony, i myślę, że jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to wyrok pierwszej instancji powinien zapaść na początku przyszłego roku.

bDYyHpem
bDYyHpen
bDYyHpeo
Zobacz także: "Dla Durczoka młode dziewczyny to osoby, z którymi można zrobić co się chce"
Zobacz także: Zobacz też:
bDYyHpeG
KOMENTARZE
(67)
gość
4 lata temu
pewnie sie durczok z wszystkiego wywinie...choc mam resztki nadziei na sprawiedliwy proces
gość
4 lata temu
G****o w eleganckiej oprawie, nasz show biznes, tfu... biznes informacyjny - miało być.
Gość
4 lata temu
Durczok ma fałszywa gębę !
bDYyHpeH
Wierna
4 lata temu
Kiedy opodatkują kościoły w Polsce?
Gość
4 lata temu
Dupczok Nie dupczok molestowanie jest nawet w małych marketach a nikit nic Nie mowi any Nie stracic pracy
Najnowsze komentarze (67)
lopa
10 miesięcy temu
Taki jest TVN?SODOMA I GOMORA....
gość
4 lata temu
Nawet dziennikarka z GW nie chce go bronić i mówi o ohydnej męskiej Solidarności wobec Durczoka wśród niektórych dziennikarzy m.in.o Jacku Żakowskim.
Anulka
4 lata temu
Ale debilski,stronniczy portal z tego Pudla.Wy cokolwiek czytacie,czy tylko posiłkujecie się debislkimi wypowiedziami gorszych od was idiotów??! Kłamiecie i łżecie jak psy! Durczok niczego takiego nie powiedział!A czytaliście w ogóle jego książkę,czy tylko wyrwaliście fragmenty,bo w książce nie ma takich słów.Jesteście zwykłym brukiem i szmatą!!Jak was czytam to chce mi się rzygać! Kto wam płaci za te debilstwa,ten sam i****a co chciał u****ć Durczoka i to zrobił.Dlatego już wiem,dlaczego nie przeglądam waszych stron internetowych,bo jesteście hienami i gównem do kwadratu!a Pieczyński o wszystkim wiedział,bo sam s******l uczestniczył w tych zabawach z d*******.A teraz ociepla wizerunek z Pochanke.Ale g****a ta laska,że chce robić zdjęcia z takim obleśnym bucem!
gość
4 lata temu
Brak słów, bydlę, jeszcze raz bydlę. Nie rozumiem jak ktos taki mógł wrócic do telewizji, kto bedzie czytał jego książkę?
gość
4 lata temu
nie trawę tej kobiety, zadaje pytania swoim gościom i sama na nie odpowiada, dając tym samym do zrozumienia, że ona wie lepiej i ona jest mądrzejsza. Koszmarna
gość
4 lata temu
Pewnie że wiedział. Ja sie zawsze zastanawiam, co zribiliby niektórzy, gdyby chodziło o ich , żone, siostre czy córkę.Bezcenne.
gość
4 lata temu
SZAMBO
oooooooo
4 lata temu
W zlotych butach pani Wycech ktora Dupczok posuwal w jej mieszkaniu.
bDYyHpez
gość
4 lata temu
Stary o****h
ew
4 lata temu
Czy wy ludzie ja ja sobie robcie albo oskarzacie I wszyscy geby otwieracie albo zamknijcie je na zawsze Bo jezeli jest zbokiem to go do puchy dajcie a starch? On nie jest Bogiem ale wy placz ki tylko pyskujecie jest wine do kraj nie jest przestancie czolgac afery nie a poziom if dla mnie to chamskie nawet jak jest nie winny atypatyczny d**ek fizualnie zygam
gość
4 lata temu
Jak taki obleśny typ może nazywać siebie "uwodzicielem kobiet" ?????????
gość
4 lata temu
jak widać w tvn pracują całe rodziny , nie ma nic gorszego pracowałam w takiej firmie to największe dno , korupcja kumoterstwo brak profesjonalizmu , myślę , że Durczok był nie wygodny bo wymagał więcej niż "wujek" , a chyba go oskarżyła ta i*****a Tadla
gość
4 lata temu
Szef powinien odpowiadać za czyny w pracy swojego ulubionego zboka !!!!!
gość
4 lata temu
tym żydowskim tvn zatrudniani sa same zboczone durczoki Jaki zarząd takie durczoki Zakłamanie chlanie i ćpanie w w przerwach seanse i orgie seksualne na up*********m stole Brawo wy
...
Następna strona
bDYyHpfb