Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Wiadomości" o wyborze Tuska: "Polska obnażyła UNIJNE STANDARDY DEMOKRACJI!"

620
Podziel się

Widzowie TVP mogli dowiedzieć się, że Tusk został przewodniczącym Rady Unii Europejskiej dzięki "brukselskim elitom" oraz niejasnym regułom głosowania. "Nawet wybór Ojca Świętego jest bardziej jawny".

"Wiadomości" o wyborze Tuska: "Polska obnażyła UNIJNE STANDARDY DEMOKRACJI!"
bErDcRCd

Dwudniowy szczyt Unii Europejskiej, który rozpoczął się w czwartek, jest chyba najtrudniejszy dla polityków Prawa i Sprawiedliwości. Od niemal tygodnia zapowiadali, na czele z polskim rządem, że nie poprą kandydatury Donalda Tuska na szefa Rady Unii Europejskiej. Zamiast tego wystawili kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego. Niestety, polityk nie został nawet zaproszony na obrady.

Ostatecznie Tusk został wybrany na drugą kadencję miażdżącym stosunkiem głosów: wśród 28 państw tylko Polska była przeciwko jego kandydaturze. Przypomnijmy: Donald Tusk został ponownie wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej!

Wiadomość o porażce polityki Prawa i Sprawiedliwości okazała się kłopotliwa zwłaszcza dla serwisów informacyjnych Telewizji Polskiej. Wkrótce po głosowaniu TVP Info informowała, że wybór Donalda Tuska jest "sukcesem Niemiec". Podobna retoryka czekała widzów wieczornych Wiadomości.

bErDcRCf

Materiały o wyborze Tuska były najważniejsze w serwisie, jednak już na wstępie Wiadomości Krzysztof Ziemiec zaznaczył, że polityka wybrano "mimo sprzeciwu Polski". Pokazano też Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że wygrał polityk, który "złamał wszystkie reguły, które do tej pory obowiązywały". Winą obarczono też "brukselskie elity", które w niejasny dla zwykłych obywateli sposób podjęły decyzję:

Nawet wybór Ojca Świętego jest bardziej jawny. Nasza delegacja liczyła na inny obrót sprawy - usłyszeli widzowie Wiadomości. Nic dziwnego, że najważniejsze unijne stanowiska zajmują ludzie, którzy pewnie nie mieliby na to szans, gdyby decydowali o tym zwykli wyborcy.

Brukselskie elity podjęły decyzję, ale polski rząd nie złożył broni - dodała Beata Szydło.

Tuż po materiałach z Brukseli przypomniano aferę Amber Gold, w którą zamieszany jest syn Donalda Tuska oraz wyemitowano pokrzepiający materiał o wzroście gospodarczym.

bErDcRCl
bErDcRCm
bErDcRCn
Zobacz także: Budka: Donald Tusk nie musiał nikogo prosić o poparcie
bErDcRCo
Zobacz także: Zobacz też:
bErDcRCG
KOMENTARZE
(620)
Koń
4 lata temu
Wstyd żeby takie bzdury propagandowe opowiadali i do tego ci zeszmaceni dziennikarze wstyd do potęgi
Gość
4 lata temu
Pisiury zachowuja sie jak malpy w cyrku (nie ublizajac zwierzetom bo sa duzo madrzejsze niz te zgredy). Niewiem czy ich celem jest osmieszyc siebie czy Polske. Blagam, niech ich rzady sie skoncza bo doprowadza kraj do ruiny
gość
4 lata temu
Tam gdzie dla Kaczyńskiego jest sufit to dla Tuska jest podłoga:)
bErDcRCH
Gość
4 lata temu
Ziemiec powinien iść do więzienia za wypowiadanie tych kłamstw po odbiciu władzy od Pisiorów
gość
4 lata temu
A ktoś jeszcze ogląda te wiadomości. ...chyba jako ciekawostkę. ..
Najnowsze komentarze (620)
lula
4 lata temu
ziemiec wstydu nie masz
gość
4 lata temu
Cala Europa się myli I tylko PiS wie Lepiej?! Podli i sfrustrowani - PiS! Niech PiS Polski nie rujnuje już więcej. Mam ich dość.
gość
4 lata temu
poszukuje nowych przyjaciół - u.to/pADMDw
gość
4 lata temu
Czego nie robi się dla pieniędzy i kariery?
gość
4 lata temu
panie Ziemiec jesteś pan dno dziennikarskie,sprzedajna nędza. Wstyd ale jedno pocieszające,że przy najbliższej zmianie rządu pozostanie panu tylko telewizja Trwam.Amen..
gosc
4 lata temu
pan ziemiec to prawdziwy katolik z ekranu zieje nienawiscia ciekawe co zrobi po wyborach jak to sie ma do wiary szanuj blizniego swego jak siebie samego WSTYD
gość
4 lata temu
Polska nie mogła poprzeć Tuska w żadnym wypadku ! to oczywiste, głupcy, którzy inaczej myślą
gość
4 lata temu
hahahahah,ale ci nasi politycy to hieny ,a Ziemiec juz raz zostal wygwizdany!
bErDcRCz
gość
4 lata temu
rzygać mi się chce jak na nią patrze
gość
4 lata temu
to są alternatywne fakty haha ahahahahahahaaaaaaaaaaa
gość
4 lata temu
panie Ziemiec wstydu pan nie ma to samo dotyczy Anny Popek sprzedaliście dusze Kurskiemu i Kaczorowi co zrobicie jak ten cyrk się skończy
gość
4 lata temu
panie Ziemiec wstydu pan nie ma to samo dotyczy Anny Popek sprzedaliście dusze Kurskiemu i Kaczorowi co zrobicie jak ten cyrk się skończy
patriota
4 lata temu
Brawo panie Ziemiec. Pseudodemokracja w Europie, dwie prędkości, czyli my Polacy w bydlęcych wagonach, a bogate kraje w salonkach.Jeszcze francuski lowe-machiner mówi, że jałmużnę nam dają w funduszach strukturalnych. Niech pseudonowocześni Polacy oprzytomnieją
gość
4 lata temu
Gdzie taki dziennikarz ma honor?Jak można taką propagandę głosić.Wszyscy dziennikarze publicznych stacji to zwykłe łajzy i konfidenci. Właściwie to nie dziennikarze tylko klauny.Jak toto póżniej będzie funkcjonować kiedy TA władza się skończy?
...
Następna strona
bErDcRDb