Trwa ładowanie...
Przejdź na
aktualizacja

Kijowski: "POWINIENEM ZARABIAĆ TYLE CO POSEŁ. Myślę, że to rozsądny poziom"

536
Podziel się:

Po aferze lider KOD-u ustalił sobie wysokość zarobków, tak jak wcześniej - alimentów. Chce, żeby zwolennicy płacili mu 12 tysięcy złotych miesięcznie.

Kijowski: "POWINIENEM ZARABIAĆ TYLE CO POSEŁ. Myślę, że to rozsądny poziom"

Nowy rok zaczął się od afery ujawnionej przez działaczy Komitetu Obrony Demokracji, dotyczącej pieniędzy przelewanych sobie przez Mateusza Kijowskiego, rzekomo za obsługę informatyczną działalności ruchu. Załatwił to tak sprytnie, by komornik nie dowiedział się o tych pieniądzach i nie zajął ich na poczet zaległych alimentów na dzieci. Jak wyjaśnił kilka miesięcy temu Jacek Żakowski, gdy mężczyźni walczą o dobro ojczyzny, dzieci i kobiety powinny poczekać.

Dzieci Kijowskiego czekają już dość długo, podczas gdy ich tata robi karierę na politycznych salonach i poznaje światowe życie w Brukseli, Nowym Jorku, Strasburgu i Paryżu. Jak ujawnili rozczarowani współpracownicy, już na początku działalności KOD-wybierał pieniądze z puszek z datkami. Kupił sobie za nie m.in nowego iPhone'a. Inni działacze nie mogli liczyć na żadną pomoc finansową.

Od tamtej pory Kijowski idzie w zaparte, że nie ma sobie absolutnie nic do zarzucenia i nie zamierza rezygnować z stanowiska szefa KOD-u, na którym zarobił już ponad 90 tysięcy złotych.

Na spotkaniu z działaczami z Kędzirzynie Koźlu ujawnił, że jego ambicje finansowe są spore. Kijowski jest przekonany, że należy mu się od zwolenników KOD-u stała pensja… poselska.

Byłoby lepiej, gdybym otrzymywał wynagrodzenie - skarżył się. Andrzej Celiński w mediach powiedział, że to powinno być wynagrodzenie na poziomie wynagrodzenia posła, i ja myślę, że to jest rozsądny poziom.

Uposażenie poselskie składa się obecnie z pensji wysokości 9892,30 zł i diety 2569,53 zł. Daje to razem 12,4 tys. zł. Do tego dochodzą pieniądze na utrzymanie biura. Mateusz na nim też na pewno by nie oszczędzał.

Dyskusja na temat pensji dla przewodniczącego KOD-u rozpoczęła się w lipcu zeszłego roku. Działacze proponowali Kijowskiemu 2,5 tysiąca złotych miesięcznie. Jak ujawnia wiceszef KOD Radomir Szumełda, lider od razu uznał, że to o wiele za mało.

Stanęło na niczym. Mateusz nie był zainteresowany rozmową na ten temat - wspomina Szumiełda w rozmowie z Super Expressem. 12 tys. złotych dla przewodniczącego jest mocno przesadzone, również dlatego, że nasza organizacja nie ma takich pieniędzy. Owszem, lider, jeśli będą wynagrodzenia, może zarabiać więcej niż członkowie zarządu, ale może to być kwota maksymalnie 4 tysiące.

Negocjacje trwają. Nie czekając na decyzję kolegów, Kijowski uznał, że należy mu się od zwolenników KOD-u 15 tysięcy złotych miesięcznie, i tyle sobie do tej pory wypłacał. Równie korzystnie ustalił wysokość alimentów:

Zobacz także: Kopacz: "Kijowski zrobił wielką rzecz, zmobilizował ludzi, wyprowadził ich na ulice!"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(536)
gość
8 lat temu
Jedyne co możesz zrobić p****u to wyp..... w sezonie na szparagi do Niemiec.
Gość
8 lat temu
Człowiek uczciwie nigdy się nie dorobi, oprócz garba
Gość
8 lat temu
Temu Panu już podziękujemy. KOD nie jest już potrzebny wiec sie go pozbywają! Ot tak to wlasnie działa!
lola
8 lat temu
15 tysięcy, świat się kończy
gość
8 lat temu
Ten facet jest po prostu poye..ny. Wykreowany na ideał uwierzył, ze nim jest. Skacząc z poziomu ego na poziom IQ popełniłby spektakularne samobójstwo...
Najnowsze komentarze (536)
kkk
8 lat temu
Awanturnik polityczny i rozpłodnik.
gość
8 lat temu
Jesteście obłudni i fałszywi. Jeszcze nie tak dawno zapraszaliście go na salony wychwalaliście jego cnoty , stawialiście za wzór w babskich programach a dziś odwracacie się od niego ? Udajecie że to nie wy ?
gość
8 lat temu
drogi jest, ale cóż markowe perfumy w Paryżu kosztują krocie, a chyba nikt nie chce żeby taki lider śmierdział. Dlaczego ludzie mu w ogóle wierzą, kim są - to oni zasługują na krytykę, że idą za czymś takim co ich okrada
malagenia
8 lat temu
Pan Mateuszek jak pomyślał tak zrobił- słynne faktury to ok. 15 tys miesięcznie. Brawo panie Mateuszku, umie ię pan wy- cenić
gość
8 lat temu
Lubię patrzeć jak ta histeryczka Kopacz się miota.
darek1m
8 lat temu
Typowy przykład cwaniaczka który korzysta z okazji jak niektóre osoby z dawnej Solidarności .
darek1m
8 lat temu
Może Bolesław Nadęty będzie mu płacił z pieniędzy za nobla dla Całej Solidarności? Albo może przejmie przywództwo po nim w KOD-zie bo nawet mają kilka cech wspólnych!
gość
8 lat temu
naprawde chce sie rzygac patrzac na te cala 'opozycje'
gość
8 lat temu
Panie Kijowski, a może zażyczyłby sobie pan Nagrody Nobla????
iza
8 lat temu
walka o demokracje -kosztuje -ludzi zbierajacych do puszek -widac jacy to sa ograniczeni i durni ludzi -mysleli ze on to robi społecznie ha ha ha ha
Facet
8 lat temu
Ludzie co wy w nim widzicie, facet co ma własne dzieci w d***e ma być waszym liderem. Takim osobom to ja nawet ręki nie podaje.
Zuzanka
8 lat temu
"od afery ujawnionej przez działaczy KOD", O ile wiem, to pis się napracował nad nagonką na KOD :p
Wojtek
8 lat temu
No...to pokazuje, że dobrze, że rządzi PiS...
gość
8 lat temu
Cielecka niech mu płaci, ze Sthurem do spółki i Lisem - jak stać ich na przyjęcie islamistów to 12 tys. miesięcznie to dla nich pestka.
...
Następna strona