Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Adam D." oskarżony o ZNIEWAŻENIE polskiego godła! Grozi mu... ROK WIĘZIENIA!

269
Podziel się

Na koszulkach i plakacie promujących trasę koncertową "Rzeczpospolita Niewierna" znalazł się wizerunek białego orła bez korony, którą zastąpiły... diabelskie rogi.

"Adam D." oskarżony o ZNIEWAŻENIE polskiego godła! Grozi mu... ROK WIĘZIENIA!
bDojoRJx

Kłopoty polskich gwiazd z prawem zwykle nie są aż tak spektakularne, jak ich kolegów zza oceanu, ale i tak potrafią wstrząsnąć polskim show biznesem. Jednym z najbardziej "doświadczonych" w tych sprawach celebrytów jest Adam D., lider zespołu Behemoth, który kilkakrotnie trafiał już przed sąd za obrazę uczuć religijnych.

bDojoRJz

Jeśli wydawało się Wam, że te doświadczenia czegoś go nauczyły, to wygląda na to, że blyiście w błędzie. Właśnie okazało sie, że D. znowu ma kłopoty z prawem. Tym razem został oskarżony o... znieważenie polskiego godła.

Zawiadomienie ws. możliwego popełnienia przestępstwa przez lidera zespołu Behemoth złożyli radny gdyńskiej dzielnicy Karwiny Marek Dudziński i osobisty ulubieniec Nergala, Ryszard Nowak, przedstawiciel Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. Wątpliwości zawiadamiających wzbudzić miał plakat i koszulki, którymi grupa promowała trasę koncertową Rzeczpospolita Niewierna.

Prokurator przedstawił zarzut popełnienia przestępstwa publicznego znieważenia godła Rzeczpospolitej Polskiej dwóm osobom:

bDojoRJF

Wśród tych osób jest Adam D., któremu prokurator zarzucił zlecenie stworzenia projektu graficznego mającego promować trasę koncertową - powiedziała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Następnie D. zlecił osobom współpracującym przy realizacji tej trasy rozpowszechnianie w przestrzeni publicznej tego znaku.

Na koszulkach i plakacie, które posłużyły za dowód, znalazł się wizerunek białego orła bez korony, któremu z głowy wyrastają diabelskie rogi. W postać orła wpisano też dwa węże oraz czaszki i odwrócony krzyż. Orzeł umieszczony został na czerwonym tle, a całość utrzymana jest w stylistyce nawiązującej do polskiego godła.

Jak poinformowała przedstawicielka prokuratury, Adam D. i drugi oskarżony złożyli już wyjaśnienia, w których nie przyznają się do winy. Jeśli ta zostanie im jednak udowodniona, mogą zostać skazani na karę grzywny albo trafić nawet na rok do więzienia.

bDojoRJG

**Nergal o nagim zdjęciu: "Gałązka twardego dębu!"

bDojoRJH

**

bDojoRKa
KOMENTARZE
(269)
gość
3 lata temu
Symbole narodowe trzeba szanować
Piz...a darsk...
3 lata temu
Powinni skazać tego sku...a w końcu. Bohater od siedmiu boleści. Jak jest kozak niech podrze koran. Ale to piz...a a nie kozak
Gość
3 lata temu
W sumie mógłby bronić się muzyką, a nie tanimi prowokacjami i lansowaniem z szlaufem Szulim.
bDojoRKb
gość
3 lata temu
bardzo dorze
Goscewa
3 lata temu
P*****k nie szanujący żadnych świętości, szukający rozgłosu. Zniewaz durniu symbole muzułmańskie wtedy będzie to akt odwagi. Boisz się jednak tchórz uu
Najnowsze komentarze (269)
afrykaner
3 lata temu
wielkie mnie halo,ptaszek z rogami,gdybym miał biblię spaliłbym ją w kominku,taka sama książka jak każda inna i nie poparta faktami historycznymi,polaczkowo to zaścianek Europy,gardzę kościołem i każdą religią,brawo Nergal ,pokazuj polaczkom gdzie ich miejsce-dżungla w Kongo.
M-A.Drottenbe...
3 lata temu
Witam Zgadzam sie calkowicie z przedmowca z glista powinna przyjechac np.do Norwegii i tam przed meczetem podrzec szatanski koran po sekundach bylby rozszarpany .Poprostu jest tym co sie splukuje w toalecie. Pozdrawiam
gość
3 lata temu
Ten projekt do godła ma sie jak ... Trochę heraldyki
gość
3 lata temu
Niech wypie... jak mu cos nie pasuje
Gość
3 lata temu
Zamknąć tego sekciarza,naród tego rząda!!!
gość
3 lata temu
współczuję tępoty panie darski,wstydzę ,się że Polska wydaje takie snopy
gość
3 lata temu
współczuję tępoty panie darski,wstydzę ,się że Polska wydaje takie snopy
gość
3 lata temu
CZY W OGOLE WIDZIELISCIE TEN PROJEKT?! Czy wiecie, czym w sztuce sa cytat i aluzja?
bDojoRJT
Gość
3 lata temu
No i co? Obraził Was tym? Mnie nie. Godło najwyraźniej w takiej kondycji jak państwo polskie...
gość
3 lata temu
Niejeden po tak ciężkiej chorobie sie nawrócił, a on nie dość, że nie, to jeszcze ciągle drwi z wiary i polskości.
gość
3 lata temu
Bardzo to zły typ Za wszelka cenę chce zwrócić na siebie uwagę. Tylko pytam czym?. Po prostu opętany. Z innych religii jakoś nie szydzi.
Gość
3 lata temu
Totalny i****a, wylansowal się na Dodzie. Już dawno powinni tego diabolicznego pseudoartyste ukarać.
Gość
3 lata temu
Ludzie umierają na białaczkę a to coś przeżyło....brak słów.
Gość
3 lata temu
Przecież to p**deleusz nie facet.
...
Następna strona
bDojoRKv