Trwa ładowanie...
Przejdź na

Młynarska: "NIENAWIDZĘ "SEKSMISJI"! Machulski powinien za ten film przeprosić!"

487
Podziel się:

Paulina promuje swoją nową, ósmą już książkę. "To jest koncert seksizmu! Nas, a więc i jego, tym nakarmiono, że kobieta na pewno jest gorsza".

Młynarska: "NIENAWIDZĘ "SEKSMISJI"! Machulski powinien za ten film przeprosić!"

Paulina Młynarska wydała właśnie swoją ósmą książkę i z tej okazji udzieliła Przemysławowi Bollinowi obszernego wywiadu, w którym krytykuje rządy Platformy Obywatelskiej za poprzedniej kadencji oraz obecne działania Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarka twierdzi, że podróże nauczyły ją patrzenia z dystansem, dlatego potrafi tak celnie ocenić otaczającą ją rzeczywistość. Nazywa przy tym Polskę "dziwnym wynalazkiem".

Młynarska bardzo chętnie udziela wywiadów i bywa na imprezach w okresie promocyjnym swojej twórczości. Książka, którą napisała powstawała w Azji i Kościelisku, a to pomogło jej trzeźwo spojrzeć na sytuację w kraju:

_Polska to taki dziwny wynalazek, że nie wiem, czy można złapać do niej zdrowy dystans. Ale podróże mi w tym pomagają. (...) Każdy kolejny rząd wprowadza totalne reformy i zmiata z powierzchni ziemi dokonania poprzedników, dyskredytując po całości to, co było. Niestety, polskie społeczeństwo się na to godzi**. Kochamy obalać, nie tylko flaszki, ale i systemy.**_

Dziennikarka winy o obecny stan rzeczy doszukuje się w szkolnictwie:

Weszliśmy do tej Unii i nasza obecność zaczęła zasysać niektóre zjawiska, o których nie byliśmy uczeni w szkole. Zabrakło pomysłu na to, jak nas nauczyć pokojowej koegzystencji z tzw. innym, że nie trzeba się bać inności. Ale w polskiej szkole nie mówi się nie tylko o odmiennościach kulturowych, ale i o prawach kobiet nie ma tam kompletnie nic.

W drugiej części wywiadu Młynarska postanowiła opowiedzieć o swojej nienawiści do... filmu "Seksmisja" Juliusza Machulskiego, który określiła jako "koncert seksizmu":

Pod koniec lat 80. wielką karierę zrobił film „Seksmisja”, niebywale śmieszny, inteligentny, świetnie zagrany, ale z tezą, że świat rządzony przez kobiety to piekło - mówi Paulina. Moje pokolenie się na nim wychowało. Ja tego filmu nienawidzę. Chociaż mam poczucie humoru i oglądając, ryczałam ze śmiechu. Juliusz Machulski powinien przeprosić za ten film. Jak sobie popatrzysz na to pod kątem stosunku do praw kobiet, jak włożysz kwestie mówione w „Seksmisji” w usta dzisiejszych polityków - nie do przejścia. To jest koncert seksizmu! Nas, a więc i jego, tym nakarmiono, że kobieta na pewno jest gorsza. Ja na czymś takim wyrosłam.

Pod koniec rozmowy Paulina staje w obronie Natalii Przybysz. Twierdzi, że jej głos jest bardzo ważny i wspomina swoją rozmowę ze Zbigniewem Religą, kiedy pełnił jeszcze funkcję ministra zdrowia. Zapytany o darmową, doustną antykoncepcję dla kobiet, stwierdził, że ma ważniejsze problemy, ponieważ "zostałyśmy wytresowane, żeby z kobiecymi problemami radzić sobie same":

Kobiece problemy po prostu nigdy nie są najważniejsze. A wiesz dlaczego? Bo nas wytresowano, byśmy je sobie same rozwiązywały. I tak się to kręci. To się po prostu musi kiedyś skończyć. Nasze sprawy są sprawami ludzi. Są najważniejsze.

