Trwa ładowanie...
Przejdź na

Prowadząca "warsztatów posłuszeństwa": "GENY sprawiają, że mężczyzna jest MĄDRZEJSZY. Kobiety pragną służyć"

502
Podziel się:

"Nie należy słuchać tego, co o kobietach mówi papież Franciszek. Patriarchalne wychowanie było lepsze od obecnego, co wynika z naszych instynktów".

Prowadząca "warsztatów posłuszeństwa": "GENY sprawiają, że mężczyzna jest MĄDRZEJSZY. Kobiety pragną służyć"

Tydzień temu w Zebrzydowicach odbyły się zorganizowane przez łódzką Fundację Filome warsztaty posłuszeństwa dla żon. Tematem przewodnim szkolenia było przekonanie kursantek oraz ich partnerów, że kobieta nie ma do zaoferowania nic cenniejszego niż posłuszeństwo mężczyźnie. Jak ujawnia jedna z uczestniczek kursu, Grzegorz Powideł, założyciel fundacji, prowadzący zajęcia osobiście, wyjaśnił, że to przez geny.

Pan Grzegorz, tak mi się wtedy zdawało, mówił dość sensownie - wspomina w rozmowie z Newsweekiem. Na przykład o tym, że kobieta jest słaba i trzeba ją chronić i dlatego powinna być posłuszna. Mówił, że to wynika z genetyki, mężczyzna jest silniejszy. I są takie geny, które sprawiają, że jest mądrzejszy i lepiej zarządza. Dlatego też bardziej nadaje się do pracy, a kobieta do zajmowania się dziećmi.

Jak ujawnia studentka, uczestnicząca w warsztatach w cenie 109 złotych za pół dnia, Grzegorz Powideł, mimo przekonania o wrodzonej mądrości mężczyzn, nie jest pewien, czy dotyczy to także papieża Franciszka. Dał do zrozumienia, że obecnemu papieżowi, chociaż jest mężczyzną, zdarza się opowiadać głupoty.

Na koniec pan Grzegorz upomniał nas, że nie należy słuchać tego, co o kobietach mówi papież Franciszek - wspomina informatorka Newsweeka. Patriarchalne wychowanie było lepsze od obecnego, co wynika z naszych instynktów, ale nie pamięta, jakich. Usłyszałam też, że malowanie się kobiet jest oszustwem. A na dodatek jest niezdrowe. W ogóle pan Grzegorz przedstawiał siebie jako zwolennika wszelkiej naturalności. Swoją żonę Annę pokochał, jak miała rozpuszczone włosy. Ona mało jakoś mówiła, właściwie to mąż zarządzał warsztatami. Na koniec chyba już nie wiedział, co mówić, bo zaproponował nam zabawy w grupach. To były zgadywanki. Na przykład: dlaczego aborcja to morderstwo. To wszystko było tak fascynujące, że na parę godzin panu Grzegorzowi uwierzyłam. Naprawdę ładnie mówił. I jeszcze ta muzyka w tle, opowieści o genach, instynktach i Biblii. Ale jestem kobietą wolną i póki nikogo nie krzywdzę, mogę przecież robić, co chcę.

Współzałożycielka fundacji, a prywatnie żona Grzegorza Powidła, Anna ma na ten temat zupełnie przeciwne zdanie. Jej zdaniem wszystkie kobiety są takie same i najlepiej realizują się w domu, przy dzieciach. Sama urodziła mężowi pięcioro.

Wszystkie kobiece serca są takie same - przekonuje w rozmowie z internetowym radiem Wnet. Pragniemy kochać, być kochane i służyć. Widziałam, jak wiele kobiet, myślę, że nie ze złej woli, nie szanuje swoich mężów. A ci mężowie nie najlepiej reagują na brak szacunku. Zazwyczaj w takich momentach łatwo zamykają się w sobie, a mężczyznę nie jest łatwo rozruszać. Jeśli kobieta nie pomaga mu, nie daje mu tego, co jest w niej najcenniejsze, to bardzo łatwo jest mężczyznę zranić. W głębi serca każda z nas chce mieć mężczyznę, któremu będzie mogła być posłuszna.

