"Wiadomości" straszą uchodźcami i zamachami... fragmentami FILMIKU FRANCUSKIEGO KOMIKA!

197
Podziel się

Główny serwis informacyjny TVP przedstawił nagranie pochodzące ze skeczu humorystycznego jako zapis autentycznych wydarzeń z okresu ramadanu. Zrobili to specjalnie czy nie zrozumieli, o co chodzi?

"Wiadomości" straszą uchodźcami i zamachami... fragmentami FILMIKU FRANCUSKIEGO KOMIKA!

Od czasu objęcia stanowiska szefa TVP przez Jacka Kurskiego Wiadomości zanotowały rekordowy spadek oglądalności (zobacz: Rekordowa strata oglądalności "Wiadomości"!). Mimo to istnieje jeszcze grupa widzów, którzy nadal czerpią najważniejsze informacje właśnie z głównego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej i nie przeszkadza im propagandowy ton oraz nieustanne straszenie imigrantami.

Jak się okazuje, ten temat realizowany jest również za pomocą zmanipulowanych materiałów. W jednym z wydań serwisu sprzed kilku dni poruszono wątek ramadanu, który obecnie obchodzony jest przez muzułmanów na całym świecie. Według tradycji, to właśnie w tym miesiącu prorok Mahomet miał otrzymać pierwsze objawienia Koranu. W tym czasie wyznawcy Allaha mają zakaz spożywania posiłków i napojów od świtu do zmierzchu oraz, według TVP, "aktywniejsi stają się islamscy radykałowie".

Aby zobrazować skalę zjawiska pokazano materiał, na którym agresywny mężczyzna rozbija butelki z winem stojące na półkach w sklepie i krzyczy po francusku: Żadnego alkoholu w czasie ramadanu!

Ten radykalny protest zarejestrowano w jednym ze sklepów we Francji - opisuje lektor Wiadomości.

Nagranie faktycznie mogłoby budzić grozę, jednak fragment nie był rzeczywistą sytuacją, a scenką wyciętą ze skeczu francuskiego komika Yacine Hasnaoui, który słynie z podobnych "żartów". Hasnaoui ma w sieci kilkaset tysięcy fanów, a na temat ramadanu nakręcił już całą serię skeczów.

W zapowiedzi materiału prezenterka ostrzegła, że "asymilacja z imigrantami jest fikcją", a "islamscy imigranci powadzą inwazję kulturową na nasz kontynent". Choć słuszność tych stwierdzeń trudno kwestionować, to nie jest prawdą, że w czasie ramadanu muzułmanie napadają na ludzi spożywających pokarmy i na sklepy, w których sprzedaje się alkohol.

Jak sądzicie, czy dziennikarz Wiadomości zrobili to specjalnie czy po prostu nie zrozumieli, o co chodzi?

KOMENTARZE
(197)
gość
3 lata temu
dno dna jesli chodzi o dziennikarskie standardy, ale nie chcemy uchodźców/imigrantów etc.
Gość
3 lata temu
francji jeszcze humor dopisuje..? super powodzenia
peowiec
3 lata temu
Pudel i tak nie chcemy w Polsce muslimow
gość
3 lata temu
Tak? Ostatnio we Francji muzulmanin zaatakował gościa, który wyszedł ze sklepu z sześciopakiem piwa. Materiał powyżej skrewili, nietrudno znaleźć coś prawdziwego
Gość
3 lata temu
Nie chcemy uchodźców i tyle w temacie
Najnowsze komentarze (197)
Gość
rok temu
Byłam we Francji to i widziałam na własne oczy, ilu c*******h tam się turla.
Gość
3 lata temu
Jezu... polscy imigranci w Wielkiej Brytanii mają na sumieniu więcej zabójstw, gwałtów i rozbojów, niż wszyscy muzułmanie mieszkający w tym kraju! Jakoś nikt nie produkuje filmików o polskich, katoli-psychopatach! :/
k
3 lata temu
zje..bny narod
gość
3 lata temu
wiadomości nie straszą - tylko pokazują prawdę jak jest naprawdę z uchodżcami. Do autora artykułu - jeśli Tobie pasują uchodźcy to proszę podaj swój adres zamieszkania i przyjmij ich do swojego domu a potem broń Polaków przed zamachami !
gość
3 lata temu
Może komik odtwarzał sytuacje które się dzieją.
Gość
3 lata temu
Noooo cala prawda cala dobe...TVN.z blogoslawoenstwem ksiedza sowy. Brawo pudlu
gość
3 lata temu
przecież widać z gęby, że to młot
gość
3 lata temu
tu nie trzeba straszyć, wystarczy pojechać do Niemiec, Francji czy Szwecji i zobaczyć na własne oczy co Islam zrobił z tymi ludźmi, kobiety są gwałcone, dzieci zabijane bo są za głośne, podpalają ludzi, dźgają nożami - Pudel czy faktycznie chcesz takiej Europy i Polski czy tylko dostajesz kasę od Arabii jak inni???
gość
3 lata temu
Czy dziennikarze Pudelka sa az tak g***i?Szczujecie na jedydych madrych ludzi ktorzy chca nas obronic przed dzicza ze wschodu
gość
3 lata temu
Ale to prawda....francuziki przemycają prawdę w postaci komiksu.Boją się o swoje doooopy,Precz z tzw."uchodźcami "
fkicha
3 lata temu
Co mnie obchodza uchodźcy, to tematy zastępcze które maskują prawdziwe problemy i okradania państwa przez P***a nam wolność, w PZU, w TvPis, w spółkach skarbu państwa, żeby o tym nie mówić lepiej straszyć uchodźcami
gość
3 lata temu
Czy pokazywanie prawdy jest straszeniem??? Oczywiście! Oni są przerażającą zarazą, jaka może strawić nasz kraj, naszą ojczyznę. Zarazą, która już dotyka Europę. Ale Polska jako silny naród, nie pozwoli sobie, żeby banda nieudaczników, leniuchów, tchórzy, który uciekają ze swojego państwa, nie walczą o swoje Panśtwo, doprowadziła do destrukcji naszego. O niepodległość Polski walczyli już mali chłopcy, niech trud tylu tysięcy ludzi nie pójdzie na marne. Nie pozwólmy na przyjmowanie imigrantów.
Gość
3 lata temu
Nie wyglądało to jak żart. A myślicie że tak nie robią? Bombę na mekka zaje...c !!!!
gość
3 lata temu
Lewacki pudel!
...
Następna strona