Michalczewski znów stanął przed sądem! (FOTO)

134
Podziel się

Bokser nie chciał zapłacić 3 tysięcy złotych grzywny za bicie żony. W procesie apelacyjnym grozi mu do roku więzienia.

Michalczewski znów stanął przed sądem! (FOTO)

Prawie rok temu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w trójmiejskim apartamencie Dariusza i Barbary Michalczewskich doszło do awantury domowej. Funkcjonariuszy wezwała żona "Tigera", która w pierwszym odruchu zeznała, że mąż regularnie znęca się nad nią od siedmiu lat. Zabrzmiało to wiarygodnie, bo w podobny sposób traktował swoją poprzednią żonę, która w końcu musiała uciekać przed nim do schroniska dla katowanych kobiet.

Barbara jednak, podczas gdy mąż siedział w areszcie, miała czas, by przemyśleć wszystko i doszła do wniosku, że postąpiła zbyt pochopnie
Ostatecznie wycofała się ze złożonych w nerwach zeznań, zaś prawnik boksera próbował zatrzeć złe wrażenie, tłumacząc w tabloidach, że sama nie wiedziała, co mówi. Poza tym, jak wyjaśnił, nawet jeśli doszło między nimi do spięcia, to Barbara sama była sobie winna, bo zamiast odnieść się ze zrozumieniem do ciężkiego stanu męża, który wrócił do domu pijany, "powiedziała o dwa-trzy zdania za dużo".

Jednak w myśl nadal obowiązującej w Polsce międzynarodowej konwencji antyprzemocowej, która tak bardzo nie podoba się politykom Prawa i Sprawiedliwości, że marzą o jej jednostronnym wypowiedzeniu, ściganie sprawców przemocy domowej przebiega nie na wniosek ofiary, lecz z urzędu. W pierwszym procesie Michalczewski został skazany na 3 tysiące złotych grzywny. Postanowił jednak nie płacić i wniósł sprzeciw.

We wtorek w trójmiejskim sądzie całe postępowanie ruszyło od nowa. Michalczewskiemu postawiono zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej żony oraz jej znieważenia, a także uchylono zasądzoną uprzednio grzywnę. To oznacza, że znowu grozi mu kara do roku więzienia.

Znieważanie polegało na użyciu słów powszechnie uważanych za obelżywe, natomiast naruszenie nietykalności na uderzeniu pokrzywdzonej - wyjaśnia w rozmowie z Super Expressem Tatiana Paszkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Jeśli chodzi o naruszenie nietykalności, to przyjęty w zarzucie czas to okres od października do 21 grudnia tego roku. Jeśli chodzi o znieważanie, to dotyczy to dnia 21 grudnia. Pokrzywdzona jest żoną podejrzanego. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w dniu interwencji policji**.**

Wczoraj przesłuchano pierwszych świadków. Nie wiadomo jednak, co powiedzieli, bo sędzia, w trosce o dobro osób, związanych ze sprawą, wyłączyła jawność.

KOMENTARZE
(134)
Simmy
2 lata temu
Oj Darek żałosny jesteś!
Synta
2 lata temu
Siebie puknij w łeb i****o a nie kobiete
Simi
2 lata temu
Damski bokser wstyd !!!
Gość
2 lata temu
Zwykły p*****l
Gość
2 lata temu
Za uderzenie kobiety powinien dostac wyrok i grzywne!!!
Najnowsze komentarze (134)
wiola
2 lata temu
dobry ogier zniego mówiłami znajoma o tym bo nai mpresie se seksiła z anim
Nikt
2 lata temu
Nie osądzajcie bo sami też możecie być osadzeni. Życzę panu Darkowi i jego żonie poukładania swoich spraw, zgody szacunku i wzajemnej miłości. Oby państwo nie zniszczyło waszej rodziny.
Gość
2 lata temu
Czerwony na ryju alkoholik
gość
2 lata temu
Szwabska m***a, damski bokser.
Gość
2 lata temu
Śmieć
gość
2 lata temu
Posadzić go bo dalej janiszczy tylko psychicznie bo pewno sie boi Gnojejk Zobaczciejak ona wyglada cień człowieka!!! Biedna i*****a! Dawno bym go poznała ale ona sie boi!!!!
gość
2 lata temu
A tam,było minęło ,torebka za 100tysiaków i jest ok.
Gość
2 lata temu
Ona słabiutko wyglada ,tak biednie a on za to kwitnie
gość
2 lata temu
a jak się bronił to nie ma prawa ?!
gość
2 lata temu
żałosni,śmieszni Ona za kasę daje sie obijać ,on damski bokser
gość
2 lata temu
i co na to feministki jakos cicho , tylko skacza zadymiarze uliczne przeciew konserwatystom, a tu prosze damski bokser boksuje zone
antylewak
2 lata temu
A taki dobry lewak z niego był : a to środowiska LGBT POpierał , a to walkę charytatywną stoczył , a w rzeczywistości ćpun , alkoholik i damski bokser - ŻAŁOSNY TYP !!!
Gość
2 lata temu
Na salonach to się chwalą swoimi młodymi żonami a w domach to z liścia i do garów wstyd😬
Gość
2 lata temu
Cos mi się wydaje że dom mu się z ringiem pomyliły żałosne panie M
...
Następna strona