Państwo Powidłowie organizują także warsztaty. Osobne dla kobiet, gdzie można nauczyć się haftować, szyć i zaplatać wiklinę oraz stolarskie dla mężczyzn. Można na nich wykonać miecz, klęcznik lub samolot.

Zobacz także: Mateusz Grzesiak i kontrowersje wokół coachingu.
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(502)
gość
5 lata temu
o matko co za średniowiecze
Lena
5 lata temu
Pranie mózgu za ciężkie pieniądze, żenada
gość
5 lata temu
posłuszeństwo powinno działać w dwie strony, nie powinno być dominacji jednej osoby nad drugą..
gość
5 lata temu
Masakra
gość
5 lata temu
Niech mówi za siebie g****a kobieta.Ja tam uważam się za mądra i służyć nikomu nie zamierzam.
Najnowsze komentarze (502)
gość
5 lata temu
Marzenia piękna rzecz, niech sobie myślą, że są mądrzejsi. Szkoda, że pani premier chyba tez tak myśli i daje wolna rękę swoim męskim ministrom. Kobiety nie powinny służyć, tylko żyć.
phi
5 lata temu
Ciężko uwierzyć że w dzisiejszych czasach ktoś organizuje takie warsztaty i że w ogóle jest na nie popyt?!
gość
5 lata temu
To po praniu mózgu u rydzyka
gość
5 lata temu
A co jeśli mąż okaże się wiecznym Piotrusiem Panem, hazardzistą, alkoholikiem, albo zwyczajnie idiotą, który nie potrafi zadbać o rodzinę?
gość
5 lata temu
Może jeszcze hidżaby założymy :)
gość
5 lata temu
Taka prawda. To facet ma dominować i rządzić. Widzę to po znajomych. Tam gdzie panuje patriarchalny model rodziny dzieje się znacznie lepiej. Jak baba ma za dużo wolności to zaczyna mieć głupie pomysły. Szybko wtedy kończy się kasa i szacunek dla męża. I nie mówię tu o patologii tylko o normalnych rodzinach w których facet wie że jest facetem a kobieta kobietą i nie muszą sobie tego na co dzień specjalnie udowadniać
gość
5 lata temu
To prawda. Kobieta lubi być zdominowana, podporządkowana mężczyźnie. To jest w genach i wiadomo to nie od dziś. To zapewnia kobiecie bezpieczeństwo. Niby dlaczego kobiety przede wszystkim na partnerów szukają mężczyzn konkretnych i zdecydowanych? Żeby stworzyć partnerski związek i żeby rządzić? Hahaha. Jeśli chodzi o seks jest jeszcze gorzej z tym "partnerstwem" to facet ma tu dominować.
gość
5 lata temu
czy ktoś nie powinien zająć się tym pseudo mądralą...fajny sposób na biznes...ale lie strat w przyszłym zyciu dla jego słuchaczy
gość
5 lata temu
Ja tam mojego chwalę niech ma poczucie że jest mądry, oczywiście sama wszystko planuje od a do z ale tak mu to przedstawiam iż ma poczucie że on to wymyślił hehe w sumie nie jest taki zły znam gorszych
gość
5 lata temu
Hahaha ja p*****le jakie farmazony. Nie ma to jak powiedzieć, że "to przez geny" i już wszyscy cię mają za wielkiego naukowca. A jakie geny proszę? Bo z tego, co nas uczono na studiach geny kodują białka, a różnice pomiędzy białkami zależą od rodziny, nie płci.
gość
5 lata temu
Brakło warsztatów praktycznych jak wciągać babę za włosy do jaskini...
gość
5 lata temu
Zdecydowana wiekszosc facetow tak wlasnie mysli
gość
5 lata temu
Biedna kobieta, jakie słabe geny jej się trafiły :D
gość
5 lata temu
Hahahahaha, zsikałam się ze śmiechu, uuups :/
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie