Trwa ładowanie...
Przejdź na

Terlikowski chce ewangelizować… kosmitów! "Czy te istoty znają historię Zbawienia?"

346
Podziel się

"Jeśli Chrystus stał się człowiekiem, to nie mógł stać się kosmitą". Tomasz bardzo przejął się informacją o odkryciu nowego układu planetarnego.

Terlikowski chce ewangelizować… kosmitów! "Czy te istoty znają historię Zbawienia?"
bDThSFSd

W środę NASA podała wiadomość o przełomowym odkryciu, którego astronomowie dokonali za pomocą Teleskopu Spitzera. Badacze potwierdzili, że około 40 lat świetlnych od Słońca istnieje układ planetarny bardzo podobny do naszego. Naukowcy podają, że na przynajmniej trzech z siedmiu planet zgromadzonych wokół gwiazdy TRAPPIST 1 mogą być warunki do życia.

To dziejowe odkrycie już stało się inspiracją do tworzenia teorii, że istnieje realne prawdopodobieństwo, że nie jesteśmy sami we wszechświecie.

Sprawą ekscytuje się między innymi Tomasz Terlikowski, który odnalazł w związku z tym swoją nową misję. Chce on mianowicie… ewangelizować ewentualnych mieszkańców układu TRAPPIST. Przemyślenia naczelny katolik Polski opublikował we własnym serwisie małydziennik.pl:

bDThSFSf

Wielkość Kosmosu to wyraz wielkości Boga. A istnienie człowieka nie jest efektem przypadku, przypadkowych mutacji czy zbiegów okoliczności, ale woli Bożej, by powstał człowiek. Nie musi to oznaczać, że nie powstały, nie zostały stworzone inne istoty inteligentne (poza ludźmi czy aniołami), ale nie ma konieczności, by one istniały. Bóg mógł ich chcieć i stworzyć je, ale mógł tego nie robić. Jeśli Chrystus stał się człowiekiem, to nie mógł jednocześnie stać się kosmitą, wcielić się w jakąś inną istotę inteligentną - rozważa Terlikowski. Słowo stało się Ciałem, jednym Ciałem, stało się człowiekiem, więc nie może już stać się kosmitą. Połączenie Boga i człowieka jest bez zmieszania, ale i nierozerwalne.

Na końcu swojego wywodu Tomasz martwi się o kwestie duchowości rzeczonych kosmitów i widzi na tym polu zadanie dla siebie.

Czy oznacza to, że istoty te znają historię Zbawienia? Tego oczywiście nie możemy być pewni. Bóg mógł ich prowadzić zupełnie innymi drogami, oni sami, jeśli pozostają istotami stworzonymi i inteligentnymi, mogli wybrać różnie. Jedno jednak nie ulega wątpliwości, że jeśli kiedykolwiek ich spotykamy, to będziemy im także głosić prawdę o Zbawczej Męce i Śmierci Chrystusa, będziemy ich ewangelizować, ukazywać im prawdę o Bogu i człowieku (jeśli już jej nie znają).

Pytanie, czy kosmici chcieliby być "ewangelizowani" przez Tomasza?

bDThSFSl
bDThSFSm
bDThSFSn
Zobacz także: Terlikowska: nagość jest zarezerwowana dla męża
Zobacz także: Zobacz też:
bDThSFSG
KOMENTARZE
(346)
Gośćf
4 lata temu
Tak! Wyślijmy go na krucjatę na Plutona! B-)
gość
4 lata temu
Spoko Tomek, pakuj się i leć w kosmos ewangelizować, dopłacę.
gość
4 lata temu
Aż się wierzyć odechciewa, że ktoś w ogóle może mieć takie pomysły, po prostu ręce opadają, ten nawiedzony fanatyk kompromituje autentycznie wierzących ludzi.
bDThSFSH
Gość
4 lata temu
On poważnie jest chory.... boje się go!!!
Gość
4 lata temu
Ma "znamię" na czole! Jest z invitro!😉
Najnowsze komentarze (346)
Trapista
2 lata temu
Pan Terlikowski głęboko się myli i nawet nie podejrzewa, że istnieje możliwość, iż Bóg właśnie na tych trzech planetach umieścił NIEBO, PIEKŁO I CZYŚCIEC ;-)
gość
4 lata temu
hahahahahaha matko to jest najlepsza rzecz jaką dziś przeczytałam xDD
hahahhaha
4 lata temu
Terliczek oczywiście typowa postawa koklonizatora - "Musimy nauczać tych biednych prymitywnych kosmitów" bo to my jesteśmy lepsi i mądrzejsi i znamy jedyną prawdę
Gość
4 lata temu
Ja pie....co za kret...yn
gosc
4 lata temu
wiekszego kosmity niz on to niema
gość
4 lata temu
On naprawde ma pusto pod kopułą.
gość
4 lata temu
rany, jakie to coś jest głupie...
owl
4 lata temu
ale jest w tym jego spojrzeniu jakaś taka nieodgadniona tęsknota za rozumem.
bDThSFSz
gość
4 lata temu
Jezu, gdzie my żyjemy ? przecież ten d***l powinien być w Tworkach
sisi
4 lata temu
Pan Terlikowski ma problem z teologią, skoro Bóg jest wszechmocny, to mógł się wcielać w każdy rodzaj istot, na jaki ma ochotę. Bezmyślny antropocentryzm tej grupy Panów mnie przeraża!
gość
4 lata temu
Niech jedzie razem z PIS będą nauczać kosmitów i rządzić
gość
4 lata temu
przecież kosmici są i latają i nie zmienicie tego naporu prawdy!!!!!!!:)
Gość
4 lata temu
Przecież to jest człowiek chory paychicznie. Najgorsze jest to , że ma swoich "fanow" Ogarnijcie sie ludzie !
gość
4 lata temu
Chyba ma zwarcie pod sufitem.
...
Następna strona
bDThSFTb