Młynarska kończy wywiad krótkim wyjaśnienie, co dla niej oznacza feminizm, który często błędnie intepretowany jest jako atak w stronę mężczyzn:

Feminizm nie jest skierowany przeciw mężczyznom. Feminizm jest po to, by kobiety nie musiały znosić niesprawiedliwości. Tylko tyle. Aż tyle.

Zgadzacie się z nią?

**Młynarska: "To niesamowite. Feminizm został odczarowany, Pudelek pisał o prawach kobiet!"

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(487)
gość
6 lat temu
Film z jajem i przymrużeniem oka, a ta wylatuje z prawami kobiet.
Gość
6 lat temu
Bez przesady. Trzeba odróżnić fikcję od realnego życia.
Gość
6 lat temu
Mnie tam nie trzeba za niego przepraszac
Gość
6 lat temu
Ma baba problemy...to jest tylko film..zajjelabys sie czyms pozytecznym!
gość
6 lat temu
A ja Uwielbiam ten film
Najnowsze komentarze (487)
fanka
9 miesięcy temu
dziwna ..kobieta ..jeżeli nie odpowiada jej system i kraj w jakim zyje to droga wolna nie musi go krytykować przecież niemalo zarabia wlasnie na tej Polsce jeszcze troch a będzie rzadac by ja przepraszać ze zyje w tym kraju ----- takich osob nie chcemy
erpe
10 miesięcy temu
Wzorem Seksmisji, młynarska dawno chłopa chyba nie miałaś
Bmar
10 miesięcy temu
Ta Pani nie zna historii swojego kraju i czasów kiedy ten film powstawał
Pani
10 miesięcy temu
się trochę ulało.
Gość
6 lat temu
Nanialuki baby ktorej brak pdpowiedniego faceta!!!
mia
6 lat temu
Myślę, że jest wiele filmów, które dyskredytują również mężczyzn, więc tej Seksmisji, aż tak bardzo bym się nie czepiała. Mimo to dobrze, że są takie kobiety jak p. Młynarska, które głośno mówią i waczą o prawa kobiet, bo dzięki rządzącym sa one stopniowo odbierane i to jest w tym wszystkim niebezpieczne - cofamy się drogie panie czy raczej dajemy się "cofać".
mia
6 lat temu
Myślę, że jest wiele filmów, które dyskredytują również mężczyzn, więc tej Seksmisji, aż tak bardzo bym się nie czepiała. Mimo to dobrze, że są takie kobiety jak p. Młynarska, które głośno mówią i waczą o prawa kobiet, bo dzięki rządzącym sa one stopniowo odbierane i ograniczane i to jest w tym wszystkim niebezpieczne - cofamy się drogie panie czy raczej dajemy się cofać.
Frytek
6 lat temu
ten film wyśmiewa zarówno wady kobiet, jak i mężczyzn. Ale żeby to dostrzec trzeba myśleć.
olga
6 lat temu
ludzie bez poczucia chumoru są niebezpieczni i psychicznie niewydolni.Szkoda paniusi
olo
6 lat temu
ma dystans do świata i rzeczywistości a czepia się kultowej seksmisji, brak sexu kobieto?
ewa
6 lat temu
Paulinko. Ja też jestem kobietą ale taką, która umie rozróżnić fikcję od rzeczywistości. To ty powinnaś przeprosić wszystkie kobiety, za to , że pokazujesz nas (kobiety) jako mniej mądre od facetów. To ty grasz rolę nierozgarniętej blondynki.
gość
6 lat temu
a może ktoś powinien przeprosić za pokłosie i ige
gość
6 lat temu
Zabawne że zawsze mówi się o prawach kobiet. Tylko o ich prawach.
gość
6 lat temu
to akurat nie znaczy, ze jest rownosc
...
Następna strona