Trwa ładowanie...
Przejdź na

Do Sejmu trafił projekt ustawy CAŁKOWICIE ZAKAZUJĄCY ABORCJI!

381
Podziel się:

Projekt zakłada też zakaz sprzedaży środków o działaniu poronnym i antyimplantacyjnym. Będą kolejne protesty?

Do Sejmu trafił projekt ustawy CAŁKOWICIE ZAKAZUJĄCY ABORCJI!

Wojna o prawo aborcyjne w Polsce przeszła już przez kilka etapów, a na ulicach kraju pierwszy raz tak głośno manifestowano sprzeciw wobec decydowania o ciele kobiety za nią samą. Podczas gdy w przeciągu ostatnich tygodni sprawa nieco ucichła, w międzyczasie na biurko sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny trafił projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Wydaje się więc, że Czarny Protest, w który zaangażowały się nie tylko tysiące osób w całej Polsce, ale również poza granicami kraju, niewiele znaczył dla osób decyzyjnych w kwestii tego pomysłu.

O przedłożeniu projektu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zadecydowała wczoraj Sejmowa Komisja do Spraw Petycji. Koncepcja zakłada całkowity zakaz aborcji, a także m.in. zakaz sprzedaży, nieodpłatnego udostępniania i reklamowania środków o działaniu poronnym i antyimplantacyjnym.

Zdolność prawną ma też dziecko poczęte. Prawa i zobowiązania majątkowe uzyskuje ono pod warunkiem, że urodzi się żywe - twierdzą autorzy projektu.

Istotnym jest, iż projekt łaskawie nie zakłada karania kobiet, które przerwały ciążę. W przypadku lekarzy regulacja przewiduje możliwość odstąpienie od karania, jeśli aborcja była spowodowana ratowaniem życia matki lub dziecka w ciąży bliźniaczej.

Zobacz także: Nowacka: gdyby nie Kaczyński, protesty kobiet nie byłyby tak liczne
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(381)
gość
5 lata temu
juz mnie to nie obchodzi, od miesiecyqb zarabiam 15 tysiecy miesiecznie siedzac przed komputerem czaban. teraz mam mase czasu dla rodziny. sporo osob tak zarabia, chociazby tu: tabletgold.cf
ewka
5 lata temu
Dajcie kobietom samodzielnie decydować!!!
Gość
5 lata temu
PIS to psychopaci.
Gość
5 lata temu
A co z antykoncepcja ratującą życie?tak,tak jest cos takiego,jak kobieta ma torbiele...
Gość
5 lata temu
Chory kraj!!
Najnowsze komentarze (381)
gość
5 lata temu
Trzeba mieć żonę i rodzinę żeby takie coś ustalać ,a nie kawalerem.A jak się urodzi nie uleczalnie chore ile wraz z narodzinami zapewnicie byt matce i kalece o tym ani słowa .Taka rodzina to jest szpital do końca życia .Ustawe zrobić ,ale ani grosza na kalekę dać lepiej do kościoła dawać miliony
gość
5 lata temu
To jest jakiś absurd żeby stare chłopy, którzy już nic o tym życiu nie wiedzą ponieważ dawno już zapomnieli decydowali za młode kobiety. To jest chore.
gość
5 lata temu
To jest jakiś absurd żeby stare chłopy, którzy już nic o tym życiu nie wiedzą ponieważ dawno już zapomnieli decydowali za młode kobiety. To jest chore.
gość
5 lata temu
To przecież niczego nie zmienia. I tak za państwowe pieniądze 100% ginekologów odmawiało, a po zmianie, w prywatnych gabinetach "pecunia non olet". Turystyka aborcyjna kwitnie.
gość
5 lata temu
niech Kaczyński - stare dziadzie - da spokój kobietom, a zajmie się kotem.
babcia
5 lata temu
czy karze będą podlegać obie strony ??? to chyba tak powinno być...dziecka nie chce ani matka ani ...ojciec.... bo gdyby we dwójkę zabili jakiegoś posła-osła to oboje by poszli siedzieć ...
gość
5 lata temu
Mnie zastanawia to, że każdy z tych facetów miał matkę, dziewczynę, żonę, siostrę, część córki i że mimo to nie szanuja kobiet, nie liczą się z ich zdrowiem. Patrząc w ten sposób, uważam, że za gwałt na kobiecie facet powinien mieć amputację narzędzia zbrodni. I nie obchodzi mnie to, że jest młody i że raz zabłądził, albo, ze to jednostka chorobowa. Zrobił komuś krzywdę, to niech poniesie słuszną karę. I co??? Ilu posłów jest za?
gość
5 lata temu
Mnie zastanawia to, że każdy z tych facetów miał matkę, dziewczynę, żonę, siostrę, część córki i że mimo to nie szanuja kobiet, nie liczą się z ich zdrowiem. Patrząc w ten sposób, uważam, że za gwałt na kobiecie facet powinien mieć ambutację narzędzia zbrodni. I nie obchodzi mnie to, że jest młody i że raz zabłądził, albo, ze to jednostka chorobowa. Zrobił komuś krzywdę, to niech poniesie słuszną karę. I co??? Ilu posłów jest za?
typowe
5 lata temu
zwyrodnialcy. śmiecie strojące się w anielskie ciuszki. jak zostanie zgwałcona ich córeczka, to po cichu polecą po aborcję do lekarzyka, bo to "wyjątkowa sytuacja".
gość
5 lata temu
PIS to ciemnota i zacofanie. Niedługo zaczną palić kobiety na stosach.....
Gość
5 lata temu
Jak dobrze że już nie mieszkam w tym chorym kraju
Gość
5 lata temu
Kaczor jak będziesz miał dzieci to będziesz mógł się wypowiadać.
Gość
5 lata temu
W Polsce i tak istnieje już restrykcyjne prawo! Czego jeszcze ten PiS k***a chce?
gość
5 lata temu
za zakazem aborcji na pewno stoją zboczeni pedofile kościelni
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie