Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dziennikarz TVP z rozmowy o sadzeniu drzew wrócił do... katastrofy smoleńskiej!

437
Podziel się:

Małgorzata Kidawa-Błońska opowiadała w telewizji publicznej o sadzeniu drzew. Prezenter pytał ją o słowa Ewy Kopacz o "przekopywaniu ziemi" po wypadku TU-154M. "Jak na mężczyznę, jak na dziennikarza - przekroczył pan granicę".

Dziennikarz TVP z rozmowy o sadzeniu drzew wrócił do... katastrofy smoleńskiej!

Dziennikarze Telewizji Polskiej robią niemal wszystko, żeby zdeklasować przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. W środę do studia TVP zaproszenie dostała wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska. Początkowo rozmowa z dziennikarzem Markiem Pyzą, publicystą tygodnika wSieci dotyczyła sadzenia drzew w całej Polsce w ramach akcji Platformy Obywatelskiej o nazwie #DrzewaPlus. To właśnie o tę inicjatywę była pytana polityk.

Od ekologii dziennikarz niespodziewanie przeszedł do tematu... Smoleńska.

Czy pani nie miała lekkiego zgryzu widząc, że Ewa Kopacz też wbija łopatę w ziemię? - zapytał prowadzący program Kwadrans polityczny.

A dlaczego nie mogła posadzić drzewa? Nie rozumiem - odpowiadała zdezorientowana Kidawa-Błońska.

Chodzi o te dosyć nieprzyjemne konotacje z jej wypowiedziami z 2010 roku o przekopywaniu ziemi metr w dół - wyjaśniał dziennikarz.

Marszałek Sejmu zdawała się być zszokowana aluzjami prowadzącego program. Mimo to dziennikarz nadal ciągnął temat, powołując się na słowa ówczesnej minister zdrowia. Prawica często wyciąga Ewie Kopacz jej stwierdzenie o badaniu katastrofy smoleńskiej, że ziemia na miejscu wypadku była ''przekopywana na głębokości ponad jednego metra''. Kopacz za to stwierdzenie przeprosiła.

Wie pan co, naprawdę... - Naprawdę wiem co? - pytał Pyza. To jest tak nie na miejscu porównanie - skomentowała Kidawa-Błońska, a dziennikarz ripostował: Nie, nie na miejscu to było to, co mówiła wtedy pani minister zdrowia.

Rozmawiamy o akcji sadzenia drzew i sam pan przyznał, że ta akcja jest bardzo dobra i ważne, że Polacy zwrócili uwagę, że problem ekologii jest ważny, że trzeba sadzić drzewa - broniła się wicemarszałek. I przechodzenie jednym tchem od problemu sadzenia drzew do oskarżania Ewy Kopacz. Powiem panu, naprawdę...

Marek Pyza przerwał, by dodać, że "o nic nie oskarża Ewy Kopacz, poza tym, że kłamała w 2010 roku".

Czyli pan ją oskarża. Bardzo nieprzyjemne. Jak na mężczyznę, jak na dziennikarza - przekroczył pan granicę - powiedziała wicemarszałek.

Proszę mi nie mówić teraz o mężczyznach i dziennikarzach. Fakty są takie, że w 2010 roku kłamała - skomentował gospodarz i zakończył program.

Niedługo po zakończeniu programu na Twitterze Kidawa-Błońska zadeklarowała, że nie będzie już przyjmować zaproszeń do TVP.

Skandaliczny poziom rozmowy prezentowany przez dziennikarza mediów rządowych - napisała. Była to moja ostatnia wizyta w TVP.

Zobacz także: Uśmiechnięty Zenek Martyniuk rozdaje autografy w TVP
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(437)
Gość
7 lat temu
Coś pięknego jak ci ludzie dali się nabrać ze pis może być normalny!
Gość
7 lat temu
Szkoła Rydzyka
Gość
7 lat temu
Nic juz nie można powiedziec, bo wszystko od razu kojarzy sie ze katastrofą.... A dedukcja tego pana dziennikarza też wiele pozostawia do życzenia.
Gość
7 lat temu
Młody dupo wlaz :)
Gość
7 lat temu
Lubię ją. Babka z klasą.
Najnowsze komentarze (437)
gość
7 lat temu
standardy to TUsk News stanowi gdy stokrotka liże rowa knechtom
ania
7 lat temu
Oj, Pani Marszałek , brak argumentów pokrywa Pani oburzeniem.
gość
7 lat temu
hieny smolenskie nie moga zyc bez tego g***a Smolenskiego.
gość
7 lat temu
Brawo ale je powiedziało o Kopacz jak kłamała dobry dzienikarz
gość
7 lat temu
To rzeczywiście było okropne. Kidawa-Błońska jest osobą wyjątkowo kulturalną, reprezentujacą także bardzo wysoki poziom intelektualny. A ten cham był wybitnie napastliwy i złośliwy. Skąd takiego wytrzasnęli? Bo nawet jak na propagandowa tubę pis-u to bydlę pierwszej klasy.
gość
7 lat temu
8 lat rządów PO I PSL ........
gość
7 lat temu
Kopacz powinnas siedziec razem z ruda k***a!!!
gość
7 lat temu
Bardzo dobrze dosral te falszywej paniusi!!!!!!!!!!!!
gość
7 lat temu
powiedział pawdę! więc o co kaman!
gość
7 lat temu
a prawda niby nie boli ;)
Wyborca
7 lat temu
Dziennikarzyna bardzo niskiego lotu. Ogólnie TVP... Ja przestałem ich oglądać.. z Zygac sie chce jak się widzi te mordy z TVP.. i ich króla korskiego...
gość
7 lat temu
Trzeba. Yc wypatroszonymi totalnie ze wszystkiego, żeby nadal słuchać PO ocaleje tej bandy kłamców i zlodziei
gość
7 lat temu
Prymitywny, pisowski lizid***ec.
gość
7 lat temu
Żenujący poziom dziennikarstwa. "Wiem co...?" i to spojrzenie. Pogarda, poziom wypowiedzi prowadzącego tragedia. To hańba dla prawdziwego dziennikarstwa
...
Następna strona