Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pracownik o Durczoku: "Pycha posunięta do granic absurdu! CZOŁGAŁ LUDZI, UPOKARZAŁ"

1589
Podziel się:

Kilka nowych cytatów na temat Kamila, tym razem z "Newsweeka"...

Pracownik o Durczoku: "Pycha posunięta do granic absurdu! CZOŁGAŁ LUDZI, UPOKARZAŁ"

Po publikacji pierwszych artykułów na temat Kamila Durczoka, jego koledzy z pracy zrobili wszystko, żeby przemilczeć temat. W końcu jednak do głosu zaczęli dochodzić pracownicy TVN. Wypowiadają się nie tylko na łamach prasy, ale i przed komisją, która od wielu dni zbiera informacje na temat molestowania i mobbingu w stacji.

Podczas gdy prawnik Durczoka zapowiedział pozwy, tematem ofiar dziennikarza zajął się też Newsweek. Poza opisami dziennikarza jako "bożyszcza", "ikony" i "symbolu sukcesu" znalazło się też kilka wypowiedzi szeregowych pracowników. I napiszmy wprost: czyta się to okropnie. Robi się przykro, szczerze żal tych ludzi, że musieli żyć przez lata w takim stresie. Jeżeli Durczok pozwie Wprost, ale nie odniesie się do zarzutów Newsweeka, wszystko stanie się niestety jasne.

"Fakty" to bardzo specyficzne miejsce - mówi jeden z pracowników. Panuje przekonanie, że to najlepszy serwis informacyjny w Polsce. Top, o jakim może marzyć każdy dziennikarz. Niebo na ziemi. A w niebie wiadomo - bóg jest tylko jeden. Żeby z nim porozmawiać, trzeba było najpierw pójść do zastępcy i spytać, czy można wejść, jaki ma humor. Potrafił wpaść w szał, jeśli dostał przed emisją długopis innego koloru, niż sobie życzył. Pycha posunięta do granic absurdu. Wszystko kręciło się wokół jego kaprysów i humorów. Czołgał ludzi, upokarzał. Czy molestował - nie wiem.

Podczas gdy widzowie kojarzą jedynie "upierdolony stół", w firmie wszystko kojarzą wspomniany długopis Durczoka. Był on podobno narzędziem do dręczenia kolejnych podwładnych.

Kamil ma taki nawyk, że zawsze przed programem musi mieć swój długopis - wspomniała poniżana pracownica. Wiadomo było, że trzeba mu go podać. Przynosiłam, a on demonstracyjnie się odwracał, ignorował mnie i głośno pytał: "Czy ktoś przyniesie mi długopis?". Wszyscy się śmiali, uważali, że to doskonały dowcip.

Inny dziennikarz dodaje: Na początku Faktów lecą tak zwane heady, zapowiedzi materiałów, najlepsze zdjęcia i tekst, który o nich opowiada. To jednak bardzo subiektywne, co jest najlepsze. Biedna dziewczyna od headów nigdy nie mogła być pewna, co tym razem się spodoba Kamilowi. Rzucał kartkami, wyzywał od debili. Robił, co chciał. Był przekonany, że jest lepszy, mądrzejszy, że wszystko mu wolno. Politycznego reportera przeniósł do robienia materiałów o tym, czy ludzie jeżdżą w zapiętych pasach.

Newsweek dodaje, że komisja TVN-u zebrała już mnóstwo relacji pracowników na temat mobbingu i upiornej atmosfery w stacji:

Od dwóch tygodni w TVN działa komisja, która ma wyjaśnić przypadki molestowania w stacji. Podobno ludzie sami się do niej zgłaszają. Działają bardzo dyskretnie. Z częścią ludzi spotykają się poza stacją. Wiedzą już bardzo dużo o mobbingu. I to będzie chyba główny wniosek z jej raportów, że Durczok poniżał ludzi. Dziennikarze TVN prognozują: zapewne się go pozbędą. Wpuścił stację w najpoważniejszy kryzys od wielu lat.

