Trwa ładowanie...
Przejdź na

Damięcki też popiera protest lekarzy: "Strajkujcie, protestujcie! Powinniśmy stanąć w jednym rzędzie"

163
Podziel się:

Aktor twierdzi, że utożsamia się z problemami środowiska medycznego, bo gra w serialu lekarza i spotyka się z "konkretnymi sytuacjami".

Damięcki też popiera protest lekarzy: "Strajkujcie, protestujcie! Powinniśmy stanąć w jednym rzędzie"

Polscy celebryci uwielbiają na Facebooku i Instagramie zabierać głos w ważnych sprawach społecznych. Daje im to chyba poczucie, że ktoś się liczy z ich zdaniem, a dodatkowo oczywiście buduje "poważny" wizerunek. Przy okazji można też przypodobać się konkretnemu środowisku, zyskać nowych fanów oraz zwiększyć ruch na fan page'u, bo tego rodzaju wpisy zwykle powodują burzliwe dyskusje. W ostatnim czasie, dzięki działaniom obecnej władzy, gwiazdy mogą wręcz przebierać we wspieraniu różnego rodzaju akcji czy protestów. Wśród kobiet panuje tendencja na popieranie Czarnego Protestu, ci kreujący się na "staroświeckich" i głęboko religijnych wybierają raczej pozowanie z różańcem, zaś inni postanowili "wesprzeć" strajk głodowy lekarzy. Pierwsza wpadła na ten pomysł Renulka, co nie do końca spodobało się jej "fanom".

Pomysł podchwycił też Mateusz Damięcki, który argumentował swoje zainteresowanie tematem tym, że... gra w serialu lekarza. Najwyraźniej to już wystarczy, żeby identyfikować się ze środowiskiem medycznym i jego problemami.

Pracując w serialach o tematyce medycznej spotykam się na co dzień z konkretnymi sytuacjami, które, choć zapisane w scenariuszu stają się automatycznie fikcją, odzwierciedlają w pewnym stopniu rzeczywistość, która nas otacza. I która nas wszystkich, bez wyjątku dotyczy. (...) Dziś jednak nadszedł moment na poważną refleksję. Moment, w którym wszyscy powinniśmy stanąć w jednym rzędzie i przemówić w imieniu tych, którzy walcząc w swojej sprawie, walczą tak naprawdę w sprawie nas wszystkich - napisał patetycznie. Popieram młodych lekarzy zrzeszonych w ramach Porozumienia Rezydentów. Bądźcie konsekwentni i wytrwali. Strajkujcie, protestujcie - jako Wasz przyszły pacjent chcę mieć pewność, że otrzymacie wszystko, czego potrzebujecie by w pełni sił zadbać o zdrowie i życie moje i moich najbliższych. Jako wyborca, obywatel RP mam nadzieję, że politykom odpowiedzialnym za analizę Waszych postulatów również na tym zależy.

Całość zabrzmiała bardzo poważnie, a wpis - jak nietrudno było przewidzieć - wywołał duże zainteresowanie i wdzięczność lekarzy, którzy publikowali pod nim podziękowania dla aktora. Post zdobył już niemal dziesięć tysięcy polubień, co jest niewątpliwym sukcesem Mateusza, którego poprzednie wpisy osiągały maksimum kilkaset "lajków". Do apelu Damięcki dołączył swoje zdjęcie w lekarskim kitlu i z przejętą miną.

**Mateusz Damięcki zagra biseksualistę!

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(163)
gość
5 lata temu
Lekarz to trudny i odpowiedzialny zawód, zasługują na wyższe pieniądze i normalne godziny pracy umożliwiające wypoczynek. To przecież dla naszego zdrowia!
gość
5 lata temu
I potem dziwić się, że po 40tce lekarze chcą się "nachapać" skoro X lat robili za grosze. Pielęgniarki jeszcze powinny się dołączyć
Gość
5 lata temu
I dobrze! Każdy z nas sie "spotyka z sytuacjami", bo każdy sie na cos leczył! Szpitale juz nie przyjmują pacjentów, bo sie skończyła kasa na ten rok. To na 500+ (czesto na wódkę i fajki) jest a na szpitale nie ma?
Gość
5 lata temu
Popieram protest lekarzy! Ochrona zdrowia jest niedofinansowana!!! PiS zamiast wydawać miliardy na Misiewiczów powinien zająć się zmniejszaniem kolejek i dofinansować zadłużone szpitale! Jesteśmy na przedostatnim miejscu w Europie jeśli chodzi o nakłady na Ochronę Zdrowia. Dramat!!!
Gość
5 lata temu
Ja powiem jedno, młodzi prawnicy chcieliby zarabiać tyle, ile młodzi lekarze. Ale w kancelariach u cwaniaków pracuje się za stażowe i możliwość zdobycia "doświadczenia". Z tego musisz opłacić aplikację i jakoś przeżyć od pierwszego do pierwszego. Ale gdyby ten tłum prawników chciał protestować, wszyscy stwierdziliby, że się w d*pach poprzewracało. Więc albo wszyscy będą po studiach godnie zarabiać, albo ten kraj będzie wyglądał, jak wygląda.
Najnowsze komentarze (163)
gościówa
5 lata temu
jak po rządziła 8 lat ,a pielęgniarki strajkowały to ja nie czytałam o tym by on je wspierał?wiadomo chodzi o politykę pis!
Gość
5 lata temu
A ja mam pytanie kto ich finansuje dlaczego probują wbić nóż rządowi ?Gdzie oni byli za czasow Po ??
gość
5 lata temu
a co młodzi lekarze chcą być grupą uprzywilejowaną a inne grupy młodych po studiach to co? a młodzi inżynierowie w polsce też zarabiają grosze a biednego lekarza to ja nie znam może niech zastrajkują wszyscy młodzi co zarabiają zaraz po studiach 2500
Gość
5 lata temu
Czerwony po tatusiu. Milcz psiaku
gość
5 lata temu
Popieram lekarzy ale kpię z zaangażowania tego aktora. Panie aktor niech pan lepiej unika grania w tych bzdetnych serialach na tematy medyczne bo sam się pan przyczynia do pokazania nierealnego świata życia i pracy lekarzy.
Sandra
5 lata temu
Dziękujemy panu Mateuszowi za wsparcie! Prosimy o nie też Was- naszych pacjentów! Jesteśmy dla Was, kiedy nas potrzebujecie, teraz my potrzebujemy WAS!!
gośćwujek
5 lata temu
a robotnik 1500 co ten co wytwarza niech z****a. P****T
gość
5 lata temu
o dzizas ten dostał rólke w końcu i uwerzył ,ze lekarzem jest? hahhahhahha to niech wezmie udział w tym proteście i nie żre razem z nimi ,a nie dla lansu popiera tylko
Gość
5 lata temu
Pudel masz coś do lekarzy?
Gość
5 lata temu
Im wiecznie źle
Gość
5 lata temu
Jasne szczyl po studiach ma zarabiać tyle co niektórzy z wyzszym wykształceniem i ilus letnim doświadczeniem
Goscsees
5 lata temu
A może by tak połowę z tego co zarabiają aktorzy przekazać dla lekarzy . Aktorzy nie zbiednieja a problem lekarzy zostanie rozwiazany
Gość
5 lata temu
Nawet gdy wywalczą lepszą kasę to i tak będą miec gdzieś pacjentów
gość
5 lata temu
g***i jesteś, lekarze to grupa społeczna której się najlepiej powodzi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie