Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Wiadomości" i TVP Info... ATAKUJĄ MISIEWICZA na zlecenie Kaczyńskiego?

196
Podziel się

Wczoraj musieli mocno nagimnastykować, żeby kompromitującą sprawę Misiewicza przedstawić w jak najkorzystniejszy dla PiS sposób. Dzisiaj wygląda to zgoła inaczej…

"Wiadomości" i TVP Info... ATAKUJĄ MISIEWICZA na zlecenie Kaczyńskiego?
bCHowbnV

Bartłomiej Misiewicz od kilku dni znów jest w centrum zainteresowania mediów. We wtorek wyszło bowiem na jaw, że odwołany zaledwie tydzień temu ze stanowiska rzecznika prasowego MON były asystent w aptece w Łomiankach znalazł kolejną lukratywną posadę. 27-latek, który od 10 lat pracuje dla Antoniego Macierewicza, został pełnomocnikiem do spraw komunikacji państwowej spółki Polska Grupa Zbrojeniowa, za co miał dostawać… 50 tysięcy złotych miesięcznie.

Niestety, "Misiek" nie cieszył się nową funkcją za długo: wczoraj w południe Jarosław Kaczyński poinformował o swojej decyzji zawieszenia go w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości i powołaniu specjalnej komisji do zbadania kulis jego błyskawicznej kariery. Kilka godzin później ogłoszono z kolei, że Misiewicz pożegnał się z Polską Grupą Zbrojeniową "za porozumieniem stron", zaś dzisiaj sam zainteresowany, po wizycie w siedzibie partii na Nowogrodzkiej wyznał, że zrezygnował z członkostwa w PiS.

bCHowbnX

Jak można było się domyślić, prorządowe Wiadomości TVP mocno się gimnastykowały, żeby kompromitującą sprawę Misiewicza przedstawić w jak najkorzystniejszy dla PiS-u sposób. W tym kontekście przywołano fragment wywiadu, którego Jarosław Kaczyński udzielił w marcu... Onetowi. To jednak nie koniec ciekawych zbiegów okoliczności.

Cytat wykorzystany przez Wiadomości pochodził z portalu należącego do spółki Ringier Axel Springer, który główny serwis informacyjny Telewizji Publicznej nazywa pogardliwe "konsorcjum szwajcarsko-niemieckim". Jednak w sieci trwa dyskusja nad innym wątkiem - internauci spierają się, czy cytowanie było zamierzone, bo oryginalny wywiad zatytułowano "Kaczyński uderza w Tuska: Za te trzy sprawy powinien usłyszeć zarzuty". Chociaż sprawa Misiewicza była w środę tematem dnia, jednak dla Wiadomości oskarżanie Donalda Tuska pozostaje ważniejsze.

Pojawiła się też hipoteza, że Jarosław Kaczyński wykorzystuje swoje wpływy w Telewizji Polskiej, żeby poprzez pogrążenie Misiewicza uderzyć w jego mentora. Chociaż Macierewicz i Kaczyński współpracują od lat, prezes PiS ma bać się rozłamu w partii i rosnących wpływów ministra obrony. Wszystkie stacje TVP poświęciły bowiem dzisiaj bardzo wiele czasu Bartłomiejowi i jego dyskusyjnej karierze.

bCHowbod

Myślicie, że to koniec politycznej przyjaźni Kaczyńskiego i Macierewicza?

bCHowboe
bCHowbof

Speszona Red Lipstick Monster promuje się w TVP

Zobacz też:

bCHowboy
KOMENTARZE
(196)
gość
3 lata temu
Dzisiaj już go atakują a jeszcze wczoraj rano Brudzinski go chwalil
gość
3 lata temu
Aż mi go zaczyna być szkoda. Nic nie reagowali jak przez miesiące robił tam karierę, a teraz robią na nim publiczny lincz, żeby ratować swoje dupska, bo opinia publiczna w końcu powiedziała dość. Banda kretynów bez żadnych zasad.
gość
3 lata temu
Zostawiliby Misiewicza,straciliby poparcie.Za duży szum powstał.Zagrywka PiSu
bCHowboz
Gość
3 lata temu
Mam to gdzieś, wesołych świąt... mimo ze swoje spędzę samotnie w domu
Gość
3 lata temu
Macierewicz to GNIDA!
Najnowsze komentarze (196)
gość
3 lata temu
Jak to pracował dla niego 10 lat? Jak był niepełnoletni? Kolejny? To chore...
Gość
3 lata temu
Pytanie? dla czego leszek nie poleciał z Prezydentem do Katynia?
Gość
3 lata temu
Masz burku brzoze,a teraz sie Jej pokłoń
Gość
3 lata temu
Macierewcz .czy prawica czy lewica otwurzcie oczy co sie dzieje w EU Putin tylko na to czeka po koleii nas rozwali .Marii Lepen ,afd,pis ,wengry ,anglia?
gość
3 lata temu
Elektorat pisu to przeważnie ciemny lud, ale nawet takiemu nie da się wytłumaczyć, że 26 latek to jakiś ekspert i zasługuje na 50 tysi. Ta sprawa z misiem musiała się tak skończyć. Brak poparcia dla pis = przegrane wybory = brak nowych pomników Lecha
gość
3 lata temu
Jakby nic nie robili to by im zarzucano utrzymywanie pasorzyta, a jak mowia, ze trzeba to zmienic- to zaraz atakuja.
Polak
3 lata temu
Po są im spółki skarbu państwa, tfu, bo legalnie mogą partie dość podatników. Polacy, jak długo jeszcze chcecie ciężko pracować na nierobow i ich partie. PZPR była przy nich pokusie!
Ka.
3 lata temu
UWAGA! To tylko przykrywka - to temat zastępczy dla wprowadzenia GMO w Polsce! 22 kwietnia odbędzie się głosowanie w sejmie. To taki sam zabieg jak w przypadku CETA - tematem zastępczym była wtedy sprawa aborcji.
bCHowbor
Ar2r
3 lata temu
Odwracacie kota ogonem. Nikt tak nie uprzykrzyl życia jemu jak tvn, polsat. Teraz staracie zrobić z niego ofiarę tvp. Rzygać się chce na takie media.
gość
3 lata temu
To jest szopka rac go chwalą a drugi raz atakują
gość
3 lata temu
szkoda że tak samo nie zajmiecie sie telewizją tvn....
Gość22
3 lata temu
A TVN i o2.pl atakują misiewicza na polecenie zydo-komuny....i co z tego?
Gość
3 lata temu
Przecież Macierewicz pewnie był kochankiem Kaczyńskieg dlatego ten nic mu nie zrobi bo wie czym to śmierdzi
gh
3 lata temu
No to zrobił Antoniemu Yarek JAJA na święta.... Antoni teraz będzie smutny
...
Następna strona
bCHowboT