Rzeczywiście, Fakty TVN już chyba zawsze będą się kojarzyć z poniżanymi, zastraszanymi pracownikami. Czy ciężka praca i człowiek nie mają w polskich mediach żadnej wartości? Aż trudno uwierzyć, że TVN kazał swoim stażystom dopłacać sobie (!) po 2 tysiące złotych miesięcznie za możliwość pracy w takich warunkach. "Upierdolony stół", z którego 6 lat temu śmiała się cała Polska, stał się teraz symbolem mobbingu. Czy TVN-owi uda się go wreszcie wyczyścić?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1589)
ines de castr...
9 lat temu
I wszyscy jak stado baranów się temu poddawali. Nikt wcześniej nic nie mówił?! Nie próbował robić? Nawet sabotaż jakiś nie wchodził w grę?!
gość
9 lat temu
Im dłużej to trwa tym bardziej śmierdzi
Gość
9 lat temu
diogrłeś się kamilku teraz pozostały ci kamieniołomy ,tyraj aż do emerytury!!!
gość
9 lat temu
Durczok bez względu czy mu coś udowodnią czy nie, będzie "śmigał' uliczkami, żeby nie być narażonym na śmiech i komentarze. Ale jak zostanie mu cokolwiek udowodnione, to chyba zostanie mu tylko zapuścić włosy, makijaż, szpilki i kiecki, bo inaczej życia nie będzie miał ze swoją obecna twarzą. Ludzie potrafią być okrutni. I po co ci to "chopie" było?
gość
9 lat temu
Jeżeli jest to wszystko prawda to dziwię się ze tak długo ludzie milczeli
Najnowsze komentarze (1589)
gość
7 lat temu
Ale on jest spasiony.
gość
7 lat temu
W końcu up********i Rurka...
gość
8 lat temu
Kiedy walczył z rakiem trzymałem za niego kciuki. Tak po ludzku.A ten zamiast dziękować Bogu za drugie życie zamienił się w jaśnie pana.
gość
8 lat temu
Perfidny drań jeszcze się broni
Gość
8 lat temu
Szkoda słów jak można nisko upaść z powodu własnych uzależnień
Angelika
8 lat temu
no i co z tego jest dobrym prezenterem komus nie pasuje niech go skarzy a nie publiczne osmiesza albo niech sie zwolni jak komus nie pasuje .. jest dobrym prezenterem u bedzie po co wyciagacie brudy i dyskutujecie kogo to obchodzi kazdy ma swoje problemy jak im sie nie podoba jak ich traktuje to szczeze zwolnijcie sie i tyle zaskarzcie go a nie w prasie publicznie osmieszacie naszczescie to jest karalne i slono karana powidzenia .. udanej rozprawy i duzej wygranej w rosprawie za zniewazenie p.Kamilu
gość
9 lat temu
Pomyślałeś czy widzowie sie za tobą stesknili. Gwarantuje ze nie, jak wrocisz to rezygnuje z programu tego. Zróbmy sondaż czy widzowie na gnoja durczoka czekają nieeeee!
gość
9 lat temu
Widać ze g**j wypłynął z szamba i marzyły mu sie figury, ale jest beznadziejny. Długopis to przykrywka .Chcialo mu sie a nie dostawał tego co chcial, to sie wyzywal g**j. Żona nawet za nim stanela, ale tego nie rozumial. Nawet ciężka choroba go nie nauczyła pokory a miał wsrod bliskich wspołpracowników szczerych zyczacych mu zdrowia. Jest zwykłym fiutem do kamieniołomów w*n
MGM
9 lat temu
P*****k i cham. P***********o mu się w głowie od tego nadmiaru pięniędzy. Nie tylko zresztą jemu. Niektórzy myślą, że jak zarabiają 50-100000 PLN, to mają iloraz inteligencji 200 i wszyscy ich kochają...
Gość
9 lat temu
Kamil Durczok? chyba Dupczok! Kamilu wydupcz się sam!
gość
9 lat temu
i pomyśleć że jeszcze kilka lat temu walczył z ciężką chorobą i wszyscy go wspomagali a teraz woda sodowa uderzyła mu do głowy po prostu i****a
gość
9 lat temu
Może jego g****o?
gość
9 lat temu
Do kryminału z tym zarozumialcem,chamem,zboczeńcem!
Michał
9 lat temu
Powinni go wrzucić na golasa do celi ze zboczeńcami, kara powinna być adekwatna do czynu !
...
Następna strona