Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tymczasem w "Pytaniu na Śniadanie"... "TANECZNA INTERPRETACJA" upadku Powstania Warszawskiego!

81
Podziel się:

Na ten świetny pomysł wpadli Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke. Jak wyszło?

Tymczasem w "Pytaniu na Śniadanie"... "TANECZNA INTERPRETACJA" upadku Powstania Warszawskiego!

Wszyscy ci, którzy myśleli, że Telewizja Polska podczas prezesury Jacka Kurskiego niczym już nie zaskoczy, byli w błędzie. We wtorek na scenie Pytania na śniadanie pojawiła się bowiem zapomniana para tancerzy: Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke, którzy zaprezentowali... własną interpretację zakończenia Powstania Warszawskiego.
Jeschke i Żudziewcz reprezentowali Polskę podczas Mistrzostw Świata w Tańcu Towarzyskim w stylu show dance w Chinach. Każda z par miała opowiedzieć historię w swoim tańcu. Prawdopodobnie twórcy konkursu mówiąc "historia" mieli na myśli opowieść, jednak r**eprezentanci Polski zdecydowali się na dosłowną interpretac**ję i za temat obrali... wojnę i Powstanie Warszawskie.

My jesteśmy patriotami, jestem bardzo dumna z tego, że jestem Polką, Jacek tak samo, że jest Polakiem. Chcieliśmy zrobić coś, aby pokazać Chińczykom, że jesteśmy wspaniałym i silnym narodem - mówiła Żudziewicz łamiącym się głosem.

Jacek zapytany o to, jak zareagowała chińska publiczność, zaplątał się w wyjaśnianiu słów Hani, przez co nie udało mu się udzielić odpowiedzi:

Dla nas głównym tematem była wojna, samo powstanie było poboczne, bo tylko my Polacy o nim wiemy. Tam chcieliśmy pokazać, że Polska walczyła i ginęli ludzie. To było dla nas największą motywacją, żeby ktoś wziął telefon i zobaczył, jak wyglądała Polska - mówił patriota Jacek, który ewidentnie miał problem ze złożeniem sensownej wypowiedzi w swoim ojczystym języku.

Wtedy do akcji wkroczyła Hania, która uśmiechała się podczas przemówienia o cierpieniu ludzkim w czasie wojny i poinformowała, że Chińczycy w ogóle nie wiedzieli, co to jest Polska:

Wiadomo, Chińczycy nie wiedzieli, co to jest Polska czy Powstanie Warszawskie - zaczęła, by później kontynuować przemowę niemal tak pokojową, jakby startowała w wyborach Miss. Być może obecność Marceliny Zawadzkiej zbiła ją z tropu. Chodzi o to, że każda wojna jest bezsensowna i młodzi ludzie giną niepotrzebnie. Czy u nas w Polsce, czy każda inna wojna.

Na szczęście dla telewidzów, prowadzący nie pozwolili im już dłużej przemawiać. Zabrali im mikrofony i pozwolili Jackowi ciągać Hanię po podłodze.

Myślicie, że taneczna interpretacja upadku Powstania to faktycznie dobry pomysł na uczczenie pamięci poległych?

**Martyniuk broni swojej biografii: "Powstała jako odpowiedź na prośby fanów!"

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(81)
gość
5 lata temu
Czy ktoś tak samo jak ja nie wie jak skomentować....
gość
5 lata temu
Patriotyzmem sobie teraz wszyscy gęby wycierają. TVPis w tym przoduje.
Gość
5 lata temu
Chryste, co za dno...
gość
5 lata temu
Kurski juz zajoba kompletnego dostał
gość
5 lata temu
Nie oglądam TVPiS
Najnowsze komentarze (81)
gość
5 lata temu
Taniec bardzo dobry, temat niezbyt dobrze dobrany. Na grobach się nie tańczy.Jacek ma niemieckie nazwisko - czy on nie jest krewnym tego rodu zu Dohna ? Była tam gałąź Jeschke zu Dohna
gość
5 lata temu
Pudel, wy mądrzejsi w swoich artykułach też nie jesteście, a jak tylko się na to zwraca uwagę to kasujecie komentarz.
gość
5 lata temu
Zapomniani tancerze ? raczej wprost przeciwnie. Ja ich pamiętam z Tańca z Gwiazdami - oboje tańczyli bardzo dobrze, a ich " gwiazdy" wygrały program. Sami są doskonałą parą plasującą się wysoko w rankingach. Patriotyzm to chyba powód do dumy!!!
gość
5 lata temu
To są bardzo dobrzy tancerze o świetnej technice. Temat był bardzo dobry, o Powstaniu Warszawskim trzeba przypominać, bo ludzie nadal mylą je z tym w Getcie.
nika
5 lata temu
gdyby pokazał to tvn to wasze uwagi i komentarze pod "artykułem" piałyby z zachwytu, a tak macie okazję pojechać po telewizji publicznej. poza tym o tym występie już jakiś czas temu pisano w tych waszych portalach i jakoś w takim pozytywnym tonie, no, ale najlepiej sprzedaje się hejt - moda na s****e we własne gniazdo trwa
gość
5 lata temu
Temat Powstanie Warszawskie to juz jest obsesja pisowska Tego juz sie sluchac ani ogladac nie da
Gość
5 lata temu
Jaka tv tacy goście i prowadzący 😂😂
Gość
5 lata temu
Czy ty pudlu i ktoś z komentujących widział ten taniec? Bo jak tak oglądam filmik z występu w Chinach i byłam niesamowicie poruszona tą opowieścią taneczną bo tym to było a nie jak wyżej napisane show
Gość
5 lata temu
Czemu Ci tancerze wygladaja jak połamane c***y !?
Gość
5 lata temu
Nie chce wyzywać bo boje się karmy ale to i****i z parciem na fejm sorry
gość
5 lata temu
Patriotyzm połączony z analfabetyzmem Hahaha Czemu najwiekszymi patriotami są dresy i menele bo tylko takich widuje w patriotycznych koszulkach
gość
5 lata temu
Hahaha skąd oni biorą tych ludzi
Kongo
5 lata temu
Jedyne slowo jakie mi przychodzi na mysl to "żenada"
gość
5 lata temu
Powinni odtańczyć Katastrofę Smoleńską. Ręce i .. nogi opadają. I to dzieje się naprawdę :(.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie