Trwa ładowanie...
Przejdź na

Co TVN naprawdę ukrywał przed widzami? Przeczytajcie raport komisji

298
Podziel się

Do sieci wyciekł cały poufny dokument stacji. "Mówi się, że obecnie pracownicy "wstydzą się" być częścią Redakcji Faktów" - czytamy.

Co TVN naprawdę ukrywał przed widzami? Przeczytajcie raport komisji
bEgNyDkl

Walka między Kamilem Durczokiem a dziennikarzami prowadzącymi śledztwa dziennikarskie przeciwko niemu wyszła poza salę rozpraw. Dwa tygodnie temu byli dziennikarze Wprost sprawili, że konflikt nie rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami, gdy odkryli nieujawnione dotąd fragmenty raportu komisji TVN.

Wczoraj były dziennikarz Rzeczpospolitej i Dziennika, Tomasz Szymborski, okazał zawodową solidarność z ekipą Sylwestra Latkowskiego i wypuścił do sieci cały raport. Teraz dokładnie widać, że TVN ujawnił tylko wygodne dla siebie fragmenty dokumentu.

bEgNyDkn

Czytając raport, który jeszcze do wczoraj był "poufny", łatwo zrozumieć, co TVN tak bardzo chciał ukryć. Z tekstu wynika, że stacja dysponowała aż nadmiarem powodów, żeby zwolnić Durczoka w trybie dyscyplinarnym, ale... bała się mu narazić.

Zarządem firmy kierował strach przed ośmieszeniem z jednej strony, a z drugiej przed samym szefem Faktów. Prawnicy bali się, że dziennikarz będzie unikał zwolnienia przedłużając urlop zdrowotny, a na końcu pozwie swoją stację i jeszcze na tym zarobi.

Przeczytajcie fragmenty raportu, które ukrywał TVN:

Ustalenia Komisji stanowią wystarczającą podstawę do zwolnienia dyscyplinarnego. Pracodawca ma prawo rozwiązać stosunek pracy w takim trybie, nawet podczas zwolnienia lekarskiego.

bEgNyDkt

Komisja nie zaleca zwolnienia dyscyplinarnego z kilku powodów. Co najważniejsze, pracodawca nie może powołać się na zaistniałą okoliczność jako powód do zwolnienia dyscyplinarnego miesiąc po ustaleniu tej okoliczności. Pan Durczok stwierdził, że Pan Adam Pieczyński od dawna znał wiele okoliczności, które mogły by zostać wykorzystane do uzasadnienia zwolnienia dyscyplinarnego, prócz tych dotyczących molestowania seksualnego.

Oznacza to, że zwolnienie dyscyplinarne musiałoby w znacznym stopniu opierać się na tych zarzutach, a co za tym idzie, na zeznaniach osób pokrzywdzonych. Osoby te znalazły by się w centrum możliwego postępowania sądowego i związanego z tym rozgłosu medialnego. spowodowałoby to kolejne stresujące przeżycia u już pokrzywdzonych kobiet. (...)

Pracownicy Redakcji Faktów powinni niezwłocznie zostać poddani niezbędnym działaniom HR i psychologicznym w celu doprowadzenia ich do równowagi oraz zapewnienia komfortu i poczucia bezpieczeństwa w obliczy ostatnich wydarzeń. (...)

Mówi się, że obecnie pracownicy "wstydzą się" być częścią Redakcji Faktów. Dział HR powinien podjąć działania wspierające proces przywrócenia ich poczucia własnej wartości i właściwej samooceny.

bEgNyDku
bEgNyDkv
bEgNyDkO
KOMENTARZE
(298)
gość
6 lat temu
Oj, Kamil, Kamil. Źle ci było? Trzeba było tak się zachowywać?
gość
6 lat temu
teraz to juz tylko posredniak mu zostal. Do lopaty panie Burak
cokeman
6 lat temu
Kamilek następnie wciągnął tą stówką kilka długich, białych kresek ; - )
bEgNyDkP
gość
6 lat temu
Nosił wilk razy kilka... No i się Pan doigrał, panie Durczok.
Gość
6 lat temu
Ś*****!
Najnowsze komentarze (298)
Durczok sexoh...
6 lat temu
Durczok to osoba chora na seksoholizm,ma srodki i mozliwosci by leczyc sie od lat ..ale od lat sie nie leczy nie kwapi sie leczyc..a powinien sie leczyc on i jego wspoluzalezniona od seksoholizmu Durczokaa cala rodzina Durczokow ,rowniez zona i otyly chorobliwie syn zajadajacy problemy seksulane ojca duza iloscia pochlanianego jedzenia.Cala rodzina ma problem tak samo jak rodziny alkoholikow czy narkomanow sa Poradnie Anonimowych Seksoholikow przy Poradniach Anonimowych Alkoholikow i tam Durczoki powinny sie udac..celem leczenie calej rodziny
gość
6 lat temu
TVN Prawda całą dobę
Mari
6 lat temu
TVN jest żałosne!!!, tyle obłudy i zakłamania by chronić Durczoka,żenada
gość
6 lat temu
Mają czelność jeszcze go pokazywać, może trzeba go przeprosić haniebne czyny.
ruda
6 lat temu
nie wiadomo komu tu wierzyc? w ubiegłym roku podczas gdy ja byłam na zwolneniu lekarskim moja wspólpraownica "obrabiała" mi tyłek na prawo i lewo, na mieście i gdzie się da, wyrabiała w ludziach obraz mojej osoby w straszny sposób, wypierała się rzeczy oczywistych. Oczywiście osoby, ktore były mi bliższe doniosły mi delikatnie o jej zachowaniu, i co dostała kopa w d**ę w tym roku. Cieszę się, zasłużyła w pełni na to. A gdy ktoś mnie bliżej nie zna, obraz mojej osoby został wyrobiony niestety negatywnie. Nie wiadomo jak było do końca z Durczokiem
i tyle
6 lat temu
b u c
Vicky
6 lat temu
ale bagno
gość
6 lat temu
A Polański to właściwie nic takiego nie zrobił ,nie można Go wydać Amerykanom ,za to Durczok może w chamski sposób ścigał nierobów i co chciał się umówić z dorosłą kobietą .Ludzie oni pie..... się jak króliki ,a teraz afera.
bEgNyDkH
gość
6 lat temu
OBLEŚ
gość
6 lat temu
skoro były przesłanki do zwolnienia dyscyplinarnego to dlaczego pozwolili na porozumienie stron.Taką postawą przełozeni dają ciche przyzwolenie na podobne praktyki.Dodam jeszcze że taką postawąpowinni czuć się współwinni.
gość
6 lat temu
On jest tak samo obleśny jak TVN
gość
6 lat temu
Jak się wstydzą to niech się zwolnią co za problem a Panie które były molestowane dlaczego się nie zwolniły Omena rozbiera się w programach a udzje cnotkę która nie potrafi się obronić Ci ludzie są słabi psychicznie nie powinni pracować w mediach Niech założą własną firmę zobaczą co to stres śłabeusze
gość
6 lat temu
Oj Dupczok, Dupczok, Dupczok...
gość
6 lat temu
ale szambo!
...
Następna strona
bEgNyDlj